Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ogavni su mi svi ti pokušaji šaltanja na staro ime, a kad pogledaš čart razlike na njihovom sajtu vidi se da je bleda kopija LTC-a sa blagim i jedva primetnim razlikama :
Compared to Litecoin: Litecoin Cash has lower transaction fees, better difficulty adjustment, and is mined with SHA256.
LTC je sam po sebi gotovo doveden do savršenstva i jedini koji bih lično koristio kao sredstvo plaćanja u kritpo svetu.
Elem, slažem se sa činjenicom da je forkovanje popularno i dokle god bude dizalo cenu i pravilo hajp imaće prođu.
 
Totalno je nebitno da li je ogavno ili ne ili ćemo ga zvati scamom zato što je udario na Čarlijevo čedo.

Stavi se samo u poziciju nekoga ko je smislio da lansira novčić i uzme neku lovu. Najjednostavniji pristup je copy/fork.

Još jedan od ideala kriptonovčića kao i uostalom ostalih bitnih pronalazaka je zloupotrebljen. Otvorenost koda i nemogućnost regulisanja ko će kada šta da lansira će verujem ove godine baciti forkove u prvi plan. Inicijalno kikstarter za funding, onda ICO a sada forkovanje.

nego što bi bilo kukulele? Dovoljno je čuvati ltc i gledati da li ima išta od forka. Prebaciš novčiće na drugu adresu pre forka, nakon forka vratiš na svoj regularni steš, i onda možeš i da im daš private key za adresu koja je ionako prazna.
 
Poslednja izmena:
A litecoin nije kopija/fork btc-a ?
 
Ne zeleni se nista osim Ltc-a i Etc-a sve drugo stoji danima kao sto i bitkoin danima pokusava da probije 9000...Ta korekcija moze da se desi da bude bas 16-og ali bolje da ne pricam nista najbolje je da sacekamo da vidimo sta ce biti sutra i prekosutra.
 
Pa dje bas sinoc da skoci ltc, drzim ga odavno i juce ga prodao trebao mi eth na par sati da ispratim neki pump(koji se ispostavio da je prepump scam naravno pa sam odustao), i od svih koina prodam ltc racunam nece on nidje ovu noc kupicu ga nazad ujutro :0

Sent from my Z5
 
A litecoin nije kopija/fork btc-a ?
Na neki nacin jeste. Sada su BTC i LTC najblizi rodjaci. Jedino sto je LTC u svim tehnickim aspektima bolji od btc-a. Pre dve godine da mi je neko rekao da ce LTC biti savrsen novcic rekao bih mu da ide da se leci. Kad su poceli da rade na njemu video sam koliko je ozbiljna prica pa sam se zainteresovao. Sada bukvalno svi servisi polako ubacuju Litecoin kao nacin placanja, svakog dana neki novi se pojavi kao vest.
#paywithltc FTW ;)

Tapatalk
 
Ovo ce kroz dan-dva tako jako da okine na dole.

Nema ovde kesa da se ovo gura iznad, a vatrena zona je $9000+, tu vise ni fomo ne pomaze jer ce ljudi izlaziti da povrate nulu, jer su tu uglavnom ulazili.

Mada ja se istresao, prevelik je rizik cekati to, a tih par stotina dolara mi nista ne znaci jer pad moze biti nekoliko hiljada.

Srecno.

Samo pratite levele i nema greske.

Ja sada prodajem na $8400-8500 i cekam $7800-$7900 kao ulaz.

Ovakav ritam je blago ubrzan, zato se i retestuje - $500 dole.

Trenutni otpori su: $7800 - $8400 - $8800 i $9400. $10,000 jos uvek ne bih spominjao jer ocekujem jos jedan talas na dole, cisto dok smo u Februaru mesecu.

....

La jel ocekujes taj jos jedan pad u Februaru na nekih 7-8k? Ili je ovo kraj pada po tvojoj proceni?
 
Verujem da ce cena varirati ali mislim da smo zavrsili s dampovanjem, krece bull. Daleko smo blizi 10K nego 8K u ovom trenutku. Samo da se ove nedelje stabilizuje cena preko 9K i nema frke. Za sada sve ide kako sam planirao. Probilo je 9K uredno...

Tapatalk
 
Upravo (pre sat dva) je probijen poslednji resistance (nekadasnji support)..sledeci target je 11-12k, tj resistance od gornje granice downtrend kanala (pod uslovom da ne bude nekih negativnih vesti :) ).
 
^Sad ce kinezi da zabrane crypto po jubilarni 21. put, cisto za novu godinu da ne bude im dosadno. :d
 
Nece. Indija je zabranila trgovinu kreditnim i debitnim karticama na menjacnicama. Koga briga ;)

Tapatalk
 
La jel ocekujes taj jos jedan pad u Februaru na nekih 7-8k? Ili je ovo kraj pada po tvojoj proceni?

Ovo je pisano 7.2. Ocekivao sam retest $7200 nivoa ali je dosao do $7700 i tu ga sasekli.

Stvar je sto su ga udarili onda na $6000 i to je bilo totalno neocekivano. Dva dumpa za redom odnosno pad sa 11,5k na 6k kroz par dana. To je moralo imati bounce. Ali je 8000 level posluzio kao akumulacija.

Sledeci otpori su $10,500 koji je giga, zatim $11,200 gde ga caskom ocerupaju i napad na $12,000.

Ja nisam optimistican po pitanju novog bull-a, tako da ne bih pisao neke vece levele koji su po meni nedostizni. Nije ovaj sunovrat bio samo zato jer je Februar.
 
Sve je to lepo, ali ovo ne ferma mnogo prediktore. Umesto da danas zvekne dole zbog kineske lunarne i rasprave u senatu, imamo bulidžu. Jbna kocka.

edit: neko je ovde pametno napisao ranije, treba raditi sve suprotno od logike:smoke:
 
Poslednja izmena:
A sto bi zveknuo danas?

Pa malo bolje razmisli, prica se o kineskoj novoj kada kinezi trose novce, idu sajmovi, promocije itd. Odnosno isto kao sto i u Evropi budu snizenja, megapopusti i generalno ogromne kupovine od druge polovine Decembra. Jel to onda znaci da ce Evropa dumpovati BTC 31.12, jer im ide nova? Logicno da ne, to se radi nedelju-dve ranije, isto sto je i ovaj dump bio nedelju dve pre samih dogadjaja.

Ne znam zasto ljudi povezuju sam datum kineske NG.

Btw, ispraznio sam postu, pa mi mozete poslati PM ko je hteo. Na mail mi stiglo 50+ neuspesnih slanja, pa se izvinjavam ljudima.
 
Ovo je išlo gore naravno kako je i najavljeno pre neki dan, potpuna potvrda bull marketa..

Dalje, moje mišljenje i nije vremenska prognoza ;) ali zasnovano na standardnim dnevnom patternu: Petak popodne pad jer nedeljni ritam trenutno uobičajeni , subota rast, nedelja stagnacija ili pad, ponedeljak pad do popodne, onda dalji rast i probijanje 12-13 hiljada do petka (neće čekati utorak popodne jer smo u očiglednoj bull fazi već desetak dana). Eto, ja ću ovako 'odigrati'.. da pogodim pola i u plusu sam..
 
Poslednja izmena:
A sto bi zveknuo danas?

Pa malo bolje razmisli, prica se o kineskoj novoj kada kinezi trose novce, idu sajmovi, promocije itd. Odnosno isto kao sto i u Evropi budu snizenja, megapopusti i generalno ogromne kupovine od druge polovine Decembra. Jel to onda znaci da ce Evropa dumpovati BTC 31.12, jer im ide nova? Logicno da ne, to se radi nedelju-dve ranije, isto sto je i ovaj dump bio nedelju dve pre samih dogadjaja.

Ne znam zasto ljudi povezuju sam datum kineske NG.

Btw, ispraznio sam postu, pa mi mozete poslati PM ko je hteo. Na mail mi stiglo 50+ neuspesnih slanja, pa se izvinjavam ljudima.

Realno, ti si prvo prognozirao da nema šanse da probije osam, devet, jer nema love, ali dobro. Što se tiče Kineza, pitanje je kako oni razmišljaju, da li kupuju poklone kao zapadnjaci ili rade sve u zadnji čas..kao neki..bližnji.

Ne mogu tačno da prognoziram šta će se desiti narednih dana, ali psihološki faktor je ipak najbitniji u ovoj igri. Nešto mi deluje, ovako po osećaju da će da raste pa zvekne nazad žestoko. Pa Jovo nanovo, u prevodu ko je pogubio živce do sad, neka hodluje. Meni se smučio danas.
 
Realno, ti si prvo prognozirao da nema šanse da probije osam, devet, jer nema love, ali dobro. Što se tiče Kineza, pitanje je kako oni razmišljaju, da li kupuju poklone kao zapadnjaci ili rade sve u zadnji čas..kao neki..bližnji.

Ne mogu tačno da prognoziram šta će se desiti narednih dana, ali psihološki faktor je ipak najbitniji u ovoj igri. Nešto mi deluje, ovako po osećaju da će da raste pa zvekne nazad žestoko. Pa Jovo nanovo, u prevodu ko je pogubio živce do sad, neka hodluje. Meni se smučio danas.

Pricalo se za period 7-8 Februar gde smo neposredno posle toga imali retest $7700 nivoa i krenuli push. Pricali smo da sve preko $9000 izaziva bull narednih dana pa je tada i savetovan ulet a izlet preko $10k. Cistih skoro $1k a ne rizikujes mnogo.

Ovde trenutno najvecu ulogu u pracenju imaju margine.

https://www.tradingview.com/chart/uLcKxo5e/

Evo ti da vidis kolicinu long-a btc-a na bitfinexu. Kako rade, obore ga dole, nauzimaju se jeftino (ovde je uzeto oko 10k btc-a na $7000-$7500) Tek kad long predje 30k+ btc-a, krenu gore. E sad, logicno je da idu na $9k-$10k+ da se to istrese.

Mada, to je bilo previse ocigledno i sta onda rade veci kako bi skinuli pijavice s'nogu a usput iskoristili situaciju dok nema short-a. Dodu do $8000-$8500, prate kolicinu dodatnih long pozicija, odnosno onih koji miesle da to vrlo brzo ide na 10k. I onda ga osinu -20-30% dole, da likvidiraju te naloge a njihovi ce biti bezbedni. I oni su likvidacijom na najbezbolniji nacin oteli par stotina coina. E tek onda se moze krenuti gore, kad otreses nogu i spadnu pijavice.

Ovo nam je precizno odredjivalo ulazne i izlazne targete prethodnih meseci. To sto je prevagnulo na jednu stranu je u ovom slucaju samo bilo odluka jacih i nista vise.

I da, masa se lozi na citanje stampanja tethera. Ddoduse sada su malo povukli rucnu, shvatajuci da to ne moze bas tako u nedogled. Protekli period je pokazao da se sveze istampani thetheri koriste ikljucivo u push up bitcoina i njegovu odbranu. Pa je slanje recimo 20-30 miliona na neku menjacnicu lozilo masu jer su mislili da krece novi talas. A oni posalju tethere, iskuliraju par sati i vrate ih. Na taj nacin iskoristavaju fomo tradera koji sami dizu cenu marketu, a ovi to iskoristavaju za prodaju.

Evo situacija od sinoc, sta su uradili: Dignu bitcoin na tik iznad 10k, i odrazavju ga na ismpaticnih ~10,060. To kakva god vidi vuna, povice na glas jeee, probili smo 10k opet smo u igri, i krece u kupovinu jer to sutra ide na 11-12k. A oni su taj fomo apsorbovali da pozatvaraju 11,000 bitcoin long-a. :) Ja im skidam kapu.

Da nije bilo zatvaranja longa, kucali bi n 10,500 odavno. A ovako su dozirali i ispostavilo se da cena miruke na tik iznad 10k, a oni ustvari sasipaju bitcoine gladnim trejderima i vunama.

Iz tog razloga krece moja skepticnost prema rastu. Mozete me ubediti da krece novi bull ciklus, i da cemo uskoro videti -> $13,5k -> $15k -> $17k pa napad na ATH, ja bi to iskoristio jer nisam gadljiv na novac a vama cu dati 10-20% od moje zarade. ;) Ali mi pre toga morate objasniti od kojih para se to moze podici na taj novio? Tethera? On ce stovriti kontra efekat.

Dakle jacima odgovaraju ove oscilacije i otimanje bitcoina vise nego pumpanje btc-a na vece levele, koje je skupo i rizicno, pogotovo sad u ovom momemntu gde su se gore orderi namnozili. Sledecih meseci verujem da ce biti jos odsta ovakvih oscilacija, $7000 je jos u igri, bez obzira sto smo "probili 10k na par sati". A vi to iskoristite za swing odnosno trgovinu i skupljajte dolare kako bi sledeci talas mogli docekati spremniji. To vam je sigurica.

P.S A kako znas da se sprema kataklizma? Pa kada se napuni short pozicija. Sada je otvoreno samo 2000 btc-a sto je po meni malo. Trenutna prognoza je da ce pokusati da ga odrze gore jos neko vreme kako bi se nakupili orderi koji se mogu pokrpiti otvaranje barem 5-6 hiljada bitcoina u shortu. Pre 5 dana je rezervisano par hiljada btc-a na margini.
 
Poslednja izmena:
https://www.tradingview.com/chart/uLcKxo5e/

Evo ti da vidis kolicinu long-a btc-a na bitfinexu. Kako rade, obore ga dole, nauzimaju se jeftino (ovde je uzeto oko 10k btc-a na $7000-$7500) Tek kad long predje 30k+ btc-a, krenu gore. E sad, logicno je da idu na $9k-$10k+ da se to istrese.

Ovde ne pise na graphu na koliko je uzeto naravno?
Da li si pratio graph redovno pa zato znas kad je vecina (10k) uzeta?
I da li to znaci da je long jos uvek mali da bi sada trebalo da cena ide dole kako bi odradili jos kupovine na 8k recimo?
 
To uporedis sa vremenskim intervalom odnosno samim volumenom na berzi. Prosto.

Jako redovno, ovo mi je trenutno fulltime job i gotovo 20h dnevno pratim. Njihov long je skoro istrosen. Mozda cuvaju tipa 2-3k ako se cena dodatno pogura. Ali je short tanak. Da bi ga obarali morace imati napunjene zalihe short pozicija. Pratite njih ovde.

https://www.tradingview.com/chart/uLcKxo5e/

Minimum je tu oko $8000 i to je ovaj sitnis od vuna sto ne znaju sta ce sa sobom. Sada smo na 11,5k, a kao sto mozes videti pocetkom februara, pre dumpa, imali su 25k+ otvorenih btc shortova.

Dakle sada bi trebali shortovi rasti, a to znaci da cena mora biti visoka. Zato i mislim da necemo jos, dan - dva ici dole. Ali kad se napune, drzite gace. Finex sam moze da ga obori na $3000 ako zeli(sto se naravno nece jos neko vreme desiti).
 
samo što si 2x dao isti link :) odnosno tvoj chart na TV uvek ima isti link, trenutno vidimo da pratiš btcusd 1d :D
ko hoće da prati long i short na TV tickeri su BTCUSDLONGS i BTCUSDSHORTS, to kucate gore levo u pretragu kada odete na chart
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Ako se taj trend likvidiranja longova nastavi, postoji onda mogucnost da ostali vise ne utrcavaju u longove jer znaju da ih opet ocekuje ista stvar kao u proteklih mesec dana pa krenu da ulaze u short i hodl? Onda bi mogao krenuti na gore?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
samo što si 2x dao isti link :) odnosno tvoj chart na TV uvek ima isti link, trenutno vidimo da pratiš btcusd 1d :D
ko hoće da prati long i short na TV tickeri su BTCUSDLONGS i BTCUSDSHORTS, to kucate gore levo u pretragu kada odete na chart

Upravo.

Vratio mi je na def postavke, i link se ne menja sa promenom charta. Kucajte gore long ili short od finexa kao sto vojkan rece, jer nema linka.


Kazem, sada treba zaobici margine. Ja cu short tek na 10,5k, pa pojacavam na svakih $500. Ovo je sad savrsena podloga za pumpanje altova, ltc, bch i etc.
 
Sada stoji 12500 za short. Jel to znaci da ce vecina da proda btc ako dostigne 12.5k?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno