Šta je novo?

Diablo II Resurrected

ja cu definitivno da kupim ovo. diablo 2 mi je jedna od omiljenih igara, i ostavila je takav utisak na mene tamo te 2000. godine. igrao sam je u navratima svakih par godina od tad. lvl 96 cekicadin mi je bio main :D

po meni vredi dati 60 usd samo za gamepad support. iskreno nisam ni znao koliko je dobro dok nisam probao d3 na xboxu. od tad sam d3 igrao samo na xboxu i switch-u, toliko sam zgotivio to da ni nemam dve expanzije na kompu (eto prilike da ih dobijem za dz uz d2r). ja se samo nadam da nece biti ili / ili mod. to jest ili samo gamepad ili samo tastatura i mis. zato sto akciju preferiram sa gamepadom a za managing inventara, kupi / prodaj i chat preferiram tastaturu i misa normalno. nadam se da ce moci seamless switch izmedju ta dva, fazon igram gamepadom, i onda uzmem misa i on instant radi.

u principu nalozio sam se na lost ark, preorderovao sam platinum verziju, ali postoji sansa da uopste necu moci da igram :D zali boze para... no dobro. d2r je bekap :D cetvorka nece jos skoro... od wowa sam digo ruke, neka izvinu treba da im dajem 10 evra mesecno, a nekad ne stignem ni par sati da odigram u mesecu, isto bacene pare.
 
deluje zanimljivo! veceras cu da kupim i probacu sledece nedelje, hvala na predlogu!
 
deluje zanimljivo! veceras cu da kupim i probacu sledece nedelje, hvala na predlogu!
Igrao sam i D2 pre 20 godina kao blesav, titan quest pre 15ak godina, D3 pre 8/9 godina, i sve to sam igrao godinama bez prestanka i ovaj Last Epoch mi nekako lezi bolje vise od svega toga. Path of Exile mi npr bas nije odgovarao, previse vremena bi mi oduzelo kad bih se posvetio onako kako volim, a to mi u ovim godinama na treba. Otvorio sam i temu za last epoch u igrama za pc, trenutno sam u end game-u sa sorcererom, posle leta cu i primalista da levelujem, manje vise sam u toku sa svim sto se desava u igri, tako da ako treba pomoc/savet, slobodno pitaj :) have fun!
 
Igrao sam i D2 pre 20 godina kao blesav, titan quest pre 15ak godina, D3 pre 8/9 godina, i sve to sam igrao godinama bez prestanka i ovaj Last Epoch mi nekako lezi bolje vise od svega toga. Path of Exile mi npr bas nije odgovarao, previse vremena bi mi oduzelo kad bih se posvetio onako kako volim, a to mi u ovim godinama na treba. Otvorio sam i temu za last epoch u igrama za pc, trenutno sam u end game-u sa sorcererom, posle leta cu i primalista da levelujem, manje vise sam u toku sa svim sto se desava u igri, tako da ako treba pomoc/savet, slobodno pitaj :) have fun!
Zar ovaj Last Epoch nije neki early access već godinu-dve?
Koliko je igrivo i završeno?
 
Zar ovaj Last Epoch nije neki early access već godinu-dve?
Koliko je igrivo i završeno?
Bolji endgame ima u ovom stanju sad nego D3 po mom misljenju. Trenutno je 0.8.2 verzija, na 0.9 ubacuju multiplayer (Q4 ove godine) a 1.0 je final release i izlazak iz early access faze, ocekuje se pocetkom sledece godine. Dev ekipa toliko dobro slusa i implementira svaki koristan feedback da to nisam video nikad ni u jednoj igri. Crafting je fenomenalan, a trenutni end game vrlo vrlo zanimljiv. Ocekuje se jos 2 end game sistema koliko sam shvatio. Potpuno je igrivo i ne podseca uopste na early access igru.
 
ja cu definitivno da kupim ovo. diablo 2 mi je jedna od omiljenih igara, i ostavila je takav utisak na mene tamo te 2000. godine. igrao sam je u navratima svakih par godina od tad. lvl 96 cekicadin mi je bio main :D

po meni vredi dati 60 usd samo za gamepad support. iskreno nisam ni znao koliko je dobro dok nisam probao d3 na xboxu. od tad sam d3 igrao samo na xboxu i switch-u, toliko sam zgotivio to da ni nemam dve expanzije na kompu (eto prilike da ih dobijem za dz uz d2r). ja se samo nadam da nece biti ili / ili mod. to jest ili samo gamepad ili samo tastatura i mis. zato sto akciju preferiram sa gamepadom a za managing inventara, kupi / prodaj i chat preferiram tastaturu i misa normalno. nadam se da ce moci seamless switch izmedju ta dva, fazon igram gamepadom, i onda uzmem misa i on instant radi.

u principu nalozio sam se na lost ark, preorderovao sam platinum verziju, ali postoji sansa da uopste necu moci da igram :D zali boze para... no dobro. d2r je bekap :D cetvorka nece jos skoro... od wowa sam digo ruke, neka izvinu treba da im dajem 10 evra mesecno, a nekad ne stignem ni par sati da odigram u mesecu, isto bacene pare.
D3 na konzolama nema veze sa D3 na PC-u. Stvarno ne znam kako mislis da ces moci da budes competetive sa gamepad-om, ali ako se tebi svidja, super.
 
@Skankhunt42 Jel si igrao Path of Exile?
da, od samog pocetka. igrao sam prosle godine opet, ali imaju problema sa konekcijom (barem ja imam), pa sam prestao. rubber band, ili predjem celu instancu i kad otvorim chest dobijem disconnect i ne mogu da se vratim da pokupim loot :ROFLMAO: jednostavno sam odustao. nakon sto sam sprcao evre i evre u igru :ROFLMAO: ako rese problem sa konekcijom i uvedu podrsku za gamepad (ovo mi je postalo jako bitno) u dvojci, igracu je sigurno. konacno sam kupio komp koji moze da podrzi path of exile (ryzen 3700 + radeon 6800), ali sa njima se nikad ne zna, mozda bude kompletno i potpuno neigrivo i na njemu.

Igrao sam i D2 pre 20 godina kao blesav, titan quest pre 15ak godina, D3 pre 8/9 godina, i sve to sam igrao godinama bez prestanka i ovaj Last Epoch mi nekako lezi bolje vise od svega toga. Path of Exile mi npr bas nije odgovarao, previse vremena bi mi oduzelo kad bih se posvetio onako kako volim, a to mi u ovim godinama na treba. Otvorio sam i temu za last epoch u igrama za pc, trenutno sam u end game-u sa sorcererom, posle leta cu i primalista da levelujem, manje vise sam u toku sa svim sto se desava u igri, tako da ako treba pomoc/savet, slobodno pitaj :) have fun!
hvala. nemam sad vremena ipak da krenem to. ali sam prilicno siguran da cu da ga kupim na steam-u, neka ga nek ima :)

D3 na konzolama nema veze sa D3 na PC-u. Stvarno ne znam kako mislis da ces moci da budes competetive sa gamepad-om, ali ako se tebi svidja, super.
ne razumem? kako nema veze? mislis zbog toga sto ima manje monstera? to je zapravo losije, nije prednost. kad imas vise monstera bolje rade skillovi, jer imas buildove koji zahtevaju da stalno lupas nesto. druga razlika je sto imas dodge, koji u zivotu nisam koristio. cela poenta diabla i arpg je ides i bijes - pritisnes jedan taster, ocistis ekran, ides napred, pritisnes taster, ocistis ekran, rinse and repeat :D da budem kompetitivan sa kim? sa samim sobom? :D nisam ni razmisljao o tome. u pravu si da verovatno ne mozes da budes u top 10 igraca na planeti ako igras sa gamepadom, svestan sam ja toga, ja vise ovde trejdujem komfort za progres.

inace mozda gresim, ali koliko vidim ovaj remaster je bas to - remaster. bez ikakvih poboljsanja. iskren da budem koliko god mi je d2 omiljena igra, postoje neke stvari koje me nerviraju i izludjuju. prvo je imunost monstera na hell tezini. mnogo mi je drago sto su u d3 to izbacili. nisam nista video o tome u d2r, ali pretpostavljam da ce da ostane isto, i to mi je bas bezveze. opet cu da rolam cekicadina jer je dosta retko naici na nekog ko je imun na magic dmg. kako se vi borite sa time? druga stvar je inventar i sto nema auto pickup stvari. super je retardirano za igricu u 2021 da moram da idem i klikcem sta hocu da pokupim sa zemlje?! kao i da pokupim tri stvari i moram da se vracam u grad sto mi trosi jbeni skrol??! ok je to bilo tamo negde 2000. godine, ali ako rade remaster mogli bi da promene te neke stvari da budu up to the standards :D

jel se secate nekog simpa builda za d2 koji nije toliko zavisan od opreme? ja sam mislio da rolam nekromansera sa idejom da samo vozim levi analog stick, a minionsi da ciste sve, ali ne ide to tako lako :) mislim bice to kad se docepam nekog hero editora za switch, ali za pc ne mogu...
 
Poslednja izmena:
da, od samog pocetka. igrao sam prosle godine opet, ali imaju problema sa konekcijom (barem ja imam), pa sam prestao. rubber band, ili predjem celu instancu i kad otvorim chest dobijem disconnect i ne mogu da se vratim da pokupim loot :ROFLMAO: jednostavno sam odustao. nakon sto sam sprcao evre i evre u igru :ROFLMAO: ako rese problem sa konekcijom i uvedu podrsku za gamepad (ovo mi je postalo jako bitno) u dvojci, igracu je sigurno. konacno sam kupio komp koji moze da podrzi path of exile (ryzen 3700 + radeon 6800), ali sa njima se nikad ne zna, mozda bude kompletno i potpuno neigrivo i na njemu.
Neće ti raditi :) Ortak je probao sa 3900x+3080 i dalje je mučenje kad je dosta stvari na ekranu. Jednostavno takav je engine. Možda se stvari poprave sa PoE 2.
Inače problema sa konekcijom nema. Ne žale se ljudi mnogo, samo na početku lige.
 
to je to, nikad dovoljno jak komp za poe :D

takodje, ne znam da li ce da promene sistem u multiplayer igri da itemi padaju svima isti pa ko prvi pokupi. to je po meni jako bezveze, u d3 je mnogo bolje reseno, svako ima svoj loot.

edit: koliko vidim nema personal loot.... nista, onda ili igras samo sa ljudima koje znas, pa se lepo dogovorite sta kome ide sto padne, ili igras sam. jel ce da rade stari hero editori za single player likove? mozda je i to resenje za mene.
 
Poslednja izmena:
to je to, nikad dovoljno jak komp za poe :D

takodje, ne znam da li ce da promene sistem u multiplayer igri da itemi padaju svima isti pa ko prvi pokupi. to je po meni jako bezveze, u d3 je mnogo bolje reseno, svako ima svoj loot.
Sumnjam da će to ikada promeniti. Quality of Life npr. njih preterano i ne interesuje. Koliko sam shavtio ljudi guraju neku svoju priča i briga ih da li je D3 prodat u 12mil kopija.
 
jasno :) nista onda, klasik ostaje klasik :D botovi ce opet da upropaste multiplayer, ali sta sad. lan party ftw, samo sto ja nemam sa kim da ga pravim vise -.- tad pocetkom 21. veka smo preterivali kompjuter u onim zidarskim kolicima da bi igrali diablo, quake, ut, cs i aoe :D :D :D :D :D dal sto sam bio srednjoskoljka ili sto je to bilo bolje vreme ali - bilo je bolje :D
 
ne razumem? kako nema veze? mislis zbog toga sto ima manje monstera? to je zapravo losije, nije prednost. kad imas vise monstera bolje rade skillovi, jer imas buildove koji zahtevaju da stalno lupas nesto. druga razlika je sto imas dodge, koji u zivotu nisam koristio. cela poenta diabla i arpg je ides i bijes - pritisnes jedan taster, ocistis ekran, ides napred, pritisnes taster, ocistis ekran, rinse and repeat :D da budem kompetitivan sa kim? sa samim sobom? :D nisam ni razmisljao o tome. u pravu si da verovatno ne mozes da budes u top 10 igraca na planeti ako igras sa gamepadom, svestan sam ja toga, ja vise ovde trejdujem komfort za progres.

inace mozda gresim, ali koliko vidim ovaj remaster je bas to - remaster. bez ikakvih poboljsanja. iskren da budem koliko god mi je d2 omiljena igra, postoje neke stvari koje me nerviraju i izludjuju. prvo je imunost monstera na hell tezini. mnogo mi je drago sto su u d3 to izbacili. nisam nista video o tome u d2r, ali pretpostavljam da ce da ostane isto, i to mi je bas bezveze. opet cu da rolam cekicadina jer je dosta retko naici na nekog ko je imun na magic dmg. kako se vi borite sa time? druga stvar je inventar i sto nema auto pickup stvari. super je retardirano za igricu u 2021 da moram da idem i klikcem sta hocu da pokupim sa zemlje?! kao i da pokupim tri stvari i moram da se vracam u grad sto mi trosi jbeni skrol??! ok je to bilo tamo negde 2000. godine, ali ako rade remaster mogli bi da promene te neke stvari da budu up to the standards :D

jel se secate nekog simpa builda za d2 koji nije toliko zavisan od opreme? ja sam mislio da rolam nekromansera sa idejom da samo vozim levi analog stick, a minionsi da ciste sve, ali ne ide to tako lako :) mislim bice to kad se docepam nekog hero editora za switch, ali za pc ne mogu...
Sta tacno ne razumes? Pitas kako nema veze, a onda recenicu nakon toga navodis tacno jedan od razloga zasto nema veze i istices ga kao prednost. Nije poenta u tome koja igra jeste ili nije bolja(mada, da se razumemo, D3 na PC jeste za koplje bolja zbog nekih drugih stvari koje nemaju veze sa kontrolnom semom) vec je poenta posta bila da istaknem kako D3 za PC i D3 za konzole nisu ista igra i kako gamepad ne bi funkcionisao u end game igranju PC verzije igre.

Shodno tome, gamepad ce tesko funkcionisati na endgame igranju D2 igre. ARPG na PC-u nije zanr koji se igra gamepad-om. Za konzolase ima skroz drugaciji zanr koji je prilagodjen(realno uproscen i usporen) gamepad kontrolnoj semi i ta 2 "podzanra" se dosta razlikuju. Lepo je sto se tebi svidja da se setkas i cistis ekrane jednim dugmetom, ne znam koliko je pametno da se hvalis da ne koristis osnovnu mehaniku igre(dodge), ali u svakom slucaju moje uzivanje i tvoje uzivanje, iako izuzetno razlicito, nije iskljucivo.

Medjutim, bilo kako bilo D2 R nije casual focused iskustvo(ili se barem nadam da nece biti) kao sto je bio D3 za konzole, stoga nema smisla zaglupljivati ga(auto pickup, beskonacni inventory, sklanjanje tezinskih mehanika jer "nerviraju") kako bi apelovali na casual publiku jer ce time oterati neku malo vise hard core publiku.
 
to je tvoje misljenje. cinjenica je da je gamepad support implementiran u d2r, i da ce biti implementiran u d4, i svaki naredni diablo. meni se to svidja, tebi ne, svako misli sta oce :D

ja sam siguran da nece biti problema da se igra bilo koji diablo gamepadom ako je implementirana podrska za njega, a nije budzeno 3rd party resenjima. uostalom, d2r izlazi i za konzole. mislis da ce za konzole ovaj put izaci drugacija verzija, kao sto je d3 pravljena druga verzija? mozda. a mozda i - ne. u svakom slucaju ja sam sad omatorio i vise volim da igram igru nego da ona igra mene, tako da pozdravljam svaki casual element koji se ubacuje u igre, jer ako imam par sati nedeljno ili mesecno da sednem uz komp i igram zelim da se zezam, a ne da dozivljavam igru kao posao, dosta mi je i ovaj jedan.

edit: filthy casuals :D
 
Poslednja izmena:
to je tvoje misljenje. cinjenica je da je gamepad support implementiran u d2r, i da ce biti implementiran u d4, i svaki naredni diablo. meni se to svidja, tebi ne, svako misli sta oce :D

ja sam siguran da nece biti problema da se igra bilo koji diablo gamepadom ako je implementirana podrska za njega, a nije budzeno 3rd party resenjima. uostalom, d2r izlazi i za konzole. mislis da ce za konzole ovaj put izaci drugacija verzija, kao sto je d3 pravljena druga verzija? mozda. a mozda i - ne. u svakom slucaju ja sam sad omatorio i vise volim da igram igru nego da ona igra mene, tako da pozdravljam svaki casual element koji se ubacuje u igre, jer ako imam par sati nedeljno ili mesecno da sednem uz komp i igram zelim da se zezam, a ne da dozivljavam igru kao posao, dosta mi je i ovaj jedan.

edit: filthy casuals :D
Od D4(i bilo kog narednog diabla) se ne ocekuje nista s' obzirom na to da ga izbacuje skroz druga firma koja je poznata po (ne)kvalitetu svojih naslova. Sto se tice tvoje sigurnosti, mislim da je neosnovana. D2 i D3 prosto nisu igre koje su igrive gamepad-om na endgame-u, a da li ce i ako da koliko da menjaju D2 za konzole, to je vec druga stvar.

Niko ti ne brani da biras kakve ces naslove igrati, ali mi nema smisla da se nadas "casuelizaciji" vec postojecih "ne-casual" naslova. To mi deluje isto kao da na primer, zelis da igras mario kart, ali upalis gran turismo ili dirt rally i onda uzmes da se zalis sto moras da prilagodis brzinu prilikom ulaska u krivinu i da se pravdas kako ti se to ne radi jer si "omatorio" i nemas vremena da ulozis u igru.
 
indeed, sve si u pravu. osim toga da je arpg neigriv gamepadom. za d2r konkretno sam siguran da ako zadrze kontrolnu semu iz originala da ce gamepad biti bolji. imas 4 ili 8 skillova koje mozes da bacas na dohvat ruke tj. prsta, a ako koristis tastaturu onda moras f1, f2, pa desni klik ili kako vec to bese islo....

edit: a i poredjenje sa voznjama ti nije na mestu. bas mario kart i slicne igre su teske. veliki sam fan gt i forza serijala i tamo imas jednostavno jedan trigger kocnica, drugi gas, kraj price. vozila se ponasaju kao u zivotu, sve je predvidivo, opustis se i vozi. jos ako imas volan sreci nikad kraja, sednes i vozis auto, kao sto inace vozis svaki dan. u kart igrama sve nesto leti, prevrce se, pucaju te necim, ti treba da pucas u njih, skupljas neke power upove, ne znas ni gde si ni kako se zoves :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Po meni je veci problem sto je sa Lord of Destruction, dvojka mnogo poboljsana sa quality-of-life aspekta.
Runewords, egzekucija skillova, multisocket itemi, ethereali, dodatak druida i assasinke etc.
Vise bih voleo da su remasterovali LoD nego vanillu tbh.
 
zar ovaj remaster ne ukljucuje lod????
 
Pogledah sada, ukljucuje. Istripovah gadno, izvinjavam se.
 
Mislim da je (originalni) D2 strava igra i bezbroj puta sam počinjao da je igram (prešao jednom i ceo prvi act).
Ali jednu stvar moja svest nikako da proguta - respavnovanje protivnika, kad se restartuje igra.

To mi nekako totalno ubije uživljavanje u svet (znam da samo respawnuje najslabije protivnike, i da je to zato da ljudi mogu da budže exp i iteme... ali ipak).
Oću bre ko u kecu (i ostalim igrama), da bude pustoš gde sam prošao, a ne mali smarači iznova i iznova.
Oću normalan save, a ne "save and quit".
Možda nešto krucijalno propuštam, ali mi je takav koncept igre, jednostavno preteško za progutati.

I nisam jedini. Vidim da mnogi ljudi osećaju kao ja.
Je l' ima neki mod koji bi ovo možda odradio (da bude ko D1)?
Možda baš u ovom remasteru?
 
strava igra i bezbroj puta sam pocinjao da je igram :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

dotakao si osetljivu temu, mnogi bas to vole u vezi ove igre. to je jedna od stvari koje joj daju "replay value". ja mislim da bi bilo ok da moze da se bira, oces li ovako ili onako...
 
strava igra i bezbroj puta sam pocinjao da je igram :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Pa to ti kažem. :)
Sve mi je super u igri.
Kvestovi su mi ok.. atmosfera mi je ok.. način upravljanja...
Ali kad vidim male smarače iznova i iznova, izgubim volju...

Onda posle godinu dana, pokušam ponovo da progutam, pa posle nekoh vremena opet ne mogu :)
 
Pa to ti kažem. :)
Sve mi je super u igri.
Kvestovi su mi ok.. atmosfera mi je ok.. način upravljanja...
Ali kad vidim male smarače iznova i iznova, izgubim volju...

Onda posle godinu dana, pokušam ponovo da progutam, pa posle nekoh vremena opet ne mogu :)
Niko te ne tera da ih ubijas ponovo, mozes i da ih pretrcis, ali ti mali smaraci su sustina svakog arpg-a jer oni nose najzanimljiviju loot tablu, pa kad ti ispadne jah runa od nekog malog smaraca nema boljeg osecaja :) Uostalom, i kad farmas bilo kog bossa, niko ne ubija sve trash mobove, nego se protrci do bossa. Ne znam da li ijedan arpg u poslednjih 20 godina nema respawn monstera po novom ulasku u igru.
 
Pa nije li to kao svojevrsni cheat?
Ono kao... stojiš na prvom nivou... i čekaš da ti padne mač, koji bi inače trebao da dobiješ na 5. nivou? :)
Moguće da si u pravu za ovo sa arpg,, jer ja ih nisam nešto puno igrao (ili uglavnom matorije igram), i više sam igrao fps rpg-ove ili potezne.
Ali čini mi se da recimo Torchlight nema respawn.. mada sam i to poodavno igrao.
 
S obzirom da trash mobovi obicno imaju drop chance u rasponu od 0.1 do 0.5% za bilo kakav zanimljiviji loot, pre bih farmanje iznova i iznova takvih trash mobova nazvao posvecenost ili zaludjenost, kako god, ali ne bih to nikako nazvao cheat-om. Farmanje je svrha arpg-a, ubijao mobove ili ubijao bossa, manje vise mu dodje na isto, isti je smisao i cilj, samo zavisi sta farmas i trazis :)
Hm, za torchlight ne mogu se setim iskreno, igrao sam i ja keca, ali vrlo malo, previse cartoonish mi je bio, ali ne mogu da se setim respawn-a.
U svakom slucaju, kad te neki arpg onako dobro zavoza i kad postavis neke ciljeve koje iteme juris, nekako svako sledece farmanje postane lakse. Jos neki dobar rok u pozadini na sluske, i moze ceo dan da prodje : ))
 
ma ne respawnuje se samo tres, nego sve? kako bi inace farmovao bosove? i slazem se da nije neka frka sto se respawnuju, mene vise smara sto mi se brise i mapa :D
 
S obzirom da trash mobovi obicno imaju drop chance u rasponu od 0.1 do 0.5% za bilo kakav zanimljiviji loot, pre bih farmanje iznova i iznova takvih trash mobova nazvao posvecenost ili zaludjenost, kako god, ali ne bih to nikako nazvao cheat-om. Farmanje je svrha arpg-a, ubijao mobove ili ubijao bossa, manje vise mu dodje na isto, isti je smisao i cilj, samo zavisi sta farmas i trazis :)
Hm, za torchlight ne mogu se setim iskreno, igrao sam i ja keca, ali vrlo malo, previse cartoonish mi je bio, ali ne mogu da se setim respawn-a.
U svakom slucaju, kad te neki arpg onako dobro zavoza i kad postavis neke ciljeve koje iteme juris, nekako svako sledece farmanje postane lakse. Jos neki dobar rok u pozadini na sluske, i moze ceo dan da prodje : ))
Ali zato je 100 puta uzastopno speed run do Mephista i njegovo ske.javanje bio must u pogledu EXP i loot-a...
 
Nazad
Vrh Dno