Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jos nekih zapazanja.

BTC je povlacio gore altove kada je krenuo. Ali je jasno da kad on divlja, ostalo miruje. Evo ga na $7150 Bitfinex, iskreno meni deluje jos uvek kao bull trap tj sve dok se ne stabilizuje na preko $7250.

BCH sve to ok podnosi, $1250 utemeljeno, iskreno sa svakog aspekta gledano, spreman je za eksploziju. Akumulacija traje vec dobro za njegov market.

Raste BTC - on odrzava nivo, BTC ako krene da pada, verujem da ce mu biti vetar u ledja i da ce polako krenuti ka $1500.

Altovi ce verovatno cekati rasplet, ali nije iskljuceno da bude dinamicni pump, tj preko noci 30-40% i to je to.

potpuno saglasan, izasao sam prvo na 6800, pa usao kod ovog pada na 5850, ponovo izasao na 6900 i cekam <5k, isto misljenje za bulltrap! LTC ako probije - krene pump 70+ ode preko 90

zbog cega bull-trap pitace se neki, zato sto smo po meni i mnogima u poslednjoj fazi...

four-stages-chart.jpg
 
Poslednja izmena:
Tako je.

A jos jedan pokazatelj koji govori da li je opet ozbiljno krenuo ili ne, jeste BCH.

Da je usledio novi attack na BTC, BCH bi izgubio jos 20-30%, altovi takodje.

Dakle za sada - BTC bull trap, odnosno return to normal faza, gde se svi nadaju da krece novi ATH.

Ako dodje do neke promene, javicu ovde. Jos uvek postoji rizik kod otvaranja shortova (BTC).
 
Pre bih rekao da ce BTC na novi ATH, nego sto je bulltrap u pitanju. Sto se BCH-a tice, mislim da se moze jos sacekati da cena zvizne, na oko 800 recimo, pa onda postaviti sell ordere, jer ga napumpaju na brzinu, ne moze se blagovremeno odreagovati.
Kada vecina ocekuje nesto, desi se kontra ;)
 
Poslednja izmena:
Tako je.

A jos jedan pokazatelj koji govori da li je opet ozbiljno krenuo ili ne, jeste BCH.

Da je usledio novi attack na BTC, BCH bi izgubio jos 20-30%, altovi takodje.

Dakle za sada - BTC bull trap, odnosno return to normal faza, gde se svi nadaju da krece novi ATH.

Ako dodje do neke promene, javicu ovde. Jos uvek postoji rizik kod otvaranja shortova (BTC).

Ja se ne bih slozio s ovim. Ne mislim da ne bull trap jos uvek. Skok nije izgubio kontrolu da raste bas bas nenormalno. Nije krenulo ni da se preliva u altove jos uvek u onoj meri koliko bi trebalo. Mislim da ovo ide lagano gore skoro do katolicnog bozica i tek onda ide 20% dole standardo. Mislim da imamo jos metar dana lufta za rasplet. Jeste cena jaka ali nema jos naznake da ce puci. Lampice za oprez doduse jesu popaljene ali mislim da ima jos vremena.
 
Popaljeni ste vi sa cenom :) bolje doza razuma i opreznosti nego zalet i tropa. NE moze stalno da raste, a zanimljive stvari ce poceti tek polovinom decembra. Moja procena je 80% bull-trap i dalji par 20% da ce nastaviti lagano gore (BTC), i nemojte se iznenaditi najnizom cenom u poslednjih 6 meseci ako krene nanize i BCH i ostali napadaci povecaju pritisak (unconfirmed transakcije, vesti iz Kine, vesti iz Koreje ....)

Uostalom ide vikend, ja tu ocekujem pravi napad na BTC, ovaj prosli je bio samo "opipavanje misica"
 
Ne vidim ni jedan jedini zdrav razlog da BTC raste, dakle bull trap 99%.

Kada otvore shortove ima samo perje da leti.
 
Ne vidim ni jedan jedini zdrav razlog da BTC raste, dakle bull trap 99%.

Kada otvore shortove ima samo perje da leti.

Cuti bio si reko 7000$ nece u ovoj deceniji pa za 2-3 dana lagano preko 7k :d....ko zna sta je u galavama pumpadzija chartovi/grafikoni macku o rep.
 
Apropo pucanja BTC-a, imam info da je JP Morgan uložio ogromnu lovu u BTC. Da li vi mislite da oni ulažu tek tako kao slepci? Procene su da će jednim BTC-om moći da se kroz nekoliko godina kupi stan.
 
Ne vidim ni jedan jedini zdrav razlog da BTC raste, dakle bull trap 99%.

Kada otvore shortove ima samo perje da leti.

I ja sam mislio da je bull trap.Posebno na svu zajebanciju oko segvita 2x i bch. Cak sam rasprodao deo BTC. Negde od 6700 polako ponovo dokupljujem.Sad mi mirise 9500-10.000 negde oko nove godineno bull trap.png
 
Jos da dodam da je ova zadnja korekcija, taman perfektni fibonaci 50% prethodnog mesecnog kandla.Sto je super bullishno bull trap.png
 
^upravo moje razmisljanje. srecom nisam prodao btc dok sam bch prodao 80% na 1500 gde sam i rekao (nazalost nisam bio za kompom kada je otisao na 2500 moralo je da se pije :d), ovih 20% cuvam pa gde ode. Nisam hteo nista da pisem jer su svi u fazonu ide bch gore ide btc dole. Iskreno mislim da je za ovaj period bch zavrsio i da 2-3k+ necemo videti skorije (tipa sigurno mesec dva). Imao je par dana dobre zarade sad je red malo da se ispumpa da se prazne walleti do sledeceg pumpanja, a poklapa se sa trecim talasem (ako uzmemo ili izuzmemo prvobitno bittrex i malo manje bitfinex pumpanje kad ga nigde nije bilo). Mozda dodje opet do 1400-1700 kroz nedelju dve ali to je to. Bez nekog ozbiljnog napada na BTC tesko da ce ici, a trenutno nema razloga. Doduse mislim da ce sledeci pump bch-a biti do 4-5k ali mislim da smo mesecima daleko od toga tj sve zavisi od btca. A mozda sutra sve sto sam rekao ode u vodu :d
 
Ne zaboravite zlatno pravilo, kupuj jeftino, prodaj skupo. BCH treba tek sad poceti kupovati, tj. mozda sacekati da padne jos malo 1100$-1150$, a krenuce njegova cena ponovo na gore i to vrlo brzo.
 
Prosle nedelje auto, ove nedelje valjda zenu? :d

Misljenja su podeljena skroz, sada se klackamo na $7200. Ja sam rekao, za sada mi ne deluje kao novi napad, dokle god se ne odrzi stabilno iznad ~$7250. Koliko vidim ovo nije stabilno (probije ga pa biva povucen ispod, i tako par puta).

Ko hoce da se kocka, neka ulece i najlogicnije da radi na svoju ruku.
 
Zec je uspeo da probije zid, evo ga na 310 i nastavice gore. Cenim da ce u sledecih mesec dana napasti 400$. Ko misli da istovara iskopano valjalo bi jos malo da saceka.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Toliko o izduvavanju balona i bull trapu. BTC 7715 usd na Cex-u. BCH ide ka 800, verujem da moze i ispod ove vrednosti da padne u roku od 7 dana. Gledajte da zastekate nesto BCH-a o da ga uzmete sto povoljnije,bice ovde jos vatre i trzaja.
 
Zašto mislite da BCH ide dole do 800$? Oko hiljadarke su buy orderi!!!
I zašto niko ne spominje fantastičnu IOTU?
 
Poslednja izmena:
potpuno saglasan, izasao sam prvo na 6800, pa usao kod ovog pada na 5850, ponovo izasao na 6900 i cekam <5k, isto misljenje za bulltrap! LTC ako probije - krene pump 70+ ode preko 90

zbog cega bull-trap pitace se neki, zato sto smo po meni i mnogima u poslednjoj fazi...

Pogledajte prilog 240591

Jok nalazimo tu negde kod medijske paznje
Analiticari Goldman Saksa su najavili 10 000 uskoro a CME grupa najavila trgovanje bitkoin fjucersima.
IMHO za 2-3 god 50 000 do 100 000
 
Toliko o izduvavanju balona i bull trapu. BTC 7715 usd na Cex-u. BCH ide ka 800, verujem da moze i ispod ove vrednosti da padne u roku od 7 dana. Gledajte da zastekate nesto BCH-a o da ga uzmete sto povoljnije,bice ovde jos vatre i trzaja.

Svi su u fazonu bull trap jucer ja kazem okacit grafikone macku o rep ;)

@Kura****r zec sto je probijo probijo sad novi dump altova (naravno ne bude li bull trap-a :)
 
Svidja mi se trenutni razvoj dogadjaja. Bch klizi ka postavljenim orderima. Ocekujem ga na 750-800 a onda lagan povratak 1300.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
ja napisah sinoc sta ocekujem za btc i bch, jos je hajp oko btc-a. naravno ne znaci da ce tako i biti ali uglavnom postavljam ordere za buy bch na 500-600 i 700(najmanje)
 
Svi su u fazonu bull trap jucer ja kazem okacit grafikone macku o rep ;)

@Kura****r zec sto je probijo probijo sad novi dump altova (naravno ne bude li bull trap-a :)

Ma kakvi grafikoni, imam par drugara koji su usli u kripto pre par meseci i svi postali strucnjaci preko noci, sve su oni proucili, gledali grafikone i ulagali. Vec su upali u bunar ..... Iskustvo je majka znanja ;). Eto i LaPrestige omasi prognozu koji je mag u ovom poslu, a ne novopeceni pilici koji prate grafikone.
 
Grafikone moze svako da nauci da cita, ima i gomila tutorijala o candlestick patterns, ali ono sto razdvaja dobrog trgovca od loseg jeste hladna glava i pre svega dobar risk menadzment. Negde nadjoh podatak da na berzi svega 5% trgovaca zaradi, ostalih 95% su u minusu.

Bilo bi lepo kad bi La napisao koliko trgovina omasi, procentualno. Verujem da je to vise od pola, ali covek ima dobar risk menadzment, zna koliko ulaze i kad ulazi/izlazi, tako da mu ove pozitivne trgovine nadomeste gubitke i donesu zaradu. I ovo sto je napisao koliko je zaradio. Ljudi misle da je ulozio 300e i zaradio sestocifrene sume pa se pomamili svi da trguju :).

Odosmo malo offtopic, krastavac.
 
La.Prestige je sada izgubio ritam. Iskreno, preveliki pritisak vrsite na njega da daje prognoze. U poslednje vreme mi se cini kao da svaku prognozu pise na silu. Kad ti neko sedi na glavi naravno da ne mozes da ubodes ni konja. Ostavite coveka neko vreme inace idete u bunar zajedno sa prognozama.

Juce ste stvarno svi pricali o bull-u a niko mozak da ukljuci. Juce sam izgleda bio jedini koji se nije slagao s time i koji je to glasno rekao, danas su svi u potpuno drugacijem raspolozenju. Ono sto pokusavam da kazem je previse sarate, da nemate jak stav, da jedan post moze da vam okrene misljenje za 180 stepeni. To je faza kada ne znate gde udarate.
Razmislite malo dali zelite da trgujete sada kad tako menjate misljenja. Najdrugarskije vam pisem, pre nego sto napravite ozbiljne greske.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Usao na 1020 , izasao malopre na 1080, lep osecaj kad nesto uhvatis :)
Idemo dalje , cekam ga opet na 1000
 
Malo mi ovih par poslednjih komentara bode oci. :)

Kad smo bili na $7100, okacio sam da mi ne deluje kao bull run kog svi ocekuju nego jos uvek kao bull trap. Misljenje sam dao pre svega zbog 24h pracenja i ocekivanja 10% bounce-a jos na $6500. Target mi je bio $6900-7200. Dalje, BCH je delovao stabilno i zakucano na $1250. Neki altovi su takodje uz rast BTC-a, rasli i oni dodatno.

To su sve cinjenice koje impliciraju na bull trap tj rast do sledeceg levela i onda povratak na sub 7k.

Picasso i Sajber su dosli i rekli - nije bulltrap i idemo na novi ATH. Tada su i dalje svi indikatori pokazivali Bull trap. Postujem obojicu, svaka cast momci, pogodili ste, tu nema sta da se prica. A jel mogu znati na osnovu cega su iznete prognoze? Jer trenutno ciljam da ste to rekli cisto zato jer tako zelite i tako vam odgovara, a ono se u medjuvremenu okrenuo trend i stvarno je tako bilo. Dakle puka sreca i ono fifti-fifti pa sta bude.

I jos nesto, moja definitivna prognoza nije bila bull trap, nego da se saceka odrzavanje na $7250 i onda cemo znati. Cim se to desilo, BCH je krenuo da pada i meni je onda bilo jasno da je neizbezan nastavak na gore.

BCH ide tamo gde treba, juce sam napisao levele za ulazak ali nisam naveo jedan bitan parametar. Pratiti BTC!

Meni su targeti bili $1250 kao preventiva pumpa, $1150, $1000 i izmedju 800 i 900 na support.

Medjutim jasno je bilo da bez razmisljanja kuca na $1000 cim je BTC krenuo ka $7500. Tako da sam pazario nesto na $1025 i cekam jos jedan krug na dole, ako BTC napadne ATH. U svakom slucaju bice zanimljivo gledati sta se desava.

A ovi sto cekaju $500-600 za BCH, to vam je ljudi bunarcina. Ako dodje do $500, ko vam garantuje da ce opet ikada napasti $1000. Novcic mora da bude u zivotu do sledeceg pumpanja. Ako ode u bunarcinu, on je odsvirao svoje i koji moj ga onda uzimati?
 
Poslednja izmena:
Malo mi ovih par poslednjih komentara bode oci. :)

Kad smo bili na $7100, okacio sam da mi ne deluje kao bull run kog svi ocekuju nego jos uvek kao bull trap. Misljenje sam dao pre svega zbog 24h pracenja i ocekivanja 10% bounce-a jos na $6500. Target mi je bio $6900-7200. Dalje, BCH je delovao stabilno i zakucano na $1250. Neki altovi su takodje uz rast BTC-a, rasli i oni dodatno.

To su sve cinjenice koje impliciraju na bull trap tj rast do sledeceg levela i onda povratak na sub 7k.

Picasso i Sajber su dosli i rekli - nije bulltrap i idemo na novi ATH. Tada su i dalje svi indikatori pokazivali Bull trap. Postujem obojicu, svaka cast momci, pogodili ste, tu nema sta da se prica. A jel mogu znati na osnovu cega su iznete prognoze? Jer trenutno ciljam da ste to rekli cisto zato jer tako zelite i tako vam odgovara, a ono se u medjuvremenu okrenuo trend i stvarno je tako bilo. Dakle puka sreca i ono fifti-fifti pa sta bude.

I jos nesto, moja definitivna prognoza nije bila bull trap, nego da se saceka odrzavanje na $7250 i onda cemo znati. Cim se to desilo, BCH je krenuo da pada i meni je onda bilo jasno da je neizbezan nastavak na gore.

BCH ide tamo gde treba, juce sam napisao levele za ulazak ali nisam naveo jedan bitan parametar. Pratiti BTC!

Meni su targeti bili $1250 kao preventiva pumpa, $1150, $1000 i izmedju 800 i 900 na support.

Medjutim jasno je bilo da bez razmisljanja kuca na $1000 cim je BTC krenuo ka $7500. Tako da sam pazario nesto na $1025 i cekam jos jedan krug na dole, ako BTC napadne ATH. U svakom slucaju bice zanimljivo gledati sta se desava.

A ovi sto cekaju $500-600 za BCH, to vam je ljudi bunarcina. Ako dodje do $500, ko vam garantuje da ce opet ikada napasti $1000. Novcic mora da bude u zivotu do sledeceg pumpanja. Ako ode u bunarcinu, on je odsvirao svoje i koji moj ga onda uzimati?

boldovano se podrazumjeva sve zavisi od BTC-a cim malo zivne altovi idu dole ukljucujuci i BCH nije nikakva mudrolija pogoditi na koju ce stranu sve da okrene, poenta je pratiti BTC.
 
Molicu forumase ako mogu da pisu u buduce vreme, na primer ulozi cu to i to toliko i toliko a ne ulozio sam to i dobio toliko , pa brate da znamo kakav si igrac u svetu kripto valuta , slicno kao kod E TORO, sve se prati pa ako mislis da je dobar kopiraj ga.
 
A ovi sto cekaju $500-600 za BCH, to vam je ljudi bunarcina. Ako dodje do $500, ko vam garantuje da ce opet ikada napasti $1000. Novcic mora da bude u zivotu do sledeceg pumpanja. Ako ode u bunarcinu, on je odsvirao svoje i koji moj ga onda uzimati?

Zato što onaj ko uđe sa novcem u vrednosti od par BCH-a želi veliku razliku da bi mogao da zaradi neku korisnu sumu.

Stoga ne može da se ponaša na isti način kao neko ko uđe sa novcem za 100 BCH-a i ko zaradi korisnu sumu na vrlo maloj razlici cene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno