Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Republikanci su generalno dobri za biznis tako da bi u slučaju njihove pobede verovatno bilo pozitivne reakcije, a možda i Demokrate popuste malo pre izbora, ne bi li sačuvali neki glas, pa mi deluje da je ipak vreme za par zelenih meseci. Ništa spektakularno, ali zeleno.

Što se tiče GPU rudarenja, mislim da je ovo rekordna neisplativost. Daleko je lošije nego 2018-2019.
 
Doge krenuo sa zelenim memeovima poslednjih dana. Svi pričaju o uptobru. Ja se kladim na Frkin graf. Malo zeleno u oktobru, pa dno u novembru. Imam ordere od 17200 pa po 1k na dole do 12200. Šta uhvatim uhvatim.
 
Koliko si kupio i koliki ti je plus?
Tužna tuga je što nisam ništa. Trebalo je da skupim pare da završim neku investiciju, tako da nije bilo preterano lufta za kripto. Nesto vrlo sitno sam dokupljivao. Sa Quantom sam cak u minusu, jer sam nesto kupio i na 370, pa onda dokupljivao na nize, ali nisam uhvatio onih 40$. Svakako mislim da ce se vratiti na 400+.
 
Ja sam mozda lud ali sam kupio 12 5700xt, za 2200e, onako sto bi se reklo djuture :)
Taman cu zimi polako da im menjam paste i padove, imacu zanimaciju.
Pa neka su, mining sigurno nije mrtav, mozda ce za godinu ili dve ponovo te kartice da kopaju 3,4,5$. Svi koji su imali rigove 2020, znaju koja je isplativost bila sa sa 570 i 580 polaris kartama, a tek sa 5xxx serijom.
 
Ja sam mozda lud ali sam kupio 12 5700xt, za 2200e, onako sto bi se reklo djuture :)
Taman cu zimi polako da im menjam paste i padove, imacu zanimaciju.
Pa neka su, mining sigurno nije mrtav, mozda ce za godinu ili dve ponovo te kartice da kopaju 3,4,5$. Svi koji su imali rigove 2020, znaju koja je isplativost bila sa sa 570 i 580 polaris kartama, a tek sa 5xxx serijom.
to je to...sada se uzima roba po dobroj ceni...
 
Čudan smo narod.. Kada je bilo skupo svi govore eh ko je bio pametan da je kupovao rigove 2019..

570 8gb bio 800e

Kada je isti rig 2021. 570 8gb rig bio 4000e kupovao se..

Sad palo sve.. Niko ni ne pomišlja da kupi rig ni sad ni u budućnosti.. Vec samo se priča.. Gotovo sa pow.. Motaj kablove...

Od 60k do 25k govore da smo u bull.. Sada kažu prodajem sve idemo na dno..

U narednih nekoliko meseci će isto biti nikad jeftinije da se napravi neki nod.. Pa niko ne prica o tome.. Nego samo kuknjava 😅😅😅


I onda okace motivacionu poruku od Warren Buffet.. Na story 😄

Po meni ko želi da iole razmišlja o minigu u budućnosti .. U narednih par meseci je vreme da se izvuku najpovoljniji rigovi..

Sve je rizik.. Neću da pišem IMHO, NFA, DYOR... jer nismo deca..

Koji nod-ovi mogu biti zanimljivi za pokretanje po tvom misljenju...? Ja sam se lomio oko noda za Lightning network ali ne bih sada da zakljucavan sredstva u neki hrdware nego da ulozim u crypto, tako da sad cekam...
 
Još jednom bih skrenuo pažnju. DJI je i devetu mesečnu sveću od ATH zatvorio identično kao 2008. godine, dugom crvenom svećom - malo ispod MA50. Nakon toga usledile su dve anemične zelene sveće u bezuspešnom pokušaju povratka iznad MA50. U slučaju ponavljanja istorije to bi značilo blago zelenilo negde od polovine oktobra do kraja novembra. Moguće, u najboljem slučaju, i do polovine decembra.

DJI - 2008.g.
https://invst.ly/z3ay4

DJI - 2022.g.
https://invst.ly/z3awo

Ukoliko se zaista deseta mesečna sveća Đihana u prve dve nedelje zacrveni okidač za preokret u zelenu sveću mogli bi biti D i USA izveštaji o inflaciji 13. oktobra (pod uslovom da budu u skladu sa prognozom: D - 7,9% i USA - 8,1%, ili bolji), moguće i dan-dva ranije usled pozitivnih očekivanja. U svakom slučaju, verujem da će “plavi” najkasnije do sredine oktobra pronaći već neki razlog da ozelene berze i tim tračkom nade tržišnog oporavka malo zašećere izbornu volju svojih birača 8. novembra.

U slučaju copy & paste DJI scenaria BTC ima izglednu šansu da ga isprati. Bez obzira što se na nedeljnom grafu naizgled formira duplo dno i MACD i CCI signaliziraju rast %K linija na Stoch RSI je presekla i spustila se ispod %D linije snažno signalizirajući opadajući trend (obeležio ljubičastom elipsom). Ako se danas još i nedeljna sveća zatvori ispod trend linije (narandžasta), signal opadajućeg trenda Stoch RSI dodatno će ojačati. Mogao bi se ponoviti scenario neuspelog proboja trend linije (crvena) iz poslednje nedelje maja tj. prve nedelje juna (obeležio ljubičastom elipsom).

BTC - 2022.g.

Naravno, copy & paste niz na DJI mora se jednom prekinuti, nadam se samo da neće baš na sledeće dve mesečne sveće.
 
Koji nod-ovi mogu biti zanimljivi za pokretanje po tvom misljenju...? Ja sam se lomio oko noda za Lightning network ali ne bih sada da zakljucavan sredstva u neki hrdware nego da ulozim u crypto, tako da sad cekam...
Mozda neox nod
.
To je nešto novo.. Imaš link u temi o neox
 
Ja sam mozda lud ali sam kupio 12 5700xt, za 2200e, onako sto bi se reklo djuture :)
Taman cu zimi polako da im menjam paste i padove, imacu zanimaciju.
Pa neka su, mining sigurno nije mrtav, mozda ce za godinu ili dve ponovo te kartice da kopaju 3,4,5$. Svi koji su imali rigove 2020, znaju koja je isplativost bila sa sa 570 i 580 polaris kartama, a tek sa 5xxx serijom.

Batalio rudarenje davno. Samo jedno, za razliku od 2020g. cena struje i njena potrosnja tim karticama bi mogle biti problem u buducnosti za razliku od scenarija iz 2020g.
 
Ja sam mozda lud ali sam kupio 12 5700xt, za 2200e, onako sto bi se reklo djuture :)
Taman cu zimi polako da im menjam paste i padove, imacu zanimaciju.
Pa neka su, mining sigurno nije mrtav, mozda ce za godinu ili dve ponovo te kartice da kopaju 3,4,5$. Svi koji su imali rigove 2020, znaju koja je isplativost bila sa sa 570 i 580 polaris kartama, a tek sa 5xxx serijom.
Cena je top. Teško da može niže od toga, samo u nekoj sumanutoj situaciji.
 
Ja sam mozda lud ali sam kupio 12 5700xt, za 2200e, onako sto bi se reklo djuture :)
Taman cu zimi polako da im menjam paste i padove, imacu zanimaciju.
Pa neka su, mining sigurno nije mrtav, mozda ce za godinu ili dve ponovo te kartice da kopaju 3,4,5$. Svi koji su imali rigove 2020, znaju koja je isplativost bila sa sa 570 i 580 polaris kartama, a tek sa 5xxx serijom.
Ja da pitam :) jel ih ima jos , nisi jedini mozda lud :D
 
Ima nagovestaja da bi oktobar mogao malo da popravi raspolozenje, bar na kratko.
Jedino me brine to sto svi ocekuju "Uptober".

Ne pratim desavanja oko narednih kongresnih izbora u USA. Sta ce biti ako republikanci obezbede vecinu? Mozda glupo pitanje ali jel bi to moglo da dovede do nestabilnosti i nekog potopa na berzama?
Mene brine samo kad Bitboy crypto, Cryptomanran, Moon Carl, MM Crypto i slicni pozivaju na pump uglavnom navlace masu to im je jedini posao, ali ali ponekad moraju i da ubodu - ovo je komentar za Uptober. Moji longovi su i dalje otvoreni.
Sto se tice politike zaista je tesko predvideti kako berza moze da odreaguje short term, i Donald Trump kada je pobedio na izborima berza je isti dan pala, da bi u naredne 4 godine bio kontinuiran rast. Moj savet je da posmatras berzu i crypto kao nesto sto se krece u ciklusima, postoje bull i bear faze pokusaj da se fokusiras najvise na to, kratkotrajne politicke trzavice su bitne day trejderima onima koji gledaju na long term ne obracaju paznju na vesti.
Makro sve izgleda shitty ali bas kad sve izgleda shitty onda bude bounce koji ce potopiti shortere i tako u krug.
Gledao sam analizu Rastanija kiss of death pattern, uopste nije los video da bi stekla odredjena znanja oko tehnicke analize i kako uvek treba uzeti u obzir sve opcije koje mogu da se realizuju na berzi.
 
Ako se neko seća, pominjao sam Quant u par navrata. On je sa skoro 400$ bio pao na 40$ i bio odlična kupovina. Sada je već x3.5 i ide lagano u top 20.
Ako si kupovao QNT na levelima 40-50 dolara mislim da je sad vreme da se uzme veci deo profita i da se pocne razmisljati o postepenom gradjenju short pozicije. Za bear market 3-4X je vrhunski trejd. Ne iskljucujem ponovno testiranje cene 40$ u narednih nekoliko meseci.
 
Znam da je sad popularno (a i realno) gledati kroz pesimizam, ali zamislite ako se pokaze da je u ovom ciklusu dno na 18-19k.
Koliko ce to onda da odskoci kad krene sledeci Bull, bice luda voznja..
 
Onako odokativno, vrh sledećeg bull marketa max 10x od dna koje bi trebalo da nadjemo u narednih nekoliko meseci.

Ako padne na 10k, mislim da će 100k biti nepremostiva prepreka.
Ja ne mislim. Moje misljenje je da dno nije bitno za top uopste vec na kojoj cifri se akumulira. Moze da padne na 10K i da se instant vrati na 19K. Ako je akumulacija na 19K to je sjajno.
U pretnodnom ciklusu se akumuliralo na 10K.

Dno je po meni jedino bitno za ulaz, za sve ostalo cifra nije bitna.
 
Dno je po meni jedino bitno za ulaz, za sve ostalo cifra nije bitna.
U teoriji, da.
U praksi, niko od nas neće sigurno ubosti samo dno. Eventualno će nas par samo smanjiti ulaz stepenastim orderima, dok će ponovo velika večina ostati u $ čekajući niže cene.

Uvek je lako kad gledaš čart u levo ( ono što se dogodilo ) :)

Zato se nemojte bzvz opterećivati sa vijanjem dna, već samo pametno i stepenasta kupovina lagano, pa dokle stigne... pogotovo novi u kriptu kojima je ovo prvi ili drugi ciklus.
 
Poslednja izmena:
Ne kazem da ce iko ubosti dno, to je skoro nemoguce. Samo sam rekao da po mom misljenju dno nije vezano za top. Dno je bitno za ulaz, pokusati, kupiti po nizoj ceni makar... Posle toga ide odbitak gore i akumulacija na nekoj cifri (svakako iznad dna). Kada akumulacija krene meni je 100% pouzdan signal i ja tada kupim za sve pare, sve izmedju te cene i dna je bonus.
I na pocetku proslog ciklusa neki su cekali 3K da kupe i to u periodu kad se debelo akumuliralo na 10K. To je suludo. Bice takvih i sada. To nikako ne predlazem.
 
Samo da Poz 👋
Vidim ovdje sve po starom.
Jel ko ostvario profit na ETHW froku, ja sam bas dobro prosao.
Uvijek me neka luda sreca prati u Bearu, ili samo vise pratim stvari koje su bitne a ne chart 😁
 
Samo da Poz 👋
Vidim ovdje sve po starom.
Jel ko ostvario profit na ETHW froku, ja sam bas dobro prosao.
Uvijek me neka luda sreca prati u Bearu, ili samo vise pratim stvari koje su bitne a ne chart 😁

Sta znaci da si dobro prosao? Imao si Eth, pa dobio u istoj kolicini Ethw i prodao. Ili si trade-om zaradio nesto na Ethw?
 
Sta znaci da si dobro prosao? Imao si Eth, pa dobio u istoj kolicini Ethw i prodao. Ili si trade-om zaradio nesto na Ethw?

Na vrijeme napravio novi wallet, poslije forka sve prebacio da budem siguran.
Bio sam medju privim na ETHW chain, prodao sve shitove i stable za HEXw i ETHw.
Samo pogledaj chart za HEXw 140x 😁

Edit: niko ne prica o XEN tokenu, veceras starta.
Ovo ce biti najveci DDOS attack na ETH mrezu ako bude uspjesan i prihvacen coin.
xen.network je stranica, samo se ETH gas fee placa, inace je free coin.
 
Poslednja izmena:
Bravo! Fino je čuti da neko uspijeva profitirati u ovom manipulatorskom periodu.
 
Ako si kupovao QNT na levelima 40-50 dolara mislim da je sad vreme da se uzme veci deo profita i da se pocne razmisljati o postepenom gradjenju short pozicije. Za bear market 3-4X je vrhunski trejd. Ne iskljucujem ponovno testiranje cene 40$ u narednih nekoliko meseci.
Rekoh vec da nisam. Krenuo da kupujem dok je bio 370, pa dokupljivao na nize. Najnize sto sam kupio bilo na nekih 90, ali totalno zanemarljiv iznos, tako da mi je prvi order tek na 190, a posle treba da se izvucem iz ovoga u sta sam se prethodno uvalio. Da mi nisu trebale pare, sigurno bih nastavio dalje da kupujem i vec prodavao na x3, al ono. U medjuvremenu Quant strikes again.
 
Sjetite se sta je Roger Ver u saradnji sa minerima radio BTC-u, transaction spamming.
Isto sranje je XEN, samo pametnije uradjeno.
Nadam se da grijesim.
 
na sta mislis,, ja sam uzeo XEN na 2 walleta
jedan na 7 jedan na 30 dana
Vidim XEN je uzeo juce preko 50% eth gass fee
 
Google guy, data mining kao prvo.
Drugo, Lik se otvoreno hvalio kako je rudario BTC na Google serverima, sad isto radi al kao ETH POS validator i hvali se na Twitteru koliko je para narod potrosio na gas.
Sto vise transakcija veca mu zarada.
XEN je napad na ETH mrezu, kako god da okrenes, nema tu nikakvog fair crypto.
Ima tu jos al necu da davim sa off topic.
Sorry necu vise on XEN.
I ja sam napravio i mintam na dva novcanika, et da se upisem i ucestvujem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno