Šta je novo?

Digitalni nomadi

Pa kao u svakom selu, svi idu u Beeeograd 😁 Sto je za nomade to problem? Eto pored Erdevika su Kukujevci koji su puni, nema prazne kuce, cak sta vise dolaze ljudi sa strane da rade sezonske poslovne u Kukujevce jer imaju jake zemljoradnike i ima par firmi, odatle je i Agropapuk.
A po prirodi i lepoti Erdevik deset u glavu za Kukujevce. Dao sam primer dva sela gde su jeftine kuce i lepa priroda a blizu si vecih gradova i granica.
U Erdeviku imas par vinarija, i restoran koji je otvorio Kostic MK Group, gde dolazi sve sama "elita" i cene izuvaju, odma pored jezera. Iskoristio covek zelenilo jezero i prirodne lepote srema 😆
 
Poslednja izmena:
Zar nije poenta nomadstva porez u srbiji, a kancelarija svaki mesec u drugom gradu/drzavi? Pa ko sta voli grad/plaza/planina.....
 
Au ljudi, ja sam mislio da se ovo ne može omašiti ali sam se prevario.
Guglajte šta znači "nomad". Na to dodajte nekog sajber-qurajbera koji je pri tom nomad i to je to.

Kakvi porezi, sela...
 
Šta ko ovde podrazumeva pod digitalnim nomadom?
 
Evo recimo ovaj lik iz Nemačke, programer i živi / putuje kamperom. Radi remote odakle stigne. Samo jedan primer digitalnog nomada.
 
Mislim da je tema skrenula momentalno u drugom nekom smeru, čini mi se mnogo zanimljivijem. Ovde se više priča o mogućnostima, o privilegijama, realnosti imigracije i izazovima koji sa tim dolaze. O radu na daljinu i traženjem nekog svog prostora i sigurnosti, bilo u Srbiji ili negde drugde.

Da je lako, nije.
 
Nije 100% vezano za digitalne nomade, već pre svega za remote rad.

Zanima me freelance rad za neku od (pre svega evropskih) zemalja. Drugim rečima, remote rad iz Srbije (ili iz neke treće zemlje).
Koje zemlje su najotvorenije za B2B ugovore tj uplatu preko Payoneer ili Wise BEZ relokacije?.

Čuo sam da su Skandinavci otvoreni, Švabe daju samo remote u okviru svojih granica. Znam za kolegu koji radi za Kanađane, tj preselio se tamo nakon 2 godine freelance za njih.
Ako imate neke konkretne predloge ili iskustva recite.
 

I Grčka je pre par meseci uvele vize za digitalne nomade. Ne sećam se tačno uslova, ali treba potvrda o visokim prihodima, nije mi zvučalo kao nešto što bi privuklo mnoge.
 
Spanija je uvela digital nomad vizu od ove godine. Uslovi su da radis za kompaniju van spanije, da imas prihod oko 2500e ili tako nesto i porez ti je 15%. Dobijes boravisnu dozvolu i radis odakle hoces u Spaniji.
Nisam se detaljno informisao ali ima informacija po netu.
 
Da li postoji jos neki forum ili aktivna grupa gde se moze konektovati sa digitalnim nomadima iz Srbije?
otisao bih na Bali na par meseci ali bih hteo da saznam da li i koliko nasih ljudi ima tamo
 
Bicu ja na Baliju/Lomboku >2 meseca - 60 dana boravka je maximum za drzavljane Srbije u Indoneziji. Nisam siguran za grupu ali verujem da mozes naci nase na nomadlist.com
 
Koje su najbolje zemlje u svijetu za digitalne nomade? (iz ugla: dostupnosti, stabilnosti, brzine internet veze .. Ookla analitika)
 
Bicu ja na Baliju/Lomboku >2 meseca - 60 dana boravka je maximum za drzavljane Srbije u Indoneziji. Nisam siguran za grupu ali verujem da mozes naci nase na nomadlist.com
Planiram da letim za tamo u avgustu ili septembru, možemo se konektovati ako budeš tamo na jesen.
 
  • Like
Reagovanja: _00
Nazad
Vrh Dno