Šta je novo?

Dell U2412M IPS/LED

nisam primetio glow ni LED bleeding

Baš ni malo. Jesi li gledao neki film bioskopskog formata tj. sa "crnim trakama" i kako ti to izgleda. Kod mene, a koliko sam čitao i kod većine ljudi po ćoškovima crne trake nisu crne već imaju onaj famozni glow pa su svetlije na tima mestima.

Videti slike u attachment-u.
 

Prilozi

  • IMAG2921.jpg
    IMAG2921.jpg
    521.5 KB · Pregleda: 274
  • IMAG2927.jpg
    IMAG2927.jpg
    215 KB · Pregleda: 278
Poslednja izmena:
Pa kud bas nadje "Prometeja" za prikazivanje :p
 
Pa kud bas nadje "Prometeja" za prikazivanje :p

To mi prvo palo pod ruku :)

Baš sam se pitao da li će neko prepoznati scenu. I drugi screen je iz jednog skorašnjeg filma ;)

Edit:
Tony Stark 3 :)

Nego kako kod tebe izgledaju filmovi na 2312HM. Ima li glow-a u ćoškovima?
 
Poslednja izmena:
:D:D:D

Gledao sam ga ponovo bas pre neki dan (nesto sredjivao prevod, nije bio bas najbolji), pa sam momentalno prepoznao scenu, tj. pecine :p
A i ovo drugo mi nesto poznato, pravo da ti kazem... ali tesko da cu se setiti :)
 
spustio sam roletnu i stavio sam crnu sliku (napravio u GIMPu :D) i primetio sam da ipak ima glow/bleeding po ćoškovima, najizraženije je u gornjem levom
nisam primetio ranije jer sam se navikao na probijanje pozadisnkog osvetljenja kod prethodnog monitora (Samsung BX2340)

inače, danas se pojavio mrtav crveni ili ljubičasti piksel, u gornjoj levoj devetini bliže centru ekrana, nakon (trećeg dana na ovom monitoru) igranja Trackmania Nations Forever (trenutno imam oko 87,5K poena, ako nekoga zanima) :( igrao sam na proflu monitora za igre
podsetilo me na moj prvi TFT monitor koji je imao mrtav pixel zelene boje blizu gornje ivice
 
Poslednja izmena:
odgledam sam ceo film na ovom monitoru. ima probijanja osvetljenja (ili glow-a, ne umem da razlikujem, izgleda) koje meni smeta nakon iskustva sa prethodnim monitorom (koji ima ujednačeno probijanje i gore i dole). slika je dobra, boje vernije itd itd

još uvek nisam uspeo da oživim zaglavljeni crveni piksel (vidi se na beloj i zelenoj pozadini, na crvenoj, plavoj i beloj ne) :(
 
Probaj masiranjem da pokreneš taj piksel. Meni je to uspelo na oba monitora na kojima mi se to pojavilo (matori Samsung 940B koji i danas koristim i Samsung XL2270HD koji koristim kao TV u spavaćoj). Pikseli se zaglavili ubrzo nakon kupovine ali su nestali nakon masiranja i nisu se vraćali.
 
Najbolje je da kombinuje softver i "masiranje".
 
i masiram i ovo mu puštam i "udaram" i pevam al' ne vredi
 
Ja sam svojevremeno svom SONY-u HX73 priustio najpre relax, potom tajlandsku... a onda i full-on eroCku masazu, kao ultimativnu... ali ne vredi, osta' zaglavljen sub-pixel :p
 
Pa od tajlandske masaze piksel je dobio prijapizam, i tu vise nije bilo pomoci. Pocetnicka greska.
 
Pa gde si bio kada sam otpocinjao s' masazom to da mi kazes... pu, 'bem ti zivot!
 
Svidja mi se monitor. Video sam sliku na nekom od 23" i super je. Boje su super.
Ja sam navikao na moj sa PVA panelom pa mi je bitan kvalitet slike da mi ne zamara oci...

Odlucio sam se da uzmem neki veci a vidim da su solidno pale cene. Doduse zadnji put kad sam bio zainteresovan za ovaj monitor, to je bilo pre 2 godine :)

Plasi me mnogo sto sam procitao i na ovom linku iznad i ovde u temi, ta prica sa mrtvim pikselima, i neujednacenim monitorima od primerka do primerka... Nervira me garancija tek posle prvih 10 mrtvih piksela... Ja ne mogu da smislim ni jedan, a kamoli da se pomirim sa 10.
I to probijanje svetlosti. Doduse nije mi potreban monitor za filmove jer ih gledam na TV-u, ali ne bih voleo da je uocljivo odmah.

Problem je sto ne mogu uzivo da vidim te monitore, i ako mogu onda nema popusta od web porucivanja...

Kapiram da po zakonu mogu da vratim u roku od 14 dana ono sto mi se ne svidja, ali vidim da se mrtvi pikseli cesto pojavljuju posle nekog vremena. Nema ih odmah...

Dajte preporuku kako da dodjem do dobrog primerka. Sta da radim?
da li postoji neki drugi brend jednakog kvaliteta i cene, a manje problematican?
 
Poslednja izmena:
Preporuka je npr. da kupis u radnji koja ima sopstvenu politiku od 0 mrtvih piksela tokom prva 3 meseca od kupovine.
 
Pa jel postoje takve radnje?
Posto mi nekako logicno da to ne zavisi od radnje, nego od njihovog dobavljaca...
 
U pravu si da zavisi od dobavljaca i uvoznika, ali moze takvu garanciju dati i prodavac, na svoju odgovornost i eventualnu stetu. Samo 1 radnja daje takvu garanciju, ima je i u Kragujevcu, u TC Plaza. ;)
 
dogovorio sam sa ct istu garanciju od 3 meseca tako da ga uzimam.

Kazite mi samo, da li uz monitor ide display port kabal ili i za to moram da pucam lovu?
 
ne ide DisplayPort kabl
 
Sad citam da je izbacena nova serija. U2414M.
Valjda bi u decembru trebalo da stigne na trziste.

Da li vredi cekati?
I kakva su ranija iskustva sa Dellom. Kad stigne tako neko novi "zamenski" monitor, da li bude puno skuplji od trenutnog zamenjenog?
 
Ne, slicne su cene. Problem sa Dell monitorima je sto su nedovrseni, te je potrebno nekoliko revizija da stvari dodji na svoje.
 
Šta je nedovršeno?

Revizije služe isključivo za unutarkompanijsku upotrebu i ukazuju na sitne promene, tipa: LG je malo izmenio proces proizvodnje panela koji se ugradjuje ili je kompanija koja isporučuje tu-i-tu komponentu blago izmenila šemu itd. Nema dokaza da je revizija 01 bolja ili gora od 05.
 
I kakva su ranija iskustva sa Dellom. Kad stigne tako neko novi "zamenski" monitor, da li bude puno skuplji od trenutnog zamenjenog?

Ako je uzimati U2311H i U2312HM za primer, ne bi trebala biti ogromna razlika.
 
@CoyoteKG

Gde si našao informacije o tom monitoru. Nema ga na zvaničnom Dell sajtu kao ni na TFT central?
 
nisam nasao nigde nista zvanicno.
Citao sam po nekih hrvatskim forumima. Nisam stigao detaljnije da googlam o njemu. ali sad vidim da se nigde ne pominje zvanicno :/
 
Tako bi trebalo da bude, sto se revizija tice ali procitaj utiske o njihov novoj Ultrasharp seriji.
 
Pogledao sam na stanju jednog našeg Dell uvoznika i vidim da imaju na stanju P2414H. To je 23,8" IPS LED panel sa rezolucijom 1920x1080. Maloprodajna preporučena cena je 20k.
 
Mislim da P serija nije IPS, niti u specifikaciji ovog monitora to stoji.
 
Pa koja Dell-ova serija valja? Citam sve ove teme i nikako da shvatim koja je dobra.

Treba da kupujem monitor, ovaj iz potpisa ide uz drugu masinu i Dell mi se dopada ali sta uzeti posle ovog HP-a koji imam?
 
Poslednja izmena:
Verovatno je mislio na prošlu P seriju, pošto ona stvarno nije imala IPS nego TN panel (P2412H, P2312H, P2212H...)
Nova P serija među kojima su P2414H i P2214H definitivno imaju IPS panel.
Da li su dovoljno dobri za ono što tebi treba je pitanje, u svakom slučaju savet pogledaj pre nego što kupiš.
 
Nazad
Vrh Dno