Šta je novo?

Desktop 60-70k sa integrisanom grafikom

Nikolasbg

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruke
186
Poena
169
Treba mi pc za programiranje i rad sa vecim brojem tabova. Znaci da bude brz u svakodnevnom radu. HDD mi ne treba i grafika iskljucivo integrisana da bude. Sta da kupim za ove pare? Eventualno bih dodao jos ako je bolje jer se kupuje na duze staze. Nije hitno, ali bih uzeo sto pre, osim ako nesto novo stize uskoro.
 
Ryzen i integrisana grafa - nemoguće jer ti procesori dolaze bez nje. Možeš da nađeš polovnu GT710 za ~20e npr. da baca sliku.

R7 1700 je 285e na KP-u, Asus Prime B350 Plus ploča oko 100-110e ovde, 8GB DDR4 na 2666+ jedan štap ~70e, Chieftec GPE-500S ~50e, MS Industrial kućište po izboru ~20-50e.

I ostaje za polovnu grafu.

Poželjno bi bilo uzeti i LC-CC-120 i klokovati CPU na ~3.8-4GHz, kasnije u perspektivi dodati SSD.
 
Poslednja izmena:
Nema, ima samo video izlaze kao i sve ostale. To je za budući AM4 APU.

Preporuka za SSD - ako imaš malo više para Samsung 960 EVO, pa Intel 600P, pa 850 EVO.
 
Poslednja izmena:
U svakodnevnom radu tesko da ces osetiti.
 
Nema u Emmi normalnog napajanja.
Sve sami Raidmax i TT LitePower krsevi.

Uzmi Chieftec GPE-600S, oko 7.000 u Moni***, ili Seasonic SS 520GB, oko 8.300 u Viph****.
Seasonic je najbolji izbor dok god ima za 8.300 dinara definitivno.
 
Kupio sam procesor, ovih dana cu ostale komponente. Da li je potrebno apdejtovati bios Asus-PRIME-B350-PLUS ploci? I zasto je PLUS bolja od ostalih Asus b350?
 
Poslednja izmena:
To je jedna od najboljih B350.

Na svakoj Ryzen ploci je pozeljno(na nekima je i potrebno jer se dosta dobija) da se radi Bios update.
 
Bios update mozda treba da se uradi.
 
Ja imam tu ploču i corsair vengeance lpx 3000 i radi, doduše kod mene ne radi na 2933 nego na 2800. Ponekad mi se desi da kad palim komp bude ono 3 puta resetovanje, kao kad testira napone i tajminge, ali onda se komp normalno upali. Tako da, kao što reče Ivan, ti likovi iz Emmija bulazne.
 
Mora da se podesi da radi na vise od 2133, 2133 je default takt kad se ubode.
 
U biosu, vidi da li ima neko automatsko podesavanje pa probaj sa njim, ako nece onda manualno.
 
Ja imam tu ploču i corsair vengeance lpx 3000 i radi, doduše kod mene ne radi na 2933 nego na 2800. Ponekad mi se desi da kad palim komp bude ono 3 puta resetovanje, kao kad testira napone i tajminge, ali onda se komp normalno upali. Tako da, kao što reče Ivan, ti likovi iz Emmija bulazne.

da to je bash normalno. Ko da kupish novi auto pa nekad necje upali upali iz nekoliko puta to je bash OK.
Jeste vi ljudi mazohisti ?:)

Ryzen je super stvar, ali samo u jednom, da smanji cenu intelu :)
 
Poslednja izmena:
https://youtu.be/4RMbYe4X2LI

Samo treba redovno azurirati bios, posto je ipak nova platforma, i malo se raspitati za plocu i nema problema.
 
Ja sam promenio 5 biosa i 3 tipa rama i boze koje sam duhove tamo u mislim maju imao sa 1700. Samo je otishlo na dobosh.
Masina se ne pali. Smrzne na biosu. Plavi ekrani tako "ponekad" ne chesto ali dese se. Kome to treba ?
 
X299 platforma spaljuje ploce jer je potrosnja nekontrolisana, X99 platforma je imala 300 problema po izlasku.

Normalno je da kad nesto kupis cim izadje budu neki problemi koji se ispeglaju kroz bios/drajvere.
Kad sam uzeo RX 470(par nedelja po izlasku) desavalo mi se da ventilatori zabodu na 100% i nista sem restarta ne pomaze, pri gledanju streamova mi se desavalo da ekran pocrni na trenutak, pa se vrati u normalu. Sve je reseno kroz drajvere.

Early adopters problemi se ne mogu smatrati stalnim problemima na platformi..
 
Nazad
Vrh Dno