Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@KurtK
ok, kada me tako lepo pitaš

ukratko: Gledano na dugi rok, makro je je glavni. Tehnikalije mogu da dominiraju u kratkom, ali u dugom roku je makro i tata i mama.

U vreme restriktivne monetarne politike, koja dolazi posle epske "opuštene" mon. pol. koja je, uzgred napumpala vrednosti u nebesa stvorivši najveći mehur ikada, od onih tangible, do onih non tangible, - sledi urnebesan pad vrednosti kao najklasičnije pucanje epskog mehura.

Kripto je najobičnije beta tržište koje nije doživelo pravi strukturni bear market od svog nastanka do sada, uz to nema nikakvu stvarnu vrednost osim što služi za trgovinu sličnu kazinu, čime se mnogi one braincell idioti hvale.

Šta predisponira makro danas?

inflacija i njena lepljivost i politika FED-a prema istoj, naravno i ostalih finansijskih institucija

Obveznice, pa ekviti, pa svi ostali aseti, mada je nemam volje da kripto stavim u bilo kakav asset iako ga crypto community stavlja iz kompleksa niže vrednosti... al ajde..
.
.
kripto se vozio onako kako se vozio jer je postojao višak likvidnosti. Likvidnost se debelo povlači, i nema naznaka da će stati povlačenje. Ko ima hrabrosti da lovi bear market rally-je, nek mu je sa srećom, ali za one koji misle da je svaki rally, pa i ovaj, neki novi giga bull run, je za lečenje.
.
.
da li stvarno neko misli da je bitcoin safe haven? da li stvarno ima neko?
imam jedan graf da mu pokažem, mada ne jedan...
tl;dr

@weasel banuj ga. 😀
 
Mikie, prestani više da potežeš ekonomiju, ti ne kapiraš da ovde radi magija bre, MAGIJA! Ti to ne možeš da shvatiš, pa tebi car izgleda go. Oni su genijalni, oni mogu da razumeju sve te intrikantne detalje, šare i dezene tkanine, oni kapiraju tu magičnu lepotu! I zato će zbog svoje genijalnosti zaraditi milione, trilione, kamione, avione, a ti ćeš samo ljubomorno da gledaš na njihov uspeh! Šta ti tu činjenice pokušavaš da izneseš, oni odgovarajau kratkim doskočicama, jer oni su tako genijalni!

Mani se ćorava posla, pogle kakve interesantne stvari se dešavaju po svetu. Evo, još jedan vikend, još jedna giga-banka mora da se spašava. Došao nemački kancelar, pa kaže ne brinite, Deutsche Bank je u najboljem redu. Eto, a ja se bio zabrinuo, došao Olaf, pa kaže da je sve super, taman da kupim kripto i odem opet da se kockam, ubedi me čovek.
 
Kripto očigledno ima vrednost, doduše obično je mere u $. Da se isključi $ i Au iz priče, tu je rad programera, majnera, dve strane koje se dogovore da će nešto menjati za neki iznos kripta... U suprotnom bi bio 0. Nije 0. Čak i luna nije 0 već nešto iznad. Ja sam nekako uspeo da šortom pokrijem deo gubitaka na longovima, iskreno sada bi mi odgovaralo da dođemo do 16k. Ne verujem da može ispod 15k kad do sada nije, ali poučen ranijim iskustvima biću spreman i za tu varijantu.
E sad, ako pukne CZ ili se ispostavi da je riple prevara ponzi prirode, može i i na 10K, što da ne. Ipak, dok god je algoritam određen maksimalnim brojem, nema zime
 
haahahahahahahaha obično je mere u USD hahahahahha

bahahahahahaha
.
.
Mikie, prestani više da potežeš ekonomiju, ti ne kapiraš da ovde radi magija bre, MAGIJA! Ti to ne možeš da shvatiš, pa tebi car izgleda go. Oni su genijalni, oni mogu da razumeju sve te intrikantne detalje, šare i dezene tkanine, oni kapiraju tu magičnu lepotu! I zato će zbog svoje genijalnosti zaraditi milione, trilione, kamione, avione, a ti ćeš samo ljubomorno da gledaš na njihov uspeh! Šta ti tu činjenice pokušavaš da izneseš, oni odgovarajau kratkim doskočicama, jer oni su tako genijalni!

Mani se ćorava posla, pogle kakve interesantne stvari se dešavaju po svetu. Evo, još jedan vikend, još jedna giga-banka mora da se spašava. Došao nemački kancelar, pa kaže ne brinite, Deutsche Bank je u najboljem redu. Eto, a ja se bio zabrinuo, došao Olaf, pa kaže da je sve super, taman da kupim kripto i odem opet da se kockam, ubedi me čovek.
braća su copium na maks, skoro mi ih je žao

meni dovoljno što je Cramer rekao da je DB safe hahaha

Ovde niko nikad nije ni čuo za režim visokih kamatnih stopa, kamoli za ovakvo dizanje posle ZIRP-a smejurija

dali bi dislike da mogu kek
 
20230324_230714.jpg

Izguglajte koliko je potrebano i kojih mašina da ovoliko skoci snaga kopanja btc-a i koliko to kosta.

Dekuue da propada
 
Izguglajte koliko je potrebano i kojih mašina da ovoliko skoci snaga kopanja btc-a i koliko to kosta.

"Cena prati hashrate" je bilo zapažanje koje je nepravilno protumačeno kao zakon tržišta, ali tu nema nikakve ekonomske logike. Kao da kažeš ljudi više gaje jabuke, cena jabuka će sigurno da skoči. Cena jabuka je zapravo verovatnije da padne usled veće ponude. Hashrate može da skoči recimo zbog prelaska na efikasnije majnere, niže cene struje ili klađenja rudara na više cene BTC u budućnosti, ali cenu kripta standardno ne diktira proizvodnja, već potražnja.
 
ma bez zabluda

shitcoin je shitcoin

braća misle da ako T-Bonds padaju da je BTC safe haven buahahaha

idi bre, sprdnja od ljudi

braća se obogatile u FED infinity QE i misle da su povukli Boga za m**a...
.
.
kažem, smejaću se kad izgube sve
.
.
priča da postoji vrednost u cryptu ja priča za malu decu

šta je vrednost? šta je vrednost?

države u jednom danu mogu da izbrišu cela tržišta ako hoće i vi tu ne možete ništa, apsolutno ništa

pa jeftinije je držati dinare u slamarici nego kripto u inflatornom strukturom bear-u
 
Ovo je kao 2 geja kad se navataju u klubu
Sve prsti :ROFLMAO:
 
Mali presek stanja i moje vidjenje sta se desilo od pocetka zabrane mintovanja BUSD pa do danas.

Prvo smo imali 13. februara zabranu Paxosu da mintuje BUSD. Narednih skoro mesec dana smo imali prebacivanje BUSD u USDT i USDC
busdprepak.png
trenutno je ostalo jos 8,024,348,823 BUSD sto znaci da je od 9 marta izaslo blizu 400 miliona - dnevno izlazi oko 30-40 miliona sto je zanemarljivo.
Nakon ovih poteza vlasti Binance ce imati puno problema da dodje do tih para i nece me cuditi ako deo i zaplene da bi nadoknadili manjak sto su napravili sa Signature Bankom(to mi je glavni adut za depeg BUSD i raspad BNB)
Kada se pogleda tabela vidi se da je 2,2 milijarde zavrsilo u dolaru, 3,3 milijarde u USDT i 2,2 milijarde u USDC.
Nisu ocekivali da ce pogasiti banke jer bi odmah sve gurali u USDT a ne deo u USDC.
Sve to je zavrsilo na Binance osim dolara za koje ne znamo gde su.

Onda 10 marta krecu problemi sa bankama i u sledecoj tabeli se vidi kretanje USDC i USDT od tada do danas, BUSD nisam stavljao jer nije bitan.
usdcprepak.png

U trenutku pucanja banaka na Binance je bilo preko 4 milijarde USDC i verovatno bar jos 2 milijarde po ostalim berzama van amerike.
Postoje tri nacina da se USDC zameni u USDT
1. Da se USDC posalje direktno na Circle, burnuje, dobije dolar koji se prebaci na Bahame Tetheru i tu uzme USDT pa on posalje na Binance.
2. Da se na bilo kojoj berzi gde ima USDC/USDT par direktno zameni (obicno berza kao Kraken to odradi i uzme malu proviziju pa imamo tu malu razliku u kursu)
3. Da se posalje USDC na Coinbase, kupi BTC, BTC posalje na Binance i tu zameni u USDT.
Posto pratim kretanja stablecoina video sam da je ogroman deo USDC dolazio sa Binance na Coinbase pa kupovao BTC i to je dizalo cenu pa je vecinom cena na Coinbase bila 100$ jaca nego na Binance.

Kako se ova kolicina od 4 milijarde topila razlika je postajala sve manja, trenutno je ostalo oko 300 miliona i razlika je 30$ kada se to "potrosi" treba ocekivati da se cene izjednace.

Naravno svi bullovi su odmah poceli twitovati kako je dolar iz banaka krenuo u BTC ali to da je istina imali bi plus u kolicini stablecoina jer berze dolar odmah pretvaraju u stable kako bi ga mogle orociti na obveznicama ili repo a Circle je izvadio od pocetka krize 3.5 milijarde iz obveznica sto se vidi na: https://www.blackrock.com/cash/en-us/products/329365/ i saldo stable je sada 2,2 milijarde minusa od pocetka krize.

Kako ja vidim stvari mi smo imali seobu kineskog kapitala iz amerike i to je jednosmerna ulica jer on se nakon gasenja ovih banaka nece moci vratiti i to ce dovesti do totalnog razdvajanja amerike a verovatno i evrope od ostatka sveta.

Najbolje se to vidi na sledecem chartu:
usdt usdc+busd (2).png

Nakon svih ovih losih stvari koje su se desile sa wells notice coinbasu, tuzbom Justin Sun-u, totalnim gasenjem Signeta, zarobljavanjem 4 milijarde od federalaca iz Signature banke za koje se jos ne zna cije su kinezi i dalje furaju svoju pricu a ja cenim nece duze od tri cetri dana izdrati do vece korekcije.
 
meni i dalje nije jasno kako vi mislite da je shitcoin alpha???

kakoooo ? i zašto?
 
meni i dalje nije jasno kako vi mislite da je shitcoin alpha???

kakoooo ? i zašto?
"put the money were your mouth is"

Pokazi nam short poziciju ili batali priče za malu decu ako nemaš otvoren short

Ili nemas para pa samo lupetaš
Ili ne znas kako to da uradiš tek onda nemaš pojma o marketu
Ili nisi siguran u to sto pričaš

Te priče ja to ne radim jer ja sam makro su za tviter infuensere.

Jer ako znas 100% u kom pravcu ide cena.. A ti ne uzmes zaradu od toga.. Samo se vrati na ono gore sto sam naveo kao razloge
 
Mikie, prestani više da potežeš ekonomiju, ti ne kapiraš da ovde radi magija bre, MAGIJA! Ti to ne možeš da shvatiš, pa tebi car izgleda go. Oni su genijalni, oni mogu da razumeju sve te intrikantne detalje, šare i dezene tkanine, oni kapiraju tu magičnu lepotu! I zato će zbog svoje genijalnosti zaraditi milione, trilione, kamione, avione, a ti ćeš samo ljubomorno da gledaš na njihov uspeh! Šta ti tu činjenice pokušavaš da izneseš, oni odgovarajau kratkim doskočicama, jer oni su tako genijalni!

Mani se ćorava posla, pogle kakve interesantne stvari se dešavaju po svetu. Evo, još jedan vikend, još jedna giga-banka mora da se spašava. Došao nemački kancelar, pa kaže ne brinite, Deutsche Bank je u najboljem redu. Eto, a ja se bio zabrinuo, došao Olaf, pa kaže da je sve super, taman da kupim kripto i odem opet da se kockam, ubedi me čovek.
Iznajmite sobu vas dvojica. 😀
 
Ako sam dobro shvatio, vi kao ravnopravnog sagovornika prihvatate isključivo nekoga ko radi trange-frange sa kriptom?
Ko to ne radi ili je glup ili nema m00da, pa i nije dostojan debate.
 
ma bez zabluda

shitcoin je shitcoin

braća misle da ako T-Bonds padaju da je BTC safe haven buahahaha

idi bre, sprdnja od ljudi

braća se obogatile u FED infinity QE i misle da su povukli Boga za m**a...
.
.
kažem, smejaću se kad izgube sve
@RingeRaja
Tebi je ovo ravnopravan sagovornik? Debata?
Meni liči na bezobrazluk, nekulturu i seruc.anje po drugim članovima foruma...
 
"put the money were your mouth is"

Pokazi nam short poziciju ili batali priče za malu decu ako nemaš otvoren short

Ili nemas para pa samo lupetaš
Ili ne znas kako to da uradiš tek onda nemaš pojma o marketu
Ili nisi siguran u to sto pričaš

Te priče ja to ne radim jer ja sam makro su za tviter infuensere.

Jer ako znas 100% u kom pravcu ide cena.. A ti ne uzmes zaradu od toga.. Samo se vrati na ono gore sto sam naveo kao razloge

Znam da nisi meni rekao, ali ako se ti razumeš, ajde molim te objasni i meni kako direktno profitirati od finansijskog sloma. Recimo da je sasadjak u pravu, ja nisam bio u stanju da sve to nezavisno proverim, ali recimo da je sve što piše tačno i da nama sledi žestoki run na kripto menjačnice u sadašnjoj klimi gde je i na banke run. Gde ja da otvorim short, kad su sve trading platforme direktno izložene svim tim problemima?

Neko mi reče Saxo bank, kao su valjda te skandinavske banke zdravije, ne mogu da se registrujem, očekuje nacionalni broj od 10 cifara, a grčka AMKA ima 11. Ima li neka druga trading platforma da ti možeš da budeš siguran da će ostati solventna šta god da se desi? Čitam kako da nabavim CDS, ne može, al možeš da nabaviš ETF-ove koje ih drže, upetljao sam se kao pile u kučine, to su stvari napravljene za profesionalce, ne za nas koji bi želeli, a ne znamo šta radimo.

Nisu ovo uopšte naivne stvari, veliki novac se ovde gubi. Saudijska nacionalna banka uložila milijarde u Credit Suisse, iste nedelje ostala bez kompletne investicije, sad će da se sude. Ti si zamislio otvoriš prosto šort na kladionici, a ne shvataš da kladionice samo odjednom može da nema.
 
Znam da nisi meni rekao, ali ako se ti razumeš, ajde molim te objasni i meni kako direktno profitirati od finansijskog sloma. Recimo da je sasadjak u pravu, ja nisam bio u stanju da sve to nezavisno proverim, ali recimo da je sve što piše tačno i da nama sledi žestoki run na kripto menjačnice u sadašnjoj klimi gde je i na banke run. Gde ja da otvorim short, kad su sve trading platforme direktno izložene svim tim problemima?

Neko mi reče Saxo bank, kao su valjda te skandinavske banke zdravije, ne mogu da se registrujem, očekuje nacionalni broj od 10 cifara, a grčka AMKA ima 11. Ima li neka druga trading platforma da ti možeš da budeš siguran da će ostati solventna šta god da se desi? Čitam kako da nabavim CDS, ne može, al možeš da nabaviš ETF-ove koje ih drže, upetljao sam se kao pile u kučine, to su stvari napravljene

Ne znam kako da ti pomognem jer je za tebe stablecoin prevara, kripto je prevara, fiat je prevara.. Koliko je meni poznato samo te stvari mozes da koristis za short..

Sa druge strane ako si siguran za long.. Juriš tražiš info kako da profitiras od longa.. Ako si siguran za short.. Juriš trazis informacije kako da profitiras od shorta..
20230325_203348.jpg
 
Poslednja izmena:
@frrka u kriptu ili inače?

20230325_203348.jpg


bullish?
ljudi žive od plate do plate

crypto is safu
 
Ne znam kako da ti pomognem jer je za tebe stablecoin prevara, kripto je prevara, fiat je prevara.. Koliko je meni poznato samo te stvari mozes da koristis za short..

Sa druge strane ako si siguran za long.. Juriš tražiš info kako da profitiras od longa.. Ako si siguran za short.. Juriš trazis informacije kako da profitiras od shorta..
Pogledajte prilog 382755

Ako nemaš da kažeš ništa korisno, ne znam što se kog đavola trudiš da odgovoriš nebitne stvari i stavljaš mi u usta reči koje nisam rekao. Fiat novac je ok koncept, problem sa njim je to što zahteva odgovornost i brigu za budućnost, a to ljudima nije jača strana. Vođe brzo ukapiraju da mogu da koriste novac iz ničega za razne stvari koje nemaju kako da plate, a plebs ukapira da može da glasa sebi novac. Kamatne stope se vremenom obaraju, to stimuliše pozajmljivanje, što pravi balone u vrednovanju stvari. Ne funkcioniše zdravo društvo tako, svaki održivi ekonomski uspeh, bilo za pojedinca ili za državu, se zasniva na radu, štednji i racionalnom ulaganju. Ekonomija koja nagrađuje zaduživanje i špekulaciju, a kažnjava rad i štednju je duboko bolesna i završava u večitoj dužničkoj krizi kao Grčka ili u večitoj inflaciji, kao Argentina.

Nije metalni novac lek za to sam po sebi, ali može da natera društvo na štednju i racionalnu potrošnju svojom fizičkom ograničenom dostupnošću. Ali mi ne samo da imamo vlade koje odbijaju da ukrote banke i guraju ih da prave fiat što god brže mogu, već sad imamo i kriptovalute koje omogućavaju da pravi fiat svakoj Kurti i Murti. E, sad polako stižemo do katastrofalnih neizbežnih posledica tog ludila.

A članak ti je... Kaže u naslovu 1200 nemačkih banaka sad mogu da ponude Bitcoin korisnicima, a samo jedna u stvari hoće. Inače, imao sam račun u nemačkoj banci koja je nudila BTC, ali je biznis propao.
 
Poslednja izmena:
Učenici lorda Kejnsa su postali previše alavi. Naglašavam učenici jer njegova teorija kada se primenjivala je imalo smisla primenjivati. Učenici su ti koji su to počeli da koriste iz lenjosti da rešavaju stvari kako treba.

Ovo do sada, u režimu relativno niske inflacije je bull run od 1982-2021. Obveznice su se smatrale safe havenom. Sada to više nisu. Paradigm shift.
Kakve veze ima sa kriptom?
Ma nikakve, opušteno. Kripto postoji nezavisno od svega i dominira. Alpha nad marketima - kada rasprodamo wall street, sve ide na crypto kao novi-stari ultimate asset nad assetima. Imun na volatilnost.
 
Kad se pojedinci počnu pros... ovde na forumu, pripadne mi muka. Ljudi, svoje frustracije ostavite kući, uzmite lekiće... kome se crypto ne svidja, bilo da cena ide gore ili dole, nema šta da traži u ovoj temi.

GORNJI POST JE CISTO VREDJANJE.

Ne podrazavam trolovanje teme i vredjanje... A zapoceto je tako od clana Miki, ne Morbiusa.

Napisao je svoj stav u poslednjim postovima bez vredjanja i trolovanja. Postujte misljenje ako je razlicito.

Pa stvarno se zapitajte, btc se pomeri 5% gore, tema zivnula, odmah avioni, kamioni, eh da sam ovo, eh da sam ono, imao bih 500k... Ide raketa, ide bum.

Svima nam je lepse i lakse da cekamo neki nama potreban pik cene, da rešimo svoja pitanja... Ali budimo relni, stvari tako ne funkcionisu.

Sklon sam da pocnem da mislim da je vecina permanentno bull orjentisana sta god se desavalo... Malo umerenosti i respekta ka drugoj strani nije na odmet.

Npr.

@Hogar je bull orjentisan u poslednjem postu, njegov stav, ali bar ima svoj stav. Zato i postujem ako se ne slazem ali nije copy necijeg tweet-a.

Da se razumemo... Moj stav je maks 49k..realnije 40k....kada, ne znam... Nakon toga bear i ne nisam isklucio sub 15k. U skladu sa tim se i ponasam osim ako nemam argumente da verujem u drugo.
 
Poslednja izmena:
ide na sub 10k... i put na dole je bolan

ja ponovo kažem, mada ne znam možda mi je i taj post obrisan - ne verujem u kripto doom, ali sada nikako nije vreme za kupovinu u smislu investicije, tj. na long run... Ni jedan indikator to ne pokazuje. A ovde članovi koriste indikatore koji su koristili kao trigger za vreme infinity QE i ZIRP bull marketa, sada je bear, i to druga faza beara, koja je isprepletana sa bear market rally-jima(BMR). BMR je dizajniran tako da uništi obe strane, i bid i ask, kako bi u panic stage, tj trećoj fazi, mogao nesmetano da ovlada limit down market koji ubija perma bullove. Ovo je inflationary structural bear market. Najteži oblik bear marketa za manervisanje, a ujedno i najveći mehur ikada. Inače je kripto poslednjih godina najveći mehur u istoriji finansijskih tržišta, to je činjenica. Leverage koji postoji je ogroman, a uz to još i nejasan do kraja.

Očekivati od jednog takvog tržišta da pokaže dominaciju nad tradicionalnim tržištima koja su isto istorijski precenjena je više nego zabrinjavajuće ponašanje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako sam dobro shvatio, vi kao ravnopravnog sagovornika prihvatate isključivo nekoga ko radi trange-frange sa kriptom?
Ko to ne radi ili je glup ili nema m00da, pa i nije dostojan debate.
Ne vidim zasto bi se neko koga kripto ne zanima uopste i ukljucivao u diskusiju sem da troluje. Cijenim svacije misljenje ali ne volim da mi neko forsira svoje i ubjedjuje me da to sto radim nije dobro iako rezultati pokazuju drugacije.
Jos od 2013 slusam o propasti kripta od ljudi koji isti ne interesuje ali su imali potrebu da iznesu svoje misljenje. Cemu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno