Šta je novo?

DFI DK 790fxb M2RSH Crkla

kosta_87

Slavan
Učlanjen(a)
15.06.2008
Poruke
61
Poena
309
Imam plocu iz potpisa i naslova, ali je crkla, sta je tacno crklo pojma nemam.
Na displeju mi cim upalim racunar prijavljuje gresku 88 koja je u njihovoj knjizici ne definisana, ima li neko ideju sta moze da bude??? ja mislim da je crko chipset, ali nisam siguran. inace 100 puta sam brisao CMOS ali nista. imao sam i pre bagove tipa FI ili IF nisam siguran ali tad je bila memorija u pitanju.

Pomagajte ako znate da ne kupujem novu. Hvala
 
Vidim na drugim forumima da je ta greška više puta bila vezivana za procesor i njegovo crkavanje.
 
otishao joj je chipset. odnesi je na reklamaciju da ti daju novu plochu.
 
otishao joj je chipset. odnesi je na reklamaciju da ti daju novu plochu.

rado bih je odneo ali sam skinuo hladnjak sa NB i stavio vodeni blok. mogu ja da vrnem hladnjak na nju, ali mislim da ce me izvaliti.
Sta sam sve procitao po forumima znaci strasno. Mozda je i PSU... :)
 
za vikend cu probati jos jednom sve moguce, cak cu da zovem i popa da ga osvesta pre nego sto ga upalim :) ... a ako nista ne uspe idem da se zalim...
 
Moja ploča je takođe crkla pre nekoliko nedelja (kod 88) zajedno sa jednom grafom (Sapphire HD4770). Šta je od ove dve stvari povuklo onu drugu, nemam pojma, ali crkoše obe u tandemu :p. Pošto sam na NB bio stavio IFX zbog njegovog pregrevanja, skinuo sam ga i uredno vratio stock heatsink i odneo je u servis. Pre nekoliko dana sam dobio novu ploču kod koje je NB 'ladan ki špricer ,). Sada na drugoj ploči sa malim Revoltekom na NB-u koji se vrti na nekom nižem broju obrtaja temperatura NB-a ne ide preko 50C (inače isto ovo sam pokušao i na staroj ploči i nisam postigao ništa - opet sam dobijao temperature od 65+C - zato sam i pazario IFX).

Sve ovo me navodi na to da sa prethodnom pločom definitivno nešto nije od starta bilo u redu. Yeb'ga, takav primerak... Enivej, sad je sve OK. Zamenio sam i grafu i dobio drugu (ladniju) ploču. Na svu sreću ništa od drugih komponenti nije stradalo. Čak je i RAID0 proradio sa novom pločom pa nisam morao da se yebawam sa reinstalacijom windouza :banana:.

Samo nemoj u servisu ništa da im pričaš o vodenom hlađenju i biće OK. Sem toga, jedan od feature-a ploče jeste i zamenljivi hladnjak na NB-u tako da nisi radio ništa neregularno...
 
E, da, konačno sam i obrno ventove - sad je sve po PS-u. Okačiću i sliku-dve u onoj "mojoj" temi samo zadnje dve nedelje sam u tolikoj gužvi da ne mogu ništa živo da stignem...
 
Moja ploča je takođe crkla pre nekoliko nedelja (kod 88) zajedno sa jednom grafom (Sapphire HD4770). Šta je od ove dve stvari povuklo onu drugu, nemam pojma, ali crkoše obe u tandemu :p. Pošto sam na NB bio stavio IFX zbog njegovog pregrevanja, skinuo sam ga i uredno vratio stock heatsink i odneo je u servis. Pre nekoliko dana sam dobio novu ploču kod koje je NB 'ladan ki špricer ,). Sada na drugoj ploči sa malim Revoltekom na NB-u koji se vrti na nekom nižem broju obrtaja temperatura NB-a ne ide preko 50C (inače isto ovo sam pokušao i na staroj ploči i nisam postigao ništa - opet sam dobijao temperature od 65+C - zato sam i pazario IFX).

Sve ovo me navodi na to da sa prethodnom pločom definitivno nešto nije od starta bilo u redu. Yeb'ga, takav primerak... Enivej, sad je sve OK. Zamenio sam i grafu i dobio drugu (ladniju) ploču. Na svu sreću ništa od drugih komponenti nije stradalo. Čak je i RAID0 proradio sa novom pločom pa nisam morao da se yebawam sa reinstalacijom windouza :banana:.

Samo nemoj u servisu ništa da im pričaš o vodenom hlađenju i biće OK. Sem toga, jedan od feature-a ploče jeste i zamenljivi hladnjak na NB-u tako da nisi radio ništa neregularno...


koja firma je u pitanju?
 
Alti (Win-Win). Servis je na NBG u Dušana Vukasovića, ako sam dobro zapamtio.
 
cuo sam se sa servisom, nosim sledece nedelje na zamenu...
 
Držim ti palčeve ;)
 
Ja sam tu foru sa 40mm ventom na nb odradio kod sebe i prezadovoljan sam. Uzeo sam Coolink radi na 5500 obrtaja i skoro pa ga i ne čujem( čujem tek kada otvorim bočnu stranicu i približim se kuleru od procesora ) .
 
Poslednja izmena:
E, da, konačno sam i obrno ventove - sad je sve po PS-u. Okačiću i sliku-dve u onoj "mojoj" temi samo zadnje dve nedelje sam u tolikoj gužvi da ne mogu ništa živo da stignem...

Svaka cast, drago mi je da je sve "doslo na svoje mesto", i ta ploca i ventilatori! :wave:
 
Pa ispalo je da sam sve vreme (uglavnom bezuspešno) rešavao problem koji se, na kraju, rešio sam od sebe - crkavanjem ploče :d
 
Vrh Dno