Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo pustam novac sa bitstampa, koju opciju treba da izaber za nasu zemlju: EU Bank (SEPA) ili ovu drugu Intrenational Bank?
Nemogu da vidim sat je u ponudi za prvo a sta za drugo.
Hvala
 
SEPA je samo za zemlje clanice Evropske unije..nije za nas
 
Obustava rada sa moje strane do daljnjeg. Usled negativnog publiciteta koji dobija BTC, odlucio sam da prestanem da radim. Hvala svima koji su saradjivali samnom. Oni koji su se javili do danas ce biti ispostovani.
 
Obustava rada sa moje strane do daljnjeg. Usled negativnog publiciteta koji dobija BTC, odlucio sam da prestanem da radim. Hvala svima koji su saradjivali samnom. Oni koji su se javili do danas ce biti ispostovani.

Sto bre Zmaj? Ko ce sad sa nama, malim rudarima saradjivati :(
 
S tim u vezi , eno opet na B92.net
 
"U malo afričko selo, došao jednom jedan gospodin, lepo obučen, odseo u jedinom hotelu koji je postojao u selu i objavio na celoj stranici lokalnog lista da kupuje majmune i plaća za svakog ulovljenog majmuna 10$.

Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna pojuriše da love majmune i čovek ih je uredno isplaćivao, kako je i objavio. Kad je ostalo malo majmuna i kad je postalo teško da ih ulove, seljaci su prestali da mu ih donose.

Gospodin je tada obećao 20$ za majmuna i seljaci su ponovo potrčali da ih love. Opet je ponestalo majmuna i gospodin je povećao cenu na 25$, a lovci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj.
Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna više nije bilo....

On je otputovao i njegov partner se uputio seljacima i rekao: Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za svoju kolekciju. Predlažem vam da ih kupite za 35$ i kad se šef vrati on će vam ih kupiti za 50$, što je bila poslednja cena.

Seljaci skupiše ono što su uštedeli celog života i kupiše hiljade majmuna koji su bili po kavezima, očekujući povratak gospodina.

Od tog dana nisu više videli ni jednog ni drugog. U selu su ostali majmuni, oni u kavezima i oni izvan njih.
(Reaktor, 13. decembar 2013 12:22)"



:d
 
Interesantno mi je ovo u vezi Norveske, na koji nacin misle da oporezuju transakcije i posedovanje(!?) btc-a? Na osnovu licnih prijava? lol
 
"U malo afričko selo, došao jednom jedan gospodin, lepo obučen, odseo u jedinom hotelu koji je postojao u selu i objavio na celoj stranici lokalnog lista da kupuje majmune i plaća za svakog ulovljenog majmuna 10$.

Seljaci koji su znali da je šuma puna majmuna pojuriše da love majmune i čovek ih je uredno isplaćivao, kako je i objavio. Kad je ostalo malo majmuna i kad je postalo teško da ih ulove, seljaci su prestali da mu ih donose.

Gospodin je tada obećao 20$ za majmuna i seljaci su ponovo potrčali da ih love. Opet je ponestalo majmuna i gospodin je povećao cenu na 25$, a lovci su ulovili onih nekoliko preostalih, ali i tome je došao kraj.
Sad je gospodin obećao 50$, ali majmuna više nije bilo....

On je otputovao i njegov partner se uputio seljacima i rekao: Pogledajte ove kaveze, puni su majmuna koje je moj šef kupio za svoju kolekciju. Predlažem vam da ih kupite za 35$ i kad se šef vrati on će vam ih kupiti za 50$, što je bila poslednja cena.

Seljaci skupiše ono što su uštedeli celog života i kupiše hiljade majmuna koji su bili po kavezima, očekujući povratak gospodina.

Od tog dana nisu više videli ni jednog ni drugog. U selu su ostali majmuni, oni u kavezima i oni izvan njih.
(Reaktor, 13. decembar 2013 12:22)"



:d

Malopre i ja procitah, lepa i poucna prica
 
Interesantno mi je ovo u vezi Norveske, na koji nacin misle da oporezuju transakcije i posedovanje(!?) btc-a? Na osnovu licnih prijava? lol

Tako što će ti u ličnoj, pisati tvoja BTC adresa, virnu u blockchain i opale ti porez. :D Budeš li koristio neku drugu, zatvor. :D
 
Poslednja izmena:
Malopre i ja procitah, lepa i poucna prica

i ne bas.

klasicna ponzijeva sema, upakovana u pricu o majmunima. zapravo - cela prica se vrti oko te poslednje recenice - kako su svi majmuni.

takve narodne umotvorine se ponavljaju nakon svakog bitcoin balona.
 
Poslednja izmena:
Poenta je dakle, rudarite i prodajite dokle budete mogli, ali ni za zivu glavu ne kupujte coin-e :D
 
^^Dobro si ti sinoc izanalizirao (jedino sto je samo na gox-u znacajnije skocilo)

@loco3000: Pa verovatno prilikom transakcija (moguce samo uz dokumenta). Nista neocekivano, stavise
 
mrzi me da kacim sad neke long term grafikone, ali oba mi pokazuju mogucu raketu. :D

videcemo kako ce se stvari odvijati u narednih par dana, ali sada dajem vece sanse onoj prici da ce cena uskoro biti preko 1000 $ (bitstamp). stavise, ako prodje 1000 $, lako dostici ce all-time-high vrednost.

a posle...ko zna...
 
Ne treba ti nikakav grafikon, to je jasno. Ja sam to i bez grafikona zakljucio. Videcemo za kad je zakazan let ali poletece i LTC ;)
 
Interesantno mi je ovo u vezi Norveske, na koji nacin misle da oporezuju transakcije i posedovanje(!?) btc-a? Na osnovu licnih prijava? lol

Ovo i mene zanima. A da su odrapili cifru za porez, nema sta. Nasi kad se ugledaju na Norvesku, stavili bi taj porez bar za 50% veci, pa bi jos izmislili taxe za zelenu povrsinu, cist vazduh i zastitu zivotne sredine.
 
Nemam pojma, videcemo, sad je negde oko/malo iznad proseka prethodna 2 dana - mrtvilo.
Samo mi je interesantno kako gox ode 10+ % a ostali 4-5% (plus gox i btcchina imali istu cenu sinoc/nocas)
 
Onog trenutka kad nasi rese da zakonski regulisu rudarenje znajte da mozemo samo da gasimo masine i pocnemo polako rasprodaju...
 
mrzi me da kacim sad neke long term grafikone, ali oba mi pokazuju mogucu raketu. :D

videcemo kako ce se stvari odvijati u narednih par dana, ali sada dajem vece sanse onoj prici da ce cena uskoro biti preko 1000 $ (bitstamp). stavise, ako prodje 1000 $, lako dostici ce all-time-high vrednost.

a posle...ko zna...
Okaci, slobodno..zanima mene :) daj i opis analize
 
Onog trenutka kad nasi rese da zakonski regulisu rudarenje znajte da mozemo samo da gasimo masine i pocnemo polako rasprodaju...

Pa ajde neka probaju... ;)

To bi vec bio bezobrazluk, a mozemo i mi biti bezobrazni. Ako treba miniracu podrucije gde mi stoje graficke ali im prici nece. :p
 
krastavac, vi uvek vidite raketu.

Ja vidim raketu jer cekam raketu. Ja gledam na duze staze i mogu da je vidim. Rekao sam ti gde je razlika izmedju mog i tvog razmisljanja, ti razmisljas u jako kratkim intervalima jer trgujes na berzi dok ja cuvam i spreman sam da gledam i godinu il dve unapred. Dve razlicite filozofije koje nemaju previse dodirnih tacaka. Nece raketa ni danas ni sutra ;)
 
Okaci, slobodno..zanima mene :) daj i opis analize


123.jpg


6h grafik, kafica.

ovo U je konsolidacija - slabije ruke prodaju, jake preuzimaju.


1234.jpg


nedeljni grafik. simetricni trougao.
 
Ja vidim raketu jer cekam raketu. Ja gledam na duze staze i mogu da je vidim. Rekao sam ti gde je razlika izmedju mog i tvog razmisljanja, ti razmisljas u jako kratkim intervalima jer trgujes na berzi dok ja cuvam i spreman sam da gledam i godinu il dve unapred. Dve razlicite filozofije koje nemaju previse dodirnih tacaka. Nece raketa ni danas ni sutra ;)




nece danas-sutra sigurno raketa, ali se bojim da nakon tog poslednjeg naduvavanja ima godinu dana da bude mrka kapa i za rudare...
 
Poslednja izmena:
Samo je u ovom slucaju dosta bitna i analiza fundamenata, cak bitnija od tehnicke zbog vec recenih stvari..ali da, definitivno ce rasti... Neko je okacio neki clanak pre nekoliko strana gde se pricalo o realnoj ceni od oko 1300$ i da je sve preko toga nerealno, tako da se to moze uzeti, sa dozom rezerve, za sada kao cena koja ce biti dostignuta i odrzavana..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno