Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
B2X se sa 100 USD vratio na trenutno 315 USD.
Kruze glasine da 30% rudarskih bazena namerava da unilateralno sprovede fork.

Link --- lists.linuxfoundation.org/pipermail/bitcoin-segwit2x/2017-November/000689.html
 
Problem je sto je previse ocekivano da svi altovi skoce, mozda ce bas zato otici sve ka dole sutra...
 
LTC bas dobro izgleda veceras. Dosao je do onih 65$ ali vidim da ima jos municije. Treba lep zalet da se uhvati ali ocekujem u sledeca 2 dana ozbiljan napad na 70$, mozda vec sutra. BTC ce verovatno da nastavi da curi lagano.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ja bih pre rekao da BCH moze na 800+ bez vecih problema u naredna dva, tri dana.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Jel moze neko ukratko da odgovori na osnovu cega dajete procene za skokove odnosno padove valuta?
 
Zbog čega skače cena ako je fork otkazan?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ja bih pre rekao da BCH moze na 800+ bez vecih problema u naredna dva, tri dana.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

Vec danas, vise nego sigurno.
U pitanju je ipak Kineski konj a na njih u ovom Kripto-ratu koji se tek zahuktava treba ozbiljno racunati.

Pa kom opanci, a kom obojci.
 
Zbog čega skače cena ako je fork otkazan?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

U toku je svetski kripto-rat za preuzimanje kontrole nad tzv. decentralizovanom valutom. Lista zaracenih strana je poduza ali ukratko to su barem tri frakcije medju Rudarskim korporacijama, trust kripto menjacnica i berzi, fragmentirane zajednice od kojih je zasad najjaca ona koja podrzava sadasnji Bitkoin protokol ali i nacionalne vlade medju kojima je najozbiljniji igrac pogadjate ko.

Veliko je pitanje da li potpisnici pisma o otkazivanju forka imaju stvarnu kontrolu nad svim igracima jer je dovoljno da samo odredjeni procenat rudara tako odluci i da na svoju ruku forkuju u B2X i da ga na svoj rizik neko vreme rudare sasvim izvesno u pocetku sa gubitkom. Sve u nameri da se na odredjeni rok izazove poremecaj na trzistu, druga linija napada na sadasnji protokol ide preko BCH-a cija bi pobeda u smislu kontrole savrseno odgovarala interesu tzv. narodne republike.

Moje misljenje je da je Jihan iako je jedan od potpisnika svo vreme drzao figu u dzepu.
 
Kakvo ludilo, hvala na objašnjenjju

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
BCH definitivno pretenduje da zameni BTC.

Za 15 dana se mogao utrostručiti ulog.
 
ocekivalo se nesto, pratio je btc sa rastom, a sada kada je btc stao samo je krenuo dalje. sad mi je drago sto ga nisam prodao na 500$ :d
 
Ako BCH kojim slucajem zameni BTC definitivno izlazim iz ovog crypto sr*nja zauvek...
Cak sta vise ako se desi taj scenario, crypto balon definitivno puca jer ce ljudi masovno povlaciti novac kada shvate koliko je sve ovo manipulativno od strane jednog kosookog garija
 
a kada crypto nije bio manipulativan? Ne verujem da ce zameniti btc ali ide ka tome da bude neka vrsta ozbiljne konkurencije. Bitmain nije mala firma voleli il ne voleli.
 
Neće to biti tako lako, ali BTC definitivno ima ogrome probleme.

Praktično je neupotrebljiv osim kao podloga za ostale valute. To svakako ne opravdava cenu od 7k.

Verujem da će mnogo toga biti jasnije nakon 16/11, ali će se borba nastaviti.

Većina nas se smejala scenariju forka koji je objavljen za BCH kada je bio cca 340USD i koji je predvidjao mogućnost da BCH izadje kao pobednik.
 
Poslednja izmena:
3.11.2017
LTC: Pao na support $50, sada je $56, ocekujem ~60-62 relativno brzo
ETH: Pao na support $280, sada je $306, ocekujem $330-340 brzo (imam ini resistance $310 pre toga)
ZEC: $200 i $215 support, sada $233, on moze do $260 recimo.
XRP: iskreno ne znam dokle moze u ovom nadolazecem mini talasu ali njega i Monera cuvam za narednih 3-4 nedelje. Recimo 50-60% skoka bi skroz bilo ok.

P.S Dakle Altovi Long, BTC short. Sa $6940 sam popravio base short na $7180, tako da sam tek malo pre izasao iz dvodnevnog minusa. :) Eto sta znaci drzati se cilja i plana. Konacno se zeleni.

Update:
10.11.2017
LTC: Utemeljen na $64-65. Par dana konsolidacije i proletece kroz $70 glatko.
ETH: Odbio se od $330, malo kuliranje na $320 i proboj do $350 koji je sledeci resistance, pre mega na $400.
ZEC: Rocket na $270, lako moze kroz 10-ak dana do ATH-a, mozda cak i preko $450.
XMR: Sa $80 na $120 kao od sale sa low volumenom, sjajan novcic koji moze da eksplodira preko $250.
XRP: Izasao na 0.22, mozda moze jos, ali nije mi simpatican i imam dosta kandidata mimo njega za ulaganje. On je odradio sjajan deo u prvoj polovini godine i sampio ne zajedno sa LTC-om.

BCH: Krivo mi je sto sam ih istresao izmedju $500 i $600 ali nisam se nadao ovakvoj eksploziji. Ako primetim nesto, uletecu.
 
a kada crypto nije bio manipulativan? Ne verujem da ce zameniti btc ali ide ka tome da bude neka vrsta ozbiljne konkurencije. Bitmain nije mala firma voleli il ne voleli.
Uvek sam mislio da je manipulativan ali na nekom nivou vece grupe ljudi koji rudare/trguju itd, a ne da se svede na jednog malog zutog smrdljivka koji moze tako lako da manipulise trziste
Pa zar nije logicniji scenario da svi oni koji su u BCH-u odmah izadju iz istog kada vide da jedna firma za par dana utrostruci vrednost istog? Zar ne shvataju onda ljudi koliko su oni nebitni u toj prici i da im drugi sije gacei? Nadam se da ce se to i dogoditi i da ce pasti na 10 centi koliko mu je i realna vrednost
 
Update:
10.11.2017
LTC: Utemeljen na $64-65. Par dana konsolidacije i proletece kroz $70 glatko.
ETH: Odbio se od $330, malo kuliranje na $320 i proboj do $350 koji je sledeci resistance, pre mega na $400.
ZEC: Rocket na $270, lako moze kroz 10-ak dana do ATH-a, mozda cak i preko $450.
XMR: Sa $80 na $120 kao od sale sa low volumenom, sjajan novcic koji moze da eksplodira preko $250.
XRP: Izasao na 0.22, mozda moze jos, ali nije mi simpatican i imam dosta kandidata mimo njega za ulaganje. On je odradio sjajan deo u prvoj polovini godine i sampio ne zajedno sa LTC-om.

BCH: Krivo mi je sto sam ih istresao izmedju $500 i $600 ali nisam se nadao ovakvoj eksploziji. Ako primetim nesto, uletecu.
Btc?

5400 do kraja novembra? :)
 
Sto se tice BCH već smo prije zaključili da cijena ide u nebesa kad nestane antminera za prodaju... samo bi se trebali organizirati pa čim netko primeti da se s9 prodaje javit pa da kupujemo ovaj shit coin... od jučer skočio 30%...
 
Da zeznuo si se debelo sa BCH, cudilo me kad si napisao da si izasao...

Eh pa nisam vidovit. Ali dobro, uzeo sam 70% cistog na njemu. Ima i drugih coina.

@Ilion, stav prema BTC-u mi je neutralan, jos uvek ga cekam dole ali ne pipam nista. Bukvalno moze i na jednu i na drugu stranu da eksplodira. Po prvi put da su mi altovi zdraviji i stabilniji od BTC-ta. Za sada mi je blize $6500 nego $7500.
 
Poslednja izmena:
Odvuce BTC altove dole, to je onaj treci scenario o kojem sam govorio kad jednom krene dole odvuce sve za sobom, samo sad ostaje pitanje jel ovo vikend dump ili je krenulo u bunar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno