Šta je novo?

Digitalni aparat + video snimanje 120 fps u HD-u šta kupiti?

Space

Slavan
Učlanjen(a)
03.04.2006
Poruke
4,018
Poena
440
Drugari, treba mi budget rešenje koje pravi dobre slike, da može da snima slomo u nekih 100 do 120 fps u HD rezoluciji. Šta predlaže?
 
Poslednja izmena:
Al si optimista :) Ne postoji ni skupo amaterako resenje za 120fps u HDu, a ne budzet. Ja mislim da je Gopro3 Black najjeftiniji 120fps u vecoj rezoluciji od SD (snima u 720p), i on je oko 400e, i nema zum, nije bas pravi fotoaparat, a ni kamera :)

U novembru treba da se pojavi novi model Sony Action Cama, i on ce snimati 720@120 fps za $299. Ali opet on je ogranicen i fotografski i za video isto kao GoPro. Zavisi za sta ti treba, ali uglavnom su prve u tone sportske kamere, kapiram da ce za koju godinu svaki fotoaparat imati 1080@120, ali za sada hardver za to nije dovoljno brz/jeftin.

E da, iPhone 5s snima 720@120 :)
 
Poslednja izmena:
Mozda sam trebao da napišem prvo za sta mi treba. Naime, treba mi dobar aparat za slikanje pre svega, i mogućnost snimanja slomo klipova u HD rezoluciji, tipa kola koja prolaze u krivini pri velikoj brzini da se uhvate u slomo-u itd? Relano da li bi i 60fps u HD-u završavaloo posao, ili koji je minimum da bi to izgledalo dobro? Aparat bi bio fiksiran na postolje pri snimanju.
 
Poslednja izmena:
Sad opet zavisi koliko zelis da usporis i u koje svrhe :) 60fps je 2.5x sporije i nije dovoljno za usporavanje brzih pokreta, vise kao artisticki efekat ako me razumes. Da bi dobio bas usporenje brzog pokreta treba ti minimum 120 fps, optimalno preko 200, i to nije jeftino.

Najbolje nadji na youtube rezultat koji zelis da dobijes pa cu ti reci koliko fps ti treba za to.
 
Nazad
Vrh Dno