Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oko mene su poceli neki ljudi da se raspituju i traze nacin kako da ulaze sa par hiljada eura pa i jace sume u ove shitove koji su vec uveliko napumpani. Bukvalno do juce sam mogao glavu na panj da stavim da ne bi dali ni 100e u ovo. Jos uvek sam pod utiskom.
Koliko jos ima lufta da skace ako vec sada ulaze ovakvi za koje znamo da gase svetlo za sobom. Ako smo zaista na 1/3 ciklusa onda ocekujem da krajem godine i klinci ispod mog prozora pocnu da menjaju kripto umesto slicica.
 
A treba napomenuti i da se dosta stvari desava mnogo brze od planiranog, sto je sasvim logicno, jer svi pokusavaju da se na vreme pripreme.
 
Nije samo sto svi pokusavaju da se pripreme nego se pare stampaju kao lude. Dolar je pao na 1.22 na euru i ima tendencije da pada jos. Inflaciju cemo globalno osetiti tek za godinu dve. Love ima u neogranicenim kolicinama, ne plasite se za to, kripta nema.

BTC, ETH, LTC i svaki jaci kripto je sjajan za skladistenje vrednosti. Akcenat je na BTC-u. Na altovima poput ETH, LTC i slicno se uzima sigurna lova u godini kad je pump, sa shitovima se kocka. Tu ako se ulozi neka iole ozbiljnija kolicina love lako se obogatis na glupost. Lova od njih se trosi da ti ne bude zao.
Ljudi, imajte u vidu da je sve manje PoW novcica i da novih nema. Svaki novi je podlozan 51% napadima koji im ne ginu. Ti novcici treba da se cuvaju. Neka vam to stoji negde u glavi. Ne pricam napamet, analiziram situaciju godinama unapred.
I taj ETC koji se kopa i koji skace sad ce kostati kao bubreg na kraju. Cena ce skakati u nebesa ove godine, budite sigurni. Nikada u istoriji nije bilo vise para. Vi svi a i ja s vama smo jako mali procenat ljudi u ovoj prici, naplatite sve kako treba, promenite sebi zivot.

Edit: E da, zaboravio sam. Ako nacujete tako da izlazi neki token, neki shit s milijardama novcica i brdom nula u ceni javite obavezno. To treba kupiti u startu sa bar stotkom pa sta bude.
 
Do prije 10 dana je prolazila Visa lagano, sad izgleda ne moze vise, "not supported in your country".

Btw, da uzmem USDT na CEX-u pa da ga transferujem na Binance, isplati li se radi 50e to raditi, koliki je fee ?
Mislim da ti na kraju ne bi ostalo ni 10$.
Na Binance-u idi na pocetnu stranu u aplikaciji i opcija Buy with EUR..radi jos uvek.
 
Btw, da uzmem USDT na CEX-u pa da ga transferujem na Binance, isplati li se radi 50e to raditi, koliki je fee ?
Mislim da se ne isplati, sa cexa salju USDT preko erc20, sto znaci 20$ fee.
Jedino da pazaris TRX i da ga prebacis pa ce od 50 eur ostati cca 44-45 na binance-u.
Ili LTC.
 
Prati li neko Chia projekat?
Koncept je malo drugaciji, prakticno se generisu fajlovi koji predstavljaju neku vrstu tiketa za lutriju. Sto vise tiketa, vise sansi da osvojite coin (XCH coin).

Postoji i kalkulator gde mozete pratiti verovatnocu za dobitak tj. koliko je u proseku vremena potrebno.

Inace, nije sve tako sjajno kao sto izgleda, koga interesuje, lik je lepo objasnio.

Obzirom da se stvar prilicno nova, interesuju me misljena ostalih o ovome?
 
Prati li neko Chia projekat?
Koncept je malo drugaciji, prakticno se generisu fajlovi koji predstavljaju neku vrstu tiketa za lutriju. Sto vise tiketa, vise sansi da osvojite coin (XCH coin).

Postoji i kalkulator gde mozete pratiti verovatnocu za dobitak tj. koliko je u proseku vremena potrebno.

Inace, nije sve tako sjajno kao sto izgleda, koga interesuje, lik je lepo objasnio.

Obzirom da se stvar prilicno nova, interesuju me misljena ostalih o ovome?
Imas temu za chiu, videces da ljudi plotuju uveliko.
 
A u vezi s tim da svi živi žele i čuli su za kripto-moj automehaničar, kad mi radio servis na autu krene u priču da je čuo za ETH ali ne zna puno, uložio bi neke pare. Dok on meni završi kola, ja mu rešio nalog i novčanik, ubacio čovek odma oko 350e u ETH kad je bio oko 1800$, evo, čovek duplirao i više 🙃
 
Sve je to lepo ali mislim da će biti problema kad narod krene da povlači "zaradjeni" novac pa mu ti objasni što visa ili master card ne rade trenutno.
 
A u vezi s tim da svi živi žele i čuli su za kripto-moj automehaničar, kad mi radio servis na autu krene u priču da je čuo za ETH ali ne zna puno, uložio bi neke pare. Dok on meni završi kola, ja mu rešio nalog i novčanik, ubacio čovek odma oko 350e u ETH kad je bio oko 1800$, evo, čovek duplirao i više 🙃
Čitam ovo i razmišljam koji su amateri bili Jezda i Dafina... :D Ovde odmah duplo, nema šta da se čeka.
 
Sve je to lepo ali mislim da će biti problema kad narod krene da povlači "zaradjeni" novac pa mu ti objasni što visa ili master card ne rade trenutno.
Crypterium je valjda "sure thing" ? Dobiješ preko njih Visa karticu (free ali je 15e isporuka worldwide) koju možeš da koristiš na bilo kojem bankomatu?

Jel probao ko, kakve su provizije?
 
gde će pas pitanje je sad, dal se zaleće ili u kanal sleće...ne verujem da ce da se drzi Curtisa Jacksona predugo
Doge ide u kapitulaciju (short term), juce sam napisao da je onaj skok u stvari bio dead cat bounce (0,42-0,62$). Trebalo bi da se zadrzi na levelu 0,35 - 0,30$ posle toga akumulacija i prebacuje famoznih 1$ prophecy ce se ostvariti za DOGE (druga polovina godine).
 
Sve je to lepo ali mislim da će biti problema kad narod krene da povlači "zaradjeni" novac pa mu ti objasni što visa ili master card ne rade trenutno.
Narod (retail) retko izvlači neki ozbiljniji profit, uglavnom mu ostanu gomile shit coina koje vuce kroz bear market.
 
Najzad da neko nešto i pametno kaže :D
Al bez šale, u ovom ludilu sve je moguće. Samo treba biti spreman za brzo reagovanje.
 
Crypterium nema Srbijice za podrzane zemlje, ima Kosovo
Ima koliko vidim, ja sam se iz CG reg opušteno uz 150e dnevni limit, za više treba KYC koji ne prolazim jer su mi dokumenta prilično oštećena a cimanje mi da zamijenim :) Srbija je podržana takođe.
 
Od Shitina bih izdvojio i Dogelon (Elon pas, extra kombinacija) koji je isto skocio nekih 80%, ali pojma nemam dokle moze da dobaci.
 
Da li postoji neki nacin da se umanji fee na uniswap-u? Za sve sto gledam, izadje najmanje 60$ i vise u eth-u pa navise.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno