Šta je novo?

Digitalni aparati - gdje kupiti

ZeLjkO_PG

Čuven
Učlanjen(a)
23.01.2004
Poruke
19
Poena
604
Prije svega pozdrav svima.

U Crnoj Gori skoro nigdje nema da se kupi dobar digitalni aparat (ili ja ne umijem da nadjem), a i ako ima negdje to je po 2-3 modela.
E sad zanima me gdje je najbolje kupiti aparat u Srbiji tj gdje je najpouzdanije, da se dobije garancija i obezbijedjen servis 100%. I da li ima neko da isporucuje i u Crnoj Gori , za novac nije problem ni tamo da se plati. Vidio sam sajt www.digitalniaparati.co.yu medjutim ne znam kakva je firma to i koliko je pouzdana i da li su cijene "realne". Odgovaralo bi mi najvise u Beograd. (Ukoliko je ovo vec negdje pominjano izvinjavam se)
U Podgorici imaju da se kupe samo Olympusovi aparati medjutim koliko sam ja primijetio puno su skuplji od npr Canona, a za kvalitet ne znam.
Inace , dosta se slabo razumijem oko aparata.
Ovdje sam vidio da najvise pominjete A75, A85, A510 i A520.
Koji je najbolji od ovih i koji se najvise isplatiti uzeti. Koliko se krecu cijene ovih modela u Beogradu?
Ili neki drugi da mi preporucite. Vidim pominje se i Sony i sl.
Spreman sam da dam do 250€ eventualno 300€, preko ne :) Bih nekako da za tih 50€ (od 250 do 300) kupim punjac il nesto od opreme za aparat.
Nadam se da za taj novac mogu kupiti dobar aparat :)

Hvala puno svima unaprijed,
Srdacan pozdrav,
Zeljko
www.cafe.co.yu
 
Evo ovde imas sve: www.halooglasi.co.yu, a mozes otici i na www.pcberza.co.yu da vidis cene i pokoju karakteristiku raznih modela. Pozdrav

P.S. Preporuka Canon A75 ili A510 cena oko 200 jevr. + kupis punjac i baterije za 30-tak jevr.
 
Poslednja izmena:
Da , najvjerovatnije a510 sa baterijama , 512mb kartica i punjacem.. samo se jos razmisljam gdje da kupim jer mi treba garancija i sl. s obzirom da sam iz pg i ne bih da kupujem svuda ...
 
ProfiFoto je kao zvanican distributer pa vidi kod njih.
 
skuplje ti ispadne da kupis kog distributera, veruj mi... Mnogo jeftinije ti ispadne da kupis na ''crno''. Evo i primer: Canon A95 - kod distributera jedno 300 i kusur evra, a na ''crno'' sam ga kupio za 280. Ako ti je frka oko garancije onda kupi kod distributera.
Poz.
 
Nije neophodno kod distributera bash...ali bar kod nekog ozbiljnog prodavca koji daje najmanje 1 godinu garancije (sto svaki iole ozbiljan prodavac hardvera i daje)
 
pa ima i onih koji daju garanciju... ali kao da ti nisu dali. Imaju neki pecat neke "fantomske" firme, tamo vamo... Ako ti se pokvari "mozes da se slikas" :)
 
sh@dow slazem se, svaka firma moze da da na svoje ime. Mada vise i ne jurim toliko garanciju al bih ipak da kupim u neku malo poznatiju firmu, koja je ozbiljna i pouzdana.
E sad da li je neko od vas cuo za sledece firme:

Digital011 tj TBZ international - www.digital011.com (a510 - 215 eura)
Gigatech - www.gigatech.org (a510 - 215 eura) al imaju bolju opremu za aparate
i vidio sam ima u FOTO SVET (225 eura)
oni daju garanciju i ljubazni su i fino sve objasne.
A u Profifoto sam zvao i neljubazni su nenormalno... i skuplji su puno.
Najvise me zanima zna li ko za gigatech , jer nema ga na spisku canonovih partnera al kazu nabavljaju od veleprodaje.
Druga dva su na listi canonovih partnera.

I imam jos jedno pitanje.
Svako mi predlaze drugi punjac :)
Kakav je ansmanov il tako nesto puni od 2 do 4 sata baterije. ? Taj mi je najvise ljudi preporucilo.
a preporucili su mi iz ovi iz firme ovaj
C.F.L. Quick Charger Q168
http://www.gigatech.org/baterije.php?id=98
Puni za 2 sata il tako nesto pa se sam gasi. Kosta 30 eura.

Hvala puno svima na pomoci,
Srdacan pozdrav,
Zeljko
 
Kontaktiraj ovde na Benchu usera Calibra-u, on se bavi prodajom aparata i sa vise strana sam cuo da je bas bas korektan - i po cenama i po garanciji.

Pozdrav
 
golum je napisao(la):
Kontaktiraj ovde na Benchu usera Calibra-u, on se bavi prodajom aparata i sa vise strana sam cuo da je bas bas korektan - i po cenama i po garanciji.

Pozdrav


Poslao sam mu privatnu poruku jos prije 2 -3 , al ne odgovara:)
Cekam jos :) Mozda se javi

Hvala ,
Pozdrav,
Zeljko
 
Uzmi lepo halooglase u ruke,prelistaj...i proćićeš bar 50eura jeftinije nego kad bi kupovao u nekoj računarskoj firmi.Naravno garancija i sve ostalo ide regularno_Ove cene na pc berzi su smešno visoke.
 
Ja sam pre 15-ak dana ovde na benchu pazario A510 za 200€.
Dobio sam i pismenu garanciju,originalno pakovanje i sve to istog dana kada sam pozvao.U pitanju je juzer` 2nd to none`, koji od mene zasluzeno dobija ovu preporuku.Za poslovnost i ljubaznost.

Ako se u medjuvremenu iskvari, ne snosim nikakvu odgovornost i sram ga bilo.
U tom slucaju uaa 2nd to none :d:banana:
Evo ti link do njegovog oglasa u sobi Hot Hardver.
Kod njega sam takodje uzeo Kingston karticu,kao i mnogo hvaljeni [precenjeni?] Sanyo punjac i 2300mAh baterije sa kojima,za razliku od samog aparata, nisam zadovoljan.Moguce je da sam ih lose formirao.
 
Ljudi, evo i mene sa potpuno istim problemom, za koji digitalac se opredeliti?
Recimo da sam u trilemi između Fuji S 5500, Canon A 95 i Canon S1 IS?Najviše me interesuiju moram priznati, prva i treća navedena mašina?Ima li neko predlog?
Šta kažete?Prešao bih konačno sa *****a na neki normalan i pristojan aparat,ali prosto ne znam za šta da se opredelim.U svakom slučaju bih voleo da ta mašina može da mi omogući i neke veće formate(ukoliko tako nešto budem hteo da uradim kao klasičnu fotografiju - ne mora to da bude veće od 20x10 cm), i lepe slike iz prirode - i detalje i pejzaže (pošto mnogo vremena provodim van visoko urbanizovanih područja).
Gde kupiti?Cene preko oglasa su mnogo povoljnije,ali za kog prodavca se opredeliti i koliko je taj način kupovine uopšte pouzdan?
Dobro će mi doći svi vaši odgovori, može i preko opcije privatne poruke.Hvala unapred!
P.S. Koje punjače, baterije i memorijske kartice(od kojih proizvođača, ne mislim na kapacitet, to je sasvim jasno) vredi kupovati?Šta preporučujete?
 
sivuk je napisao(la):
Ja sam pre 15-ak dana ovde na benchu pazario A510 za 200€.
Dobio sam i pismenu garanciju,originalno pakovanje i sve to istog dana kada sam pozvao.U pitanju je juzer` 2nd to none`, koji od mene zasluzeno dobija ovu preporuku.Za poslovnost i ljubaznost.

Ako se u medjuvremenu iskvari, ne snosim nikakvu odgovornost i sram ga bilo.
U tom slucaju uaa 2nd to none :d:banana:
Evo ti link do njegovog oglasa u sobi Hot Hardver.
Kod njega sam takodje uzeo Kingston karticu,kao i mnogo hvaljeni [precenjeni?] Sanyo punjac i 2300mAh baterije sa kojima,za razliku od samog aparata, nisam zadovoljan.Moguce je da sam ih lose formirao.

Preporuka za Varta punjac i baterije 2300 mAh jest da puni 15 (petnaest sati) ali kad napuni onda i drzi mashala... A jos je i jeftinija kombinacija od Sanyo.
 
Nazad
Vrh Dno