Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam da li je neko obraćao pažnju na ovo:

Screenshot.png

Marketcup eth-a se približio skoro na 2.5X do btc-a, volume se skoro izjednačio.
Mislim da je ovo više nego dobar pokazatelj.

E sad, da li je ovo dobra stvar za btc ili ne.... to niko još ne zna, jer ovako nešto do sada nije bilo, pa nam ostaje samo da vidimo situaciju pole 4og avgusta, za kada je najavljen London fork ako se dobro sećam.

U svako slučaju, ovo je svakako datum do kog će se 10000000000% pumpati najviše eth, i onda početkom avgusta na žalost, očekujem seel the news event.
 
Ja cu da napravim tu gresku. Bolje da sedim u lovi nego bez love.
Tako velis, akumulacija kao na 10k pa posle je skocio na 60k. Sad je 30k, znaci "bice" 180 k.
Secam se dobro i akumulacije na 6 k pa je posle propao i ispod 3k pa me to brine. Zato bolje da propustim sansu nego da ostanem bez gaca 😉.
Ti odavno praviš greške, pa ni ova neće ništa promeniti :)
Izlaz u panici blizu dna, pa konstatno šortovanje...

Mislim da si uglavnom na suprotnoj strani, ali dobro... svako je odgovoran za svoj kapital, pa ne bih da ti kvarim planove.

A što se tiče max top cene btc-a, iskreno - kao da je važno da li će biti onih 64k iz aprila, ili će do kraja godine biti 180 ili 500k... Niti ćeš ga ti, niti ja, ni SAJ, a ni niko ovde uhvatiti, budi siguran u to :D

Zato, pamet u glavu i lagano samo, sa stepenastom kupovinom i prodajom jedino nema greške
 
Slažem se za London fork i hype koji će biti oko njega. Fiksni fee po bloku bi trebalo da vrati korisnike na ETH lanac, provizije bi trebalo da postanu normalne. Ako se ne varam, gas više neće da postoji. Zanima me šta će se nakon njega desiti sa BNB-om? Da li će cena pasti i kako će se oni prilagoditi novonastaloj situaciji.
 
Sa BNB si pokidao definitivno. ETH ce biti odlican ali i ETC ce pokidati sasvim sigurno, LTC mora da eksplodira sa aktivacijom MW (znam da sam dosadan)... Cardano ce da uhvati zalet opet, Matic, Polka, prokleti Ripple ce da naduvaju...
Vise manje ne moze da se pogresi, neki ce samo skociti malo vise. Jedina greska ce biti sedenje u lovi.
A joj rođeni... pa priče o MW su od 2018te. možda i ranije ako se dobro sećam... odavno sam otpisao ceo taj pokušaj hajpa :) Do sada bi i moja baba odradila par linija koda i testirala sve 100X :)

Jel koristim ltc, naravno... jer su skoro free i brze transakcije i to se neće menjati sigurno, a ostalo mi je ne bitno.

Evo sad, ni na eth-u nisu više skupe, a biće još dosta jeftinije ako prođe sve kako treba sa forkom a i radi se na njemu svakodnevno, dok je ltc kao zombi :)
Kad padnu ispod $, ne vidim i jednu potrebu koristiti ltc za bilo šta.
 
Slažem se za London fork i hype koji će biti oko njega. Fiksni fee po bloku bi trebalo da vrati korisnike na ETH lanac, provizije bi trebalo da postanu normalne. Ako se ne varam, gas više neće da postoji. Zanima me šta će se nakon njega desiti sa BNB-om? Da li će cena pasti i kako će se oni prilagoditi novonastaloj situaciji.
Prilagodiće se kao i svaki put, mnogo brže nego bilo koji drugi novčić. Oni imaju i burn tokena svaka 3 ili 4 meseca, a to isto jako utiče na cenu dugoročno, pa ga ne treba otpisivati skroz naravno.
On je dao preko 200X za godinu dana, pa ne treba ni to zaboraviti :D
Skakaće i on kad sve krene gore, to sam siguran, samo verujem manje nego u prvoj polovini godine dok je fee na eth-u bio po 200$
 
Poslednja izmena:
Ti odavno praviš greške, pa ni ova neće ništa promeniti :)
Izlaz u panici blizu dna, pa konstatno šortovanje...

Mislim da si uglavnom na suprotnoj strani, ali dobro... svako je odgovoran za svoj kapital, pa ne bih da ti kvarim planove.

A što se tiče max top cene btc-a, iskreno - kao da je važno da li će biti onih 64k iz aprila, ili će do kraja godine biti 180 ili 500k... Niti ćeš ga ti, niti ja, ni SAJ, a ni niko ovde uhvatiti, budi siguran u to :D

Zato, pamet u glavu i lagano samo, sa stepenastom kupovinom i prodajom jedino nema greške
Ako ako, ova greska me nista ne kosta.
 
ima 10% na stejking usdt na binanceu, malo li je na ovu skupoću
Znam, nije malo :), samo kad podeliš tih 10% na 12 meseci, i nije nešto da se ne lažemo, osim ako nema par miliona u šteku.
Ali zar nije on trejder i hvatač stop loss-ova i crtač trouglova na čartovima? ili sam pomešao nešto
 
A joj rođeni... pa priče o MW su od 2018te. možda i ranije ako se dobro sećam... odavno sam otpisao ceo taj pokušaj hajpa :) Do sada bi i moja baba odradila par linija koda i testirala sve 100X :)

Jel koristim ltc, naravno... jer su skoro free i brze transakcije i to se neće menjati sigurno, a ostalo mi je ne bitno.

Evo sad, ni na eth-u nisu više skupe, a biće još dosta jeftinije ako prođe sve kako treba sa forkom a i radi se na njemu svakodnevno, dok je ltc kao zombi :)
Kad padnu ispod $, ne vidim i jednu potrebu koristiti ltc za bilo šta.
Za sada to testiranje ide vise nego korektno. Vidim da su implementaciju tampirali za kraj leta, pocetak jeseni, taman kad se cena pokrene ozbiljno. Znam od kada je prica, pratim. Na zalost nije to bas samo par linija koda a developera je sve manje. LTC se bas pati s tim. Uglavnom svi rade BTC za ozbiljne firme za ozbiljnu lovu a ostali su razvuceni na ETH i gomilu drugih novcica s projektima i koji su opet dobro placeni. MW je svakako odlican, ne brinem se za LTC uopste.
 
Slažem se za London fork i hype koji će biti oko njega. Fiksni fee po bloku bi trebalo da vrati korisnike na ETH lanac, provizije bi trebalo da postanu normalne. Ako se ne varam, gas više neće da postoji. Zanima me šta će se nakon njega desiti sa BNB-om? Da li će cena pasti i kako će se oni prilagoditi novonastaloj situaciji.
Kad smo kod bnb-a, Jutros dobih mail od Binance:

Dear Binancian,

Shop from hundreds of gift cards on our partner’s marketplace with Binance Pay.


Ako neko proba, neka javi utiske kako radi :giggle:
 
Poslednja izmena:
Za sada to testiranje ide vise nego korektno. Vidim da su implementaciju tampirali za kraj leta, pocetak jeseni, taman kad se cena pokrene ozbiljno. Znam od kada je prica, pratim. Na zalost nije to bas samo par linija koda a developera je sve manje. LTC se bas pati s tim. Uglavnom svi rade BTC za ozbiljne firme za ozbiljnu lovu a ostali su razvuceni na ETH i gomilu drugih novcica s projektima i koji su opet dobro placeni. MW je svakako odlican, ne brinem se za LTC uopste.
Evo suza mi je krenula zbog ltc developera :cry:
Da Čarli nije prodao sve 2017te i u topu-u i napustio kao zadnja j.....a, ne bi im bilo loše sigurno danas.
E sad, da li je lud Čarli koji je uzeo gomilu para ili oni što volontiraju i dalje... veoma diskutabilno :D

Hoće li skakati cena ltc-a, hoće verovatno kad sve krene gore, kao i bilo koji drugi šit coin.
A da li je meni i dalje zanimljiv za ulaganje ili trejd, ne. Neka hvala :)

Naravučenije: Ne vidim više ni jednu jedinu korist od ltc-a, pa i ako mu implementiraju dugo najavljivani MW.
 
ja cu samo kratko...AXS :) pa dokle ce ovaj koin da pici a ja ga ne kupujem...:(
 
Ja cu da napravim tu gresku. Bolje da sedim u lovi nego bez love.
Tako velis, akumulacija kao na 10k pa posle je skocio na 60k. Sad je 30k, znaci "bice" 180 k.
Secam se dobro i akumulacije na 6 k pa je posle propao i ispod 3k pa me to brine. Zato bolje da propustim sansu nego da ostanem bez gaca 😉.
Prema tvojoj sopstvenoj analizi imas priliku da zaradis 30k -> 180k, a rizik ti je pad sa 30k na 15k. To ti je dosta dobar risk-reward odnos ako mene pitas! Licno ne ocekujem bas 180k al ko zna....

A za 5 godina ce BTC skoro pa sigurno biti vise od ovih 30k ma sta se desavalo do tada...

A $30k u banci 5 godina polako ali sigurno krcka inflacija....
 
Poslednja izmena:
Za sada to testiranje ide vise nego korektno. Vidim da su implementaciju tampirali za kraj leta, pocetak jeseni, taman kad se cena pokrene ozbiljno. Znam od kada je prica, pratim. Na zalost nije to bas samo par linija koda a developera je sve manje. LTC se bas pati s tim. Uglavnom svi rade BTC za ozbiljne firme za ozbiljnu lovu a ostali su razvuceni na ETH i gomilu drugih novcica s projektima i koji su opet dobro placeni. MW je svakako odlican, ne brinem se za LTC uopste.

Izvinjavam se na neznanju, šta je MW?
 
Slažem se za London fork i hype koji će biti oko njega. Fiksni fee po bloku bi trebalo da vrati korisnike na ETH lanac, provizije bi trebalo da postanu normalne. Ako se ne varam, gas više neće da postoji. Zanima me šta će se nakon njega desiti sa BNB-om? Da li će cena pasti i kako će se oni prilagoditi novonastaloj situaciji.
Nemoj da se ljutis ali dosta dezinformacija u jednom postu.. niti ce fee biti fiksan po bloku, niti ce provizije postati normalne, niti ce gas prestati da postoji...
Jedina prava istina je da ce jedan deo fee-a zvani base fee biti burnovan.
 
Je li ima naznaka da se USDT izbacuje iz upotrebe i zamenjuje sa USDC? Ako me nešto plaši kod kripta jeste moguća prevara sa USDT
 
Je li ima naznaka da se USDT izbacuje iz upotrebe i zamenjuje sa USDC? Ako me nešto plaši kod kripta jeste moguća prevara sa USDT
Pa ako te plaši usdt, ti ga onda nemoj držati :D
Imaš gomilu drugih alternativa pored njega.

A da se zamenjuje sa usdc, odakle ti to? :D izgleda si nešto pogrešno razumeo
 
Pa ako te plaši usdt, ti ga onda nemoj držati :D
Imaš gomilu drugih alternativa pored njega.

A da se zamenjuje sa usdc, odakle ti to? :D izgleda si nešto pogrešno razumeo
Ne držim USDT, samo BTC i ETH.

Kontam da postoji problem ako je thether štampan bez pokrića (a sve govori da jeste) i onda razmenjivan za BTC ili bilo koju drugu valutu.

Mada možda si u pravu da sam pogrešno razumeo.
 
Tether su vec nekoliko puta nagazili. Siguran sam da su muljali kao i sve do jedne menjacnice ali da su imali za sta do sada bi ih ugasili. Ocigledno da se to nece desiti.
 
Recimo da se vracamo na nivo iz 2014-te ako Tether pukne. To nikome ne odgovara, suvise velikih igraca je uslo. Lakse je da se i Tetheru da deo kolaca i da se zataska sve nego da se kripto unazadi X godina.
 
To sto mi ne vidimo logiku, ne znaci da ne postoji.
 
Uprkos svakoj logici, ETH 10% dole za pola dana.

Narod je potrčao u ETH i DeFi tokene i špekulanti su uzeli profit, najnormalnija stvar. Iako ja očekujem da ću se lepo opariti od London forka, ne treba zaboraviti da smo mi ipak u bear marketu i da tu treba biti oprezan, a ne alav. Kad se moonboys ovako razgalame u bear marketu, to je uvek signal za opasnost. Što se mene tiče, ja ovo leto prodajem skoro sve, ko bude imao hrabrosti da čeka kraj godine može da prođe odlično ako mu se stock market do tad smiluje, ali ja lično ne smem da toliko rizikujem. Pošto sve ukazuje na veliku deflaciju nakon narednog sloma, sledeća kripto zima bi trebalo da bude strašna.
 
Recimo da se vracamo na nivo iz 2014-te ako Tether pukne. To nikome ne odgovara, suvise velikih igraca je uslo. Lakse je da se i Tetheru da deo kolaca i da se zataska sve nego da se kripto unazadi X godina.
Nisam siguran, ali mislim da je wirecard ili tako nesto u nemackoj sa prako 100 $ po akciji propao u bunar, sad je 0.++. Isto to moze da se desi i teteru.
Prema tvojoj sopstvenoj analizi imas priliku da zaradis 30k -> 180k, a rizik ti je pad sa 30k na 15k. To ti je dosta dobar risk-reward odnos ako mene pitas! Licno ne ocekujem bas 180k al ko zna....

A za 5 godina ce BTC skoro pa sigurno biti vise od ovih 30k ma sta se desavalo do tada...

A $30k u banci 5 godina polako ali sigurno krcka inflacija....
Moja matematika je malo drugacija, bolje da ga kupim kad kiksne nego sad, za iste pare imacu duplo vise. Ako opali na gore, srecan mu put.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno