Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

Forbes članak o 'zombi' blokčejn mrežama. Malo preterivanja ali npr. za LTC sve tačno (činjenice i argumente koje sam ovde iznosio u raspravi sa jednim članom, na svu sreću razuman član pa se rešio bede i prešao na pravu stranu).
Takođe ovo može da bude i signal da će neki blokčejn sa spiska da napravi iznenađenje (DYOR), tako da ulažite pametno.

Forbes-Good-For-Nothing-Blockchains.jpg


E sad što se tiče Solane, voleo bih da vidim cenu na 50$, kako bih ponovo mogao da uđem (prethodni run od pre godinu i po dana sa 13$ do pre izvesnog vremena mi je bio fantastičan), pa da opet vidimo min. 10x do kraja ovog ciklusa. Tako da vas sve pozivam na FUD što se tiče Solane, pohvataće algoritmi šta se ovde piše pa će valjda imati malo uticaja na obaranje cene. 'Argumente' koje možete koristiti za FUD-ovanje: onaj dobri stari (nije decentralizovana mreža), sami zaustavljaju blokčejn kad hoće (lol), od meme koina na mreži trenutno ne mogu da se privuču ozbiljni korisnici, zagušenje mreže u poslednjih mesec dana je neizdrživo (prolazi svaka 10-ta transakcija), ... itd. a možete i da izmišljate nešto što vam padne na pamet, sve dok je pljuvačina i FUD na pravom smo putu. Znači, sad u narednih par meseci, pojačajte FUD maksimalno! Vratiće nam se višestruko na kraju ovog ciklusa!!! :cool:

P.S. Obratite pažnju na DePIN projekte! Ideja je odlična i neki od tih projekata će sigurno napraviti bum na tržištu!
 
Poslednja izmena:
Strašan je ovaj Forbsov Zone of the Dead, kvalitetom gotovo da dobacuje do istoimenog filma. Može dobro da posluži za FUDovanje Solane ako ima makar jednog decentralizovanijeg kandidata, ili nikad nije zaustavljao blokčejn (lolčina samo taka), ili im se strahovito j..e za meme na mreži, ili nema zagušenja mreže... teško da ta top lista zombi nadrealista može da se upotrebi za nešto korisnije, a šteta je da se baci.
 
Ameri nikako da izađu iz depresije.
 
@borat-odorović Zamisli mene skalpujem meme tokene na Solani (i to ne ručno, već sa botom), 5 minuta skalp u vrh glave (95% meme tokena na Solani rug pull u prvih nekoliko minuta) sa nekim suludim sumama, kupim meme token, prođe više od minut i po, pa mi računa cenu posle minut i po a ne onu kad sam pustio sniping bota, jao ček da izlazim pa mi posle 2 minuta ne prođe transakcija za izlazak iz tokena, liqidity pool već ispražnjen (rug pull odrađen)... itd. :ROFLMAO:
U vreme najvećeg zagušenja je tako bilo, živa istina, nije FUD !!! I ovo za svaka deseta transakcija prolazi je živa istina, bez obzira koliko potplatio mrežu da ti prođe transakcija (custom fee)!!!
E sad, dolazim u iskušenje da napišem zašto je to dobro, ali gde može da bude dobro, propast od mreže. Samo FUD!!! Idemo... !!! :ROFLMAO:
Bacite pogled na Airdrop temu!
Toliko od mene za sad! :coffee:
 
Zdravo svima,
novi sam član na forumu,
zanima me da li neko prati gaming crypto?
Ima li nešto zanimljivo što bi, potencijalno,
moglo napraviti dobar učinak u bulu,
a da nije neki od projekata "mnogo buke ni oko čega"?
 
Proteklih dana se desaje veoma cudna stvar po meni. Odliv iz Grayscale-a se normalno nastavlja. Veliki dio tog odliva je ranije postao priliv u BlackRock-ov ETF. Ali njihov IBIT stoji vec cetiri dana u mjestu iz meni neobjasnjivih razloga. Iz tog ETF-a nije bilo ni priliva ni odliva. Zasto? Da li se radi o nekoj manipulaciji hmm...

https://farside.co.uk/?p=997 💀
 
Zdravo svima,
novi sam član na forumu,
zanima me da li neko prati gaming crypto?
Ima li nešto zanimljivo što bi, potencijalno,
moglo napraviti dobar učinak u bulu,
a da nije neki od projekata "mnogo buke ni oko čega"?
Ne znam sta podrazumevas pod "gejming" da li

"igre na srecu" / kockanje ili

"Earn whille Play" igrice.

Ali u oba slucaja ja mislim da su to shitare ili klasicni scaamm-ovi napravljeni da se izvuku pare od investitora ( earn while play ) ili ljudi koji imaju problem sa tim porokom. ( igre na "srecu" )

Ja ne bi dirao nista od toga osim ako ne namirisem da su teska govna koja znaju da izshilluju svoj novcic, a i o da im ne bi dao vise od 100$ .

Naravno da mogu da skoce ali mogu da budu i RUG PULL.. i smatram da ce svi otici na nulu.
 
Ne znam sta podrazumevas pod "gejming" da li

"igre na srecu" / kockanje ili

"Earn whille Play" igrice.

Ali u oba slucaja ja mislim da su to shitare ili klasicni scaamm-ovi napravljeni da se izvuku pare od investitora ( earn while play ) ili ljudi koji imaju problem sa tim porokom. ( igre na "srecu" )

Ja ne bi dirao nista od toga osim ako ne namirisem da su teska govna koja znaju da izshilluju svoj novcic, a i o da im ne bi dao vise od 100$ .

Naravno da mogu da skoce ali mogu da budu i RUG PULL.. i smatram da ce svi otici na nulu.
Mislio sam na play to earn.
Axie infinity je prošli bul napravio pravi boom,
pa sam mislio da li neko, ko više prati zbivanja u play to earn, ima neku naznaku da li bi nešto od kripta moglo napraviti približan uspeh.
Realno, jesu shit i sve se bazira na piramidalnoj šemi, ali ko rano uđe lepo prođe.
Svakako, savet da ne treba ulaziti sa većim delom portfolija podržavam i hvala ti na njemu.
 
Sutra je Džeri Pauel šou, nema ni govora o nekim promenama i očekuje se gadan lavež, nadam se da je ovo danas uračunavanje u cenu,
 
@Sazu mozda previse licno, setih se tvog avatara i da si svojevrmeno kupio 100ETH na oko 100injak $ i da si cekao izlaz na 2k. Da li si ga ikad docekao? :LOL:
 
Ne znam ko je sta video ali sam kupio ovaj BTC dip. Ono sto sam prodao na 69k sam kupio nazad na 57k. Imao sam order na 56.1k ali je mi je ok i 57k. 12k ili 13k po BTC-u svejedno je. 😀 Ili prebacujem sve na Ledger i HODL ili u slucaju nekog pump-a mozda opet pokusam neki trade. I jedan deo sam ostavio za kupovinu BTC-a ispod 45k ako dodje i Strax oko 0.05. Ali to je sasvim drugi trading bag.
 
@Sazu mozda previse licno, setih se tvog avatara i da si svojevrmeno kupio 100ETH na oko 100injak $ i da si cekao izlaz na 2k. Da li si ga ikad docekao? :LOL:

Da da, 2020 tokom corona dump-a. Vecinu sam prodao preko 4K kad je bilo cini mi se krajem 2021 dok 1/3 nisam ni dirao. Ispunio sam sebi naravno neke zelje i tokom proslog bear-a sam DCA u razne crypto projekte :)
 
Jutros sam, u sekciji razmena kriptovaluta,
ostavio komentar u kome sam naveo
koju kriptovalutu hoću da kupim,
za koliko novca i koji je procenat u pitanju.
Malopre videh da je komentar obrisan i da više nemam privilegiju da bilo šta komentarišem/odgovaram u gore navedenoj sekciji.
Inače sam novi član, nisam ni sa kim imao nikakvu prepisku, a samim tim ni najmanju moguću nesuglasicu, uvredu i slično.
Odmah da se razumemo, uopšte ne dramim, niti me minuli događaj pogađa,
samo me zanima zašto su mi onemogućene aktivnosti u razmeni kriptovaluta i to je sve.
Pozdrav.
 
procitaj naslov teme i bice ti jasno
Pa i drugi navode šta hoće da kupe/prodaju, a njihovi postovi se u sada mogu videti.
Da se strogo i isključivo gleda samo zamena jedne kriptovalute za drugu ni jedan od postojećih komentara ne bi postojao.
Ja sam uradio samo "copy paste",
odnosno postavio komentar isti kao i pojedini članovi pre mene, a mene obrisaše.
 
Pa i drugi navode šta hoće da kupe/prodaju, a njihovi postovi se u sada mogu videti.
Da se strogo i isključivo gleda samo zamena jedne kriptovalute za drugu ni jedan od postojećih komentara ne bi postojao.
Ja sam uradio samo "copy paste",
odnosno postavio komentar isti kao i pojedini članovi pre mene, a mene obrisaše.
Druže, pročitaj prvi post u temi Razmena kriptovaluta, i to pročitaj ga do kraja jer ti se u zadnjem pasusu krije odgovor.

Što se tiče cena, liči mi da će ići na dole 🤔
U svakom slučaju, ode mi još jedan deo usdt-a za dopunu, gađao sam malo gejming, konkretno AXS nekih 300kom. Za dalje videćemo ako bude nastavio pad 😉
 
A i sto postavljas u ovoj temi taj problem?
Ili otvori novu temu ili imas poseban deo foruma za primedbe tog tipa pa tamo raspravi to.
 
Može li neko da pojasni šta se desilo u zadnjih par sati ? lep oporavak je bio i sad opet strmoglavi pad ?! šta je razlog, zna li se šta ? zar nisu smarači rekli da će nastaviti sa istom kamatnom politikom još neko vreme, al ništa gore od toga (al to je valjda već bilo priced-in u pad još od juče ?)
 
A i sto postavljas u ovoj temi taj problem?
Ili otvori novu temu ili imas poseban deo foruma za primedbe tog tipa pa tamo raspravi to.
Iskren da budem,
hteo sam da pitam admina, ali nisam nigde našao način da mu se direktno obratim,
pa otuda završih ovde sa upitom.
Za slučaj da mi je ta opcija promakla na telefonu, mada ne bi trebalo, svakako se izvinjavam.
Uostalom nije ni bitno.
 
Može li neko da pojasni šta se desilo u zadnjih par sati ? lep oporavak je bio i sad opet strmoglavi pad ?! šta je razlog, zna li se šta ? zar nisu smarači rekli da će nastaviti sa istom kamatnom politikom još neko vreme, al ništa gore od toga (al to je valjda već bilo priced-in u pad još od juče ?)

Nope. Trejderi su očekivali da će FED ostati pri planu da će sledećeg meseca prvi put smanji kamatne stope, Lagard je već rekla da će ECB u junu da kreše bez obzira šta Amerikanci odluče. Umesto toga, Pauel kaže "higher for longer", nema kresanja ove godine. Nisu u startu podigli kamatne stope koliko je trebalo, pa sad imamo stagflaciju, ekonoija stagnira, a inflacija raste.

Ovako je izgledao SPX indeks tokom velike stagflacije iz 70-tih. Kangaroo market, gore-dole. Naranžasto su ti kamatne stope, morali su da ih podignu sve do 20% da bi konačno pobedili inflaciju tamo 1982.

Screenshot from 2024-05-02 00-30-27.png
 
Ovako je izgledao SPX indeks tokom velike stagflacije iz 70-tih. Kangaroo market, gore-dole. Naranžasto su ti kamatne stope, morali su da ih podignu sve do 20% da bi konačno pobedili inflaciju tamo 1982.
Razlika je u tome što je 1982. američki dug prema GDP-u bio na oko 40%, a sada je koliko... 140%?
Čak i sa ovim kamatnim stopama, kamate na državni dug su prestigle vojni budžet.
 
Iskren da budem,
hteo sam da pitam admina, ali nisam nigde našao način da mu se direktno obratim,
pa otuda završih ovde sa upitom.
Za slučaj da mi je ta opcija promakla na telefonu, mada ne bi trebalo, svakako se izvinjavam.
Uostalom nije ni bitno.
Pošalješ poruku privatnu i pitas sta treba.
Procitas naslov teme u naslovu piše PROČITATI PRAVILA .


U prailima u prvom postu teme piše koji su uslovi da bu se postovalo u temu.
Veoma prosto.
 
Nope. Trejderi su očekivali da će FED ostati pri planu da će sledećeg meseca prvi put smanji kamatne stope, Lagard je već rekla da će ECB u junu da kreše bez obzira šta Amerikanci odluče. Umesto toga, Pauel kaže "higher for longer", nema kresanja ove godine. Nisu u startu podigli kamatne stope koliko je trebalo, pa sad imamo stagflaciju, ekonoija stagnira, a inflacija raste.

Ovako je izgledao SPX indeks tokom velike stagflacije iz 70-tih. Kangaroo market, gore-dole. Naranžasto su ti kamatne stope, morali su da ih podignu sve do 20% da bi konačno pobedili inflaciju tamo 1982.

Pogledajte prilog 440613
Zanimljivo, hvala za komentar, kako god da okrenemo, svaka prognoza je nezahvalna.
 
Razlika je u tome što je 1982. američki dug prema GDP-u bio na oko 40%, a sada je koliko... 140%?
Čak i sa ovim kamatnim stopama, kamate na državni dug su prestigle vojni budžet.

Američka vlada izgleda nezabrinuta, prema tome očekujem da će se ići na monetizaciju dugova. Vlada će se zaduživati kod FED-a koji će podizati kamatne stope da taj novi novac ne bi pogoršavao inflaciju. Efektivno, pljačka stanovništva i privatnog sektora od strane vlade. Naravno, nisam vidovit. videćemo šta će biti.
 
Ne znam ko je sta video ali sam kupio ovaj BTC dip. Ono sto sam prodao na 69k sam kupio nazad na 57k. Imao sam order na 56.1k ali je mi je ok i 57k. 12k ili 13k po BTC-u svejedno je. 😀 Ili prebacujem sve na Ledger i HODL ili u slucaju nekog pump-a mozda opet pokusam neki trade. I jedan deo sam ostavio za kupovinu BTC-a ispod 45k ako dodje i Strax oko 0.05. Ali to je sasvim drugi trading bag.
Da citiram sebe. Nisam odoleo pa sam prodao BTC koji sam kupio na 57k. Prodao sam ga na 64k sto je fina razlika. Sada se opet nadam nekom padu ispod 60k za dokup. Mada nisam verovao ni da ce opet doci do 64k. Malo je falilo da ga prodam na 62k.
 
Vrh Dno