Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam ulaz na short na 40500 od 13.300 USDT. Da li uzimati profit ili cekati...smrdi mi da bi mogao na 35k pasti ovih dana.... Stop loss mi je trenutno na 40205. Simke? :D
 
Poslednja izmena:
Imam ulaz na short na 40500 od 13.300 USDT. Da li uzimati profit ili cekati...smrdi mi da bi mogao na 35k pasti ovih dana.... Stop loss mi je trenutno na 40205. Simke? :D
S obzirom da ide vikend, a ja ne volim vikendom da trejdujem, ja bih uzeo bar 2/3 profita ako si zadovoljan,... i sl pomerio na ulaz i ćao... onda lagano ceo vikend :)

Ako bude potopa tokom vikenda ( manje verovatno ), zatvoriš i preostalu trećinu i gledaš za gradiš polako long.
Ako bude pumpanja, tu je sl da te sačuva.

U principu ti je uvek najbitnije da uzimeš profit i da ti dobitan trejd ne okrene u kontra smer, a da ne uzmeš ništa. Zato ja bar uvek napravim bar 3 / take profit / targeta i uvek pomeram sl u plus.
 
Saj i ja preispitujemo odluku da hodlujemo LTC
I Guess If You Say So GIF
 
cuvati stablecoine za nivo 32-33k, Ne vidim u ovome mjesecu nista pozitivno da se cijena odrzi iznad 40k+. Ukoliko se desi brzi pad pratiti pa pomaknuti kupovinu na oko 30k
 
Spustili smo se na 38 500...kontam da ni 35k nije daleko..negde utorak, sreda
 
zavisi kojom brzinom ovo istresanje bude islo, govorio sam negdje gore u nekom postu 32-33k tu razmisjlati o ulazu, ako dodje brzo do te cifre recimo sutra onda gledat nize okrugle cifre oko 30k
 
BTC
Sad kad svi ocekuju da sklizne sa 38k na 33k nista me ne bi iznenadilo da dobijemo bounce na 42k.
Inace weekly candle deluje lose, za sada.
 
BTC
Sad kad svi ocekuju da sklizne sa 38k na 33k nista me ne bi iznenadilo da dobijemo bounce na 42k.
Inace weekly candle deluje lose, za sada.
Ko hoce ulaz, to je bar jasno, samo stepenasto vec receno dosta puta... Mada i all in je po meni dobra cena BTCa u svetlu preddtojece inflacije koja izgleda je neizbezna i (ogradjujem se, ovo je moje misljenje) je definitivni winwin za srednjerocnu buducnost.

Short term.. Neka je srecno ko trguje.
 
Kakvo vestacko odrzavanje cena
 
Prosto, uzeti Ukrajincima i Rusima sto jeftinije BTC, ako ih Elon ne otera u dzukele
 
Da li mislite da je moguce da dominance narednih godina ostane u ovom trouglu i da nikada vise ne vidimo 30% ili 70%... Neki rezon da trziste postaje zrelije pa ce biti manje ekstrema?

Treba razmisljati kada ce biti sledeci dobar ulaz za altove

1646666227770.png

edit: ili mozda cak ovom:
1646666720862.png
 
Poslednja izmena:
Po meni je glupo primenjivati tehnicku analizu tj crtati neke trouglove na graficima kao sto su Dominacija BTC-a, kolicina Long-ova, grafik ukupnih Short-ova itd.
Zasto? Zato sto to predstavlja samo statisticke podatke i sa njima se ne TREJDUJE. Niko ne trejduje npr kolicinu Short-ova na Bitfinexu, samo kao brojka je dobar podatak kao indikator, pa ima ljudi na chartu ukupnog broja Short-ova crtaju support, pa RSI i traze neku Bullish/Bearish divergenciju itd. Na Twitteru sam se nagledao takvih stvari 100 hiljada miliona puta ali ovako je pre nekoliko godina objasnio jedan dobar trejder da je to ustvari suludo i ja sa njim samo mogu da se slozim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno