Šta je novo?

Diablo 3

Jel se dobija achi za to?
 
Jel se dobija achi za to?

Ma jok ali kapiram da je lepo kada klikneš na blacksmitha da vidiš da je naučio sve koje je mogao. :D

E krastavac, sad moram i ja da bacim pogled na to i koliko je zeznuto da se uradi, završio sam ach i nemam šta da radim. :)

pff, nemam golde za ove nenormalno cenjene...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
Vratio sam se na diablo posle 9 meseci pauze.Igram monka i bio sam paragon 24 level kada sam prestao da igram sa nekih 106k dps-a.
Sada posle 3 nedelje igre imam 199k dps ne buffovan(self buff 228k) i 47k life-a,46 paragon trenutno,nisam ni jedan item kupio za real cash :)
Neke ljude od ranije sa bencha imam vec u friend listi,ali vidim da slabo igraju,ko igra aktivno i hoce neki party zajedno da prodjemo neka me doda >> http://eu.battle.net/d3/en/profile/Justify-1125/hero/19962932
Trenutno farmam act 1 FoM na mp8 bez nekih vecih problema,moze i mp9 ali moram paziti :)
Da li MF 600+% moze pomoci da brze nalazim legend i set iteme? da li je neko primetio razliku izmedju 400,500 i 600%?
 
Trenutno farmam act 1 FoM na mp8 bez nekih vecih problema,moze i mp9 ali moram paziti :)
Da li MF 600+% moze pomoci da brze nalazim legend i set iteme? da li je neko primetio razliku izmedju 400,500 i 600%?

Tesko moze bilo ko da ti odgovori na to pitanje jer ti MF povecava verovatnocu da imas priliku da ti padne legendary a ne povecavas broj legendarnih koji ce ti stvarno pasti.
Vrlo lako moze da se dogodi da ti igras sa 600% MF a neko sa 100% MF i da njemu padne za 100 sati 50 legendarija tebi 40, a onda u sledecih 100 sati da tebi padne 100 a njemu 10.

Igra nema nikaka sredinu pa da ti budes iznad proseka sa vise MF jer igra traje beskonacno. Moze to sto ti imas 600% MF da ti se isplati u prvih 500 sati a moze i za 50,000 sati kad odigras 50,500 sat.
 
Tesko moze bilo ko da ti odgovori na to pitanje jer ti MF povecava verovatnocu da imas priliku da ti padne legendary a ne povecavas broj legendarnih koji ce ti stvarno pasti.
Vrlo lako moze da se dogodi da ti igras sa 600% MF a neko sa 100% MF i da njemu padne za 100 sati 50 legendarija tebi 40, a onda u sledecih 100 sati da tebi padne 100 a njemu 10.

Igra nema nikaka sredinu pa da ti budes iznad proseka sa vise MF jer igra traje beskonacno. Moze to sto ti imas 600% MF da ti se isplati u prvih 500 sati a moze i za 50,000 sati kad odigras 50,500 sat.

Uh, sada mi je jasno zašto takav nik. :D

Ja se ne slažem baš jer 90% igrača završi kampanju, dogura možda do levela 30 paragona i batali igru.

Kakav je za njih onda smisao MF...
 
Uh, sada mi je jasno zašto takav nik. :D

Ja se ne slažem baš jer 90% igrača završi kampanju, dogura možda do levela 30 paragona i batali igru.

Kakav je za njih onda smisao MF...

Ovo sto je rekao,mozda i ima smisla,jer je znalo na mp7 farma da mi padne za jedan run 4-5 legend itema dok na mp9 za isti run je palo 0 komada sa bar 50-70% vecim MF otprilike.Naravno uvek je bolji veci MF,ali pitanje je da li uopste ulagati na opremi taj stats umesto dmg-a,ipak smatram da je bolje imati veci dmg i farmati veci mp nego % MF.
 
Ovo sto je rekao,mozda i ima smisla,jer je znalo na mp7 farma da mi padne za jedan run 4-5 legend itema dok na mp9 za isti run je palo 0 komada sa bar 50-70% vecim MF otprilike.

Dešava se naravno ali 500 sati da bi se isplatilo je previše.... Kažem, većina igrača je casual i batali igru pre 100h.
 
Poslednja izmena:
pa diablo nije igra da se igra samo 500h. ko hoce da igra 100h neka nadje drugu igru
 
Ja sam oduvek gledao na drop ovako:

Item, neki set ili legendari, ima sansu da padne sa 0% MF recimo 0,0001 na nekom belom obicnom mobu. Sto znaci da moras da ubijes 10,000 takvim mobova da bi imao sigurnu sansu da ti padne taj item. Tu ulazi onaj random number, da li ce ti pasti item posle 1. moba ili 9,999. moba.

Onda dodas tu MF 500% i sad imas sansu od 0,0005 sto znaci da treba da ubijes 2,000 takvih mobova.

E sad otezavajuca okolnos je ta sto ti kad udjes na server, on je vec postavio svaki moguci item koji ti mozes da dropujes. Sto znaci da ako server nije dovoljno "obogacen" mozes ti da imas 100,000 % MF nece ti pasti vise legandarija od onoga sto server vec ima u sebi. Stoga je po meni uvek bilo bolje odigrati sto vise partija, ciscenja servera, a za to ti treba sto veci DMG nego igrati manji broj servera sa velikim MF.

Kad kazem server obogacen mislim na onaj pocetni problem sa random number, koji ti utice na to da li ces ubiti 1 moba i dropati item od 0,0001 % sanse ili 9,999 primeraka tog moba i pasce ti taj item. Posto ne pamti koliko si ga vec puta ubio, svaki put kreces iz pocetka.
 
Poslednja izmena:
evo smešne situacije:
rasprodao sam neke gluposti i nakupio nekako novca nekog, pa rekoh aj da kraftujem amulet...

i tako, kao po običaju ništa lepo da padne, i onda odjednom, ovo:
1.png


ja bleno... sta je bre ovo...

i onda... pošto je ostalo još par gemova, aj i to da završim, da potrošim... i odmah sledeći padne ovaj:
2.png


gledam ja u ekran... pitam se: jel ovo skrivena kamera?
 
^
Au kako su dobri pa to je strasno!Ajde dodaj me ako hoces pa da mi linkujes amulet-e!Bas me interesuje kako bi meni stajali!:p
bro82#2136
 
vazi, evo sad cu... online sam, ali moram da radim nesto, pa sam afk...

i dalje sam u čudu... dva skoro identična amuleta za redom, mora da im se pokvario random generator :p
 
onaj prvi je sick :) fali samo as za perfect :)
ako hoces helm, chest i pants reci :)
 
Poslednja izmena:
vazi, evo sad cu... online sam, ali moram da radim nesto, pa sam afk...

i dalje sam u čudu... dva skoro identična amuleta za redom, mora da im se pokvario random generator :p

Nije se pokvario to je samo ono sto sam ja pricao. Mozes da pokusas 1put pa da padne dobar a mozes da cekas 9,999 puta. A onda se dogodi, vrlo retko naravno da dodju 2 u 5 pokusaja od mogucis 20,000 komada.
 
znaci pomalo i str, jer daje armor.
Wizardi a pogotovo WD uvek imaju malo armora pa nije lose
 
Lag je sredjen. Igrao sam malo prethodna tri dana i nisam imao probleme.
 
Dajte neki link gde mogu da unesem statse oružja i da vidim koliko mi daje crveni ili zeleni gem? Ako ima toga, znam da ste postovali nešto tako ranije.
 
u pa vec si lvl 46
mogu da ti dam mnogo jacu sekiru od 700dps sa kojom neces imati problema.
Samo pretrazi AH sa stavkom "level reduced" i bice ti sve jasno :)

Inace nemoj da kreces sa drugim ( osim ako ti se vise igra neka druga klasa ).
Igra zapravo pocinje tek na lvl 60 : najbolji itemi, grind paragon nivoa, uber bosovi... Sav multiplayer je na lvl60
 
Kako mogu to da pozajmim dok ne nađem/kupim nešto kršteno?

Barbarian mi je prirastao, nego dok sam eksperminentisao pravac uhvatim sa doktorom, tako da ću pokušati i njega da lvl do 60 onako u pauzi :)
 
*noob*
Počeo doktor da mi posustaje :)
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Presretach-2657/hero/31774519
Obrnuo sam priču na normal i sad gledam da se dokopam 60lvl (on line) pa da krećem sa drugim iz početka.

Gde škripi?
Malo poradi i na odabiru skilova. Ne traba ti pasiv circle of life,koristi gruesome feast(odlican dps buff uz dobar pickup radius). Izbaci mass confussion i fetish army pa ubaci spirit walk i soul harvest ( isto dobar dps buff). Isto tako nema potrebe za emeraldom u free socket. Za wd-a je primary topaz(inteligence) pa to i koristi,eventualno amethyst ako ti bas skripi za life. Ruby u oruzje(sto jaci imas) je najbolji izbor do inferna. Ponudio sam se in game da ti pomognem sa savetima,ali nisi bio zainteresovan :p. U potpisu : frusciante :)
 
Izvini nisam primetio od onog silnog krkljanca neznam ni gde su neprijatelji, još nisam navikao da pratim chat.
Obratiću pažnju, @ratko0309 prepravio sam ovo što si predložio.
 
Vrh Dno