Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I da je verovatno potrosio sve odavno,

Naravno da ništa nije potrošeno niti pomerano. Čovek hodluje.
Ti rani btc za koje se smatra da su (ili su bili) u posedu satoshija stoje od samog početka (2009.) i ne mrdaju. Oni su pod velikom pažnjom, budno se prate i ako ikada bude nekih promena oko toga to će se odmah drastično odraziti na vrednost i trenutno će svi znati zbog čega.


Što se tice pomenutog prevaranta on tvrdi 5 godina da je satoshi ali iz nekog razloga odbija to da dokaže. Objašnjenje bi bilo da je bolesno gladan pažnje kao i dosta likova koji ostavljaju svoje maštarije u ovoj temi. Srećom ignore lista radi i samo raste.
 
Ako se na toj adresi vidi bilo kakva aktivnost, cena ide -90% minimum. Totalno je nebitno ko je satosi.
 
Naravno da ništa nije potrošeno niti pomerano. Čovek hodluje.
Ti rani btc za koje se smatra da su (ili su bili) u posedu satoshija stoje od samog početka (2009.) i ne mrdaju. Oni su pod velikom pažnjom, budno se prate i ako ikada bude nekih promena oko toga to će se odmah drastično odraziti na vrednost i trenutno će svi znati zbog čega.


Što se tice pomenutog prevaranta on tvrdi 5 godina da je satoshi ali iz nekog razloga odbija to da dokaže. Objašnjenje bi bilo da je bolesno gladan pažnje kao i dosta likova koji ostavljaju svoje maštarije u ovoj temi. Srećom ignore lista radi i samo ra


ja gledao i nigde ne vidim neke ozbiljnije kolicine btca a da se ne pomeraju od pocetka ???
 
Ako se na toj adresi vidi bilo kakva aktivnost, cena ide -90% minimum. Totalno je nebitno ko je satosi.
Konačno jedan odgovor na pitanje šta sa cenom BTC ako se nešto pomeri sa tog novčanika!
Pa ko je?
Jedan covek verovatno nije, a i ime mu zvuci kao oni nasi Japanci iz viceva.
On zna, sa dovoljnom dobrom preciznošću, ali neće da nam kaže.
Moramo sami da istražimo.
 
Zasto je to toliko bitno da bi se cena smanjila za 90%, cak i ako se tih mnogo BTC proda, to bas i ne razumem.... Ne kazem da nece biti mozda tako, ali prosto ne kontam zasto bi to imalo toliki uticaj na cenu BTC.
 
Zasto je to toliko bitno da bi se cena smanjila za 90%, cak i ako se tih mnogo BTC proda, to bas i ne razumem.... Ne kazem da nece biti mozda tako, ali prosto ne kontam zasto bi to imalo toliki uticaj na cenu BTC.

To što ne kontaš je znak da si zdrav u glavu, za razliku od gomile imbecila koji kmeče jer ponestaje BTCa i istovremeno se useravaju od strave da će neko možda otrese milion (ne pada im na pamet da budu npr zahvalni).
Dovoljno da se jedna bogata budala uznemiri zbog poskupljenja pilećih bataka na Martiniku, kreće otresanje i haos u najavi. Posle se javi druga budala i kaže - Woo hoo, we go to the moon! I sve opet bude u redu. Tako mu je to.
 
Konačno jedan odgovor na pitanje šta sa cenom BTC ako se nešto pomeri sa tog novčanika!
To je nagadjanje i pusta zelja da btc padne na 5k 😀
Pao bi verovatno bar 15-20-30% u danu, a to je isto vidjeno i bez pomeranja satosijevih novcica / China ban npr, smrt vitalika u saobracajnoj nesreci, i da ne nabrajam dalje
 
na osnovu cega si to zakljucio?
Msm, sto bas -90%, sto ne -96 ili 73 ili 39%?
Zasto je to toliko bitno da bi se cena smanjila za 90%, cak i ako se tih mnogo BTC proda, to bas i ne razumem.... Ne kazem da nece biti mozda tako, ali prosto ne kontam zasto bi to imalo toliki uticaj na cenu BTC.
Iz ovoga sto se inace desava kad god neko uzburka market. Cena kao sto znamo zavisi od potraznje i ponude. Kada se u opticaj ubaci tolika kolicina novcica koji su se do sada smatrali mrtvim, to naravno dosta povecava ponudu. Cak ne mora ni da ih proda, vec samo da dokaze mogucnost da moze da ih proda.

Samo ubacivanje novcica ne bi bio toliki problem da holderi, a i sira narodna masa ne sedi na iglama i prstom na sell obaracu kao sto smo videli letos kada jedan Musk moze da strovali cenu sa par tvitova. Aktivnost satosijevih novcica bi bukvalno preplavila internet vestima i krenuo bi masivan panic sell. Moje neko misljenje da bi eventualno dotaklo -90% jer je bear market do sada imao normalnih -80%. Nakon toga bi se trazila nova cena sa njegovim novcicima uzetim u obzir. Da li bi to bila neka priblizna cena ovoj? Ne verujem, makar ne u skorije vreme. Da li bi to bio kraj kripta? Naravno da ne bi.

Ovo je samo moje misljenje, ne tvrdnja. Naravno, prihvatam kritike i kontra argumente.
 
BTC-a ima sasvim dovoljno. Samo je bitno da se počnemo izražavati u Satošijima. Nadam se već nakon 100k.
 
Iz ovoga sto se inace desava kad god neko uzburka market. Cena kao sto znamo zavisi od potraznje i ponude. Kada se u opticaj ubaci tolika kolicina novcica koji su se do sada smatrali mrtvim, to naravno dosta povecava ponudu. Cak ne mora ni da ih proda, vec samo da dokaze mogucnost da moze da ih proda.

Samo ubacivanje novcica ne bi bio toliki problem da holderi, a i sira narodna masa ne sedi na iglama i prstom na sell obaracu kao sto smo videli letos kada jedan Musk moze da strovali cenu sa par tvitova. Aktivnost satosijevih novcica bi bukvalno preplavila internet vestima i krenuo bi masivan panic sell. Moje neko misljenje da bi eventualno dotaklo -90% jer je bear market do sada imao normalnih -80%. Nakon toga bi se trazila nova cena sa njegovim novcicima uzetim u obzir. Da li bi to bila neka priblizna cena ovoj? Ne verujem, makar ne u skorije vreme. Da li bi to bio kraj kripta? Naravno da ne bi.

Ovo je samo moje misljenje, ne tvrdnja. Naravno, prihvatam kritike i kontra argumente.
90% moze da padne samo ako se pronadje neki ogroman bug ili da se nekim cudom cela kriptografija probije, a za to su sanse jako jako male u narednih bar 10 godina.

edit:

Ovo sam ti napisao jer mi je kriptografija i bezbednost na internetu bili deo svakodnevnog posla do pre par godina
 
To je nagadjanje i pusta zelja da btc padne na 5k 😀
Pao bi verovatno bar 15-20-30% u danu, a to je isto vidjeno i bez pomeranja satosijevih novcica / China ban npr, smrt vitalika u saobracajnoj nesreci, i da ne nabrajam dalje
Nije to moja želja, ako si na to mislio. Ako nisi, izvini. Mada, bilo bi lepo da se dopunimo ali onako redovno. Nema od toga ništa, naravno.
Samo sam se obradovao što je neko odgovorio na moje pitanje....
A i ti si, najzad, odgovorio na pitanje odnosno dao prognozu pada u % kada bi se nešto pomerilo sa tog novčanika. Hvala.
 
Nije to moja želja, ako si na to mislio. Ako nisi, izvini. Mada, bilo bi lepo da se dopunimo ali onako redovno. Nema od toga ništa, naravno.
Samo sam se obradovao što je neko odgovorio na moje pitanje....
A i ti si, najzad, odgovorio na pitanje odnosno dao prognozu pada u % kada bi se nešto pomerilo sa tog novčanika. Hvala.
Nije to prognoza rodjeni, nisam vidovit. To je samo moja pretpostavka na osnovu slicnih vesti koje smo imali u proslosti kd je market padao po 20-30% u pr sati. Sta ce biti, bice i videcemo ako se ikad pomere.
Zato budi pametan pa uvek drzi deo i u $ i nikad ne ulazi na jednoj ceni. Pa i ako nekad ode sve u tri lepe, da ne izgubis sve
 
Nije to prognoza rodjeni, nisam vidovit. To je samo moja pretpostavka na osnovu slicnih vesti koje smo imali u proslosti kd je market padao po 20-30% u pr sati. Sta ce biti, bice i videcemo ako se ikad pomere.
Zato budi pametan pa uvek drzi deo i u $ i nikad ne ulazi na jednoj ceni. Pa i ako nekad ode sve u tri lepe, da ne izgubis sve
Ispravljam se, ne prognoza nego pretpostavka.
Drugi deo posta, potpisujem.
Mada sam to naučio na teži način, ali krastavac...
 
Pad od 90 zbog tog wallet-a je nemoguc. Ako bi se svi novcici pomerili i stavili na neku menjacnicu pad bi bio neminovan ali ni blizu toliko. Samo bi se ajkule skupile da pokupuju veliku kolicinu. Posle toga bi cena poletela. Posto se svi ti novcici nece dirati smesno je i pricati o tome.
 
Ispravljam se, ne prognoza nego pretpostavka.
Drugi deo posta, potpisujem.
Mada sam to naučio na teži način, ali krastavac...
Ako si taj deo savladao, onda bilo kakve vesti u vezi kripta ne treba da te dotiču, jer se bukvalno u svakom padu traži povod / vest koja je izazvala pad. Na kraju dana, to je totalno ne bitno ako te uhvate u raskoraku / bez $.
A i škola se svaka plaća, to je isto potvrđeno X puta
 
Poslednja izmena:
Ako si taj deo savladao, onda bilo kakve vesti u vezi kripta ne treba da te dotiču, jer se bukvalno u svakom padu traži povod / vest koja je izazvala pad. Na kraju dana to je totalno ne bitno šta je izazvalo pad ako te uhvate u raskoraku / bez $.
A i škola se svaka plaća, to je isto potvrđeno X puta
👍
Ako si taj deo savladao, onda bilo kakve vesti u vezi kripta ne treba da te dotiču, jer se bukvalno u svakom padu traži povod / vest koja je izazvala pad. Na kraju dana to je totalno ne bitno šta je izazvalo pad ako te uhvate u raskoraku / bez $.
A i škola se svaka plaća, to je isto potvrđeno X puta
👍
 
Još ovaj post i više se ne oglašavam na forumu, javno obećavam. Zaista sam krajnje dobronamerno postavio pitanje, šta će se destiti sa cenom BTC-a ako neko dobije pristup novčaniku sa ogromnim brojem koina? Umesto zdrave razmene mišljenja dobio sam vise odgovora, od kojih samo 2-3 koji se tiču pitanja. Ostalo je bilo mudrovanje magova kripto sveta sa ovog foruma, koje nema veze sa cenom BTC-a (a ovo je tema o cenama). Onda se nađe neko kao CTR99 koji kaže da sam " satro temu". Dakle ja sam je satro, a ne ovi što su mi replicirali ne pominjući cenu niti jednom?!?!?!?
Koga zanima neka pogleda, oglasio sam se na ovom forumu svega nekoliko puta i to kratko. Nisam se frljao "prognozama" (jer nemam znanje tog nivoa), nisam uvredio nikoga, bio sam pristojan, nisam davio dugačkim postovima (ovaj izuzimam) ali džabe! Toliko arogancije, samouvrenosti (bezrazložne), obraćanja ljudima koji malo manje znaju o krito svetu sa visine i podcenjivački, ismevajući ih besomučno, da je to zaista previše za moj ukus. Svima puno uspeha u ovoj igri!
Pozdrav.
 
Nemoj da se nerviras. Ti sto stavljaju clanove na ignore, uskoro ce sami diskutovati sa samima sobom. Najveca glupost koja postoji u forumskom svetu je opcija Ignore.
 
08. novembar, ~67k;
danas, mesec posle, ~50

pa još na tu muku, priča o tome da li je baš taj neki lik satoši, i ako jeste, da li to znači propast;

broj postova na ovoj temi, strmopizdio se u jedinici vremena...

muk&isčekivanje; zazor&pritajenost...



evo ovako:

ne prodaj ništa, i ne povodi se poslovičnom panikom, moje je mišljenje...
 
Nemoj da se nerviras. Ti sto stavljaju clanove na ignore, uskoro ce sami diskutovati sa samima sobom. Najveca glupost koja postoji u forumskom svetu je opcija Ignore.
Apsolutno ne. Report i ignore su najbolje opcije na forumu.

BTW, pitanje je SBBKBB i ne znam kakav odgovor se ocekuje. Wallet kao i svaki drugi. Ko je poludeo da rokne cenu prodajuci 100K novcica. To je jednostavno nece desiti i zaboravite na to.
 
@ljubisasu
Ukratko, lik tvrdi da je satoshi. Sud je trazio da pomjeri sredstva kao dokaz sto ovaj nije uradio jer je navodno zaboravio sifru i sad pokusava da odradi brute force iste.

Ps sirotinja razmislja drugacije od bogatasa. Ti bi npr roknuo odma 100k btc dok ljudi koji imaju para prodaju po malo jer ne zele sami sebi da pucaju u nogu.
 
Posle par godina cekanja i prodavanja s vremena na vreme uhvatila me je frka. 80% sam sacuvao ali ipak sam prodao 0.25 btc na 0% prekjuce. Ipak sa10800e nekako lakse dozivljavam crveno zeleno. I dalje sam optimista i verujem u ozbiljan skok u narednih mesec dana
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno