Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

280x daje 330 kH/s ali nije isplativo mada odavno nije nista isplativo za kopanje. Nisam racunao ali zadnjih par dana se kopa 120-140 novcica sa 1mh/s neoscrypt
 
Pošto se Kojn izgleda polako gasi da predjemo na ovu temu....Može li neko da kaže šta je trenutno najisplatljivije za kopanje?
 
Koliko ja vidim najisplativije je ne kopat nista jer sta se god kopa ide se u minus.
Oglasi :D
 
ma ja HW jos necu da prodajem sigurno, moj se otplatio i zaradeo jos pre 2 godine tako da sad mogu da budem HW holder....
 
dajte opet neki pony
da jasemo ko kako zna :) bila je negde lista drugih profitabilnih clouda
 
Nije resenje traziti sledecu ponzi shemu, vec upotrebljivu vrednost hashovanja.
Dakle, sto sam pisao pre godinu dana, pisacu i danas:

Potrebno je da nekome taj nas hash necemu vredi.

Do tad, mozemo da se slikamo sa shitcoinima koji nicu kao pecurke i gde smo zadovoljni ako uhvatimo 10-tak eura dnevno u prvim danima rudarenja.

Znaci, ili cemo da hashujemo za nekoga nesto pametno ili da pisamo uz vetar, a meni se cini da ce to po svoj prilici da bude jako jako dugo shoranje.
 
Evo ukljucujem se...moja ideja, ja kolo vodim, nasi ljudi rade u kooperaciji sa holandjaninom, kopam vec 6 meseci, API gotov, implementacija u igrice se radi...procitajte sve i plan i realizaciju na freshcoin.net
 
Poslednja izmena:
Vidim da je freshcoin vec neko vreme na bittrex-u disejblovan za trgovinu...
 
Nije resenje traziti sledecu ponzi shemu, vec upotrebljivu vrednost hashovanja.
Dakle, sto sam pisao pre godinu dana, pisacu i danas:

Potrebno je da nekome taj nas hash necemu vredi.

Do tad, mozemo da se slikamo sa shitcoinima koji nicu kao pecurke i gde smo zadovoljni ako uhvatimo 10-tak eura dnevno u prvim danima rudarenja.

Znaci, ili cemo da hashujemo za nekoga nesto pametno ili da pisamo uz vetar, a meni se cini da ce to po svoj prilici da bude jako jako dugo shoranje.
daj reci jednu masine treba da rade i greju
 
NE znam sto je bittrex referentna berza, ja ga i ne volim licno jer traze da se prometuje preko 0.2 btc-a ako ne onda ukinu novcice, znaci morao sam da pumpam i dumpujem novcic stalno kako bi oni imali promet (nisam namerno hteo). Na cryptsy i poloniexu kao i na bter (tu je freshcoin) nema potrebe nizacim, odnosno ne traze da bezrazlozno pumpas novcic. Ja sam bittrexu pre ukidanja slao mailove da ce novcic biti na ceni kada uradimo API i krene prva prodaja fresha u igricama, medjutim nisu mogli cekati.

Ja bittrex ne preferiram i ne predstavlja nista osim p&d berze, sto bter, cryptsy i poloniex nisu jer imaju novcica koji stoje i ne mrdaju po godinu dana.

Iskreno ako ga i budu kasnije stavljali trudicu se da ga sklone sa bittrexa jer mi se smucio od njihove bezvezne politike.
 
NE znam sto je bittrex referentna berza, ja ga i ne volim licno jer traze da se prometuje preko 0.2 btc-a ako ne onda ukinu novcice, znaci morao sam da pumpam i dumpujem novcic stalno kako bi oni imali promet (nisam namerno hteo). Na cryptsy i poloniexu kao i na bter (tu je freshcoin) nema potrebe nizacim, odnosno ne traze da bezrazlozno pumpas novcic. Ja sam bittrexu pre ukidanja slao mailove da ce novcic biti na ceni kada uradimo API i krene prva prodaja fresha u igricama, medjutim nisu mogli cekati.

Ja bittrex ne preferiram i ne predstavlja nista osim p&d berze, sto bter, cryptsy i poloniex nisu jer imaju novcica koji stoje i ne mrdaju po godinu dana.

Iskreno ako ga i budu kasnije stavljali trudicu se da ga sklone sa bittrexa jer mi se smucio od njihove bezvezne politike.

Tamo prodajem coine jer ih ima mali milion i smara me da se na 100 mesta registrujem.
Nije referentna, ali nije ni losa berza. Svako ima neku svoju berzu koja mu odgovara. Uopste nije akcenat na bittrex-u nego na freshcoinu, zasto je disable-ovan vec mesecima a nije povucen? I koja je to info koju nisam nasao i vezi fresha na bittrex-u.

A direktno sto se tice fresh coina, kolika je isplativost kopanja trenutno?
 
vredi li upregnuti ergelu i prebaciti se na ovo ili je prica: mozda ce jednog dana vredeti nesto...?
 
Tamo prodajem coine jer ih ima mali milion i smara me da se na 100 mesta registrujem.
Nije referentna, ali nije ni losa berza. Svako ima neku svoju berzu koja mu odgovara. Uopste nije akcenat na bittrex-u nego na freshcoinu, zasto je disable-ovan vec mesecima a nije povucen? I koja je to info koju nisam nasao i vezi fresha na bittrex-u.

A direktno sto se tice fresh coina, kolika je isplativost kopanja trenutno?

veza je ta sto znaju da cemo pustiti API za par dana i krece prodaja igrica a onda i cena pa ce ga verovatno vratiti (jer su levati :) )...mi smo to nazvali POM proof of market i funkcionise po sistemu investicionog fonda. Dakle freshcoine koje si kupio ili nakopao ulazes u dve vrste investicionih fondova (online.freshcoin.net). Razlikuju se vrstama igrica u kojima se koriste freshcoini i profita koje ostvarujete. U inv.fondu 1 delite zaradu sa game developerom 50/50, dakle ulazete freshcoine koje mi prodajemo za 1$ igracima igrica. u Inv.fondu 2 cena freshcoina je ista 1$, samo sto dobijate 25% u odnosu na game developera 75%. Iz ovog fonda (2) u igricama igrac moze da zaradjuje skupljajuci freshoine kao i da ih kupuje za upgrade likova u igrici, da ih prebacuje iz igrice u igricu (koje koriste freshcoine) i naravno da ih proda na berzi i zaradi igrajuci!

Dakle prodajom freshcoina igracima kolicina freshcoina ce biti sve manja na berzi, jer je zarada putem prodaje freshcoina igracima mnogo veca i bice od cene na berzi. Caka je u tome sto API koji radi preko Paypala omogucava igracima da lako kupe freshcoine u bilo kojoj igrici u koju je API implementiran.

Ovo je sve ukratko ispricano ali je jako dobro zatvoren sistem sa vrhunskim API-jem koji imamo! Eto cena mu je skocila od juce na bteru sa 800 na 1200 satoshija, a kolicine fresha na berzi za kupovinu je veoma mala.

U investicioni fond 1 je investirano 433k fresha (433$ za prodaju), u inv. fond 2 je investirano 133k (133$ za prodaju).

Ja kopam 6 meseci i radim na njemu, iskreno namera nam je da napravimo iskorak u ovom svetu sa upotrebljivoscu kriptovalute na trzistu. Druga prednost mu je sto je za kopanje medju najjeftinijima. 4x280x vuku oko 600w sve sa masinom tako da mu je isplativost odlicna...buy support je isto tako simpatican ali nije ogroman dok ne krene prodaja (za par dana krece!!!)
 
Poslednja izmena:
Колико реално могу да трају те картице после , ако су рудариле нпр. две год. на пример 7870 ?
 
Колико реално могу да трају те картице после , ако су рудариле нпр. две год. на пример 7870 ?

Ka znam jednu koja rudari bez gasenja 3 godine dok je moja u radnom racunaru crkla bez rudarenja posle 5 meseci. Nema pravila.
 
ja sam presao na DRK drk, spric, spric

kako je ovo jadno posle cointtelecta, kad vidis da dnevno dobijas neverovatnih 0.03-0.04 BTCa
 
A pa ne ide to tako odavno... mora se dodavati hashrate stalno :D
 
Prema ovome sto sam procitao jedino sto vredi truda i rizika ako neko ima para pa oce da se zeza sa tim ili zna sta radi,je da kupi 1 BTC ili vise ili par LTC i ono da ceka kada porastu..
 
Poslednja izmena:
ajmo ljudi da vidimo ko sta kopa a da pokriva bar struju ????

ja sad gledam na Coinotron su najisplativiji :
DRK i VTC nesto drugo ako ima javljajte, ne mogu vise da kopam nos :d
 
Pa nisam siguran dal će pokrije struju, kopam x15 na yaamp, 16 mhs snaga, 2,5 dana kopanje 3,2 $
 
Od prilike 3x 280X tih 16Mh/s?????
 
Pa tu jedva za struju ako ima???
 
Nazad
Vrh Dno