Šta je novo?

Disk read error occurred-windows 8

nemanja928

Slavan
Učlanjen(a)
21.01.2008
Poruke
45
Poena
309
Pozdrav,
Kao sto pise i u naslovu, poceo je da mi se javlja ovaj problem.. Sve je radilo ok do danas kad sam upalio komp.. Pri startovanju kompjutera mi se javlja poruka disk read error occurred-press CTRL+ALT+DEL to restart.. Posle par restartovanja sam uspeo da ga pokrenem normalno da bi se nakon toga sve blokiralo i posle jos jednog restarta opet pojavila ista poruka.. Posle jos jedne serije restarta uspeo sam opet da ga pokrenem i za sada sve radi ok.. E sad mene interesuje u cemu je problem? Uradio sam preko HD tune-a proveru ispravnosti HDD i nema bad sektora.. Da napomenem mozda jos jednu bitnu stvar.. Prilikom paljena kompa, nekad se desi da kad pritisnem na power dugme, startuje se napajanje, ali sistem se uopste ne dize (na monitoru se nista ne pojavljuje, ne svetli ni power dugme, ni hdd svetlo, bukvalno samo ventilator vrti) i onda ga odmah ugasim i iz drugog puta sve normalno.. Da kazem da nekih 50% upali iz prve, a 50% da ga upalim, odmah ugasim, pa opet paljenje..
 
99% da je napajanje. Otvori ga i vidi ima li naduvenih kondenzatora.
 
Hvala na brzom odgovoru. Sad sam ga otvorio i obrisao prasinu.. Gledao sam kondezatore i deluju mi ok, ali se ne razumem bas najbolje.. Kako treba da izgledaju kad su naduveni? Kontam naduveno, ali nikad se ranije nisam susretao sa takvom pojavom :)
Inace, evo vec dva puta zaredom se pali normalno i ne pojavljuje se ona poruka, ali ne znaci da se nece opet pojaviti..
 
najbolje da ako mozes probas neko drugo napajanje.... pa ako radi normalno kupis drugo... poz.
takodje mozes da prekontroliaes kablove
 
Poslednja izmena:
Nemam ni jedno drugo, jedino da kupim.. A da li moze biti problem u sata kablu sto se tice javljanja ove poruke? I kakva je razlika izmedju sata awg 26 i awg28?
 
Moglo bi biti da nemaš ovaj drugi sindrom:
Prilikom paljena kompa, nekad se desi da kad pritisnem na power dugme, startuje se napajanje, ali sistem se uopste ne dize (na monitoru se nista ne pojavljuje, ne svetli ni power dugme, ni hdd svetlo, bukvalno samo ventilator vrti) i onda ga odmah ugasim i iz drugog puta sve normalno.. Da kazem da nekih 50% upali iz prve, a 50% da ga upalim, odmah ugasim, pa opet paljenje..
Budući da nemaš za sada drugo napajanje sa kojim bi ga isprobao (a napajanje i meni takodje izgleda kao uzrok problema) probaj da resetuješ BIOS za svaki slučaj i istestiraš RAM.
 
men smrdi napajanju tu...
znaci ne pali hdd led ? jer svetli ista na tasturi ?
 
Ne probaj nista, dok ne promenis napajanje. Imao sam vec nekoliko takvih slucajeva, cas ne butuje, cas nece da se upali. Svaki put je tester pokazivao problem na 5V.
 
Napajanje još uvek nema, zašto da u medjuvremenu ne resetuje bios i istestira ram.
Štetu ne može načiniti na taj način nikakvu a postoji manja mogućnost da su oni problem pa će i ta mogućnost biti eliminisana.
Zašto dakle da ne probava ništa dok ne nabavi napajanje?
 
Napajanje još uvek nema, zašto da u medjuvremenu ne resetuje bios i istestira ram.
Štetu ne može načiniti na taj način nikakvu a postoji manja mogućnost da su oni problem pa će i ta mogućnost biti eliminisana.
Zašto dakle da ne probava ništa dok ne nabavi napajanje?
Izvinjavam se svima, sto nepotrebno sirim ovu temu, ali moram ;).
Elem, rad sa neispravnim napajanjem (a svi smo se slozili da najverovatnije jeste takvo) uglavnom ne utice blagotvorno na ostale komponente. Sto se tice tvojih predloga, uz duzno postovanje, mislim da su gubljenje vremena. U zivotu nisam video slucaj, da memorija koja blokira paljenje racunara, u sledecem momentu, ne samo da dozvoli paljenje vec udje u sistem i radi normalno, a da pravi probleme pri pronalazenju boot-a, to mi tek nema nikakve logike. Isto tako, bios, ako jednom ne dozvoli paljenje, u sledecem pokusaju, bar bi izbacio CMOS error.
 
menjaj napajanje dok ti ne osteti i hard disk
 
Hvala svima.. Verovatno je napajanje.. Evo sad ga upalih i iz prve samo se napajanje cuje, ni beep maticne, nista ne svetli, samo ventilator vrti.. Koje napajanje da uzmem? Pc koristim uglavnom za net, muziku, word, excel.. Ploca mi je MSI MS-7592
 
Izvinjavam se svima, sto nepotrebno sirim ovu temu, ali moram ;).
Elem, rad sa neispravnim napajanjem (a svi smo se slozili da najverovatnije jeste takvo) uglavnom ne utice blagotvorno na ostale komponente. Sto se tice tvojih predloga, uz duzno postovanje, mislim da su gubljenje vremena. U zivotu nisam video slucaj, da memorija koja blokira paljenje racunara, u sledecem momentu, ne samo da dozvoli paljenje vec udje u sistem i radi normalno, a da pravi probleme pri pronalazenju boot-a, to mi tek nema nikakve logike. Isto tako, bios, ako jednom ne dozvoli paljenje, u sledecem pokusaju, bar bi izbacio CMOS error.

Napajanje jeste najverovatnije problem.
Bios i memorija mogu uzrokovati takve probleme kakve ima pokretač teme, to ti kažem iz iskustva jer sam imao i takve slučajeve.
Reset biosa i memtest rama traju 45 minuta i šansa da napajanje "ubije" mašinu ili komponente je zanemariva.
Znači ako vlasnik računara kupi napajanje kako je izjavio da namerava a ispostavi se da problem ipak nije u njemu tada to ipak nije poželjna situacija a mogla se izbeći.
 
Hvala svima.. Verovatno je napajanje.. Evo sad ga upalih i iz prve samo se napajanje cuje, ni beep maticne, nista ne svetli, samo ventilator vrti.. Koje napajanje da uzmem? Pc koristim uglavnom za net, muziku, word, excel.. Ploca mi je MSI MS-7592
Koji procesor i grafička?
 
neko krsteno od 400W recimo chieftec, zavisi koliko si para spreman da das. napajanje je najbitnija komponenta u racunaru i na njemu se ne stedi.
 
Pa ono.. Nisam nista planirao, ali ako vec mora da se menja sta je tu je.. Nemam neku odredjenu sumu novca koju sam spreman da dam, cak se i ne razumem puno u napajanja.. Koje je onda najbolje da uzmem u odnosu cena-kvalitet?
 
Kako god, ja se nebih igrao sa falicnim napajanjem koje otkazuje jer moze u potpunosti otkazati i povuci neku komponentu sa sobom.
Zato je najbolje prwo pozajmiti napajanje od nekog prijatelja ili otici kod njega sa racunarom i istestirati da li je problem u napajanju :)
 
@illidan
Hvala :)

@Dark_Angel
Pa to jeste, probacu prvo da nadjem od nekoga, pa ako je to da onda kupim.. Ali prosto je neverovatno da prijatelji ili imaju laptop ili nemaju komp uopste (jednostavno ih ne interesuje).. Bitno da sam manje-vise saznao sta je problem :)


Sto se mene tice moze lock..
 
Nazad
Vrh Dno