Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma to listanje na menjacnice u mom slucaju ni jednom nije diglo cenu. Zadovoljan budem kad ne padne cena.
 
A BTC rusi ATH.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eth sad prati za razliku od proslog puta
 
ja sam pri trgovanju dionicama znao otprilike kako bi se mogla kretati cijena koje dionice. naravno, nisam uvijek sve točno predviđao i nisam mogao predvidjeti urušavanje Agrokora, ali prema fundamentalnoj analizi dionice i prema iskustvu koje sam imao sa tržišta mogao sam dobro pretpostaviti tijek kretanja cijene. I tako je i bilo, do Agrokora... :/

pretpostavljam da i ovdje postoje neka nepisana pravila na samom tržištu, koja shvatiš s vremenom, kao i kretanje tržišta

Epa nije bas kao tamo.
Zamisli koliki kit moras da budes da bi namerno pomerio neku cenu na berzi... Ovde to rade sa mnogo manje para i mnogo su vece oscilacije.
Na berzi su vecina vesti istinite, imas biltene koji izlaze nedeljno, ima i spekulacija ali neuporedivo manje nego ovde, ovde jedan obican bloger ume da pomeri cenu za par procenata.
Zato se i zaradjuje mnogo vise kad je pozitivan trend kao sada ali kad krene negativan trend treba imati zivaca pa drzati coine ili izaci na vreme pa sedeti u $.
Ne kazem da se ne moze zaraditi i u negativnom trendu ali je sansa mnogo manja a rizik mnogo veci nego sada.
Ja vrlo malo trgujem, sa sitnom lovom, iz zanimacije vise, ko kad odigras tiket jednom nedeljno na engleze. Oni koji su ozbiljniji trgovci neka me isprave ako gresim.
 
Epa nije bas kao tamo.
Zamisli koliki kit moras da budes da bi namerno pomerio neku cenu na berzi... Ovde to rade sa mnogo manje para i mnogo su vece oscilacije.
Na berzi su vecina vesti istinite, imas biltene koji izlaze nedeljno, ima i spekulacija ali neuporedivo manje nego ovde, ovde jedan obican bloger ume da pomeri cenu za par procenata.
Zato se i zaradjuje mnogo vise kad je pozitivan trend kao sada ali kad krene negativan trend treba imati zivaca pa drzati coine ili izaci na vreme pa sedeti u $.
Ne kazem da se ne moze zaraditi i u negativnom trendu ali je sansa mnogo manja a rizik mnogo veci nego sada.
Ja vrlo malo trgujem, sa sitnom lovom, iz zanimacije vise, ko kad odigras tiket jednom nedeljno na engleze. Oni koji su ozbiljniji trgovci neka me isprave ako gresim.

Jeste offtopic, ali kao da sam ja pisao :)
 
Ko ne riskira, taj i ne profitira. Samo vi pratite temu ovu, dok se btc dupla :D
 
Mislim da BTC ide do 5k, za ETH je pitanje koliko ca ga pratiti ali onda ocekujem malo jaci sell tj prebacaj BTC to ETH kad BTC dodje do 5k pogotovo ako ga ETH ne bude pratio dalje sada.

Moja prognoza za ETH je 500$ do kraja septembra mozda i ranije i 750-850$ krajem godine ako krene kombinovano POS i POW, u tom trenunku ocekujem i ogroman rast diff. kao i odliv dela minera.
 
Kako to da pocetnici imaju najjaci nagon kada je nesto na istorijskom maksimumu?

Bice da instinkt malo opsti sa logikom, i to zguza :)

Prvi put kada mi je jedan drug pomenuo da je pametno ulaganje u investiciono zlato, je bilo bas na tadasnjem istorijskom maksimumu, pa cak i jako blizu najvise vrednosti ikada, jer nije mnogo proslo od tog trenutka do pada. A toliko je bio ubedjen da zlato ne moze dole, da ga se setim svaki put kada neko zapeni kako nesto ne moze dole.
Neverovatno je kako niko nece da pogleda grafikone i vidi da cak i stvari cija cena nije cista posledica spekulacija hoce da grune.

Skoro sam imao slican trip i za kripto, od nicim izazvanog coveka, koji sa kompjuterima ima veze koliko ja imam sa avionima.


Nego, ono sto sam sam pokrenuo, a nisam imao odgovor je pitanje da li je u onom sunovratu kriptovaluta od pre oko 2god, ili koliko vec, doslo do toga da je kopanje postalo neisplativo, ili nije?

Naravno, ne mislim na to da se odjednom doslo do toga da nije mogla ni struja da se plati, nego na to da kartica ne stigne da se otplati pre nego sto postane apsolutno besmisleno njom kopati.

Secam se da sam vidjao dosta oglasa za prodaju, ali da li se neko tacno seca kako je bilo?
 
Generalno mozemo samo da nagadjamo i iznosimo svoj misljenja kako je i naslov teme: Cena kriptovaluta (trgovanje, predviđanja, analize, grafikoni...)

To sto ima nervoznih na samu pomisao da BTC, ETH ... idu jos gore posto su otisli 70-100% u fiat na 3.5 - 4k to je druga stvar.

Ne postoji jasna/dokazana korelacija niti jednog dogadjaja sa cenom bilo koje kripto valute unazad vec samo pretpostavka, te su i sama predvidjanja za u buduce nagadjanje i neka licna pretpostavka da odredjeni dogadjaji mogu uticati na cenu na ovaj ili onaj nacin.

Samim tim termin "strucna analiza" apsolutno nema mesta u ovoj temi,
takođe izuzetno pocinju da nerviraju komentari "pocetnici" od strane "stare skole" kao da oni nikada nisu bili novi u ovoj sferi, te kao da je sav profit ovog kripto sveta bio namenjen samo njima i da im izuzetno smeta sto je popularizovan, da li iz razloga sto su mislili da su bogom dani da samo oni umeju da spoje rig i da ga podese pa sami sebe uzdizali na tron velikih magova.

Naravno sa izuzetcima ljudi koji su dugo u ovome a bili vrlo spremni da pomognu svima koji su imali 1.000 pitanja i koji žele ovim da se bave.
I koji u krajnjem slucaju i shvataju da im je ova masovna popularizacija donela i dosta veci profit u odnosu na period od ranije.
 
Ne znam da li mislis na moj post, jer jesam pominjao pocetnike, ali nisam nikakva stara skola, niti sam mislio iskljucivo na pocetnike u kripto svetu, vec na investiranje generalno, gde takodje nisam nikakva stara skola, niti bilo kakva skola.

A i vidi se i po pitanju koje sam postavio za isplativost kopanja, kada se sve survalo, da sam samo posmatrao sa strane.
 
Rio, ti nisi u kriptosvijetu ili ?

PRedvidjanja vecine IT strucnjaka i velikih faca u industriji je da je ovo tek sami pocetak kriptovalute i da je ovo pandorina kutija koja vise ne moze biti zatvorena...

Smijali su se svi predvidjanjima o 100,1000.4000. Tako se sada mnogi smiju kada kazu da ce BTC na 10 000 $ . Hoce. i to jako brzo :)

Pominjale su se i price o 1 milion dolara za BTC. Da, bice i toliko, sada da li ce to biti BTC ili neka druga valuta. Vrijedice toliko.
Pa, market cap BTC-a je samo 70 milijardi (amazon recimo ima 470 milijardi). A, korisnika ove valute je sve vise. Tako ce i cijena rasti. Vise korisnika=visa cijena.

Meni je krivo samo sto sam propustio voz prije dvije godine, pa i prosle i tek ove sam uskocio u BTC. Pola ustedjevine cu dati sada, pola cekati, pa ubaciti u BTC ako padne za godinu dana, ako ne padne, dodati i ostalo i uvijek imati ustedjevine za ubaciti kada padne.....
 
Upravo se zbog toga i prave zatvorene grupe iskusnijih članova da bi se početnicima dalo prostora da na benchu pokažu svoju mudrost. Uskoro će se i preostala 2-3 stara člana isključiti jer njihovo iskustvo i savete ionako malo ko shvata ozbiljno (uglavnom im lupaju kontru) a kako i bi kad na berzama obrću siću od 50tak btc...

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
 
Ja kupio jos neo na snizenju, jucer rasprodaja bila, kakav eth kakvi bakraci:d
 
Upravo se zbog toga i prave zatvorene grupe iskusnijih članova da bi se početnicima dalo prostora da na benchu pokažu svoju mudrost. Uskoro će se i preostala 2-3 stara člana isključiti jer njihovo iskustvo i savete ionako malo ko shvata ozbiljno (uglavnom im lupaju kontru) a kako i bi kad na berzama obrću siću od 50tak btc...

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk

Ko kome lupa kontru ? Ja nisam to nigdje vidio. Samo ljudi daju svoje pretpostavke. Zna se ko su iskusniji clanovi ovde i naravno da ce se njihove preporuke citati sa najvecom paznjom. Sta bi trebalo , tri clana da pisu samo, ostali da cute ?
Ako je neko rekao nesto pogresno, ili lupio glupost, tu su iskusniji da ih isprave valjda. Ja rado poslusam svaki savjet. I tek sam poceo da ucim. Ali, vjerujem da je u kriptu buducnost. Vrijeme ce samo pokazati.....
 
Jako je tesko gledati neku valutu kako raste sa 100, 700, 1100, 1800, 2300, 2700, 4300, 4800, i sve padove izmedju, pa verovati da će još uvek rasti.

Ako je neko počeo da gleda rast na 2700, i uložio na 3500 i sada skida lep kajmak za tako kratko vreme, logično je da ga vidi na 5k +.

Razumem i jedne i druge.
 
Po meni je i najrizicnije kad je all time high trend jer imas jako malo parametara da procenis do koliko moze da ide.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
jos ne shvatate ovu igru kako trebam, ako ima vremenam bice jos padova, a i novih ATH o kojima sada mozete samo da sanjate
 
Kriptovalute ce da uspeju samo ako ljudi veruju u njih. Greska je sto se sve gleda kroz cenu coin-a i koliko je dolara ili eura neki coin. To nije bitno, bitno je da se ova tehnologija prihvati i da zazivi. To je uspeh i sreca je da ka tome sve ide. Poenta kriptovaluta je da izbace middle man-a, znaci banke, advokate i sl. Veliki je potencijal u tome i neverovatno je da i banke i drzave pocinju polako da prihvataju nesto takvo. Zamislite drzave kojima je u blockchain-u zapisano sve sto drzava radi. Vidljivo za sve gradjane. Recimo trosenja u budzetu. Da se vidi svaka para. Poenta je da se desava revolucija kroz Bitcoin i ostale kriptovalute, a svima je bitno koliko ce cena da poraste. Dobro je da se makar i tako gleda, jer sve veca paznja ide na ovu tehnologiju. Jednog dana ce zaziveti masovno i cilj ce biti ispunjen.
 
Ako se budu cesce koristili QR kodovi greske ce se svesti na minimum [emoji4] bar sto se slanja i primanja tice ☺

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze da se uvede error correction. Ako krenes da uradis tako nesto i ne pronadje se validna adresa u nekoj bazi ili cak u blockchain-u transakcija ce biti ponistena. Kada se registruje i napravi adresa u walletu, ona se oglasi i zapise u blockchain. Npr. tako nesto. A sad da bas ubodes neciju validnu adresu, onda moze da se uvede neki revoke, pa da ti se vrate pare sa te adrese, ali isto vidljivo na chain-u kao transakcija.

Ima rupica i jeste jos uvek dosta stvari problematicno, ali ispeglace se to i ispeglace se brzo jer je sve open source.
 
Poslednja izmena:
Kriptovalute ce da uspeju samo ako ljudi veruju u njih. Greska je sto se sve gleda kroz cenu coin-a i koliko je dolara ili eura neki coin. To nije bitno, bitno je da se ova tehnologija prihvati i da zazivi. To je uspeh i sreca je da ka tome sve ide. Poenta kriptovaluta je da izbace middle man-a, znaci banke, advokate i sl. Veliki je potencijal u tome i neverovatno je da i banke i drzave pocinju polako da prihvataju nesto takvo. Zamislite drzave kojima je u blockchain-u zapisano sve sto drzava radi. Vidljivo za sve gradjane. Recimo trosenja u budzetu. Da se vidi svaka para. Poenta je da se desava revolucija kroz Bitcoin i ostale kriptovalute, a svima je bitno koliko ce cena da poraste. Dobro je da se makar i tako gleda, jer sve veca paznja ide na ovu tehnologiju. Jednog dana ce zaziveti masovno i cilj ce biti ispunjen.

Za mene je kripto samo biznis od danas do sutra, prekosutra je vec dalja buducnost.
 
Kako to da pocetnici imaju najjaci nagon kada je nesto na istorijskom maksimumu?

Bice da instinkt malo opsti sa logikom, i to zguza :)

Prvi put kada mi je jedan drug pomenuo da je pametno ulaganje u investiciono zlato, je bilo bas na tadasnjem istorijskom maksimumu, pa cak i jako blizu najvise vrednosti ikada, jer nije mnogo proslo od tog trenutka do pada. A toliko je bio ubedjen da zlato ne moze dole, da ga se setim svaki put kada neko zapeni kako nesto ne moze dole.
Neverovatno je kako niko nece da pogleda grafikone i vidi da cak i stvari cija cena nije cista posledica spekulacija hoce da grune.

Skoro sam imao slican trip i za kripto, od nicim izazvanog coveka, koji sa kompjuterima ima veze koliko ja imam sa avionima.


Nego, ono sto sam sam pokrenuo, a nisam imao odgovor je pitanje da li je u onom sunovratu kriptovaluta od pre oko 2god, ili koliko vec, doslo do toga da je kopanje postalo neisplativo, ili nije?

Naravno, ne mislim na to da se odjednom doslo do toga da nije mogla ni struja da se plati, nego na to da kartica ne stigne da se otplati pre nego sto postane apsolutno besmisleno njom kopati.

Secam se da sam vidjao dosta oglasa za prodaju, ali da li se neko tacno seca kako je bilo?

u investiciono zlato je uvjek dobro ulagati ko ima velike viskove kesa bez obzira na cijenu jer ono cuva vrijednost
moj djed se izmedju dva svjetska rata za vrijeme kraljevine jugoslavije bavio trgovinom stoke i zaradio je velike novce
ubijen je u drugom svjetskom ratu ali otac mi je pricao da su nasli njegov skriveni sanduk 1946-7 koji je bio pun dinara iz vremena kraljevine i da su ih razbacivali okolo igrajuci se sa njima
naravoucenije je da je kupio zlato i dukate za taj papir to bi i danas mnogo vrijedilo ovako je papir posato nevrijedan
mnogi ljudi danas i bitcoin smatraju digitalnm zlatom kojim mogu da ocuvaju vrijednost za buduca vremena ili prenesu je na budaca pokoljenja
 
Daš novčiću ime 'RISE' i logično. šta će drugo nego da raste :)

rise.JPG

Nemam pojma šta je to i čemu služi, ali zaradio sam jedan BTC
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno