Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ok, uvek si u pravu i tvoje prognoze su tacne :) verujem da ne znas sta da radis od silnog btc-a kojeg zaradjujes na tradeovima ;)

Ajde prestani da pričaš bezveze. Nikad nisam glumeo da sam najpametniji, niti mi je bio i najmanji problem da priznam kad pogrešno procenim, samo pogledaj moje postove.

Nakon ovog velikog pada sam zapravo blago u minusu ukupno. Kao što vidiš, ni malo se ne ustežem da to kažem.

Ja se uopšte ne rugam već su smorili postovi koji neko iznese od pre 100godina i kaze eto bio sam u pravu.

Ja sam svoju ocenu izneo pre 10 dana, samo pogledaj prethodnu stranu. A i da sam pogrešio, kakve veze ima? To je bila samo moja procena, a rekao sam i zašto sam smatrao da je tako, umesto da glumim tajanstvenog genija.
 

evo da ne kažeš da se krijem ;) pukao SL, flip u šort sa 7900 do 7479 i exit... dosta za danas


Prerano si izašao. :) Bilo bi još verodostojnije da negde stoji i datum. Ili recimo tabela sa dnevnim PNL bi delovala još lepše. ;)

Mada, ako mene pokušavaš da impresioniraš time da si veliki kockar, uzalud se trudiš, nemam nekog respekta za te stvari. Pominjao sam drugara koji igra poker, izvlači on prilično lepe pare od toga, ali da je to silno vreme i trud provedeno bruseći svoje poker veštine uložio u svoje IT veštine, imao bi i daleko veću i svakako sigurniju zaradu, ne bi ostao samo sitni database admin u Telekomu. Bar što se mene tiče, kockanje ne treba da bude karijera, samo usputna aktivnost.
 
pa njemu je karijera u telekomu, drzavna firma bato lepse on zivi od svih nas, zato i moze da igra poker na poslu verovatno, a i da ima vremena za druge aktivnosti. Inace ako vec trazis simketove tradeove pokazi i svoje. Ja sam oko 1h u minusu, sad se dokupljujem pa dokle ode.
 
pa njemu je karijera u telekomu, drzavna firma bato lepse on zivi od svih nas, zato i moze da igra poker na poslu verovatno, a i da ima vremena za druge aktivnosti.

Najtoplije ti preporučujem, mani se srbovanja. IT tržište rada trenutno nudi prilike kao nikad ranije, samo treba biti vredan i ambiciozan.

Inace ako vec trazis simketove tradeove pokazi i svoje. Ja sam oko 1h u minusu, sad se dokupljujem pa dokle ode.

Nikakvih aktivnih trejdova nemam, ništa me ni ne interesuje dok cene još ne padnu kasnije. Altovi su mi u offline wallet-ima, držaću ih verovatno par godina, ne pada mi na pamet da stoje na menjačnici.
 
da su svi vredni i ambiciozni, srbija bi bila zemlja prosperiteta i skoro niko ili mali broj se ne bi bavio ovim. IT zahteva mnogo rada i ucenja, znanje je potrebno uvek usavrsavati ukoliko hoces da odrzis korak, a ne samo da se drzis jednog jezika ili znanja pa dok traje traje. Rad u drzavnoj firmi je za vek i veka sa foteljom i nogama na stolu, a šta kapne sa strane kapne, a opet ne mogu svi ni da rade u drzavnoj sluzbi. Svako za sebe odlučuje šta je najbolje za njega, svako je nekad u pravu i nije u pravu. Tako i sa kriptom ;) Ja bi se vidis brinuo za altove, iako je verovatno da će i oni dočekati svoje vreme pitanje je kad i koliko i koji. Cena btc se vratila gde je bila, postoji mogucnost za 6,4k i ispod toga ne bi trebalo ako bi se nastavio uptrend.
 
da su svi vredni i ambiciozni, srbija bi bila zemlja prosperiteta i skoro niko ili mali broj se ne bi bavio ovim. IT zahteva mnogo rada i ucenja, znanje je potrebno uvek usavrsavati ukoliko hoces da odrzis korak, a ne samo da se drzis jednog jezika ili znanja pa dok traje traje. Rad u drzavnoj firmi je za vek i veka sa foteljom i nogama na stolu, a šta kapne sa strane kapne, a opet ne mogu svi ni da rade u drzavnoj sluzbi. Svako za sebe odlučuje šta je najbolje za njega, svako je nekad u pravu i nije u pravu. Tako i sa kriptom ;)

Bolje poslušaj savet koji sam ja poslušao pre jedno 7-8 godina: okani se kukanja, prihvati se učenja. Ne nadaj se mnogo u leba bez motike, već sam stvaraj svoju sreću.

Ja bi se vidis brinuo za altove, iako je verovatno da će i oni dočekati svoje vreme pitanje je kad i koliko i koji. Cena btc se vratila gde je bila, postoji mogucnost za 6,4k i ispod toga ne bi trebalo ako bi se nastavio uptrend.

Ako sam u pravu, moji altovi će se u ovom bear marketu u nekom momentu oteti od cene BTC i krenuti svojim putem. Ako nisam u pravu, BTC će ih povući sa sobom u ambis, ali čak i onda je više pitanje vremena kad će se oporaviti. Ali čak i da se odigra najgori mogući scenario i projekti propadnu, spreman sam da prežalim gubitak.
 
Zatvoren Short, moze se krenuti u kupovinu ali lagano i bez zurbe. Nece to nigde otici jos minimum 6-7 meseci.

Tek H2 '20 ocekujem da predje market u zeleno. Ovo sad privremeno zelenilo je bilo samo navlakusa, i to moram priznati, jako dobra i uspesna.

Ljudi treba da shvate da je marketu potreban retest. Pogotovo u ovome gde smo imali run sa $1300 na $20000. Ono prolecno ludovanje sto nas je odvelo bespotrebno na 12k+ ce imati tj vec ima lose posledice.

Prvo - navukli se ljudi i kasno kupovali (vecina).
Drugo - krvarenje je samo odlozeno i neki eventualni bullrun ce kasniti.

No da se vratimo na trenutnu situaciju. Ocekujem kroz par dana fin pullback (9-9.2k zona), pa nastavak na dole. Iskreno ne ocekujem da cemo duboko roniti (3k-4k). $7100 - $ 6400 zona mi je nekako najizvesnija za retest. Takodje ne ocekujem da ce se sve ovo zavrsiti kroz par dana. Mislim da ce potrajati kroz Oktobar, mozda i deo Novembra.

Ovo su nivoi za kupovinu. Ne all in, ali 50-70% za hold.

Zapravo, po meni su ove tri zone izuzetno bitne
$7000
$6400
$5600

Iskreno ne verujem da cemo otici ispod poslednje, a ne bi ni valjalo jer ce vuci market ka novom bear periodu a u njemu mozemo videti svasta, pa cak i novi low (ispod 3k).

I eto sta uradise sa prolecnim pumpom. Navukli ljude i sad su svi pomislili da je 8k i 9k zona izuzetna kupovina. Takve ce nazalost sustici takav despair u sledecih pola godine da ce retko ko ostati u crypto-u.

Daytrading je za mene ludost ovde. Ne vidim da se ovde moze profitirati. Ove stvari gde jedan ubode i javi se, racunam kao kad na kladionici prodje tiket. Jer je prosto nemoguce igrati protiv MM u ovom periodu. Veceras mozemo videti 9k+, a u ponedeljak mozemo i na 5k. Bukvalno ga voze kako hoce.
 
Poslednja izmena:
@morbijus
ja ne znam kao prvo odakle tebi da su svi nesrecni, glupi i da kukaju, polako tek je pocelo da pada :-devil-: ne brini se ti za mene ni za tvog drugara, bolje kroz svoju srecu i mani se kripta vidis da lose utice na tebe :d poslusaj sebe od pre 7-8 godina

znas da si negde na sredini ocajanja kad se tesis kako su tvoje investicije dobre, negde na ovom chartu :D
 

Prilozi

  • bt.png
    bt.png
    623.5 KB · Pregleda: 294
Poslednja izmena:
Ključ je kao i uvek u visini pozicije.

Niko neće, niti je ubo samo dno ili vrh a da nije lažov.

Pametno odredjene pozicije u skladu sa prihodima / imetkom i može da pada koliko hoće.

All in, ili uložiti novac bez kog se ne može je ludilo. Kao što je i ludilo ne dodati na svakom levelu odredjenu količinu kao dugoročnu investiciju. A u skladu sa dugoročnim planom i mogućnostima.

Ja sam kupovao i na 19k, i na 11k, 8k, ali i na 3600, ili ranije 1xxx, xxx.

I ne osećam se budalom što sam kupovao na visokim ciframa.

Mogao sam bolje, ali nije loše.

Posebno sada na dole. Ni jedan ulog u BTC neće biti loš. Jedino može BTC da propadne i da to bude loš ulog zbog toga. Ali ako se procentualno ulazi od sada pa naniže u skladu sa ličnim planom, nema greške.
 
Poslednja izmena:
Ključ je kao i uvek u visini pozicije.

Niko neće, niti je ubo samo dno ili vrh a da nije lažov.

Pametno odredjene pozicije u skladu sa prihodima / imetkom i može da pada koliko hoće.

All in, ili uložiti novac bez kog se ne može je ludilo. Kao što je i ludilo ne dodati na svakom levelu odredjenu količinu kao dugoročnu investiciju. A u skladu sa dugoročnim planom i mogućnostima.

Ja sam kupovao i na 19k, i na 11k, 8k, ali i na 3600, ili ranije 1xxx, xxx.

I ne osećam se budalom što sam kupovao na visokim ciframa.

Mogao sam bolje, ali nije loše.

Posebno sada na dole. Ni jedan ulog u BTC neće biti loš. Jedino može BTC da propadne i da to bude loš ulog zbog toga. Ali ako se procentualno ulazi od sada pa naniže u skladu sa ličnim planom, nema greške.

Tema moze slobodno da se zatvori sada. Suva istina.
 
:d

ili mineri iz srbije koji su prodali iskopano ovog meseca
 
Zapravo, po meni su ove tri zone izuzetno bitne
$7000
$6400
$5600

Iskreno ne verujem da cemo otici ispod poslednje, a ne bi ni valjalo jer ce vuci market ka novom bear periodu a u njemu mozemo videti svasta, pa cak i novi low (ispod 3k).

7000 će pasti sigurno. Naravno, ne odmah, BTC je posle ovolikog pada oversold na RSI, mora ući u neki oporavak, barem mali, pre nego što opet ljuljne.

6400 je fifty-fifty verovatno gde će stati.

Na 5600 otprilike će biti 200WMA, koji BTC nije probio nikad u istoriji. Ne znam hoće li tu i stići, a kamoli probiti, ali ako bude, eto lude zabave za sve. :D Cena bi u tom slučaju nastavila da pada daleko ispod troškova rudarenja i to pred polovljenje, BTC bi uleteo u death spin. :bottle:
 
„Investitori mogu da nađu više profita na tradicionalnim tržištima bez agresivne volatilnosti i nepredvidljivih oscilacia,“ rekao je Jeffrei Hallei, stariji tržišni strateg u Oandi Asia Pacific Pte. " dok finansijske vlasti širom sveta nastavljaju da primenjuju odbranbene mehanizme prema digitalnim valutama."

U petak je Narodna banka Kine rekla preduzećima uključenim u kripto valute da isprave nepravilnosti u poslovanju i zatražila je od investitora da budu obazrivi prema virtuelnim valutama . Ranije ovog meseca, kontrolori u Šangaju izdali su obaveštenja u kojima se poziva na regulisanje kompanija koje su uključene u trgovanje kriptovalutama, dok je jedna grupa u Pekingu upozorila na ilegalne berze.

Postoji mnogo drugih mogućih objašnjenja za pad. Trgovci krive mali volumen i navode atraktivne prinose od tradicionalnih investicija , napisao je u petak u napomeni tržišni analitičar eToro US V Adamse. Manji rudari također su pritisnuti padajućom cijenom,koja uzrokuje dalju prodaju prema nivou od oko 5.600 do 6.500 dolara za btc, izjavio je u ponedjeljak Vijai Aiiar, šef razvoja poslovanja u kripto menjacnici Luno sa sjedištem u Singapuru.

Vecina minera je u minusu ako cena BTC padne ispod 6000 usa$


Eto ukratko sta se pise po svetskim ozbiljnim portalima o ceni BTC ,
 
Evo jedne zanimljive black friday akcije za trejdere.
U pitanju su planovi na TradingView koji su sniženi do petka, plus dobijate još 30$ popusta ukoliko se registrujete preko ovog linka.
Detalje oko planova možete pročitati na sajtu, ili me kontaktirati oko istih na PM.
Možete i uzeti prvi mesec free trial, ali u tom slučaju mislim da discount ne važi
 
Kakvo je ovo zatišje pred buru? :)
 
Kakvo je ovo zatišje pred buru? :)

Sad će, svaki čas. Bolinger bands je stegao cenu, kad se to dogodi, krene žurka. Sigurno na dole, nema kud drugo. Bio sam u pravu, zimus će BTC duboko da zaroni.

Ali zato nisam bio u pravu sa altovima. Vidi se definitivno velika akumulacija, očekivao sam logično mini alt sezonu, ali vrlo teško sada, ovo će da bude pokolj.
 
Poslednja izmena:
Izvlace se pare idu praznici, ne nadam se nekom rastu prije Q2 tamo od 1 aprila do tada zaboraviti na crypto.
 
Uvek ide potop pred katolicki Bozic, uvek se izvlace pare pred praznik. To je vec postalo pravilo.

Tapatalk from Poco loco
 
Christmas sale počinje, vreme za kupovinu, lagano ko može.
 
Kakvi su to investitori kad nemaju lovu za praznike vec mora da prodaju kripto jeftino
 
iskoriste se praznici kao povod za dump, da se istresu oni slabim sa zivcima i oslobode crypta, nazalost tek q2 postoji neka nada iz mog ugla gledanja taman pred halving BTC-a
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno