Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Takvih prakticno nema, mozda par njih, takodje cak se i pitam koliko je torbara izdrzalo pad a da nije rasprodalo LTC ispod ove cene?

...

ja nisam pipnuo nista od svega sto imam.. zajbao sam se kad je bio 9$ pre proslom skoku (na 48) znam da se vrteo 3-4 dana oko 9.5-9.9 svi pricali nema sanse iznad 10 i onda za 15 dana otislo na 48.. tako da prodaje NEMA

edit: al neko kida sell wall od 7.4 $
skida mu po 200, pa po 400 i tako u krug :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam broj jedan po torbarenju. Kupio sam prošle godine u maju mravce i svaki BTC menjao za LTC-ove. U početku je bio odnos čini mi se 0,024, 14$. Na uloženih 2000e imam ukupno 500 LTCa (tuga). Krenuo sam LTC da štekam pre nego što nas je Kurajber navuko na blud (šala). Mene je samo ohrabrio. Nekako sam se vodio logikom, izlaze mašine za kopanje LTCa... Iskreno, padao sam u krize i dolazio u iskušenja ali Kurajberova topla reč me je dizala iz mrtvih. Biću mu veoma zahvalan ako izađem sa zaradom bar koliko sam uložio. Verujem da će biti i malo više. Ako sam do sada čekao, čekaću još koliko bude trebalo.
 
Generalno ja na ovaj pump LTC gledam ovako, ako znamo da sve kineske berze imaju kako BTC tako i LTC odavno, da se uvodjenjem LTC na istima cena istog nije menjala (sto nije logicno!) da je iako je generalno LTC i BTC par ravnopravan u kini, ltc otisao u bescenje???

Iskreno taj pad nije imao toliko logike osim spekulativne, jer koji ce im LTC na berzama ako veruju samo u BTC, tako da ako kinezi zele da povecaju volume i pokazu se po necemu da sa unique oni generalni jedino i mogu naduvat LTC toliko da postane zapazen, takodje na ovu pricu kad se doda da je centralizacija kako asic-a tako i LTC pool-va u kini ja nevidim drugi nacin vec neko da kaze dosta je bilo, sad dizemo LTC u nebesa i to bas od strane kineza

Ovo pogotovo dobija smisao da im pump/dump BTC nesto bas i nejde o ruku...
 
Poslednja izmena:
Generalno ja na ovaj pump LTC gledam ovako, ako znamo da sve kineske berze imaju kako BTC tako i LTC odavno, da se uvodjenjem LTC na istima cena istog nije menjala (sto nije logicno!) da je iako je generalno LTC i BTC par ravnopravan u kini, ltc otisao u bescenje???

Iskreno taj pad nije imao toliko logike osim spekulativne, jer koji ce im LTC na berzama ako veruju samo u BTC, tako da ako kinezi zele da povecaju volume i pokazu se po necemu da sa unique oni generalni jedino i mogu naduvat LTC toliko da postane zapazen, takodje na ovu pricu kad se doda da je centralizacija kako asic-a tako i LTC pool-va u kini ja nevidim drugi nacin vec neko da kaze dosta je bilo, sad dizemo LTC u nebesa i to bas od strane kineza

npr ltc kad je krenuo da tone a izlazili ASIC-i za ltc, a ti ih se prvi dokopao (nekako) i napravio ozbiljnu farmu, krenes pricom stampaj ltc-ove i dampuj, da bi oborio cenu i da bi obeshrabrio vecu prodaju ASIC-a (od strane drugih) i da bi dif bio sto manji (da bi ti mogao sto vise da se nakopas).. onda za 6 meseci god dana, kad se nakopas dovoljno kreces u (ovakvu) akciju..
 
Pa sve ukupno, kinezi imaju OGROMAN interes da napumpaju LTC od svih njihovih berzi gde je ulozeno dosta para, do tih asic proizvodjaca, do samih holderra LTC u kini.... jos sad kad je kineska berza puka (bas se poklopilo ko kec na 11!) pa kina krece u kontrolu i obustavu trgovanja akcijama, prakticno ce im LTC/BTC biti jedini nacin da trguju

Houbie je bio ozbiljan da otkupi posrnuli Gox ali nista od toga nije bilo, znaci oni zele da svoje berze dignu iznad eu/us!, njima je sad jedini brand volume LTC-a, pogotovo sto bitstamp i coinbase jos nisu uveli isti
 
Poslednja izmena:
Kinezi kinezi. Debelo grešite. Ovaj "biznis" /sve criptovalute, pre svega BTC i LTC/ vode i vlasnici su svega značajnog u njemu, belosvetski gangsteri, mešetari. Pre svih Amerikanci. U Kini se to izvodi radi jeftine radne snage, pogodnog (koruptivnog) "poslovnog okruženja" i potencijalnog velikog tržišta, kao i svaki biznis. Tako da nema govora o nekom Kineskom brendu, ponosu, patriotizmu i tome slično.sl jer najmanje oni imaju koristi od svih
 
Kinezi kinezi. Debelo grešite. Ovaj "biznis" /sve criptovalute, pre svega BTC i LTC/ vode i vlasnici su svega značajnog u njemu, belosvetski gangsteri, mešetari. Pre svih Amerikanci. U Kini se to izvodi radi jeftine radne snage, pogodnog (koruptivnog) "poslovnog okruženja" i potencijalnog velikog tržišta, kao i svaki biznis. Tako da nema govora o nekom Kineskom brendu, ponosu, patriotizmu i tome slično.sl jer najmanje oni imaju koristi od svih

Pa mi to nemozemo znati, ja koliko sam gledao vlasnike berzi u kini ma koliko ne verovao kinezima, izgledaju najozbiljnije i vidi se generalno hype i vera u isto, sa druge straneisti bas i nemaju neki $$ iza sebe ali AKO su nasli zaledjinu ovo moze biti to.... ameri su pre svega koristili iskljucivo MtGox , pad BTC koji smo videli je samo podstaknut kineskom zabranom a u vecoj meri jer su se ameri "oladili", ovde mislim na obicne ljude koji su ulagali u bitcoin i koje je pucanje mtgox-a itekako pogodilo!
 
Poslednja izmena:
Ja sam broj jedan po torbarenju. Kupio sam prošle godine u maju mravce i svaki BTC menjao za LTC-ove. U početku je bio odnos čini mi se 0,024, 14$. Na uloženih 2000e imam ukupno 500 LTCa (tuga). Krenuo sam LTC da štekam pre nego što nas je Kurajber navuko na blud (šala). Mene je samo ohrabrio. Nekako sam se vodio logikom, izlaze mašine za kopanje LTCa... Iskreno, padao sam u krize i dolazio u iskušenja ali Kurajberova topla reč me je dizala iz mrtvih. Biću mu veoma zahvalan ako izađem sa zaradom bar koliko sam uložio. Verujem da će biti i malo više. Ako sam do sada čekao, čekaću još koliko bude trebalo.


E sinko moj da ti samo znas koliko ima ljudi sa stekom 10x i vise od tvog koji isto cekaju cenu, a nisu prosli put prodali sve, jer su verovali da moze jos i vise, a koji ce se sada izgleda napuniti i btc-om ( zbog visokog odnosa) a i parama :)
 
Kinezi kinezi. Debelo grešite. Ovaj "biznis" /sve criptovalute, pre svega BTC i LTC/ vode i vlasnici su svega značajnog u njemu, belosvetski gangsteri, mešetari. Pre svih Amerikanci. U Kini se to izvodi radi jeftine radne snage, pogodnog (koruptivnog) "poslovnog okruženja" i potencijalnog velikog tržišta, kao i svaki biznis. Tako da nema govora o nekom Kineskom brendu, ponosu, patriotizmu i tome slično.sl jer najmanje oni imaju koristi od svih

A sto moraju biti Amerikanci? Sta kinezi nisu dovoljno pametni? nemaju tehnologiju? I kakve veze ima kineska jeftina radna snaga sa ovim-a? Ne rudare ljudi tamo bukvalno :)

E sinko moj da ti samo znas koliko ima ljudi sa stekom 10x i vise od tvog koji isto cekaju cenu, a nisu prosli put prodali sve, jer su verovali da moze jos i vise, a koji ce se sada izgleda napuniti i btc-om ( zbog visokog odnosa) a i parama :)
koji odnos lovis? Ja sve sto je preko 0.03 je sasvim solidno.. za pocetak :)
 
Poslednja izmena:
Ma sada su sve pare sveta kod kineza americki dug (obveznice), cist kes i sada ovo sa crypto valutama , trenutno se oni pitaju "koliko je sati"


Ciljani odnos u ovoj turi je od 0,06-0,08
Mada kako je krenulo mozda moze i preko 0.1
 
Poslednja izmena:
Ujutru.... daj im vremena. Za sada stanje redovno, jos se nismo "rastali od pameti", ovo je jos uvek "inteligentna faza". Kad pocne "rastajanje od pameti" onda bezimo u $ ili BTC. :D
 
Ma imam ja svo vreme ovog sveta. Mene i iovako ova cena ne zanima uopste. Ja samo navijam da se svi istresu sto pre ;)
 
Ma sada su sve pare sveta kod kineza americki dug (obveznice), cist kes i sada ovo sa crypto valutama , trenutno se oni pitaju "koliko je sati"


Ciljani odnos u ovoj turi je od 0,06-0,08
Mada kako je krenulo mozda moze i preko 0.1

A jel si se nekad zapitao zasto je su americke rezerve nepoznanta cinjenica, dok ljudi misle da nemaju kes, oni verovato neznaju sta ce sa istim :)
Dok pilicarske zemlje (da da i kina i rusija) trguju u $ ameri nemaju potrebe o bilo cemu da se brinu :)
 
Nece moci jos dugo da stampaju papir i da sa njime kupuju svasta po svetu, a vec ima i alternativa MMF-u, samo se bojim da kada im se to bude uskratilo napravice rat :(
 
ko je u januaru debelo pazario na ispod 1.5$ neka digne ruku :D
TI znam a ti ZNAS da sam pa pricali smo.
Takvih prakticno nema, mozda par njih, takodje cak se i pitam koliko je torbara izdrzalo pad a da nije rasprodalo LTC ispod ove cene?

Ja sam imao nameru da dokupim LTC ali kao i dobar deo njih sam cekao da prvo BTC krene da skace pa da uletim u LTC sto se nije desilo...
Zex ne verujes u Čačka... ? :(
 
Pa kazem nekolicina koja je kupila.... a jedan broj torbara, vecina sitnih svi su se istresli
 
Zex istresao sam BTC po 10, 15, 20, 105 i 180 kasnije nesto malo na 1100 (mrvicu za ovo ispred) i jedino uhvatio LTC na 48$ i od tad ne prodajem samo stekam... nije mi bilo lako izgubio sam nadu maltene ali sam rekao sebi posle sranja sa BTC sad ne prodajem makar vredelo -1$ !!! Ili sve ili nista... sta je za mene sve... ne smem ovde :)
 
Druze moj, mnogo brzo ti gubis nadu. Jeste bila ocajna godina ali znamo svi da ono ne moze doveka da traje. Dobro, skoro svi znamo, neki i dalje veruju u propast :d
 
to je nas par pilicara pokupovalo hiljade a neki i desetine hiljada ltc, pa sad cekamo ko pravi pilicari da istresemo tu sicu :)

a sad ozbiljno, svako sebi neka unapred odredi kad ce i koliko da proda, manite se prica bilo koga odavde, da ne bi posle krivili nekog za neuspeh...svako je krojac sopstvene srece, gledajte da zaradite, neko ce 20% a neko 500%
 
Poslednja izmena:
Koliko je tajao pump a koliko dump iz 2013. godine? Zašto bi žurili sa odlukama? Kada krene dole, otići će za malo manju cifru od maximalne. To mi je nekako logično. Posle cene od 48$ par dana je bio na 41$, pa na 35$... bilo je vremena za istovaranje?!
 
Koliko je tajao pump a koliko dump iz 2013. godine? Zašto bi žurili sa odlukama? Kada krene dole, otići će za malo manju cifru od maximalne. To mi je nekako logično. Posle cene od 48$ par dana je bio na 41$, pa na 35$... bilo je vremena za istovaranje?!

Da tacno, problem sa cenom od 31-48$ nije bio dump LTC vec je kina povukla rucnu i urusila BTC zestoko sto se odrazilo direktno i na LTC pa je ama bas sve krenulo dole, pa onda mtgox, itd

Da se to nije desilo LTC zasigurno ne bi brzo padao
 
Sigurno je nekoliko dana stajalo na 34$. Zar je to bila losa cena za istovaranje? Naravno da nije ali dzaba kada su se svi istovarili na 4 i na 7$. Sada pamet u glavu. A ko hoce nek se istovari odmah, ja nemam nista protiv.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno