Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ SAJ. Ne znam kao da ne mogu da shvate da se prave zidovi ispod kojih vise nikad nece sici, jer veliki koji su usli na 40K na pr. , pa grcevito ce se boriti da nikad ne stigne na taj nivo. Ti pikovi koji se dese u delicu sekunde tesko da ce iko da ubode. A ako se desi takav scenario to ce biti kraj za mnog sto sta. A ovi kineski dundjeri, to tek nema nikakve veze sa kriptom, a neki ga vezuju, i sta sad kosooki upumpavaju milijarde iz ljubavi u taj njihov Elgrande, nikad ne zaboravite kako ima muljatora kod nas tako ima i kod njih i u celom svetu, stim sto su to mnogo gori od ovih sitnijih. Samo jedna cifra ,ima vec postavljenih ATMova kod Trampa skoro 30000, znate li vi sta to znaci. Oni se opasno spremaju za refresh, mozda sve propadne ali tesko, pravi se nova klasa bogatasa i to nam je sto nam je, ko uskoci u voz uskocio je, a ostali u roblje za 1μΒΤC.
 
Meni se cini da vi ubedjujete sebe da cena ne moze ispod 40K .. Nama koji mislimo drugacije to nista ne znaci. Bice zanimljivo videti ko je bio u pravu, cisto znatizelje radi.

Ja ovom prilikom tvrdim da cemo tek videti nivo od najmanje 32/33K.
 
Meni se cini da vi ubedjujete sebe da cena ne moze ispod 40K .. Nama koji mislimo drugacije to nista ne znaci. Bice zanimljivo videti ko je bio u pravu, cisto znatizelje radi.

Ja ovom prilikom tvrdim da cemo tek videti nivo od najmanje 32/33K.
Razlika je, tj. velika razlika je što je Gaca potkrepio svoj stav, zašto misli tako šta misli. Onda si ti došao i lupio da on/oni sebe u nešto ubedjuju i dodatno lupio cifru koju očekuješ na 32/33k bez da se potrudiš da napišeš zašto očekuješ tu cifru ili bar od koga si čuo da treba na tu cifru da stigne (i kada). Kapiraš razliku?
 
Razlika je, tj. velika razlika je što je Gaca potkrepio svoj stav, zašto misli tako šta misli. Onda si ti došao i lupio da on/oni sebe u nešto ubedjuju i dodatno lupio cifru koju očekuješ na 32/33k bez da se potrudiš da napišeš zašto očekuješ tu cifru ili bar od koga si čuo da treba na tu cifru da stigne (i kada). Kapiraš razliku?
Kvalitetan ti je nacin ophodjenja. Zapocinjes diskusiju govoreci nekome da lupa. Ja sam svoja razmisljanja izneo u prethodnim porukama i do sada pogodio sled dogadjaja unapred i to potkrepio fotografijom. To ne znaci da cu pogoditi i naredni, ali istrazujuci i citajuci sam dosao do tog zakljucka, isto kao sto je i prethodni sagovornik napisao da:

@ SAJ. Ne znam kao da ne mogu da shvate da se prave zidovi ispod kojih vise nikad nece sici, jer veliki koji su usli na 40K na pr. , pa grcevito ce se boriti da nikad ne stigne na taj nivo.

Cime je ovo potkrepljeno? Cinjenicom da je neko "velik" kupio na 40K i da zato ne moze dole? Meni to nije nikakva garancija. Stotine miliona dolara su vec potrosene na kupovinu BTC na nivoima od 48K, pa se sroljao do 40K ..


Moje misljenje bi trebalo da je ravnopravno, iako suprotno, sa drugim clanom. To sto ti nekome govoris da lupa mene ne zanima. Ja sam svoju tvrdnju izrekao i videcemo u narednim nedeljama ko ce biti u pravu.
 
Nebo je sada granica 😁.
Deluje da se stvari stabilizuju, ali ovde vise nista ne moze da se zna. Ja sam vratio sve u kripto na nizem nivou, nego sto sam prodao, pa sada cekamo..
za sada pola BUSD, pola ETH i SOL ( znam.. reko sam da je SOL za mene na ignore , ali nisam mogo da odolim na smesnu cenu za kupit 115$ ). Bitno da sam pre pada izaso skroz u BUSD . Profit oko 2500 odmah otiso na dva racuna za struju za rigove i porcelanske navlake za suprugu da mi manje zvoca sto po ceo dan visim na lapu.. :D
 
Ovo je kraj nade za bull

Bojim se da si u pravu. Najverovatniji scenario sam već davno izneo, kripto je na putu u novi bull run sa vrhom negde u decembru ili januaru, ali će nas pre toga preduhitriti slom berze. Ja sam uprkos tome bio u kriptu malo više nego što je pametno, jer mi pare trenutno ne trebaju i smem da rizikujem. Ovaj potres je međutim otrežnjenje, globalna dužnička kriza znači da nemaš pojma odakle problemi mogu da izbiju, evo recimo iz Kine. Ovaj prvi udar smo (valjda) izbegli, ali se vidi koliko je sve ovo kula od karata.

Ja i dalje imam solidnu količinu kripta, ali to su tuđe pare za koje nisam radio, ne smeta mi ako čekajući predugo izgubim par hiljada od tih evra, bolje mi to nego da propustim da se omrsim ako kripto ipak stigne do unosnog zadnjeg stadijuma. Sa druge strane, ko ima neke ozbiljne pare u ovome, bolje nek povuče deo čim se tržište oporavi, situacija postaje baš opasna.
 
Bojim se da si u pravu. Najverovatniji scenario sam već davno izneo, kripto je na putu u novi bull run sa vrhom negde u decembru ili januaru, ali će nas pre toga preduhitriti slom berze. Ja sam uprkos tome bio u kriptu malo više nego što je pametno, jer mi pare trenutno ne trebaju i smem da rizikujem. Ovaj potres je međutim otrežnjenje, globalna dužnička kriza znači da nemaš pojma odakle problemi mogu da izbiju, evo recimo iz Kine. Ovaj prvi udar smo (valjda) izbegli, ali se vidi koliko je sve ovo kula od karata.

Ja i dalje imam solidnu količinu kripta, ali to su tuđe pare za koje nisam radio, ne smeta mi ako čekajući predugo izgubim par hiljada od tih evra, bolje mi to nego da propustim da se omrsim ako kripto ipak stigne do unosnog zadnjeg stadijuma. Sa druge strane, ko ima neke ozbiljne pare u ovome, bolje nek povuče deo čim se tržište oporavi, situacija postaje baš opasna.

Ne kazem da nemas pravo. Budu korisni tvoji postovi ali citav kanal GameOfTrades koji jako temeljno pratis i citiras bez navodnika je koncipiran na ocekivanom slomu berze... Koji ce se u nekom momentu vrv i desiti u nekoj meri. Budi malo konzervativniji u iznosenju misljenja....mislim tolika preciznost da gadjas mesec kada ce se to desiti je prilicno neozbiljna.

Ne zelim ovim da te prozivam.
 
Bojim se da si u pravu. Najverovatniji scenario sam već davno izneo, kripto je na putu u novi bull run sa vrhom negde u decembru ili januaru, ali će nas pre toga preduhitriti slom berze. Ja sam uprkos tome bio u kriptu malo više nego što je pametno, jer mi pare trenutno ne trebaju i smem da rizikujem. Ovaj potres je međutim otrežnjenje, globalna dužnička kriza znači da nemaš pojma odakle problemi mogu da izbiju, evo recimo iz Kine. Ovaj prvi udar smo (valjda) izbegli, ali se vidi koliko je sve ovo kula od karata.

Ja i dalje imam solidnu količinu kripta, ali to su tuđe pare za koje nisam radio, ne smeta mi ako čekajući predugo izgubim par hiljada od tih evra, bolje mi to nego da propustim da se omrsim ako kripto ipak stigne do unosnog zadnjeg stadijuma. Sa druge strane, ko ima neke ozbiljne pare u ovome, bolje nek povuče deo čim se tržište oporavi, situacija postaje baš opasna.
Mislis da ce biti ova stagnacija do decembra? I da onda krece neki bull?Znaci cim se malo oporavi,prodati vecu kolicinu jer po tebi se ne ocekuje neki znacajan oporavak? Pozdrav
 
Ja i dalje imam solidnu količinu kripta, ali to su tuđe pare za koje nisam radio, ne smeta mi ako čekajući predugo izgubim par hiljada od tih evra, bolje mi to nego da propustim da se omrsim ako kripto ipak stigne do unosnog zadnjeg stadijuma. Sa druge strane, ko ima neke ozbiljne pare u ovome, bolje nek povuče deo čim se tržište oporavi, situacija postaje baš opasna.
Da povuče u šta, tačno?
 
Problem je što većina bullish zajednice na tviteru očekuje takođe 38k a gomila nikad nije u pravu, ili se dalji pad neće ni desiti ili neće daleko ispod 40k.
39.6k, nešto neverujem da će ići opet toliko nisko. Lepo su tempirali Evergrande FUD i FED sastanak za dip.
FED samo odlaže ono što mora da uradi i kaže. Mislim da će kripto ipak dobiti bar jedno dva, dva ipo meseca masivnog bull run-a ali ne duže od polovine decembra za BTC, možda altovi nastave ali tu očekujem top za BTC. 14-15. decembra je i poslednji sastanak u ovoj godini a onda "winter is coming".

Ovaj datum se poklapa takođe sa ovim chart-om koji nije moj naglašavam.
 

Prilozi

  • E-W_gGDWYA4Dz-S.jpg
    E-W_gGDWYA4Dz-S.jpg
    156 KB · Pregleda: 150
@ SAJ. Ne znam kao da ne mogu da shvate da se prave zidovi ispod kojih vise nikad nece sici, jer veliki koji su usli na 40K na pr. , pa grcevito ce se boriti da nikad ne stigne na taj nivo. Ti pikovi koji se dese u delicu sekunde tesko da ce iko da ubode.
F80DC2DD-E95E-49A8-860F-925FF2C73517.jpeg
Isto to su njemu pisali dok je BTC bio na 52.000$, a on im govorio da će se ispuvati. I kada se ispuvao, objavio je prepisku. A sto se tice ubadanja u delicu sekunde, pa ubosce oni koji su postavili ordere na toj ceni. A oni koji jure u tom trenutku da se uloguju i kupuju, naravno da će oni teško ubosti.
 
Cime je ovo potkrepljeno? Cinjenicom da je neko "velik" kupio na 40K i da zato ne moze dole? Meni to nije nikakva garancija. Stotine miliona dolara su vec potrosene na kupovinu BTC na nivoima od 48K, pa se sroljao do 40K ..


Moje misljenje bi trebalo da je ravnopravno, iako suprotno, sa drugim clanom. To sto ti nekome govoris da lupa mene ne zanima. Ja sam svoju tvrdnju izrekao i videcemo u narednim nedeljama ko ce biti u pravu.
Milijarde, ne stotine miliona. I kave to ima veze? Za sat vremena opet moze na 48K. Posle 45K nema otpora bukvalno. Ispod 40K se kupuje apsolutno sve sto prodaju. Cini mi se da ne kapiras da su svi ti padovi isplanirani da bi se otresali novcici ljudima. Botovi ciste sve pred sobom. U kriptu nema nikakve garancije, ne znam zasto spominjes to uopste.
 
Da povuče u šta, tačno?

U kiseli kupus! Znaš ti dobro o čemu ja pričam i dalje držiš svoju priču kako štampaju novac, pa prema tome mora da mu pada vrednost. Ukapiraj više da je novac dug, a svaki dug mora i da se vrati. Kada berza padne, gomila nenaplativih dugova stvara veliki deflacioni pritisak i vrednost novca skače. Posle pada berze, ako nastave da štampaju, ti kupi kripto opet, ali nemoj da te bezveze provoza preko 70% dole, jer ovi internet tokeni su digitalno zlato samo u glavama maloumnih, ne pružaju apsolutno nikakvu sigurnost u krizi, i uvek prvi i najviše padnu od svih asset-a.
 
Kapiram da je mislio da se povuce novac (fiat) sa berze na bankovni racun
 
Mene jos jedna stvar interesuje oko kraha berze. U sta ce da beze ovi sa berze ako dodje do kraha?
Stvano pitam jer ne znam detaljno kako berza funkcionise.
 
Koliko Vi para imate kad sve znate, ja Vas nista ne razumem😯
Ne znam🤷‍♂️za njih, al ja kao početnik imam nešto sitno evrova, nešto sitno dollara, i tako negde još nešto se možda zaturilo. A iskusni forumaši naravno imaju puno više i stvarno ih je teško razumeti kako pokušavaju odgovorom na tvoje pitanje da se nekome smeju. Ali može im se, jer su puni kao brodovi. Kad neki laik sa mesec dana staža na forumu zaradio neku siću, zamisli tek njih🤔. Zato čitaj i uči. Skontaćeš. I ja učim. Drugi se mogu smejati, a mi moramo još puno raditi. Biće vremena da se i mi nasmejemo. Ako hoćeš da napraviš pare, uči od ljudi koji znaju da naprave pare. Koji su praktičari. Ja od takvih ucim, zato i nisam bas toliko los za jednog početnika. Mani se teoreticara, onih koji mnogo teoretisu i pisu blogove i mnogo pametuju, jer tu je lako biti pametan, a u praxi se sve vidi. Naucices dosta na ovom forumu. Ima ovde i ozbiljnih glava. Ni ja sve ne razumem ali ucim.
FC20209F-ABF9-4A2E-BDFC-509A591032EA.jpeg
 
U kiseli kupus! Znaš ti dobro o čemu ja pričam i dalje držiš svoju priču kako štampaju novac, pa prema tome mora da mu pada vrednost. Ukapiraj više da je novac dug, a svaki dug mora i da se vrati. Kada berza padne, gomila nenaplativih dugova stvara veliki deflacioni pritisak i vrednost novca skače. Posle pada berze, ako nastave da štampaju, ti kupi kripto opet, ali nemoj da te bezveze provoza preko 70% dole, jer ovi internet tokeni su digitalno zlato samo u glavama maloumnih, ne pružaju apsolutno nikakvu sigurnost u krizi, i uvek prvi i najviše padnu od svih asset-a.
FED u optimalnim uslovima ima cilj da dolar gubi 2-2,5% vrednosti godišnje kroz inflaciju. Za poslednjih godinu dana čak i po njihovim podacima (koji su birani tako da prikažu što manju inflaciju) izgubio je preko 5%. Ne deluje mi kao dobar izbor za čuvanje vrednosti.
Dug uopšte ne mora da se vrati u punoj vrednosti. Kao što sam već rekao, trenutni dug Amerike je praktično nemoguće vratiti kroz normalne prihode iz poreza, a da to stanovništvo prihvati.
Može da se proglasi bankrot ili može da se devalvira dolar. Ne postoji treća alternativa.

Koja je to kriza do sada zaista testirala cenu kriptovaluta? 2008-e Bitcoin nije ni postojao.

Bežanje u fiat možda ima smisla u nekom vrlo kratkom vremenskom periodu, ali dugoročno jok.
 
Nakon pada u maju do sada smo imali isključivo pretpostavke i nagadjanja da li smo u bull ili bear marketu da li je rast na 53k bull trap ili novi higher high i još nemamo zvaničnu potvrdu da je bull market.
Moja pretpostavka jeste da smo u bull-u ali da bismo bili "sigurni" neophodno je da formiramo higher low sad u septembru (npr 37,5k) i da formiramo novi higher high (npr 60k eventualno novi ATH) ovo bi bila i potvrda da smo u bull marketu.
Veoma je bitan level od 37,5-38k po fib retracement-u to je 0.618 koji smo testirali u avgustu i imali odličnu buy reakciju.
Takodje ove korekcije se obično odvijaju po ABC patternu, gledajući chart i kretanje cene mislim da smo u drugom talasu po elliot wave-u i zone do koje bi korekcija mogla da ide su 0.618 ili max.0.786 po fib retracement-u.

Ako padnemo na cenu od 27k to bi značilo da smo formirali novi lower low dok bi 53k bio lower high, to je klasično ponašanje cene za bear market ne isključujem ovaj scenario ali je trenutno manje verovatan, najviše 10% verovatnoće bih dao za mogućnost da se vratimo na 30k ili 27k.
Mislim da cemo u dan - dva znati sve, lično mislim da se vesti samo koriste kao opravdanje za odredjeni pad ili skok.
Dok je BTC ispod neckline-a od H&S pattern-a ja sam pozicioniran tako da cekam sledeci talas na dole. Daily close preko 45k bi praktično invalidirao neckline i ukoliko se ne bi spustili odmah ispod 45k tada bih se pozicionirao kao da smo postavili nivi lower low (koji smo i ocekivali u septembru).Jedna od stvari koje pratim jeste sentiment na twitteru, on je izuzetno pozitivan što mi je jos jedan alarm za oprez i da nismo videli onaj pravi strah (koji sam ocekivao da cemo videti u septembru).Screenshot (62).png
 
Ovo za sada izgleda kao patern korak napred nazad dva. Treba da stigne do 46k 47k, pa ce tu da se vidi da li ce dalje ili ce opet dva koraka nazad :)
 
U kriptu nema nikakve garancije, ne znam zasto spominjes to uopste.
Upravo to i komentarisem. Da nema garancije i da cena isto tako moze da padne na 33K. Ja sam komentarisao poruku clana po kojoj moze da se tumaci da su nivoi na 40K uklesani u kamenu i da ispod toga "vise nikad nece sici" .. To je bio moj komentar na tako izrecenju tvrdnju. Nisam ja taj koji je spominje garancije za bilo koju cenu.

@ SAJ. Ne znam kao da ne mogu da shvate da se prave zidovi ispod kojih vise nikad nece sici, jer veliki koji su usli na 40K na pr.

Kada se ovako nesto napise pjuste lajkovi i cveta cvece, a kada neko objavi drugacije vidjenje, drvlje i kamenje i komentari "lupas", "nemas poujma", "des to cuo" ..

Ja ne spadam u kategoriju "perma bear", jer onda ne bih ni zapoceo investiranje u kripto trziste, jednostavno sam misljenja na osnovu istrazivanja i sagledavanja dveju razlicitih struja da u 2021 necemo dostici ATH cenu i da je pred nama period u kome mogu da se naprave dobre ulazne cene na pomenutim nivoima od ~33K. Sva diskusija moze da prodje civilizovanije, jer nas spaja ista zelja za profitom u konacnici. Takodje, bice i interesantno videti ko je izveo bolje zakljucke o smeru cene u narednim nedeljema.
 
Teeeeesko da ce na 33K a ako sam ne vidis zasto onda krastavac. Ti kao da sve ovo smatras kockom pa su ti podjednake sanse i za gore i za dole. Licno se s tobom ne slazem ali ok, postujem drugacije misljenje. Sanse svkako postoje ali opet kazem, teeeeesko.
 
Problem je sto se FUD uvek rasiri ko vatra po internetu i onda ide panic selling. Dobro je sto svaki put sve krace traje i brzo se oporavljamo.
Da je ovaj ArianaGrande 🤣 FUD bio prisutan pre godinu ipo dve, prepoplovili bi se i vukli po podu pola godine.
 
Koja je to kriza do sada zaista testirala cenu kriptovaluta? 2008-e Bitcoin nije ni postojao.

Bežanje u fiat možda ima smisla u nekom vrlo kratkom vremenskom periodu, ali dugoročno jok.

A šta je bilo prošle zime? Kripto je počeo da pada pre nego što se berza ozbiljno i zatresla, a kad je pad berze krenuo, skucao se BTC preko pola za dva dana. Svaki put kad god se SPX zatrese, BTC padne. Stavi chart jedan preko drugog ako mi ne veruješ. Nema tu mnogo pameti, kad berza pada, kripto pada. Kad padne, kupujem, pod uslovom da neće biti ozbiljne borbe protiv inflacije, u šta nisam siguran.

"Vreme je novac" je vremenom postala pežorativna deviza kapitalizma, ali to je zapravo velika mudrost koju je izjavio Bendžamin Frenklin. Najbolji novac koji imamo je vreme. Trošiš svoje vreme da bi zaradio valutu. Kad uzmeš kredit, plaćaš dodatnim vremenom koje moraš da radiš. Kamatna stopa je koeficijent pretvaranja vremena u valutu. Kad je kamatna stopa svedena na nulu, vreme je prestalo da bude novac i mi više nemamo pojma koliko šta vredi, odatle i špekulacije. Ako bude pameti da se kamatne stope podignu i sadašnje ludilo zauzda, kripto više neće imati svrhu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno