Šta je novo?

Došlo je vreme da se prebacite na OLED gejming monitore

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,682
Poena
1,385
Gejming-OLED-monitor-2.webp


Došlo je vreme da se prebacite na OLED gejming monitore​


Od početka 2024. stručni mediji najavljuju da će ovo biti godina u kojoj će OLED gejming monitori dominirati i upravo se to desilo. Vreme je za zamenu postojećih i kupovinu dobrog OLED monitora.

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/uredaji/doslo-je-vreme-da-se-prebacite-na-oled-gejming-monitore/
 
Sa VA monitora, pre godinu dana presao na oled LG C2 42 inca (TV). Najbolja investicija u zivotu.
 
Какви су за филмове и свакодневни рад?
 
Kad se mora, nije teško.
 
Spreman sam da platim 300€ 4K ili 5K 27" 120Hz OLED monitor, izgleda da ću se načekati :)
 
Ako mora mora... Prihvatam donacije u vidu monitora a mogu i evrici.
 
Какви су за филмове и свакодневни рад?
Pa za filmive su jos boji nego za igre a i za svakodnevni rad uz malo manje ostrine za tekst tj citljivosti teksta... Tako da su ako se porede sa ostalim tehnologijama u svemu bolji sem u tekstu i dugivecnosti sto ne znaci da ce trajati par godina vec da se mora malo paziti o statici na ekranu i da se malo odmore posle 5 sati rada
 
Pa za filmive su jos boji nego za igre a i za svakodnevni rad uz malo manje ostrine za tekst tj citljivosti teksta... Tako da su ako se porede sa ostalim tehnologijama u svemu bolji sem u tekstu i dugivecnosti sto ne znaci da ce trajati par godina vec da se mora malo paziti o statici na ekranu i da se malo odmore posle 5 sati rada
Па ****ш такав монитор ако морам да га одмарам. Како мобилни не морам да одмарам?
Мислим, ја дуже од пар сати и не користим монитор, али не желим да се оптерећујем тиме да морам да прекидам рад да се не би покварио. За ту цену стварно није исплативо.
 
Па ****ш такав монитор ако морам да га одмарам. Како мобилни не морам да одмарам?
Мислим, ја дуже од пар сати и не користим монитор, али не желим да се оптерећујем тиме да морам да прекидам рад да се не би покварио. За ту цену стварно није исплативо.
nije za vas svakako verovano ne bi ni primetili razliku u kvalitetu slike, za odradjivanje posla je jos skup to je za sada za one koje vole kvalitet slike i uzivanju njemu
 
Od marta prošle godine koristim oled TV LG C2 42 inca kao monitor.
Sto se tiče statiike na ekranu, bukvalno ga koristim kao prethodni VA monitor, ne sakrivam ikone, taskbar fiksiran i nikakvih problema sa ekranom nema. Tekstovi u Wordu i inače imaju dobru oštrinu, tu ne vidim problem. Opcija da automatski prigušuje osvetljenje mi se do sada aktivirala svega par puta i to kad ustanem od računara i ne radim par minuta, tako da tu ne vidim problem. Kad se konstantno radi na računaru ta opcija se ne aktivira. Za filmove odličan. Iskustvo gaminga na ovakvom panelu je mnogo iznad prethodnih LCD monitora koje sam imao.
 
Kada sam počeo da ga koristim pitao sam se zašto ja ovo ranije nisam kupio.
Ne pravim nikakve planske pauze, jednostavno ga koristim kao svaki prethodni monitor i do sada TV normalno radi.
 
Najbolja kupovina u poslednjoj deceniji. :D
 
se mora malo paziti o statici na ekranu
Шта то конкретно значи, шта значи та статика? Јел то због burn-in-a мора да се пази? На LG-јевом сајту сам прочитао да њихови панели имају неки вид заштите и могу да трају 50.000 радних сати, тј. 22 године по 6 сати дневно.
Какви су Самсунг монитори, јел има неко искуства?
 
Шта то конкретно значи, шта значи та статика? Јел то због burn-in-a мора да се пази? На LG-јевом сајту сам прочитао да њихови панели имају неки вид заштите и могу да трају 50.000 радних сати, тј. 22 године по 6 сати дневно.
Какви су Самсунг монитори, јел има неко искуства?
Pa zbog burnonga ali su napredovali ja i ne znam nekog sa birnongom na oledima posto imaju svoje nacine zastita, ali eto ostala je preporuka da se menjaju wallpaperi na neko vreme hideuje taskbar i slicno.


Ja imam samsung odsisey g9 49 inca brutalan monitor nemam zamerki
 
Nazad
Vrh Dno