Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odvuce BTC altove dole, to je onaj treci scenario o kojem sam govorio kad jednom krene dole odvuce sve za sobom, samo sad ostaje pitanje jel ovo vikend dump ili je krenulo u bunar.
Ovo je scenario kojeg sam se plasio pa nisam hteo bi da pricam o njemu. BTC prebrzo pada. Nema vremena kada da se prelije u altove, ocigledno beze u dolar. Videcemo dali je vikend damp ili mozda cak i sprema kes za pumpanje necega. Nije dobro ali nije bi vreme jos za paniku.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ne vezujem se ja apsolutno nizasta samo objektivno posmatram neke stvari. Uleteo sam sa odredjenim kesom prvenstveno zato sto sam verovao(verujem i dalje) u pricu decentralizacije monetarnog sistema, a ako se usput nesto extra profitira ili pak izgubi,ok, prihvatam rizik u oba slucaja.
Sve je to ok, ali je činjenica da BTC ovakav kakav je nije upotrebljiv kao sredstvo plaćanja niti kao podloga za retail sisteme. Samim tim, oni kojima to treba će tražiti neku alternativu, a BTC će tavoriti u nekom limbu u kojem je ionako već godinama, jer se svi prepucavaju oko toga kako treba da se razvija dalje i ništa se konkretno ne događa.
Prosto će ga svi ostali preteći u tehničkom smislu i u smislu korisničkog iskustva i ostaće samo kao dinosaurus da tavori, dok mu se vrednost polako ispumpava...
 
Ovo je scenario kojeg sam se plasio pa nisam hteo bi da pricam o njemu. BTC prebrzo pada. Nema vremena kada da se prelije u altove, ocigledno beze u dolar...

Mozda je trenutno najveca sigurica privremeno preci u Fiat i sacekati da se u narednih nekoliko dana iskristalizuju putokazi u spanskoj kripto telenoveli. Bice tu jos obrta.
 
Ovo je scenario kojeg sam se plasio pa nisam hteo bi da pricam o njemu. BTC prebrzo pada. Nema vremena kada da se prelije u altove, ocigledno beze u dolar. Videcemo dali je vikend damp ili mozda cak i sprema kes za pumpanje necega. Nije dobro ali nije bi vreme jos za paniku.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

ja sam nakon saznanja da frok vjerovatno propada preletio u ZEc i ETH jos nisam u gubitku (gledano prema $ jer trgujem samo BTC/$ i ALT-ovi/$ u prevodu samo me Dolar zanima), jer sam uzeo po nize nije znaci vrijeme za paniku, medjutim sad krecu prave manipulacije i jako nesiguran period cekam mali oporavak pa da se vratim u Fiat naredni 7 dana zaboravit na crypto dok se ne vidi gdje ce ovo sve zavrsit, cista je lutrija sad pogodit na koju ovo stranu ide.
 
Bitmain opet izbacio i L3+ i S9 uredjaje, uplata samo u BCH, mislim da je to vise od 50% razlog pumpanja BCH. Nikada ovako cesto ne izbacuju branch za branch-om dakle cilj je cist pump...
 
Pisao sam ja to odavno da btc postao roba a ne krypto valuta , koji je od nas kupio bar kafu sa BTC , ne nego gledamo ga kao sredstvo za bogacenje ako uloziz neku kintu. Moje misljenje je da krypto valuta ce da postoji ali ona koja ima zdravu zaledjinu a ne kad ustajes ujutro od siromaha si milioner ili od milionera go ko pistolj.
 
Priča se da je razlog pada vrednosti masovni prelazak u druge altove jer forka neće biti. E sad, može da traje 3 sata, može da traje 3 meseca, niko ne zna.
 
Priča se da je razlog pada vrednosti masovni prelazak u druge altove jer forka neće biti. E sad, može da traje 3 sata, može da traje 3 meseca, niko ne zna.
Upravo je SAJ malopre objasnio.
BTC je padao velikom brzinom, zajedno sa alto-ovima. Da su ljudi prelivali u altove, bar bi neki porastao.
Ovde to nije slučaj, već su ljudi iz BTC izlazili u fiat.

Trenutno je privremeno zatišje. Videćemo da li ovo ide dalje dole ili će da se odbije na više.
 
Izgleda da se prelazi u fiat pre neko u altove. Ni jedan od altova nije skocio u poslednjih 48h. Ocekuje nas vrlo zanimljiva sledeca nedelja. Moja predvidjanja
BCH 1200-1300, BTC 6200-6400 LTC 65-68 Eth 290-300, Zcash 250-260, XMR 90-95.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Moje je misljenje da btc nema razloga da pada ovako brzo. Mozda su ljudi s puno btc-a otisli u fiat ne znajuci u sta drugo da udju dok se ne sredi situacija malo. Nadam se da je to to od pada. Moze polako da klizi mada ocekujem da se zaustavi oko 6500 a altovi se spremaju sigurno. Eth moze malo da skoci, zec malo vise, dash uvek moze gore 10-20%. LTC je je ono sto me i dalje zanima za sada.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Cekajte malo. Sta se desava na kraju, bice tog forka ili nece?
Ako ce ga biti, zar ne bi trebalo btc opet da krene na gore, jer se kupuje zbog forka? A on krenuo na dole kada je objavljeno da ce forka ipak biti...mozda zato sto fork sada podrzava manjina, a ne potrebna vecina? Sta mislite?
U fiatu sam od 7,5k, tako da mi odgovara da se sroza sada i ispod 1k, ali me sad vec malo brine sta ce dugorocno uopste biti s njim...
 
La, cini mi se da se tvoja prica oko btca vraca, tj ispostavila tacnim.
Sticajem okolnosti otkazivanjem forka, pa obratno, dotaklo se 6600, izgleda da se vraca btc?
 
Cekajte malo. Sta se desava na kraju, bice tog forka ili nece?
Ako ce ga biti, zar ne bi trebalo btc opet da krene na gore, jer se kupuje zbog forka? A on krenuo na dole kada je objavljeno da ce forka ipak biti...mozda zato sto fork sada podrzava manjina, a ne potrebna vecina? Sta mislite?

To je sad klizav teren, obzirom da u kriptu nema centralne regulacije niko nikoga nemoze da spreci da lansira bilo koju valutu bez obzira na to kolika je podrska iza nje. Po meni je B2X od samog starta bio (a mozda jos uvek i ostao) samo diverzantska akcija ciji je target samo srozavanje BTC-a (u teoriji moze da ga pojede jer prema njemu nema replay protection), odnosno otvaranje puta za nesmetan rast BCH-a sto je pre svega u interesu Kineskih i narocito Korejskih lobija.

Ako B2X ipak bude lansiran apelujem na veliki oprez sa originalnim BTC-om jer bi replay protection i dalje mogao da predstavlja realnu opasnost, cela pozadina kripto tehnologije je jos uvek nedorasla i ne pruza adekvatnu bezbednost o cemu najbolje svedoci nedavni ETH skandal. Fiat je po meni najsigurniji dok ne prodje 16-sti i vidimo u kom smeru cela stvar ide.
 
Videli ste i sami sta se desilo. Ovde sad sve nase prognoze u vezi ALT-ova padaju u vodu. :)

BCH long od $780.

Sa Bitcoinom (BTC) sam zavrsio za ovu godinu.
 
Gde cekas BCH


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Videli ste i sami sta se desilo. Ovde sad sve nase prognoze u vezi ALT-ova padaju u vodu. :)

BCH long od $780.

Sa Bitcoinom (BTC) sam zavrsio za ovu godinu.

i nije bas tako treci scenario o kome smo govorili " kad btc krene dole odvlaci altove" nismo puno vjerovali u ovo ali ipak se ostvarilo , vecina je iz BTC-a izasla i vratila se u altove ocito pogresan korak, od pocetka price oko forka ko je napustio altove profitirao je BCH je ovde uletio ja bi rekao iskoristili su priliku nista vise.
Sad je samo pitanje koliko ce BTC dole srazmjerno i altovi tonu, vikend je pa ce vjerovatno jos dole sve da odleti, mozda u nedelju mali oporavak ili ponedeljak.
 
Samo na finnex-u da BCH probije 1000 i nema brige za sve koji smo se ukrcali.
 
nije sve dole, ltc se drzi :d

moj izlaz za bch je negde oko 1500$, longujem pa gde stigne ako vidim da nema snage izlecem pre
 
Do jutra BCH 1200$+ BTC 6100$ sjajna noc nas ceka.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
BCH ce rasti dok bude hajpa i dok ljudi stvarno veruju da ce da zameni BTC. I za ETH se isto pricali pa ga ljudi ni na 450$ nisu prodavali jer su cekali 1:1.
To se nece desiti. Zaboravite na to. Sad je skocio i sasvim je moguce da skoci jos ali verujte da ce pad biti bolan. Ako stigne do 1500 to je to, bolje izlazite na vreme da ne bude plakanja. Mislim da cim stane BCH da ce krenuti LTC.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sad možete da kupujete bitcoin cash, Bitmain je izbacio novu turu uređaja uplata samo u bitcoin cash...
Ko je poslušao lepo je zaradio sad samo da pogodite kad Bitmain kreće da istresa BCH, al ko zna verovatno će gledati da još izbacuju uređaja na prodaju koje I nemaju na stanju (pošto se za njih čeka po 3 meseca) I drže lažni hype da je BCH zamena za BTC...
 
Normalno. Skocio je preko 50% u zadnjih 24h. Niko nije lud da kupuje kad je moguca korekcija. Sve sto brzo skoci lako i padne. Moze da skoci jos 200% u sledeca 2-3 dana ali drzte gace posle toga. To niko ne zeli ;)
Spor i stabilan rast je najbolja varijanta.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
ovo je strašno koliko spamujete
ljudi ovo nije chat nego forum, a ova tema nije "random misli" nego priča o vašim trejdovima
"probio xxx" - znamo, imamo i mi internet
"mislim da će da skoči/padne" - misli i dalje, ne moraš baš svaku misao na forum

neke analize naklapanja zaključci, ma pašće, ma skočiće, jedni pišu o asicima, drugi o jihanu bla bla... pišete postove koje ni sami posle ne biste pročitali

kako se ne ugledate na par kolega koji pišu jasne postove, napišete 10 poruka ni u jednoj od njih nema nijedne jedine cene. kupio sam na xxx, mislim da će skočiti na xxx, pola prodajem na xxx... takve poruke su dobrodošle u ovu temu, sa ostalima oladite


ide lock na neko kraće vreme pošto drugačije verovatno ne biste ni pročitali ovo, nakon toga molim za umerenost
 
Poslednja izmena:
kasno ušao u BCC sa 0.03996653 BTC-a noćas (oko 265$~ trenutne vrednosti), delovalo da presipam iz šupljeg u prazno, ali izašo sa 0.04580110 BTC, ekvivalent 303$. Sitno, ali ubedim sebe da nisam trošio oči i živce za džabe :smoke:
 
Moze li neko od iskusnih (cast izuzecima) napisati, ulazim sada na toliko i toliko i planiram izaci na toliko. A, ne "usao sam/izasao sam" Kome to koristi kada je vec sve proslo ? Ispade samo hvalisanje i nista drugo....
 
Sinoc bi je bila bas dobra prilika za zaradu ko je imao ozbiljnija sredstva ... konstante oscilacije BCH-a +30% do +50% ali i jasna slika kod suporta-a pa se moglo očekivati gde ce da odskociti ... vise buy and sell ordera odradio i fino prosao ...

Negde oko 2h se pojavio ozbiljan support na 960$ gde sam usao malo jace na 1.000$ i hteo da ostavim do jutra ali nakon 30-ak minuta nestao support pa se uprpim i prodam i imam jutros sta da vidim, moglo je još 20% da se uveća saldo ...

ETC mi je misterija ... istresao sam ga na 15$ a usao na oko 11$ jos ranije, nije mi zao sadasnjih 17$ ali mi je zanimljivo da jedino dva fork nastala coin-a skacu ...

@brzina
Jako je nezahvalno sada davati prognoze kad se sve menja u 10min ... nista short i long ... samo kratki buy and sell orderi i to je to ...
 
Poslednja izmena:
Moze li neko od iskusnih (cast izuzecima) napisati, ulazim sada na toliko i toliko i planiram izaci na toliko. A, ne "usao sam/izasao sam" Kome to koristi kada je vec sve proslo ? Ispade samo hvalisanje i nista drugo....

Ja sam usao na 0.08 a ocekujem ogroman dump na oko 0.2 i stavio sam sell 50% na 0.195, a ako krene dump istresam sve i prelazim u 40% monero, 40% ltc, 20% CLAM.
Eto ti konkretno.
Ovo radim sa 33% portfolia.
 
Očekujem da popodne padne na 0.14~ BTC-a. Ako se desi, uzimam ga pa ga prodajem na 0.16, možda 0.17 ako se zaleti. Vidim da kreće navalica za BCC čim vrednost BTC-a krene da pada. Dok se vrteo između 6500-6600 pičio je na 0.15, čim je krenuo da pada ispod 6500$ svi zgrnuše u BCC i sad je ~0.20. Zanimljiv vikend svakako.
 
Trenutno se iz bch preliva u btc. Uhvatiti momenat kada krene iz btc u bch. To se desavalo o protekloh 30 casova.
 
i nije bas tako treci scenario o kome smo govorili " kad btc krene dole odvlaci altove" nismo puno vjerovali u ovo ali ipak se ostvarilo , vecina je iz BTC-a izasla i vratila se u altove ocito pogresan korak, od pocetka price oko forka ko je napustio altove profitirao je BCH je ovde uletio ja bi rekao iskoristili su priliku nista vise.
Sad je samo pitanje koliko ce BTC dole srazmjerno i altovi tonu, vikend je pa ce vjerovatno jos dole sve da odleti, mozda u nedelju mali oporavak ili ponedeljak.

Ne goldi, ovde je nesto drugo uticalo. Nije dump BTC-a uticao previse na dump altova, nego vesti oko splita koje su raju usmerile da beze u fiat ili neki forkovani btc. Tu su altovi popu$ili jer se ogromna prilika za zaradu pronasla upravo u fork coinima - BCC - BCH.

Dakle jedna vest menja komplet situaciju - zato treba drzati prst na okidacu i targetovati mete za zaradu.

Bez $6600 nista.

Ako ga tu ne zadrze, mozda cak i na $6250.

Uglavnom ako padne dotle, ja imam spremne kolicine opet za ulazak, to je barem sigurica.

Ovo sam pisao pre 10-ak dana, medjutim situacija je malo dramaticnija. Prva prava odbrana je na $6250-6200. Sansu su ~80% da ga tu zadrze. Ako ne, bice manja odbrana na $6000, onda idemo na $5600 pa $5000 - gde je apsolutni support i to ako probijemo, mislim da mozemo reci cao ovom ciklusu i zaboraviti na BTC neko vreme.

Ovo sada je dobar pullback, sa $6250 ocekujem barem $6550-6600. A onda cu detaljnije pogledati jel vredi otvarati novi short i teziti ka double bottomu (drugi put testiranje supporta na $6250) ili cekati jos nize.

A sto se BCH-a tice, trgovina je sjajna i pravi skolsi primer pumpa. Ovde ko nista nije uradio, definitivno nije za ovo. Sa medju trgovinom i konacnim krajnjim izlaskom, dobar sam x2, tj oko 4,5BTC-a.

P.S

Sve pohvale za moderatore na uredjenju teme, oni imaju uticaj barem 50% jer brisu spam i stede vreme ostavljajuci samo postove koji nesto znaci. Ljudi postujte ih i trudite se barem ovu bitnu temu da odrzite cistom i bez spama. Vojkane - kapa dole druze i hvala jos jednom. :)
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno