Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako nastavi ovako za 2 dana krecu naslovi kako ide novi pump :d

Tapatalk from Poco loco

Preslikana 2015 :). Sledece godine je BTC halving, znamo sta to znaci. Ja mislim da ce biti jos jedan jaci pad na dole i onda ide bull run, krajem godine. Not a financial advise :p
 
kad procitam sledeci tekst na blicu ili b92, zna se gde smo stigli :D kakvi indeksi, nivoi, volumi...
 
A sta ako nema istresa
 
Prekratko smo mi u bunaru da bi se nesto dobro desavalo. Ja racunam tek 6 meseci da kupimo mulj.. msm ja se u cene ne razumem, nego dajem neko svoje vidjenje koje nije bazirano na znanju (kao i 99.9% postova u ovoj temi, pa kud svi tu i mali mujo) :D
 
Znaci kolega Phoenix257 vi mislite da kupujemo LTC sada po ovoj ceni 72-73 usd$ i da ga HOLD do 150-200 ?

Zbog Borka svi više to izbegavaju. Kao što reče kolega @-V-O-Y-A-G-E-R- "čitaj između redova".
 
Dobra prica za ltc,pa ko ga je i uzeo kao ja na 69 juce.


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Sada se lomi cena na 5K kao sto se lomilo i na 4200. Lako moze da se desi da opet boravimo neko vreme na ovom nivou. Naravno, racunajte na manje padove, tako da ce moci i da se kupi malo jeftinije. Ako ipak probije 5K onda idemo jos gore pa mozemo da ocekujemo i veci damp jer bas prebrzo raste.

Tapatalk from Poco loco
 
zavisi gdje se gleda na bitstampu je od prvog probilo 5k to je jako dobar znak, za mene je ovo iznenadjenje nek malo i holderima svane :)
 
Razlog naglog skoka je navodno kupovina 20000 BTC-a na tri menjacnice: Coinbase, Kraken i Bitstamp, izvor: https://www.reuters.com/article/us-...-mystery-buyer-seen-as-catalyst-idUSKCN1RE0JY

Meni to "smrdi" na ovakav scenario:
Jednom debelom kitu dosadilo brčkanje u plićaku i ogladneo, pa rešio da odreši kesu, postavio automatski sistem da kupi desetine hiljada novčića, što je odmah pokrenulo plankton u haos.

Zatim kada se plankton uznemiri i poremeti ovaj trenutni polu sistem stabilnosti, kit će u manjim zalogajima da ga proguta i svari.

Manje figurativno:
1. Buy 20,000 at ~$5000
2. Wait for ~$6000
3. Sell 20,000 from $6500 to $5500
4. Profit
 
Poslednja izmena:
Ako se nekome zuri da kupi toliku kolicinu onda se nesto valja iza brda. Nama je to svejedno lepo, samo nek skace. Sve i da istovari posle, pokupice i to neko. Istovaranja nece biti sigurno sve dok buy orderi ne budu dovoljno jaki.

Tapatalk from Poco loco
 
Očigledno je reč o vremenski precizno tempiranoj špekulaciji, vezanoj za Bregzit, evropske izbore, dešavanja u Americi i sledstveno zatišje sistemaša i bankstera u vezi regulacije (tjs progona kripto valuta) .
Tačno su odabrali ovaj trenutak da podignu kurs znajući da će reakcija regulatora biti možda nešto smanjena nego ranije ali mehanizmi intervencije prilično kratkog dometa ( o jadu se svom zabavili).

Inače primećujemo da su se sistemaška gamad ućutala od kad se balon izduvao, a raja i investitori manje interesuju za kripto.

Moja procena je, da će kitovi ako ne bude loših vesti (zapamtite, loše vesti su SVE u ovom svetu) pokušati da naduvaju balon do maksimuma, što znači da ova špekulacija ima dve strategije. Glavnu i rezervnu. Brzo istresanje ako bude loših vesti i reakcije sistema, ili skorašnjim mega ulaganjima poput ovog zadnjeg, navlačenje masa i medija (hajp) i naduvavanje balona na maksimalno (reda preko 10k) i onda istresanja.

Ovo gore što se nekom prividja 'da se valja nešto iza brda' tipa legalizacije kripto i slično, pa je šatro nekom dojavila ptičica taj info, pa je taj kao odrešio kesu i pazario bogato...mislim da od toga nema ništa.

Dakle, ovde je reč o teškim marifetlucima i pokušaju da se istresanjem uzme lova, tako da nema ništa o sanjanih 50k milion i slično (u prevodu još koji dan gledaj šta se dešava pa ako krene dole naglo, odmah prodaj)
 
Očigledno je reč o vremenski precizno tempiranoj špekulaciji, vezanoj za Bregzit, evropske izbore, dešavanja u Americi i sledstveno zatišje sistemaša i bankstera u vezi regulacije (tjs progona kripto valuta) .
Tačno su odabrali ovaj trenutak da podignu kurs znajući da će reakcija regulatora biti možda nešto smanjena nego ranije ali mehanizmi intervencije prilično kratkog dometa ( o jadu se svom zabavili).

Inače primećujemo da su se sistemaška gamad ućutala od kad se balon izduvao, a raja i investitori manje interesuju za kripto.

Moja procena je, da će kitovi ako ne bude loših vesti (zapamtite, loše vesti su SVE u ovom svetu) pokušati da naduvaju balon do maksimuma, što znači da ova špekulacija ima dve strategije. Glavnu i rezervnu. Brzo istresanje ako bude loših vesti i reakcije sistema, ili skorašnjim mega ulaganjima poput ovog zadnjeg, navlačenje masa i medija (hajp) i naduvavanje balona na maksimalno (reda preko 10k) i onda istresanja.

Ovo gore što se nekom prividja 'da se valja nešto iza brda' tipa legalizacije kripto i slično, pa je šatro nekom dojavila ptičica taj info, pa je taj kao odrešio kesu i pazario bogato...mislim da od toga nema ništa.

Dakle, ovde je reč o teškim marifetlucima i pokušaju da se istresanjem uzme lova, tako da nema ništa o sanjanih 50k milion i slično (u prevodu još koji dan gledaj šta se dešava pa ako krene dole naglo, odmah prodaj)
Biće pre da je zbog isplate stare devizne štednje, očekujem još jedan veći skok oko 10. aprila kad budu penzije a nakon toga istresanje do kraja meseca.:d
 
Sajber sto mislis za naredne dane ? :)

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Procitao sam poruku kad si napisao ali sam cekao da dodjem kuci da ti odgovorim. Hteo sam da kazem ono sto sam i rekao danas, da ocekujem da padne malo obzirom da je prebrzo skocilo ali i to se vec desilo :d
Posle tako naglog skoka mora da bude dampa skoro po pravilu. Skakace jos ali bice oscilacija. Ko ima vremena da sedi pored kompa moze fino da se opari sutra na oscilacijama jer mislim da ce skakati jos. Prekosutra ce vec da bude neka navlakusa, moze da potegne opet dole. Videcemo, ocas posla se okrene situacija.

Tapatalk from Poco loco
 
Procitao sam poruku kad si napisao ali sam cekao da dodjem kuci da ti odgovorim. Hteo sam da kazem ono sto sam i rekao danas, da ocekujem da padne malo obzirom da je prebrzo skocilo ali i to se vec desilo :d
Posle tako naglog skoka mora da bude dampa skoro po pravilu. Skakace jos ali bice oscilacija. Ko ima vremena da sedi pored kompa moze fino da se opari sutra na oscilacijama jer mislim da ce skakati jos. Prekosutra ce vec da bude neka navlakusa, moze da potegne opet dole. Videcemo, ocas posla se okrene situacija.

Tapatalk from Poco loco
A altovi? Oni imaju vece skokove a i padove
Imas nekog favorita ?
Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ne petljam se previse s altovima a najcesce i nikako. Drzim se proverenih novcica, btc, ltc, dash, eth i povremeno jos po koji. Nemoguce je pratiti sve i analizirati sve informacije a imati posao, zivot...

Tapatalk from Poco loco
 
Biće pre da je zbog isplate stare devizne štednje, očekujem još jedan veći skok oko 10. aprila kad budu penzije a nakon toga istresanje do kraja meseca.:d

pre ce biti vest da su jezda i dafina poceli da vracaju sredstva izgubljena 90tih u btc protivvrednosti.
 
Obzirom da je cena uzasno stabilna ocigledno mi je da ide gore u doglednom roku. Za 2-3, 15 dana opet ce opaliti. Sto se mene tice samo je pitanje vremena.

Tapatalk from Poco loco
 
Sta mislite o ovome??dobar video skroz...necu da kazem da se slazem u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* al takodje ne vidim neki veliki pomak ove godine u btc, altovi se mozda napumpaju sredinom - krajem godine...

https://youtu.be/PZvOhJYW_Hw
 
Počela pumpa, LTC 96$ biće zanimljivo kad pređe 100$
 
Obzirom da je cena uzasno stabilna ocigledno mi je da ide gore u doglednom roku. Za 2-3, 15 dana opet ce opaliti. Sto se mene tice samo je pitanje vremena.

Tapatalk from Poco loco

Slažem se, pod uslovom da ostane iznad 5 do utorka. U tom slučaju (i ako ne bude loših vesti) pazariću BTC za za mjau mjau mjau jer je profit siguran.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno