Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
utoliko gore (za one koji investiraju u bitcoin).



wow, ako uskoro se ne prodje 900 $ - > sledi jos jedna eksplozija.

Pa i jeste...moje glavno pitanje je sta ce se desiti onog trenutka kada 90% bitcoina zavrsi u rukama 3 coveka?
Mislim da je ovo prava stvar, ali pogresno je vreme...za nekih 100,200 godina eventualno
 
Pa i jeste...moje glavno pitanje je sta ce se desiti onog trenutka kada 90% bitcoina zavrsi u rukama 3 coveka?
Mislim da je ovo prava stvar, ali pogresno je vreme...za nekih 100,200 godina eventualno


?

ne vidim zasto je to bitno, mislim to pitanje.

...ali hipoteticki kada bi svo zlato ovoga sveta zavrsilo u rukama 3 coveka - ostatak covecanstva sasvim sigurno ne bi to zlato cenilo zbog toga vise - naprotiv, izbacilo bi ga iz upotrebe potpuno, ili bi izotimalo ovu trojicu.



@nesic
pad.
 
Poslednja izmena:
?

ne vidim zasto je to bitno, mislim to pitanje.

...ali hipoteticki kada bi svo zlato ovoga sveta zavrsilo u rukama 3 coveka - ostatak covecanstva sasvim sigurno ne bi to zlato cenilo zbog toga vise - naprotiv, izbacilo bi ga iz upotrebe potpuno, ili bi izotimalo ovu trojicu.



@nesic
pad.

Pa bitno je jer koliko ja vidim to vodi ka tome, da skoro svi bitcoini i zavrse u rukama 3 coveka nakon ovog obrtanja, jer oni kroz obrtanje uvecavaju kolicinu koju poseduju
 
hmpf.gif




rofl2.gif
rofl2.gif
rofl2.gif
rofl2.gif
rofl2.gif
rofl2.gif
rofl2.gif
rofl2.gif
 
Ako neko ima viška $ na BTC-E pomogao bih mu da ih se oslobodi :)
 
Pa bitno je jer koliko ja vidim to vodi ka tome, da skoro svi bitcoini i zavrse u rukama 3 coveka nakon ovog obrtanja, jer oni kroz obrtanje uvecavaju kolicinu koju poseduju

ne.

pri svakom većem padu cene bitcoina, dolazi do njihove re-distribucije. povecavaju se samo novci koje oni uzimaju za svoje novcice.
 
Pa i jeste...moje glavno pitanje je sta ce se desiti onog trenutka kada 90% bitcoina zavrsi u rukama 3 coveka?
Mislim da je ovo prava stvar, ali pogresno je vreme...za nekih 100,200 godina eventualno



Nek vam ne bude tesko da ovo procitate (istorijski dogadjaj):

http://www.traderslog.com/hunt-brothers-silver/

To je upravo ono sto se desava. Pa gledajte da izadjete na vreme...

Kontradiktorno je sto sa jedne strane, ideja je da BTC bude valuta, kojom se placa, cirkulise, a sa druge strane ga svi ljubomorno cuvaju ocekujuci da ce raste (eto vec problema deflacije, al nije bitno). Sve u svemu, za valutu je potrebno da bude likvidan (ne i da vredi mnogo), sto nikako ne moze biti dokle god niko nece da ga se odrekne jer ocekuje da ce skakati. A opet sa druge strane svi ocekuju skok kad bude sire prihvacen jer se koristi za transakcije...
 
Poslednja izmena:
ne.

pri svakom većem padu cene bitcoina, dolazi do njihove re-distribucije. povecavaju se samo novci koje oni uzimaju za svoje novcice.

Hajde ovako, imas 100 bitcoina koje prodajes po ceni od 1000$..tih 100 bitcoina se vraca u sistem i ti uzimas za njih 100000$. Cena bitcoina pada na 500$ ti za tih svojih 100000$ kupujes 200 bitcoina.
 
Hajde ovako, imas 100 bitcoina koje prodajes po ceni od 1000$..tih 100 bitcoina se vraca u sistem i ti uzimas za njih 100000$. Cena bitcoina pada na 500$ ti za tih svojih 100000$ kupujes 200 bitcoina.

to je sad aribtratno - sto ti pricas. moze se svasta uraditi kada cena padne.

mogu isto tako da uzmem nazad svoje novcice, a razliku stavim u dzep. to je stvar izbora ili procene.

na kraju se svodi na >

je l ti u maxi nosis polugu zlata da kupis pavlaku?
 
Poslednja izmena:
Ja pricam o mogucoj akumulaciji i monopolu...ti hoces da kupis sve bitcoine proizvedene do sada, ne mozes jer nemas dovoljno para, ali ako nekako uspes da izmanipulises cenom, moci ces da ih kupis za ono sto imas, zar ne?

Da je zlato prihvaceno kao sredstvo placanja, nosio bi zlatni dukat u Maxi...
 
osvesti se, ti vec zivis u svetu koji tako funkcionise. manjina akumulira i monopolise - ostali duvaju.


ako hoces da kupis sve bitcoine na ovome svetu, kako mislis da istovremeno drzis cenu niskom i kupujes sve novcice koji su u opticaju (upamti, samo je 50 % napravljeno)?

a cak i da ih kupis sve - sta bi radio sa njima?

malo ti je logika pokvarena.

odoh, pozdrav
 
Poslednja izmena:
@SaleKG i Placebo .... aj ukratko da odgovorim na vase postove. Iz svog ugla prednosti zasto bi mi bilo lakse da posaljem pare preko banke na menjacnicu su:

- kupim dolare, stavim u banku i dam nalog banci da posalje menjacnici, a sve to u nekom vremenskom intervalu kada meni odgovara (bez da se uskladjujem sa drugom stranom = direktno sa prodavcem)
- s obzirom da imam i redovan posao, racunam da sam posle 16h free (mada nije striktno, ipak sam u svom preduzecu pa mi klizno radno vreme nije problem :D), e i onda treba da se uskladim sa prodavcem kada cemo se naci, e onda druga strana ne moze taj dan, pa se prebacimo na neki drugi dan, pa onda jos druge obaveze i planove kada ubacis u svoj dnevni plan, na kraju u svemu tome prodje 2-3 dana, sto je od prilike isto vreme kao da sam odma prvi dan pustio preko banke pare
- preko banke za dan-dva (aj neka su i tri) pare legnu na menjacnicu i ja sam slobodan da trgujem
- takodje jedan od bitnih faktora i jeste suma koju neko planira da investira. Mislim da nije problem za manje iznose pronaci lokalnog prodavca, ali ako hoces da uletis sa lovom tipa 5-10K eur (ili i vise), gde ja sad da trazim (ovde po forumu) nekog lokalnog prodavca koji bi mogao da proda tu kolicinu novcica "odmah"?

Ovo su samo neke "prepreke" na koje je moguce naici, neko naravno ima resenje bolje, neko je mozda u istom problemu, nije mi uopste cilj da vas obojicu demantujem niti da govorim da niste u pravu, vec samo iz svog ugla dajem kratko obrazlozenje zasto mislim da bi bilo lakse da se direkt uplacuje na menjacnicu preko banke (preko kreditne kartice jos bolje). E sada, ono sto je losa strana jeste sigurno provizija banke na transakcije, koliko bi ona realno bila to sad ne znam (ali iz nekog iskustva posto radim inotrgovinu, za uplate koje stizu iz inostranstva provizije banke su nekih 5-20eur za iznose do cca 5k eur), ne znam da li bi banka isto obracunavala i kada bi bio u ulozi uplatioca (ali kao fizicko lice).

Sale je spomenuo "biti covek" i pronaci pravog trgovca tj. prodavca. Sto se mene tice ja sam jedan od onih koji kada se nesto dogovore sigurno cu ispostovati to do kraja, i kao sto je kod tebe bio slucaj da ste dogovorili jednu cenu, i bez obzira na oscilacije, po toj ceni i izvrsili trgovinu je sasvim fer plej i treba tako da se zavrsava. Ali problem je gde pronaci ozbljnog lokalnog prodavca, a pogotovu ako se planira neko malo ozbiljnije ulaganje odjednom, a ne da se cepka na kupovine po 100-200-500 eur, nebitno.

Sto na forumu nema poseban thread za oglase tj. ponuda/potraznja gde svako moze da javi koliko cega prodaje tj. kupuje i lokacija?
 
Bio thread, ja ga licno napravio ali su ga ukinuli :)

Sve to pije vodu u slucaju da planiras svake nedelje ili na svakih 3,4 dana da uplacujes novce na bitstamp. Ljudi koji hoce da uloze obicno to urade u jednom dahu, kupe novcice spakuju u offline wallet i cekaju da prezimi.

Za vece sume imas naseg sugradjanina zmajns od koga mozes kupiti koliko hoces, za prodaju vec nisam siguran posto je sad bila guzva kad je milion ljudi htelo da povuce novce....
 
@ genijalcin@23, zechs, zeljko - Hvala, i ne prekidajte raspravu molim :) Dosta se nauci iz vaseg prepucavanja.
 
@SaleKG i Placebo .... aj ukratko da odgovorim na vase postove. Iz svog ugla prednosti zasto bi mi bilo lakse da posaljem pare preko banke na menjacnicu su:

- kupim dolare, stavim u banku i dam nalog banci da posalje menjacnici, a sve to u nekom vremenskom intervalu kada meni odgovara (bez da se uskladjujem sa drugom stranom = direktno sa prodavcem)
- s obzirom da imam i redovan posao, racunam da sam posle 16h free (mada nije striktno, ipak sam u svom preduzecu pa mi klizno radno vreme nije problem :D), e i onda treba da se uskladim sa prodavcem kada cemo se naci, e onda druga strana ne moze taj dan, pa se prebacimo na neki drugi dan, pa onda jos druge obaveze i planove kada ubacis u svoj dnevni plan, na kraju u svemu tome prodje 2-3 dana, sto je od prilike isto vreme kao da sam odma prvi dan pustio preko banke pare
- preko banke za dan-dva (aj neka su i tri) pare legnu na menjacnicu i ja sam slobodan da trgujem
- takodje jedan od bitnih faktora i jeste suma koju neko planira da investira. Mislim da nije problem za manje iznose pronaci lokalnog prodavca, ali ako hoces da uletis sa lovom tipa 5-10K eur (ili i vise), gde ja sad da trazim (ovde po forumu) nekog lokalnog prodavca koji bi mogao da proda tu kolicinu novcica "odmah"?

Ovo su samo neke "prepreke" na koje je moguce naici, neko naravno ima resenje bolje, neko je mozda u istom problemu, nije mi uopste cilj da vas obojicu demantujem niti da govorim da niste u pravu, vec samo iz svog ugla dajem kratko obrazlozenje zasto mislim da bi bilo lakse da se direkt uplacuje na menjacnicu preko banke (preko kreditne kartice jos bolje). E sada, ono sto je losa strana jeste sigurno provizija banke na transakcije, koliko bi ona realno bila to sad ne znam (ali iz nekog iskustva posto radim inotrgovinu, za uplate koje stizu iz inostranstva provizije banke su nekih 5-20eur za iznose do cca 5k eur), ne znam da li bi banka isto obracunavala i kada bi bio u ulozi uplatioca (ali kao fizicko lice).

Sale je spomenuo "biti covek" i pronaci pravog trgovca tj. prodavca. Sto se mene tice ja sam jedan od onih koji kada se nesto dogovore sigurno cu ispostovati to do kraja, i kao sto je kod tebe bio slucaj da ste dogovorili jednu cenu, i bez obzira na oscilacije, po toj ceni i izvrsili trgovinu je sasvim fer plej i treba tako da se zavrsava. Ali problem je gde pronaci ozbljnog lokalnog prodavca, a pogotovu ako se planira neko malo ozbiljnije ulaganje odjednom, a ne da se cepka na kupovine po 100-200-500 eur, nebitno.

Sto na forumu nema poseban thread za oglase tj. ponuda/potraznja gde svako moze da javi koliko cega prodaje tj. kupuje i lokacija?

Veruj mi, i ja bih tako uplaćivao novac ali ne može legalno iz naše zemlje.

Ja kopam pa stvaram nekakav kapital s kojim manipulišem kasnije. Za ove što ne kopaju, a ne žive u EU, jedini način je da se pregovara s nekim ko to prodaje. Što se tiče poverenja, može i to da se odradi preko searcha, pogledaš ko šta piše, kakvi su mu generalno stavovi pa kreneš u trgovinu.

Nema druge, to ti je kao kad ideš na auto pijac pa odmeravaš prodavca, pored toga što merkaš i proizvod. :)

Što se tiče teme o prodaji, bila je ali je zatvorena jer se mnogo manipulisalo u istoj. Bolje je reći, stvorila se nefer atmosfera i s pravom su je zatvorili. ;)
 
Poslednja izmena:
@ genijalcin@23, zechs, zeljko - Hvala, i ne prekidajte raspravu molim :) Dosta se nauci iz vaseg prepucavanja.


ja se ne prepucavam. :) zabavno mi je, pogotovo kada gledam dosadne grafikone - a ako nesto moze nesto da nauci - utoliko bolje.
 
ajde bre ovaj ltc se necka kao mlada, neka badne na 29 da mi prodje order :p



kupujem btce kodove/ltc/btc uz proviziju od 10% u moju korist, pa kome je hitno, ne saljem prvi
 
prognoze dokle ce da pada ltc?

Ti ces stvarno i gace izgubiti na berzi :)

LTC ce kulirati jos jedno vreme, pocece da pada ako se implementacija istog otegne dugo, duze od 1-2 meseca...... (MtGox, China) ali ako promasis da kupis, cena ce da se torpeduje na 40$ za 5minuta nakon izlaska na neku novu mega berzu... pa se ti sad preracunaj

BTC kulira takdodje, jedino sto je genije propustio sansu da ga kupi ispod 600$ pa mu se prividjaju trouglovi i rombovi :p

PS: Max Keiser ‏@maxkeiser 43m
Swiss are considering upgrading Bitcoin to foreign reserve status. We affirm our interim $1,700 target.

www.maxkeiser.com/2013/12/this-would-effectively-kill-off-all-the-bitcoin-trolls/
 
Poslednja izmena:
ahahaha, :p


ma cekam da kupim pa da vidim sta iskusniji misle, 8 komata cekam na 29 a za ostalo nisam pametan
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno