Šta je novo?

DirectX greška (valjda...)

Zorkos

Cenjen
Učlanjen(a)
15.01.2012
Poruke
127
Poena
170
Ćao svima... nisam znao u koju rubliku da stavim ovaj tred, niti znam kako da precizno opišem problem koji imam.
Nisam neki iskusan gejmer, ali pomalo se razum i HW, nisam nikada imao sličan problem.

Imam ryzen 5 2400g i RTX 6060 12GB. Novo Chieftec 650W napajanje i 16Gb RAMa kojeg sam testirao, trebalo bi da je sve u redu sa njim.
U nekim igricama, samo nekim, sistem krešuje.
  • Sa 1060 6Gb u Need For Speed je brljavilo po ekranu, izlazile su po ekranu neke čudne linije, toliko da je nepregledno bilo gledati i igrati.
  • Prodao sam tu grafu, uzeo od druga RX 580 8gb, Need For Speed radi normalno, FIFA 23 krešuje, komp vremenom se zamrzne, ne pomaže ništa neko gašenje na dugme.
  • Na kraju sam kupio RTX 6060... Normalno pokreće igrice, Need For Speed radi kao podmazan, ali kod FIFA 23 prijavljuje DirectX grešku: DirectX function "findClosestMatchingMode" failed with DXGI_ERROR_NOT_FOUN ("When calling IDXGIObject::GetPrivateData, the GUID passsed in is not recognized as one prevously passed to g IDXGIObject::SetPrivateData or g IDXGIObject::GetPrivateDataInterface..." Ima još teksta u poruci.

Čini mi se da je problem sa pločom. Ali kada korisnim integrisano grafičku, nemam nikakavih problema (mada ne mogu pokrenuti igrice, osim Minecrafta :)). Na CPU nisam menjao pastu, ali mislim da nije to problem. Temperature su stabilne, RTX 6060 prolazi Furmark. Još jedna igra u kojoj krešuje je Beam NG Drive, ali samo ponekad. Koristim dva monitora, tačnije Hisense TV i montor, oba na 60Hz. Windows 10 redovno updateovan.

Spaliti sve i preći na konzolu :)?!
... gore sam napisao RTX 6060... radi se o grafi RTX 3060 :). Najnoviji drajveri (mada ne verujem da su oni problem, jer bagovala je FIFA i sa GTX 1060).
Ako ovom tredu nije mesto u ovoj grupi, neka moderatori reaguju :)
 
Poslednja izmena:
Za početak:
1. Skini DDU, obriši sve nvidia i amd drajvere za grafičku.
2. Restart računara, zatim instaliraj poslednju verziju drajvera za chipset(matičnu ploču)
3. Opet restart, i zatim instalacija poslednje verzije Nvidia drajvera
4. Restart, probaj igre ponovo
 
Jeste, nisam probao nove drivere za chipset, niti novi BIOS (kontam nije potreban ako imam ryzen druge generacije)
 
Nazad
Vrh Dno