Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
51.6k btc..

Ovo mi se ni malo ne svidja..

Ocekivao sam korekciju na 42k..

Nisam nista trejdovo, ali bi voleo da vidim korekciju cisto da potvrdimo bull market u nekom mometu...

To nas je prošli ciklus razmazio, svaki čas je proveravao 21WMA. Od tad nema toga, kad BTC krene, on krene jako, support na 20DMA, ne pušta one koji su zakasnili nigde da uđu povoljno. Tako se pravi FOMO, naučili manipulatori znanje. I posle kad najzad krene da pada, 21WMA nije više nikakav support.
 
Kad pocnu da kupuju doge masovno na 0,5 znajte da je kraj, meni je pre proslog pada to bio okidac za rasprodaju o cemu sam i pisao.
To nas je prošli ciklus razmazio, svaki čas je proveravao 21WMA. Od tad nema toga, kad BTC krene, on krene jako, support na 20DMA, ne pušta one koji su zakasnili nigde da uđu povoljno. Tako se pravi FOMO, naučili manipulatori znanje. I posle kad najzad krene da pada, 21WMA nije više nikakav support.
Da, bez ikakvog suporta i panicnom prodajom, bas sam pre par dana razmisljao o tome.
 
Svako kapira šta se sprema. Ti ćeš da čekaš svoje nemoguće targete, balon će da pukne i ti ćeš ostati bag holder sa snovima o penziji koja nikad neće doći. Gomilu puta već viđen scenario.
Pričaš o dolaru i Američkom penzionom sistemu?
 
Kad pocnu da kupuju doge masovno na 0,5 znajte da je kraj, meni je pre proslog pada to bio okidac za rasprodaju o cemu sam i pisao.
Zasto bi neko kupovao Dodge na 0.5??
 
Ne znam, zato pitam... Na stranu Muskovo tweetovanje, pod pretpostavkom da ga nece biti, zasto bi neko kupovao doge? Jeftin je?
Sorry, mozda je noob pitanje...
 
Zasto kupuju i sve ostalo. Špekulativni razlog. Ocekuju da ce porasti jos više i prodati na 1 1.5 ili koliko ko ima snove.
Zašto neko veruje da ce dodge rasti na toliko to vec stvarno ne znam.
 
Doge se kupovao u januaru na 18 satosija, a ne sad. Sad je suludo bilo sta ocekivati od njega
 
Poenta je bila, da je zavladala tolika euforija da se kupovalo sve i svasta, btc i odredjeni altovi su dostigli tadasnji top i pocelo je da se presipa u shitove, to je po meni neki okidac da se blizi kraj rasta...
 
Ocekuju da Elon verovatno opet pogura Doge twittovima. Skoro je nesto izjavio da ocekuje prvo smanjenje provizije. Ne znam kako ce to sve ici... Neozbiljno je to sto Elon radi ali moze mu se, manipulise i maklja lovu.
Uci u novcic koji je skocio 10.000% je po meni suludo ali Boze moj.
Poenta je bila, da je zavladala tolika euforija da se kupovalo sve i svasta, btc i odredjeni altovi su dostigli tadasnji top i pocelo je da se presipa u shitove, to je po meni neki okidac da se blizi kraj rasta...
Tek ce biti euforije. U svakom ciklusu imas alt season i uvek shitovi skacu vise nego btc. Tako ce uvek biti. Njih je daleko lakse pumpati s manje para ili kao Elon i bez para, s druge strane istresace ih i kupovace se BTC.
 
Mislite da ce u ovom ciklusu biti novih ATH za doge i druge shitcoine?
 
Za vecinu skoro sigurno ce biti novi ATH. Vise puta ce biti prelivanja u BTC i nazad. Na shitovima se uzimaju najlakse pare ali nikad ne znas gde je kraj.
BTC se tek sprema da opali, svasta ce skakati s njim tako da su ATH za vecinu vise nego realni ali to ne mora da bude pravilo. Neki su jednostavno napumpani, pare su uzete i od njih su se digle ruke.
 
@ :HGT:

FOMO (fear of missing out) - ljudi vide da stvari skaču nenormalno i krenu da kupuju po visokim cenama kako bi i oni zaradili kao i ovi pre njih.
 
Za one koji nisu pratili, od sutra Bitcoin postaje zvanicna valuta u El Salvadoru uporedo s dolarom.
Zanimljivo je da je 70% ljudi bilo protiv toga. Zanimljivo je iz razloga sto ljudi imaju strah od nepoznatog. To je ujedno i najveci problem kripta i dalje, ljude treba obrazovati, informisati i opet polovina nece skapirati.
 
Za one koji nisu pratili, od sutra Bitcoin postaje zvanicna valuta u El Salvadoru uporedo s dolarom.
Zanimljivo je da je 70% ljudi bilo protiv toga. Zanimljivo je iz razloga sto ljudi imaju strah od nepoznatog. To je ujedno i najveci problem kripta i dalje, ljude treba obrazovati, informisati i opet polovina nece skapirati.
Nije opipljivo. Nasi ljudi vise veruju Mitrovicu nego sebi jer je on vidljiv i opipljiv...
 
Ubo si poentu ali... S druge strane kako su im opipljivi cekovi, kartice i dosvoljeni minusi i krediti? I ovako mogu imati karticu i trositi sve isto ali to neko treba da im objasni. Jednostavno tesko je ljudima da to razumeju, pogotovo starijima.
 
Mnogo altova je imalo dobro vreme u zadnjem periodu. BTC.D udara o dno što podržava ideju da će BTC verovatnije nastaviti ka 53-58k a za to će morati da isisa likvidnost iz altova. Drugi scenario je da se desi kolektivni mini crash - korekcija. U oba slučaja je ipak bolje biti u BTC ako nećete u Tether.
 
Pojedini altovi baš luduju, zato je korisna ona Telegram grupa (The Bull - bar meni) da procenim gde bi bilo najlakše skidati skalpove.
 
Ubo si poentu ali... S druge strane kako su im opipljivi cekovi, kartice i dosvoljeni minusi i krediti? I ovako mogu imati karticu i trositi sve isto ali to neko treba da im objasni. Jednostavno tesko je ljudima da to razumeju, pogotovo starijima.
Strah od tehnologije je na prvom mestu. Ja kevi redovno dižem penziju sa bankomata, ona neće ni da plaća karticom ni da koristi bankomat "...da nešto ne zezne...". Samo keš.
A ona ima ko da joj objasni. Imala je otpor i prema androidu a sad nema šanse da wifi u kući ne radi, odmah se žali.
Masa ljudi ovde ne zna da pazari preko pancake-a, uniswapa,... ima tu dosta tehnikalija koje treba poznavati.

Mora još par godina da prođe da se masa privikne, da crypto postane mainstream, kao i da se razviju servisi (webull,robinhood,...) koji će im omogućiti da uđu u svet kripta bez ikakvog predznanja i obaveza (čuvanje privatnog ključa).
 
Za one koji nisu pratili, od sutra Bitcoin postaje zvanicna valuta u El Salvadoru uporedo s dolarom.
Zanimljivo je da je 70% ljudi bilo protiv toga. Zanimljivo je iz razloga sto ljudi imaju strah od nepoznatog. To je ujedno i najveci problem kripta i dalje, ljude treba obrazovati, informisati i opet polovina nece skapirati.

Tačno je da ljudi ništa ne čitaju, ne informišu se i ne obrazuju, ti recimo nisi pročitao da je ovo šema da se stanovništvu otmu dolari koje im šalje familija iz inostranstva, kao i da se pere pljavi Bitcoin. Zato je i stanovništvo protiv.
 
Tačno je da ljudi ništa ne čitaju, ne informišu se i ne obrazuju, ti recimo nisi pročitao da je ovo šema da se stanovništvu otmu dolari koje im šalje familija iz inostranstva, kao i da se pere pljavi Bitcoin. Zato je i stanovništvo protiv.
Uopšte nisi u pravu, ali nije ovo tema za to.
 
Uopšte nisi u pravu, ali nije ovo tema za to.

Ako ti veruješ da je bitkoinizacija pametan potez u zemlji gde većina stanovništva nema izlaz na internet i nepismenost je oko 11%, šta da ti kažem. Vlada će im uzimati dolare koje im stižu od familije iz SAD i davati im stablecoine bajagi vezane za dolar, koje će naravno praviti daleko više nego što imaju pokriće i eto opet hiperinflacije u Salvadoru zbog koje su i bili prešli na američki dolar.
 
Za one koji nisu pratili, od sutra Bitcoin postaje zvanicna valuta u El Salvadoru uporedo s dolarom.
Zanimljivo je da je 70% ljudi bilo protiv toga. Zanimljivo je iz razloga sto ljudi imaju strah od nepoznatog. To je ujedno i najveci problem kripta i dalje, ljude treba obrazovati, informisati i opet polovina nece skapirati.
Adoption-Curve.jpg
Prihvatanje novih proizvoda i inovacija je uvek teklo ovako, isto će biti i sa kriptovalutama. Možda se i cena bude ponašala kao ova kriva, ko zna. Videćemo kada uđe još 15-25% populacije i institucija u celu priču.
 
Na cenu kera može da utiče i konstantne vesti da ljudi iz Doge i ETH imaju neku vrstu saradnje i kontakta..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno