Šta je novo?

Dizajn mehaničkih sklopova i uređaja na Mac-u

ivan90BG

Cenjen
Učlanjen(a)
07.01.2010
Poruke
1,045
Poena
199
Dakle, potreban mi je program ekvivalentan Autodesk Inventoru ili SolidWorksu za Mac. Znači program za 3D dizajn mehanike (i valjda/možda elektrike) sa mogućnošću izvođenja simulacije rada modela (sa prikazima opterećenja različitih delova neke komponente).

Ima li nekih standarda Mac platforme u ovom polju ili je po ovom pitanju Windows, nažalost jedini izbor?
 
 
Poslednja izmena:
Dakle, potreban mi je program ekvivalentan Autodesk Inventoru ili SolidWorksu za Mac. Znači program za 3D dizajn mehanike (i valjda/možda elektrike) sa mogućnošću izvođenja simulacije rada modela (sa prikazima opterećenja različitih delova neke komponente).

Ima li nekih standarda Mac platforme u ovom polju ili je po ovom pitanju Windows, nažalost jedini izbor?

SolidWorks stize na Mac do kraja godine.
 
Koliko sam procunjao po Internetu izgleda da je standard za arhitekturu na Mac-u ArchiCAD, a tu je još i VectorWorks.

Što se tiče ovog dizajna mehanike tu su stvari malo nejasne. Izgleda da se ističe VectorWorks Machine Design. TurboCAD, kolko vidim, ne nudi mogućnosti simulacije već služi samo za dizajn. Što se tiče SolidWorks-a čitucnuo sam po netu i izgleda da se više pričali o cloud varjanti nego o pravoj Mac aplikaciji, mada bilo bi super da do kraja godine dođe native aplikacija.
 
ja inace archicad i koristim (josh i na winu) - stim da on nije dobra alternativa kedu - koj je nekad neophodan... kako stoji vector works?
 
ja inace archicad i koristim (josh i na winu) - stim da on nije dobra alternativa kedu - koj je nekad neophodan... kako stoji vector works?

Archicad je ok za arhitektonsko projektovanje. Ali ako ti treba nesto za crtanje, poput Autocada na windowsu, ne znam koliko je Archicad pogodan za to.
 
Dakle, potreban mi je program ekvivalentan Autodesk Inventoru ili SolidWorksu za Mac. Znači program za 3D dizajn mehanike (i valjda/možda elektrike) sa mogućnošću izvođenja simulacije rada modela (sa prikazima opterećenja različitih delova neke komponente).

Ima li nekih standarda Mac platforme u ovom polju ili je po ovom pitanju Windows, nažalost jedini izbor?

Milsim da je jedini prai izbor Auto Cad. Archi Cad koji ima na Mac-u je predvidjen za arhitekturu. Ono sto tebi verovatno treba je i podrska za CNC masine a tu ti je AutoAd zakon. KOliko ja znam Auto Cad ne postoji za Mac-a.

Znaci mrka kapa, moras na windows.

Pozdrav
 
Archicad je ok za arhitektonsko projektovanje. Ali ako ti treba nesto za crtanje, poput Autocada na windowsu, ne znam koliko je Archicad pogodan za to.

Nije. To i pricam.


Inace ne mora na win - moze vmware fusion. Meni je tako instaliran autocad, mada sam se nadao da postoj native resenje.
 
Poslednja izmena:
:dNe razumem šta niste razumeli. Ne treba meni arhitektura ni 2D crtanje za CNC glodalicu, već 3D digital prototyping softver kao što je Inventor ili SolidWorks. Pošto mi nije ništa hitno mogu da sačekam da izađe navodni SolidWorks za Mac.
 
Meni treba arhitektura - ja sam pitao za nju... :)
a za ovo mozes ko sto rekoh vmware i virtuelizaciju wina
 
AutoCAD stiže

Možda nije baš po nazivu teme koji je usko specijalizovan, ali modarator bi mogao da izmrei naslov teme ako 'oće u "CAD na Mac-u".

Anyway, AutoDesk radi na Mac izdanju AutoCAD-a (Lucas;)). Već je napravljena beta verzija, koja je privatna, ali se mogu naći informacije na italijanskom mac forumu Italiamac.it, a naravno i na MacRumors.com.

[YOUTUBE]6-pDf4nFzbw[/YOUTUBE]

Na videu se vidi da je omogućeno korišćenje multi touch pokreta na trackpad-u ili Magic Mouse-u. A primenjen je stariji format Mac aplikacija, kakav koristi Adobe (prozor sa suvim dokumentom, i alati u paletama izvan njega). Da li je ovo bolje ili gore od Ribbona na Windows-u je diskutabilno. Videćemo.

Iskreno se nadam da će i ostale njihove aplikacije krenuti put Mac-a
 
Poslednja izmena:
Ovo je sajna vest!
Bas ovih dana citam knjige za Maya paket i ovo ce biti super kombinacija. Uskoro stvarno necu imati potrebe da instaliram win.
Stvarno im je malo trebalo da se sete da i to urade. ,)
 
Da nije neko slucajno (is)probao Fledermaus na Macu? :d
 
Vrh Dno