Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Morao sam da odgovorim coveku jel me iznerivao, znam previse situacija kad su ljudi ulagali pare bas u ovakvim sitacijama kad je sve bilo pred pucanjem ...

Sad svi izlaze iz price,a ne razmisljaju...

Vecaras me bivsa kolegnica pita i kaze " e moja mama oce da ulozi u one Bitkoine jel znas kako to ide"

Imao sam jos par takvih situacijaovih dana, a kad nagledao sam se ljudi koji su izgubili novac i malosam preterao sa emocijama ...

Saj-a sam spomenuo kao nekog coveka koji je uvek ulagao, a nikad nije izvlacio na vreme sa profitom ( izvini ali tako je Saj ostavio si takav utisak) ...

Ako sam nekog uvredio izvinjavam se... Moderatoru ponuda ostaje ...

Ja zaista verujem da je vremen za bezanje iz BTC-a a ne za kupovinu .. ( mozda dodjemo do akumulacije na leto, ali sad treba pakovati kofere ) ...
 
Poslednja izmena:
Ako ce nekom da znaci apsolutno se slazem za bearish (slicno kao Detector) pogledom short term. U najboljem slucaju flash crash od 20% je iza coska. Dovoljan je minimalan FUD da izmisle i cena moze u bunar.
Po TA ovo je mega balon, samo iz razloga sto je islo prebrzo. Statistika je ekstremno niska da ce da nastavi ka 45k - 60k bez korekcije, ali pohlepa je cudo pa mozda vidimo i to.

Iskreno meni licno je preveliki rizik da cekam u kriptu razvoj situacije. Lako cu da uhvatim voz ako nisam u pravu, ali ici all-in na verovatnocu od 2-3% je previse. Pricam za ljude koji su vec u enormnom plusu.
Posebno jer ulazimo u vikend, pa ima manje institucija da drze cenu pod kontrolom.
 
Kao prvo možeš da se nerviraš do sutra takav rečnik ovde nećeš koristiti. To verovatno može kod Benjamina, ovde ne. Za opkladu pročitaj opet šta si napisao ali pažljivo.

Svako ko garantuje ovde nesto i tvrdi da je 100 posto siguran dobiće isti odgvor nebitmo dal je all long ili all short.
 
“The masses have never thirsted after truth. Whoever can supply them with illusions is easily their master; whoever attempts to destroy their illusions is always their victim.”
-- Gustave Le Bon

Znaci ajmo svi da hajpujemo do iznemoglosti dok traje siljak na gore, a posle kao usrani da ucutimo kada krene hladjenje.
Sto se tice kripta, ne treba slusati ni pesimiste, ali ni hajpere.
Ovo sto detector pise je sasvim normalno i zdravo razmisljanje. Ko ne zeli da prati nekog neka slobodno iskoristi block opciju.

Volim da procitam svacije misljenje, ali ne mogu da svarim kada neko spamuje pa makar i da je 100% u pravu.
 
Poslednja izmena:
@vladan Nije tebi bilo namenjeno ;)

@Detector preterao si sve mere s onim postom. Iznerviran ili ne, ne smes tako da se ponasas, osnovna je kultura.
Jel bi ti pristao da napises da si to sto si ponudio Weaselu i da odes s foruma ako nisi upravu? Digni malo ulog ako si baja a je da das tu sicu :)

Edit: Ne vredjam se ja, opusteno ;)
 
Vecaras me bivsa kolegnica pita i kaze " e moja mama oce da ulozi u one Bitkoine jel znas kako to ide"

"u/pokimane" moderator na wallstreetbets-u, ~2 nedelje kasnije crash
https://www.reddit.com/r/wallstreetbets/comments/f75eod/thank_you_for_giving_me_moderator/

Koga malo vise zanima:
https://www.reddit.com/r/wallstreet...?utm_source=reddit&utm_medium=web2x&context=3

Bonus:
https://www.reddit.com/r/wallstreetbets/comments/kszqb5/we_arent_the_only_retards_out_there/
HQ kompanije:
https://www.google.com/maps/place/2...2d6eb2efef4a98!8m2!3d29.4693709!4d-95.4187056

Ova akcija nije dostupna na Robinhood-u već samo velikim igračima...
 
Bas je to u stvari dobro sto su ovde ljudi sa oprecnim misljenjima... respect to all.
 
Dajem ti 200 evra na racun ( direktna uplata ) ako ne krenu da cimzdre po ovoj temi do prvog februara.

Za uzvrat moras da kazes da si "glup ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*" na ovoj temi ako se bull run nastavi do provg dvanaestog ( jel moze ? )

Ja pokusavam nekako da prenesem poruke sa privatnog kanala kojeg placam X dolara mesecno (onaj benjamin cowner ), a ti me zajebavas..

Ocu da ljudi sacuvaju ustedjevinu jel vidim da im je mnogo stalo cim spominju neke BTC cifre a kod benjamina neki Ameri tamo pricaju kako su prodali sve i kako se privremeno povlace iz price ..

*mjau**mjau**mjau**mjau*te ocu da pomognem ljudima, a ti me prozivas tako ...

izvini ako sam te isprozivao ali ova ponuda odozgo ostaje.

Te dve flase viskija cu sa zadovoljstvom da prezalim.

Ako se toliko plašiš pa izadji u fiat i ne širi više negativu.
Što ne izadje na 40k kao što si rekao?
Sad bi da izadješ na 50k..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja cu reci samo tesla vs btc, ko je u vecem balonu?
Nek neko od tradera postavi chart, i uradi TA i kad je trebalo da se proda i izadje iz tesle.
 
Svi pricaju o cesljanju poreske o racunima itd... sta se desava. ko sam sebi uplati neki simbolican iznos tipa 200-500e u dinarima na racun? Hoce i to da oporezuju? [emoji854]
Svakako postoji dokaz sa potpisom vlasnika racuna a sto se tice porekla tog novca, pa niti je od kripta, igara na srecu... jednostavno visak novca koji se sakupio od redovnih uplata koje su vec oporezovane pa da ne stoji u novcaniku da se ne potrosi na glupost, vracen na racun.


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Dobra je - što je više naštampanih dolara, to više vredi BTC u dolarima.
Svi živi štampaju pare - i USA i EU, a bitcoina ima ograničeni broj, ako nastave ovako, BTC-u će samo da raste vrednost, dok će dolar i evro da gube, kao što je to do sada bilo.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je bespredmetna priča o tome kada ko treba da "udje" ili "izadje" iz kripta jer je to stvar lične percepcije dogadjaja i informacija do kojih dolazi pa nema šanse da ja ubedim nekog ko ima dijametralno suprotne informacije...podsetio bih da su prethodni skokovi (pump) BTC vodjeni malim i srednjim kapitalom pojedinaca (neki ih zovu i "kitovima") a sada nakon delimične regulacije ulazi veliki kapital investicionih fondova i korporacija (primer koliko se trenutno ulaže u BTC je slika od JEDNE takve institucije)...na svakom članu ponaosob je da razmisli šta i kako će dalje DUGOROČNO i da se dobro informiše jer u današnje vreme samo "prava informacija u pravo vreme" donosi profit...
2021-01-09_102611.png
 
Dobra je - što je više naštampanih dolara, to više vredi BTC u dolarima.
Svi živi štampaju pare - i USA i EU, a bitcoina ima ograničeni broj, ako nastave ovako, BTC-u će samo da raste vrednost, dok će dolar i evro da gube, kao što je to do sada bilo.

Aha, ali ako vecina bude htela da iskesira, onda ce biti kriza? Zato pitam da li je dodatno stampanje novca dobar znak ili los znak :)
 
Poslednja izmena:
Pa proceni sam, unazad 15 god je prisutna infkacija Eura i dolara , sto se najbolje vidi kroz analizu cena ISTIH stvari u zadnjih 15 god koliko su poskupele, a to da nece biti dovoljno novca tj papira nema blage veze

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Ljudi, dolar je izgubio 50% vrednosti samo za proteklih 20 godina... O čemu dalje da pričamo? Prosečna inflacija je bila nešto više od 2%, za 20 godina eto ti 50%.
 
Aha, ali ako vecina bude htela da iskesira, onda ce biti kriza? Zato pitam da li je dodatno stampanje novca dobar znak ili los znak :)

Loš znak za one sto samo žive od plate i USA kao državu generalno, dobar za BTC i krupan biznis. Sad će dodatno da pojačaju gas pri štampanju jer moraju iz nečega da isfinansiraju silne bajke kule i gradove koje su obećali. Svakako je podsticaj da se isti dolari troše i ulažu (i u BTC npr) a ne čuvaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja cu reci samo tesla vs btc, ko je u vecem balonu?
Nek neko od tradera postavi chart, i uradi TA i kad je trebalo da se proda i izadje iz tesle.

Mislim da tu chart nista ne govori, jednostavno toliko je potraznja Tesle, tesko da ce drasticno pasti. Cela berza je otisla solidno iznad nivoa pre korone. Nece nazad bez neceg neocekivanog, dokle god drzava kontrolise i pomaze. Samim tim sto je puno para odstampano, i vrednost s&p500 indexa se ne moze direktno porediti sada i pre korone. A BTC i da padne, pomerice minimalne nivoe dosta na gore iz vise razloga. Meni to tako deluje za neki kraci naredni period.
 
Poslednja izmena:
Dobra je - što je više naštampanih dolara, to više vredi BTC u dolarima.
Svi živi štampaju pare - i USA i EU, a bitcoina ima ograničeni broj, ako nastave ovako, BTC-u će samo da raste vrednost, dok će dolar i evro da gube, kao što je to do sada bilo.

Pogrešno pojednostavljenje. Samo zato što je dolar inflatoran, to neće samo po sebi podići cenu BTC-a koji je deflatoran.

I dodavanje novog novca samo po sebi nije dovoljno za inflaciju u realnoj ekonomiji, ne znam koliko sam puta to objašnjavao. Grčka već deceniju pati od deflacije, iako je za to vreme količina evra u cirkulaciji udvostručena.
 
@morbius, za nas koji smo propustili, moze li ponovo ovo vezano za Grcki scenario ? Koji je to jos faktor potreban koji nedostaje osim ubacivanje novca u cirkulaiju?
 
Hvala na odgovorima a sada imam jos jedno pitanje

Da li slabljenje dolara jedan od razloga zasto BTC ide gore? Ili da li kada bi dolar poceo da jaca opet da li bi vrednost BTC slabila?
Ne znam zasto, ali nekako mislim da to ima veze, but then again, nemam sa cime da to potkrepim nego samo teoriterisem.
 
Mala analiza cena po periodima u odnosu na cenu unazad 1 sat, 1 dan, 7 dana, 30 dana, 365 dana, YtD (od početka godine do sad) za valute: BTC, ETH, LTC, BCH i XLM:

1h = svi u minusu od -1% do -2%
1d = BCH sa 3% prvi, ostali u minusu
7d = XLM sa 135% prvi, iza njega ETH sa 55%, BCH 24%, LTC 21%, BTC 15%
30d = LTC sa 129% prvi, iza njega BTC sa 125%, ETH 119%, XLM 90%, BCH 73%
365d = apsolutni šampion je ETH sa 743%, slede XLM 532%, BTC 402%, LTC 235%, BCH 70%
YtD = XLM na prvom mestu sa 137%, slede ETH 64%, BTC 40%, LTC 35%, BCH 31%

*u procenat nisu uračunati dip-ovi i peak-ovi valuta koji su se dešavali u međuvremenu
 
Poslednja izmena:
Svi pricaju o cesljanju poreske o racunima itd... sta se desava. ko sam sebi uplati neki simbolican iznos tipa 200-500e u dinarima na racun? Hoce i to da oporezuju? [emoji854]
Svakako postoji dokaz sa potpisom vlasnika racuna a sto se tice porekla tog novca, pa niti je od kripta, igara na srecu... jednostavno visak novca koji se sakupio od redovnih uplata koje su vec oporezovane pa da ne stoji u novcaniku da se ne potrosi na glupost, vracen na racun.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Ja sam na /r/serbia procitao par slucajeva da je poreska pre nekoliko nedelja hvatala i freelancere koji su imali i uplate od tipa 50-100 evra iz inostranstva direktno na devizni racun. Sa druge strane, ako uplatis kes 200-500 evra na racun u banci, za te manje cifre te niko nista ne pita u banci, makar mene nije pitao u prethodne 2 godine, jer si taj novac lako mogao da ustedis od plate. Ako imas racun u Banci A u Srbiji na tvoje ime i zelis taj novac da prebacis na racun u Banci B u Srbiji koji je isto na tvoje ime, ne vidim zasto bi to bio problem, ali se opet raspitaj u zasebnoj temi gde ti neko moze dati mnogo pouzdaniji odgovor od ovog mog.



Offtopic, malo vise o money printing-u:
https://www.lynalden.com/money-printing/

Pise i o crypto-u na twitter-u:
https://twitter.com/lynaldencontact?lang=en

FED ce nastaviti da upumpava ~$120 milijardi mesecno dok se ekonomija stabilizuje. Novac ostaje nikad jeftiniji, interest rate i dalje oko ~0% sto znaci vecu likvidnost svih igraca. Treba imati na umu da onih 8 triliona USD nije uslo u slobodni opticaj, vec mnogo manje novca i to prvenstveno kroz pomoc fizickim licima, malim i velikim firmama.
https://www.cnbc.com/2020/12/16/fed...the-economy-gets-back-to-full-employment.html

Kratkotrajno (par meseci do godinu dve max) ce EV sektor verovatno doziveti dot-com crash koji moze kratkotrajno povuci ceo market u bunar. Opet to ce biti daleko od martovskog crash-a jer su tada veliki igraci prodavali sve side asset-e (crypto, zlato itd.) da bi pokrili margin call-ove na stock marketu. Ko je tada kupio crypto uradio je trade decenije, ostali koji tu priliku nisu pravovremeno iskoristili (ukljucujuci i mene) sad samo mogu da cekaju sledeci dip za neki veci ulaz... Uskoro nas ocekuje verovatno i $2000 stimulus check koji ce opet pozitivno delovati i na crypto i na klasican market. Sve u svemu, bice interesantan razvoj dogadjaja u narednim mesecima...
 
Ja sam na /r/serbia procitao par slucajeva da je poreska pre nekoliko nedelja hvatala i freelancere koji su imali i uplate od tipa 50-100 evra iz inostranstva direktno na devizni racun. Sa druge strane, ako uplatis kes 200-500 evra na racun u banci, za te manje cifre te niko nista ne pita u banci, makar mene nije pitao u prethodne 2 godine, jer si taj novac lako mogao da ustedis od plate. Ako imas racun u Banci A u Srbiji na tvoje ime i zelis taj novac da prebacis na racun u Banci B u Srbiji koji je isto na tvoje ime, ne vidim zasto bi to bio problem, ali se opet raspitaj u zasebnoj temi gde ti neko moze dati mnogo pouzdaniji odgovor od ovog mog.



Offtopic, malo vise o money printing-u:
https://www.lynalden.com/money-printing/

Pise i o crypto-u na twitter-u:
https://twitter.com/lynaldencontact?lang=en

FED ce nastaviti da upumpava ~$120 milijardi mesecno dok se ekonomija stabilizuje. Novac ostaje nikad jeftiniji, interest rate i dalje oko ~0% sto znaci vecu likvidnost svih igraca. Treba imati na umu da onih 8 triliona USD nije uslo u slobodni opticaj, vec mnogo manje novca i to prvenstveno kroz pomoc fizickim licima, malim i velikim firmama.
https://www.cnbc.com/2020/12/16/fed...the-economy-gets-back-to-full-employment.html

Kratkotrajno (par meseci do godinu dve max) ce EV sektor verovatno doziveti dot-com crash koji moze kratkotrajno povuci ceo market u bunar. Opet to ce biti daleko od martovskog crash-a jer su tada veliki igraci prodavali sve side asset-e (crypto, zlato itd.) da bi pokrili margin call-ove na stock marketu. Ko je tada kupio crypto uradio je trade decenije, ostali koji tu priliku nisu pravovremeno iskoristili (ukljucujuci i mene) sad samo mogu da cekaju sledeci dip za neki veci ulaz... Uskoro nas ocekuje verovatno i $2000 stimulus check koji ce opet pozitivno delovati i na crypto i na klasican market. Sve u svemu, bice interesantan razvoj dogadjaja u narednim mesecima...

Ja taj dip jesam iskoristio ali sa relativno malo keša [emoji20]
Razlog ulaska tada je jer sam znao da posle toga ide halving, u kombinaciji sa niskom cenom, to je bio pogodak. Uhvatim btc na 5500 $. Ako uopšte misliš na mart prošle godine...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Napokon da se malo i BCH probudi, bas mi je drago jer i njih drzim nekih 50 komada jos od negde tamo krajem 19-te.
 
XRP je imao fini pump pred flare snapshot u decembru. Pretpostavljam da će i LTC da ima takvu sudbinu. XRP je išao x3, kad bi i LTC otišao toliko...
 
Kratkotrajno (par meseci do godinu dve max) ce EV sektor verovatno doziveti dot-com crash koji moze kratkotrajno povuci ceo market u bunar. Opet to ce biti daleko od martovskog crash-a jer su tada veliki igraci prodavali sve side asset-e (crypto, zlato itd.) da bi pokrili margin call-ove na stock marketu. Ko je tada kupio crypto uradio je trade decenije, ostali koji tu priliku nisu pravovremeno iskoristili (ukljucujuci i mene) sad samo mogu da cekaju sledeci dip za neki veci ulaz... Uskoro nas ocekuje verovatno i $2000 stimulus check koji ce opet pozitivno delovati i na crypto i na klasican market. Sve u svemu, bice interesantan razvoj dogadjaja u narednim mesecima...

sve zavisi kako se whale-ovi dogovore, već sam napisao može se desiti da probaju da ga spuste na 5-10k pa onda tu da pokupuju još, problem je što je sada novčana masa mnogo veća i što velike investitore koji su ušli da igraju na duže staze neće tako lako prepasti kao nekog Marka iz Surdulice
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno