Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam pitanje za "stare lisce"...
Gledano unazad, ETC, ETH, LTC, BTC, DASH... i ostale coine da ne nabrajam, ZEC... kada dolazi nesto poput hard forka sta se moze ocekivati po pitanju same cene konkretno u bull marketu? Beam ima hard fork 29-30 maja uz jos neke novine koje dolaze pa me zanima sta raditi.
Da li je pametno prodavati i kada, cekati da to prodje... ili hodl jos uvek obzirom na poruku od @La.Prestige koja iskren da budem, unosi dosta optimizma ali ni sam ne znam sta da mislim. Ako se ovako nastavi ode dominacija do krasnog a ne verujem da moze da ide dole do iznemoglosti.... 🤔Da li ocekivati neku vec cenu pre ovog dogadjaja ili posle, znate li za ostale koje ste imali a koji su imali ovakva desavanja, oni najavljaju da ce biti doata toga i naravno, da ce se svi kajati ako prodaju po ovoj ceni. Iskrenk, po sadasnjoj ceni ni ne razmisljam da prodam. Pored toga sto sam ga platio dosta jeftinije.
Razmisljao sam ako skoci cena, prodadi pa caljda bi posle tog desavanja doslo pada, pa se dokupiti al kakve sam kyrčeve sreće verovatno bi prodao i ispod cene tada a ona ako bi otisla gore ne bi pala ni na tu po kojoj sam prodao da. se ponovo popnem na voz.
Ista. situacija kao sa Sajem, njega urnise LTC a mene ubija Beam, vrlo postepeno... sve se nadam da ce krenuti konacno gore, gore, gore... do sada, ranije iz iskustva, kad god bi prodao cena ode u nebesa, kad kupim, ona ode u bunar 😱
Zavisi kakav je rezultat hardforka. Ako nakon hard forka oba blockchaina budu podrzana nastaje novi novcic koji dobijas besplatno. Cena najcesce raste pred taj dogadjaj (ako se najavljuje kao nesto pozitivno, a nije rezultat raskola medju timom i zajednicom) jer od jednog novcica dobijes dva, a posle pada i rasipa izmedju ta dva.
Ako se nakon hard forka jedan blockchain podrzi a drugi ne sto je koliko vidim slucaj sa beam-om nista se iz tvog ugla specijalno ne desava jer dobijes taj "novi" novcic umesto starog. Izmene za beam su pozitivne tako da dugorocno bi trebalo da imaju pozitivan uticaj na cenu. Rekao bih da nema razloga da prodajes pred hard fork.
 
Ne bih da malerisem SAJ-a, ali za mene LTC 1k je Mission Impossible. Mozda za jedno 2 god. bude bio,ipak to je 2 ili 3 koin koji je izaso posle BTC ako se nevaram. Binance i ETH su ovu godinu pokidali i jos ce da kidaju,ima na marketu dosta dobrih koina NEO,DOT,GAS,HAPI… za HAPI mislim da ce biti veoma jak koin,jaci od ETH.DASH ce sledece biti 1k+,LTC bi trebao iduce posle DASH-a.
@saj, nadam se da gresim za LTC i da ces proci kroz cilj sto pre, samo napred. GL
Mislim da gresis i da se plasis bez potrebe ali opusteno ;)
Inace, LTC je posle BTC-a najstariji novcic i puni 10 godina ove godine sa 100% uptime-om ;)
Binance je pokidao uzduz i popreko, od ETH-a je vise manje ocekuje to. Sada se vec kopa dosta manje novcica zbog Asica i cena ide gore neprekidno.
Za mene je 1K minimum koji bih prihvatio ali to je sica. Opusteno, LTC je takav oduvek. Smara smara pa opet skoci junacki.
Inace, posle ETH-a trebalo bi stekati ETC, mnogo ce ljudi da se preseli na njega, pogurace mu cenu opasno.

Inace, ocekujem da LTC probije 300$ uskoro, mislim da je prerano da to uradi nocas.
 
Ko zna sta ce se desiti tog 8-mog... Musk gostuje u SNL i imao je tweet da je Dogefather ☺ Ako spomene u emisiji nesto oko toga, ode Doge to the moon 😄
 
Uzeo COTI-a na 0.353 par komada , videcemo kako ce biti , inace mislio sam se sinoc da ga uzmem na 0.39 pa da ga prodam na 0.41,ali nikada nisam trejdovao sa njim pa reko da sacekam do jutra mozda bolja cena bude. Sta mislite o COTI-u ?
 
Poslednja izmena:
Ko zna sta ce se desiti tog 8-mog... Musk gostuje u SNL i imao je tweet da je Dogefather ☺ Ako spomene u emisiji nesto oko toga, ode Doge to the moon 😄

DOGE je potpuno preuzeo ulogu LTC-a kao onog beskorisnog BTC forka koji je u vrhu iako niko nema blage veze zašto je to tako.
 
Mislim da gresis i da se plasis bez potrebe ali opusteno ;)
Inace, LTC je posle BTC-a najstariji novcic i puni 10 godina ove godine sa 100% uptime-om ;)
Binance je pokidao uzduz i popreko, od ETH-a je vise manje ocekuje to. Sada se vec kopa dosta manje novcica zbog Asica i cena ide gore neprekidno.
Za mene je 1K minimum koji bih prihvatio ali to je sica. Opusteno, LTC je takav oduvek. Smara smara pa opet skoci junacki.
Inace, posle ETH-a trebalo bi stekati ETC, mnogo ce ljudi da se preseli na njega, pogurace mu cenu opasno.

Inace, ocekujem da LTC probije 300$ uskoro, mislim da je prerano da to uradi nocas.
Ne plasim se ja uopste kad je LTC kidao do 150$, DASH je bio 100$ znao sam jos od ranije ko je DASH i tu sam iskoristio priliku i dobro zaradio,DASH sa 100$ ode na 250$,a LTC je mirovao tu negde 170$,pa je DASH skocio 340 a za njim LTC do 245$, ja sam gledao DASHA da prodam 300 - 350 , prodao ga negde 315 da se ne zajebavam da ga cekam opet 300 i tu lepo proso jer je DASH kolko se secam pao na 215-230$,dok je LTC sa 245 pao do 145 ili 139 pa se vratio za 2 ili 3 nedelje do 190-200$. Moja za sada procena za LTC je 500$ kako se market bude kretao nadam se da cu uociti da ce biti 800,1k i iskoristiti priliku da obrnem neku lovu na njemu.
 
E, to ti je ono veliko pitanje. Odgovor zavisi od toga u kom smeru će planeri usmeriti ekonomiju.

Mišljenje koje preovladave je da će se era niskih kamatnih stopa i direktnog ubrizgavanja novca u ekonomiju nastaviti, što je gorivo za špekulaciju. To bi nastavilo da hrani kripto i druge špekulativne asete, ali bi ekonomija zapala u stagflaciju i učestale krize. Dakle nešto kao Japan, ušli su recesiju pre 25 godina i nikad iz nje nisu izašli.

Druga mogućnost je da ćemo imati katarzu. Tako su posle velikog sloma berze 1928. svi očekivali vladinu intervenciju, nešto nalik na bailout koji smi videli 2008., ali FED i Kulidžova administracija su neočekivano ostavili špekulante na cedilu i gurnuli svet u veliku depresiju. Kako vreme odmiče, ja polako sve više verujem u ovaj scenario. Kripto će se sunovratiti, mada postoji i mogućnost da bi ljudi mogli da počnu da ga koriste kao platežno sredstvo zbog nedostatka novca usled hiper-deflacije.
Pa valjda je jasno da se ide na 14 listova A4 papira GreenNewDeal-a za štampanje i trošenje para nemilice, normalno bez osvrta na rezultate polise jer oni se danas ne gledaju. Koliko je do sada istampano dolara 2020-21, gledam neke info da je oko 35% ukupne sume. A nemaju nameru da stanu, ono sto je najtužnije je sto niko nema odgovornost za svoje postupke te ako neko misli da bilo ko brine i 1% za to da li će sutra da sve ode dođavola grdno se vara. Sve može da se sruši i niko neće biti kriv. Zato posle ovog ciklusa i uzimanja profita moja preporuka je brzo prelazak u nešto konkretno opipljivo, inače će sve te pare da postanu bezvredne. Posledice neodgovornog ekonomskog iživljavanja možda ne odmah ali nas čekaju iza ćoška.
 
Doge kida jbt, usao iz fluposti sa hiljadu pre oar dana, danas 1300. Postacu fan :)
Ltc u padu, kao i vecina altova...
Demant ltc u roku od 10 minuta :)
 
Poslednja izmena:
Moje neko razmišljanje je da će DOGE napumpati do $1, pokazati svima da se može napumpati svaki beskorisni novčić bez problema, a onda ide damp i odlazak u istoriju. Ja ću da postavim order na na nekih $0.95 i to je to. Ušao sam na $0.025. Što kaže Simke, može posle da ode u x100, meni će biti dovoljno.
 
Au ljudi kakav skok altova, najvise ltc-a, portfolio mi se bukvalno uvecava po 50$ pri svakom refreshu.
 
Ne plasim se ja uopste kad je LTC kidao do 150$, DASH je bio 100$ znao sam jos od ranije ko je DASH i tu sam iskoristio priliku i dobro zaradio,DASH sa 100$ ode na 250$,a LTC je mirovao tu negde 170$,pa je DASH skocio 340 a za njim LTC do 245$, ja sam gledao DASHA da prodam 300 - 350 , prodao ga negde 315 da se ne zajebavam da ga cekam opet 300 i tu lepo proso jer je DASH kolko se secam pao na 215-230$,dok je LTC sa 245 pao do 145 ili 139 pa se vratio za 2 ili 3 nedelje do 190-200$. Moja za sada procena za LTC je 500$ kako se market bude kretao nadam se da cu uociti da ce biti 800,1k i iskoristiti priliku da obrnem neku lovu na njemu.
LTC je krenuo ka ATH i necemo dugo cekati na to. Posle duze vremena konacno mrda.
Pre par dana sam najavio da ce morati da predje 0.005 i da probije otpor na 280. Bas se videlo da se sklapaju kockice. Bice zarade koliko hoces. LTC kad krene za par dana moze skociti 3x, uradio je to 2x u proslom ciklusu ;)
 
Iskreno da ti kazem, ne znam. Moze i na 0.02 otici ali mislim da je prersno a to. Mozda kad krene MW. Za sada mislim da nece na 0.007, bice tu jos opora. Bas ovde na 0.0055 je jaci otpor, slede i je na 0.006. U roku od nedelju dana je vrlo moguce mada treba ocekivati i korekciju manju. Videcemo.
 
Dobar je DOGe, gledaj da ga uzmes za dobru cenu i cuvaj ga bice on 1$
Fazon je sto sam usao u par novcica, i sad nemam za doge, a necu da trosim vise. jedan od novcica koji farmam pre 3 dana bio duplo nego je danas, nisam prodao, jedino ako opet skoci do 8 maja onda prodam pa uzmem doge
 
Ako ne probije 0.0066 u ovom krugu , probice u sledecem naletu mozda, a sledeca stanica je 0.0077 - 0.0078, za LTC govorim, ako sve bude islo po planu i po mojim istrazivanjima...
 
LTC RSI 1D oversold, slična situacija kao i 25-og marta, mišljenja? :)

LTCBinance-RSIOversold-24-04.jpg

LTC signal od pre 10 dana. :p
 
Ako ne probije 0.0066 u ovom krugu , probice u sledecem naletu mozda, a sledeca stanica je 0.0077 - 0.0078, za LTC govorim, ako sve bude islo po planu i po mojim istrazivanjima...
Sa sadasnjom cenom BTC-a taj otpor je tacno postavljen na ATH. Ocekujem odbitak prvi put sigurno jer vec je solidno skocio.
Ovo je verovatno pocetak LTC parabole.

Inace, juce sam bas citao neki clanak gde kazu da se formirala situacija gde je krenuo altseason i gde su altovi 2017-te ojacali 2700% u odnosu na btc. Tako nesto se i sada ocekuje. To je nenormalna kolicina love!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno