Šta je novo?

Diskovi koji podrzavaju 24X...

IGGSySD

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2001
Poruke
85
Poena
609
Gde ih kupiti?!
Ima li verbatima?!
Koja je cena...


Usput uzeo sam disk od baje koji je na disk od 600Mb sninio 800 i nesto?!
Ali ni njemu nije jasno kako, inace diskovi su noname...najjeftiniji...
 
IGGSySD je napisao(la):
Gde ih kupiti?!
Ima li verbatima?!
Koja je cena...
Verbatima ima, ali ono shto sam do sada video nije pravi, plavi, Verbatim, tj. nije MetalAzo.
 
Ima i novih SmartBy 24x deklarisanih.
Btw: dosla je jedna serija PRINCO diskova koji su deklarisani za 650MB a svi su od 700. Takodje, overburn se i radi SAMO na NoName diskovima. Najbolji su se pokazali PAROT.
 
Gde ima da se kupi PRINCO, po mogucstvu negde u centru i po kojoj ceni (moze i otprilike cena, bitno je da su diskovi sa kutijom, cena na 10 kom)

Zasto se overburn radi samo na no name diskovima?
 
A sta...

Sta je overburn?!
 
Re: A sta...

IGGSySD je napisao(la):
Sta je overburn?!

Snimanje malo vece kolicine podataka od one koja je deklarisana na fabricki. Znaci ako ti rezac podrzava overburn ti na primer na disk od 650Mb snimis 655Mb. :)
 
Laza je napisao(la):
Gde ima da se kupi PRINCO, po mogucstvu negde u centru i po kojoj ceni (moze i otprilike cena, bitno je da su diskovi sa kutijom, cena na 10 kom)

Zasto se overburn radi samo na no name diskovima?

Jao, kuku, slabo ti citas ovde postove ali ajde opet da kazemo Slobodan kod Vukovog spomenika ima i Princo diskove i kutijice.
Overburn mozes da radis na bilo kojim diskovima, ko kaze da se rade samo na NN? ;)
 
E aj vec kad sam tu da pitam nesto.
Posto sam do skoro imao Necu, bez M :) overburn je bila misao za mene, u stvari za njega misaona imenica. Sad kad sam promenio pisaca, pitam vas da li nesto vredi onaj Nero CDspeed Overburn Test. Pri 24x OB testiranju, Verbatim 80 minuta sertifikovan za 16x je napravio rezultat oko 81'30'', takodje Smart Buy 80' 24x oko 81'30'', dok je neki Srebrno/Srebrni noname(kupljen tamo preko puta ETFa), na kome je Nec odbijao da pise brze od 8x, sav izgreban na 24x Nero OB testu postize rezultat od oko 83'50''??? Pa vas pitam jel vredi nesto taj Nero OB test, mada mi je lakse da jednostavno probam da sminim nesto, ali da ipak pitam :)...
 
Bane® je napisao(la):
E aj vec kad sam tu da pitam nesto.
Posto sam do skoro imao Necu, bez M :) overburn je bila misao za mene, u stvari za njega misaona imenica. Sad kad sam promenio pisaca, pitam vas da li nesto vredi onaj Nero CDspeed Overburn Test. Pri 24x OB testiranju, Verbatim 80 minuta sertifikovan za 16x je napravio rezultat oko 81'30'', takodje Smart Buy 80' 24x oko 81'30'', dok je neki Srebrno/Srebrni noname(kupljen tamo preko puta ETFa), na kome je Nec odbijao da pise brze od 8x, sav izgreban na 24x Nero OB testu postize rezultat od oko 83'50''??? Pa vas pitam jel vredi nesto taj Nero OB test, mada mi je lakse da jednostavno probam da sminim nesto, ali da ipak pitam :)...

Slobodno probaj!
Nemoj bas apsolutno knapirati, ostavi mu lufta za error correction.

Inace ti diskovi su provereno (kod mene i bar ta serija) bolji po skoro svim, ako ne, bas svim parametrima od originale Verbatim Metal AZO (jos sa onom belom celulozom za pljuckavce). Dal ce bas trajati svih 100-300 god. ne bi znao kasti...

Taj metal azo izvuce sertifikovanu brzinu cak do trecine a onda je svi (tj tri) programa przioca prepolove (due to bad media!)...

Oni Vukovci ni slucajno, a o overburnu se ne daju ni porediti! Da li su to oni princevi ili neki drugi neznam a i svejedno mi.
 
Slobodan kod Vukovog spomenika ima i Princo diskove i kutijice

Nije bas Beograd selo, da bih poznavao Slobodana kod Vukovog spomenika. Dakle dajte mi mail, adresu. Ako necete reklamu onda saljite na [email protected]

Da li ih prodaje privatno ili ima radnju (ne brinite, nisam inspektor)
 
dejandj je napisao(la):
Slobodno probaj!
Nemoj bas apsolutno knapirati, ostavi mu lufta za error correction.
Probao sam, ah moje prvo licno OB iskustvo :)...
 
Aca je napisao(la):
Jao, kuku, slabo ti citas ovde postove ali ajde opet da kazemo Slobodan kod Vukovog spomenika ima i Princo diskove i kutijice.
Overburn mozes da radis na bilo kojim diskovima, ko kaze da se rade samo na NN? ;)

da te priupitam nesto posto i ti imas LG-a..
uzeo sam kod slobodana nn diskove od 90 minuta (mada onaj nero info kaze da su diskovi apsolutnio no name i da im je traka 97min pa me to malo zbunjuje dokle da idem sa snimanjem ili overburnom) juce sam na jedan narezao 796 mb i sve radi ok. da li imas iskustva sa njima i ako imas koliko si uspeo da narezes?


slobodan 432 043
 
Vrh Dno