Šta je novo?

dll fajl editor

toda81

Cenjen
Učlanjen(a)
27.08.2012
Poruke
689
Poena
170
Pozdrav kolege.

Da li neko mozda zna neki dobar program koji moze da ima full pristup za kompletno editovanje dll fajlova?
 
Ne znam šta pokušavaš da uradiš, ali DLL kao i EXE fajlovi zu zaštićen format. Osim HEX editora i eventualno resource hacker-a, ne postoji drugi način za modifikaciju.
 
Au. Pitaš za drugara :) ?
Postoji više softvera koji mogu završiti posao. Bolji alati od pomenutih u prethodnog postu. Ali. Mnogo mnogo potrebniji resurs je znanje.
 
Ja sam mu naveo najpopularnije. Ali koji god da koristi, bez naprednog znanja su svi ti alati beskorisni.
 
Pitam za drugara, ali iskreno i mene interesuje.
Drugar poseduje ogromno znanje iz oblasti koja nam je bitna, a taj alat bi ciljno iskoristio samo za editovanje jedne linije koja je nama bitna, dok sve ostslo ne bismo dirali.
 
Hm, onda mi nije jasno zašto uopšte pitaš. Ili on ne zna koliko ne zna :d
Edit - nije mu potrebno znanje iz oblasti već znanje reverznog inženjeringa i kodovanja uopšte.
IDA Pro. Mada, ako već kreće ni od čega, ona neka krene sa GHIDRA-om.
Knjiška na engleskom, ima cca 700-800 ePub strana, za utehu je što nije gusto pisana.
 
Pitam za drugara, ali iskreno i mene interesuje.
Drugar poseduje ogromno znanje iz oblasti koja nam je bitna, a taj alat bi ciljno iskoristio samo za editovanje jedne linije koja je nama bitna, dok sve ostslo ne bismo dirali.

Ako drugar stvarno ima ogromno znanje, onda je alat nebitan.
 
Ima ogromno znanje iz oblasti koja je nama bitna, a to sto treba da izmeni ne bi bilo problem, samo kada bi dosao do te linije gde se nalazi ta komanda.
Hvala vam u svakom slucaju.
 
Nazad
Vrh Dno