Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne zameri, ali ja sad ništa ne razumem. U 20:06 kažeš...

Sad će, svaki čas. Bolinger bands je stegao cenu, kad se to dogodi, krene žurka. Sigurno na dole, nema kud drugo. Bio sam u pravu, zimus će BTC duboko da zaroni.

Sajber se složi sa tobom...

Uvek ide potop pred katolicki Bozic, uvek se izvlace pare pred praznik. To je vec postalo pravilo.

I onda ti lupiš kontru i njemu i sebi...

Prošle godine na ovaj dan BTC je krenuo u lep rast zapravo, tu mu je bila najniža tačka. ;) Uopšte ne mora da znači.

U rebusu sam, majke mi. Jel' ide sigurno na dole ili uopšte ne mora da znači da će potop?
 
- "Šta ćete da popijete, pivo, rakijicu?"
- "Može."

:D
 
U rebusu sam, majke mi. Jel' ide sigurno na dole ili uopšte ne mora da znači da će potop?

Ne znam šta te buni. Cena je krenula na dole kako sam i rekao, a zimus će očekujem padati još. Ali to svakako nije zbog toga što je Saj rekao, to je urbana legenda da rudari prodaju pred Božić da bi kupili poklone. :) Ako pogledaš na chart, cena BTC-a je za Božić češće skakala nego padala. Dakle samo sam korigovao Saja kad je rekao da se pare uvek izvlače pred praznik, što je netačno.
 
Da, ali je suviše neradnih dana pred nama. Nisu samo u pitanju pokloni, vec i mnogo neradnih dana važnih tržišnih učesnika. Zapadni Božić, NG, pravoslavni Božić, Kineska Nova godina.
 
Ocigledno da pojedini clanovi i mega trejderi kripto sveta nisu culi za kraj fiskalne godine koji se u pola zemalja sveta poklapa sa kalendarskom godinom.
Kakva crna kupovina poklona? To je bilo nekada davno kada su svi kopali. Sada su samostalni rudari samo jadan procenat u kripto svetu, statisticka greska bukvalno. Rudari su odavno nebitni.

Tapatalk from Poco loco
 
ma kakvi crni neradni dani [emoji3] guglajte plus token ponzi, pa da vidite sta obara cenu od letos


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sve same ponzi šeme,svake godine neka iskoči i uve su neki kinezi

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
nije strašno, još samo 20000 btc-a i 10x toliko eth-a im je ostalo da prodaju :) pa ko ne može da se nosi sa time, neka zaboravi na kripto bar još 2-3 meseca dok sve ne rasprodaju, i onda tek možemo pričati o okretanju trenda.... a gluposti o prazvicima, božiću i poklonima zadržite za sebe... te priće ne piju vodu zanjih par godina već
 
Mnogo tesko da u kripto svetu pogodis kretanje cene kad 99% vremena pada.. Ja Sam Imao a imam I dalje razne, vecina toga ne vredi vise nista a I Ono sto vredi ne vredi ni 10 deo sto vredelo..tako mesecima godinama ne prodajes vec gledas kako ti se "fond" para topi sve mislis ma mora Kat da Krene na gore.. A Ono svaki Dan novi all time low
 
Mnogo tesko da u kripto svetu pogodis kretanje cene kad 99% vremena pada.. Ja Sam Imao a imam I dalje razne, vecina toga ne vredi vise nista a I Ono sto vredi ne vredi ni 10 deo sto vredelo..tako mesecima godinama ne prodajes vec gledas kako ti se "fond" para topi sve mislis ma mora Kat da Krene na gore.. A Ono svaki Dan novi all time low

U pravu si 99%, zato sam ja odavno prestao da stekam bilo sta, jedino gde sam pogodio all time high je Cointellect na sve ostalo sam izlazio kad mi se ucinila dobra cena i bio zadovoljan zaradom i ako verujes nemam u steku nista sto se topi kao sneg na martovskom suncu...
 
Mnogo tesko da u kripto svetu pogodis kretanje cene kad 99% vremena pada.. Ja Sam Imao a imam I dalje razne, vecina toga ne vredi vise nista a I Ono sto vredi ne vredi ni 10 deo sto vredelo..tako mesecima godinama ne prodajes vec gledas kako ti se "fond" para topi sve mislis ma mora Kat da Krene na gore.. A Ono svaki Dan novi all time low

Na žalost, skupo plaćena lekcija da cena novčića nema nikakve veze sa stvarima koje bi logikom trebalo da mu određuju vrednost, kao što je upotrebna primena, partneri, kompetentnost razvojnog tima, itd. Čak štaviše, što je neki novčić veće smeće, to su mu veće šanse da u nekom momentu skoči. Trenutno pumpa MINDOL, to je manga coin, lol. Sećam se kad je EOS vredeo 20 milijardi, a nije imao čak ni blockchain. :) Evo i dan danas ima market cap od oko 2 milijarde, iako ne služi ničemu sem da ga gomila Kineza stejkuje i time pravi sebi još novčića. Imali su tu neku Stiv Džobs žvaku "to je tako jednostavno, tako elegantno, bla bla truć" bio sam siguran da će se ponoviti priča kao sa Onecoin. :D

Tako da za sada nema druge nego držati se raspalog bitcoina. Tek kada/ako inflacija dolara stegne i masa potrči u BTC i zaguši mu mrežu, onda će ukapirati da od BTC nema vajde i potražiti neki kripto koji radi, ali je u ovom trenutku nemoguće znati koji to coin može da bude, ko zna šta će tada biti u modi.
 
Poslednja izmena:
bas tako ETH sada prozivljava ono sto je LTC prozivljavao u proslom krugu
 
https://etherscan.io/address/0x997114ca0830e9bee7443368fa27f4af2d4e55a6

ako pogledate na ovaj link videcete da je tih 789,534.619683 Ether oznaceno crvenim slovima kao scam i da se upozoravaju svi na taj novcanik za obavljanje transakcija sa tim osobama . Iskreno ja to prvi put vidim i mozda je dobar napredak ka sigurnosti sa kriptom jer mogao bi da se prati trag ukradjenog kripta i da se lakse nadju pocinioci i saucesnici :)

Mislim da ova prevara ili scam ne utice bitno na cenu , naravno smanjuje poverenje , ali zamisli te " investitore " koji su ocekivali 30 ili 40% mesecne dobiti :) .

Mislim da ulazimo u zonu kada je moguce kupovanje po povoljnim cenama i ostvarivanje solidnog profita u roku od 6 meseci do godinu dana . Dakle kupovina ETH u zonama 80- 120 usa$ sa ocekivanom cenom od 200-300 usd$ .

Ono sto je jako bitno , najniza cena po kojoj ce se trgovati trajace jako kratko , odnosno okretanje talasa ,( ukoliko se vec nije dogodilo na ovoj ceni 116.6 )
 
Mislim da ulazimo u zonu kada je moguce kupovanje po povoljnim cenama i ostvarivanje solidnog profita u roku od 6 meseci do godinu dana . Dakle kupovina ETH u zonama 80- 120 usa$ sa ocekivanom cenom od 200-300 usd$ .

Ono sto je jako bitno , najniza cena po kojoj ce se trgovati trajace jako kratko , odnosno okretanje talasa ,( ukoliko se vec nije dogodilo na ovoj ceni 116.6 )

Ja se ne bih složio. BTC je trenutno u opadajućem klinu iz koga će još jednom probiti nadole i verovatno testirati tih famoznih 5500 gde bi otprilike trebalo da dostigne dno iz prethodnog bear marketa na nedeljnom i mesečnom RSI. Tu mu je i istorijski 200WMA support, dakle po svemu, trebalo bi BTC tu da stane sa propadanjem. Ako mu tu zaista bude dno, računaj da će se održati na leševima altova. Koliko god da će mi to upropastiti sadašnji portfolio, opet je generalno pozitivno, jer će dokrajčiti razne nepotrebne projekte i pružiti šansu za kupovinu onoga što valja.

U malo verovatnom slučaju da BTC ne održi ~5,5k nivo, nastavi da pada i zabeleži dno ispod 3k, onda je celo ovogodišnje kretanje cene samo odjek prethodnog balona i ja dižem ruke od nade da će kripto ikad biti prihvaćen kao koristan novac, čak i u slučaju hiperinflacije.
 
Ja se ne bih složio. BTC je trenutno u opadajućem klinu iz koga će još jednom probiti nadole i verovatno testirati tih famoznih 5500 gde bi otprilike trebalo da dostigne dno iz prethodnog bear marketa na nedeljnom i mesečnom RSI. Tu mu je i istorijski 200WMA support, dakle po svemu, trebalo bi BTC tu da stane sa propadanjem. Ako mu tu zaista bude dno, računaj da će se održati na leševima altova. Koliko god da će mi to upropastiti sadašnji portfolio, opet je generalno pozitivno, jer će dokrajčiti razne nepotrebne projekte i pružiti šansu za kupovinu onoga što valja.

U malo verovatnom slučaju da BTC ne održi ~5,5k nivo, nastavi da pada i zabeleži dno ispod 3k, onda je celo ovogodišnje kretanje cene samo odjek prethodnog balona i ja dižem ruke od nade da će kripto ikad biti prihvaćen kao koristan novac, čak i u slučaju hiperinflacije.

problem je u tome sto vecina sad ocekuje dump... a ti sto odredjuju cenu lako mogu da okrenu u kontra smeru [emoji3] i da svi sto cekaju ostanu kratki.... standard šema [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
problem je u tome sto vecina sad ocekuje dump... a ti sto odredjuju cenu lako mogu da okrenu u kontra smeru [emoji3] i da svi sto cekaju ostanu kratki.... standard šema [emoji6]

Da cena iznenada skoči kao 25-26. oktobra, to da, sasvim je moguće, ali govorim ovde o promeni trenda, a toga nema ni u naznakama. Previše je optimizma, previše je longova, cena ne miruje. Kraj bear marketa uvek obeleži ekstremni pesimizam i period mrtvila cene kada se ništa ne dešava. Imamo mi ovde još da idemo.
 
Bolinger bands indikator je iz raja izašao. Kad god se stegne, cena podivlja. Ko hoće neki brzi trejd, neka prati BTC 4h chart, jer izgleda da se Bolinger bands opet steže. ;)
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    38.6 KB · Pregleda: 241
Pa sto mislis, dje ce, gore ili dolje ?

Teško pitanje. Kada je situacija da se cena lomi samo pod pritiskom Bolinger bands, ja pogledam redom:

1. RSI, ne bih li primetio divergence
2. odnos longs/shorts na menjačnicama, pogotovo ima li promene u prethodnim danima (ako jedna strana raste, ta će po pravilu da nadrlja)

Ako tu nema jasnog znaka, onda pogledati istoriju kretanja cene (ima li nekog istorijski bitnog moving ili statičnog nivoa koga bi cena mogla da testira), vesti, druge indikatore kao VPVR i MACD, i onda na osnovu toga pokušati sklopiti neke verovatnoće.

Na žalost, ovaj put jasnog indikatora nema. Što je još gore, ulazimo u vikend usred praznične sezone, svaki kit u prolazu može očas da izmanipuliše cenu, tu gledanje u chart ne pomaže ništa više nego gledanje u pasulj.

Ako baš moram da kažem jedno, onda bih rekao short. Uvek je sigurnije igrati uz trend, nego protiv njega. Pored toga, među kripto jutuberima poslednjih dana pretežno vlada optimizam, to se u zadnje vreme pokazalo dobro kao kontra-indikator. Cena pre četiri dana nije mogla da probije naviše i vratila se nazad, tako da bi bilo logično da ispita gde ima support.
 
...

Na žalost, ovaj put jasnog indikatora nema. Što je još gore, ulazimo u vikend usred praznične sezone, svaki kit u prolazu može očas da izmanipuliše cenu, tu gledanje u chart ne pomaže ništa više nego gledanje u pasulj.
...

Ovo je poenta svega. Nekom kitu se navrne loše (ili dobro) jutro, i ode sve na stranu kako je taj zamislio.
Zato mi nije jasno gledanje chartova, RSI, WMA, candles, indikatori, istoriju kretanja, Bolinger, Teta Đana, Ljubiša Trgovčević, i slično, kada to očigledno nema veze ni sa čim.
Ili ideš a'la Borko style, mož da bidne, ne mora da znači, šta bude, biće, eventualno možda donekle.
 
Ovo je poenta svega. Nekom kitu se navrne loše (ili dobro) jutro, i ode sve na stranu kako je taj zamislio.
Zato mi nije jasno gledanje chartova, RSI, WMA, candles, indikatori, istoriju kretanja, Bolinger, Teta Đana, Ljubiša Trgovčević, i slično, kada to očigledno nema veze ni sa čim.
Ili ideš a'la Borko style, mož da bidne, ne mora da znači, šta bude, biće, eventualno možda donekle.

Pazi, kit može sada da flipne cenu da skoči umesto da padne. I zato sam se generalno povukao iz trejdanja, ove godine je bilo baš puno i to baš očiglednih manipulacija. Skoči cena za 500 dolara, pa 20 minuta kasnije padne za 1000, how yes no.

Ali kit ne može da preokrene čitav trend, veštački dignuta cena će se posle par dana sama vratiti nazad. Za tako nešto bi trebao baš veliki kabal kitova, jedno vreme sam čak mislio da se tako nešto i napravilo, ali na kraju se ispostavilo da je razlog nerezonskog skoka cene ove godine bilo nešto drugo.

Indikator ne može da ti kaže šta će manipulator da uradi, ali će recimo jasno da ti pokaže šta je manipulacija, da bi mogao da uzmeš profit kada prašina kreće da se sleže. Tako da čak i u jako manipulisanom tržitu, TA je vredna stvar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno