Šta je novo?

Diablo IV

force move na mouse wheel :)
 
Ja iskreno nikad nisam igrao ovakvu vrstu igre preko dzojpeda, lici li to na nesto?
Od neslavnog Diablo Immortals pa sve tri bete na D4 sam odigrao sa kontrolerom i osecaj je fenemenala, cak i kada sam kraj misa i testature sam igrao sa kontrolerom. Meni licno neverovatan osecaj i uzivanje mi je bilo puno lepse. A da ne govorim o prednosti igranja sa kauca na velikom tv-u.

Mana mi je sporije kretanje kroz iventar i prodaja stvari kod trgovca ali zato imam bezican mis kraj mene pa kada sam u gradu sve obavim sa misem a onda se vratim na kontroler. Pokusao sam da igram na tastaturi i misu ali proslo je toliko vremena od igranja Diablo 3 na k+m da ne mogu vise da prihvatim da bacam magije i skilove sa 1234 i da treba da sam na celoj tastaturi zbog pojedinog slova.
 
Da,da. Čekam da izbaci build za range rogue.
 
Ma kakvi buildove i mete sada, o tome može neko da laprda tek za jedno 2 nedelje kad nagruva neku klasu bar na ~75 lvl i to će biti sve privremeno jer kad dođe Sezona 1 biće 100% nekih balance patcheva pa i to neće više da važi.

Ja tih 6 nedelja pre sezone računam kao period da se pređe priča, isprobaju sve klase, zeza se u PvP regijama i neka klasa nagruva na blizu 100 lvl.
Kad krene sezona onda možemo da pričamo u nekim buildovima, do tada je to samo gubljenje vremena i ubijanje zabave.

Nije ovo PoE koji ne smem da počnem da igram bez da imam spreman build, jer tamo respec je astronmski skup (najgluplja odluka u toj igri), zato bolje u D4 da respec na 90~95 lvl košta 10 miliona golda, nego da moram da farma 150 currency itema samo da bi izmenio jedan node koji sam pogrešio.
 
Ma kakvi buildove i mete sada, o tome može neko da laprda tek za jedno 2 nedelje kad nagruva neku klasu bar na ~75 lvl i to će biti sve privremeno jer kad dođe Sezona 1 biće 100% nekih balance patcheva pa i to neće više da važi.

Ja tih 6 nedelja pre sezone računam kao period da se pređe priča, isprobaju sve klase, zeza se u PvP regijama i neka klasa nagruva na blizu 100 lvl.
Kad krene sezona onda možemo da pričamo u nekim buildovima, do tada je to samo gubljenje vremena i ubijanje zabave.

Nije ovo PoE koji ne smem da počnem da igram bez da imam spreman build, jer tamo respec je astronmski skup (najgluplja odluka u toj igri), zato bolje u D4 da respec na 90~95 lvl košta 10 miliona golda, nego da moram da farma 150 currency itema samo da bi izmenio jedan node koji sam pogrešio.
Mora se štancovati kontent, od čega ljudi da žive. 😂
 
Nije ovo PoE koji ne smem da počnem da igram bez da imam spreman build, jer tamo respec je astronmski skup (najgluplja odluka u toj igri), zato bolje u D4 da respec na 90~95 lvl košta 10 miliona golda, nego da moram da farma 150 currency itema samo da bi izmenio jedan node koji sam pogrešio.
Nije da pametujem ali moram da te ispravim za PoE. Respec je zapravo veoma jeftin i lako je kupiti Orb of Regret. Za build je tačno. Bez plana unapred nema igranja.
 
Ja ne pravim plannere i buildove, ali mi je okej da cujem kako to rade jutjuberi koij su zanimljivi, a koji su pritom stvarno dobri u tome, ovog raxxa znam vec dugi niz godina, nekoliko puta mi je otvarao oci za neke stvari koje sam potpuno pogresno radio u D3 : )
 
U vreme D1 i D2 bio je samo PC.
Nećeš verovati ali D1 se par meseci posle PC-a pojavio i na PS1, danas taj disk D1 za PS1 ako ga nađeš nije uopšte jeftin, skoro sam ga nalazio na kupindu za nekih 12k dinara, a na ebay i amazonu dostiže i dosta veće cifre :D
 
Tako je, ovo vreme dok ne pocne 1. sezona je da se prodje kroz pricu i isprobaju klase. Licno verovatno necu mnogo da forsiram tih mesec i po da mi se ne bi smucila igra... Tek to ima da se igra...
 
Ja se izvinjavam za off, vidim da neko igra co op a ja trenutno prvi put igram diablo (D3) i na 30om levelu sam a nikad nisam ni pogledao hp? Je l normalno da je igra dosadno laka na "normal"?
 
da :) vecinom krenemo na hard kada pocne sezona, ali i tako prava igra pocinje kada dodjes na max torment tezinu :)
 
Ja se izvinjavam za off, vidim da neko igra co op a ja trenutno prvi put igram diablo (D3) i na 30om levelu sam a nikad nisam ni pogledao hp? Je l normalno da je igra dosadno laka na "normal"?
Sve dok ne počneš da prebacuješ na veće težine i kreneš od Torment težina nije da je lagana nego je ono smešno za nas koji smo igrali slične igre.

Evo i D2R Normal i Nightmare mogu da pređem sa 0 smrti, a na Hell zavisno od builda i da li imam iteme od drugih heroja već na Act 1 umem da poginem. Jer elite mobovi imaju puno affixa i baš umeju da spale HP još ako uletiš u gužvu gde ima i range.
 


Mnogi su cekali sa nestrpljenjem
 
Zbog ovoga je Diablo to sto jeste, a sve ostalo jeftine kopije.
Ja iskreno nikad nisam igrao ovakvu vrstu igre preko dzojpeda, lici li to na nesto?
Ako je gamepad kvalitetan, bolje je nego na M+T. Krenuo sam sa misem, prebacio se na gejmpad i ne vracam se nazad.
 
Poslednja izmena:


nema spoilera :)
 
Ima plan da bude World first hardcore a dobio je celu igru da testira 2 nedelje :unsure:
 
Prominenti novinari i neki streameri su dobili celu igru ranije tj. juče 26-tog.

May 26th = Review Access Reveal
May 30th = Review Embargo
Lifted June 1st = Early Access
NA June 5th = Launch NA

Ovo mi ništa nije čudno, uvek su tako popularne AAA igre novinari zbog recenzija na vreme igre dobijali od izdavača ranije. Samo što ovo je Online igra to znači da serveri su uveliko upeglani i up, i ako je bilo nekih pre launch patčeva to su već postavili.



A ovaj wudjio normalno da će biti world first HC jer igrao D4 ono closed bete prošle godine i ko zna koliko puta još. Nije ni čudo što ubijao Ashavu solo.


I šta još Blizzard objavio da će:


Mislim ne pada mi na pamet da trošim vreme igrajuči HC, znam da ima ljudi koji ma je to gušt.
D2R koji igram već baš dugo vremena se ne usuđujem da bacim vreme na HC lika i ako je tamo lakše i znam šta treba da radim a D4 je nepoznat terent.

I reviewerima koji su dobili celi igru ranije je obrisan sav progres i kreću od 0 kao i svi ostali 01./02. juna.
Ali i to nije fer jer oni već pokušali HC da igraju i znaju donekle šta treba da rade. Drugi pu će im biti samo brže.

 
Poslednja izmena:
Ali i to nije fer jer oni već pokušali HC da igraju i znaju donekle šta treba da rade. Drugi pu će im biti samo brže.
moze i to da se resi, ne moze da se takmici u world first ako je vec igrao.
mislim das mu izbor hoces da igras pre svih ostalih i nema nista od world first ili neces dobiti early than early access, ali mozes da se takmicis :)
 
To bi bilo najpoštenije.
 
Sad pitanje da li su postavili takav uslov. Realno meni nebitno. I onako ne bi stigao sa HC likom do lvl 100 do 1. septembra i da imam celo leto slobodno.

Da se vratimo bitnijim stvarima, evo korisnog upustva ko nije se još pripremio za D4 early release a planira da preorderuje igru.
Znači ako nema te slobodne dane kako izmisliti bolest, kako namiriti ženu/devojku da izbegnete jesi/kad ćeš uradiit XYZ tokom igranja i kako provesti sa decom vreme na vreme pre puštanja D4.
 
Au koliko beskorisnih videa sa D4 tagom ima pa to nije bilo od Cyberpunk 2077 :D

Evo jedne ideje: "Kako napraviti toalet pauze dok igrate D4. Bitno je da bešika ne trpi!"
 
Ja znam da 30. maja (utoraku uveče) a posebno sredu i četvrtak ne otvaram YT, Fb, Reddit a ni Twitter. Jer 100% će neki manji spoileri biti. Hoću sam da iskusim endgame a posebno priču.

Dignuće im embargo da mogu da pišu generalno o igri i o endgame mehanikama, kao neće smeti da pišu i pričaju o samoj priča, ali ipak neću da rizikujem.
Igraću bilo šta drugo samo da ne vidim više Diablo IV naslov negde.
 
Preload kreće u četvrtak ujutro u 1am
 
hahah da, a oni sto odigrase do max lvla nekolko puta i znaju zmureci gde da idu i sta da rade to nikom nista
 
Nazad
Vrh Dno