Šta je novo?

Dell Inspiron N5010 , problem !

iUros

Cenjen
Učlanjen(a)
11.04.2011
Poruke
14
Poena
154
Naime pre par dana sam dobio laptop , upalim ga , zakacim se na wi-fi ruter moj , radi neko vreme normalno odprilike sat vremena ne moze vise i odjednom se zabode skroz , zabode wi-fi i ostalo sve ne mogu nista da pokrenem i ne mogu normalno da ga restartujem , nego moram na dugme da ga ugasim i posle da ga upalim i kad ga upalim izadje mi Windows Error Recovery i ono me pita da li cu da podignem Safe Mode ili Safe Mode with Networking i Start Windows Normally ! Stvarno mi nije jasno zasto se zaglupljuje tako... :(
Ako nesto znaci cfg je : Intel-Core i5 M460 2.53GHz , Chipset Intel HM57 , 4GB RAMA DDR3 , 500GB HDD , ATI RADEON 5650 HD 1GB DDR3 ... i instaliran je Windows 7 32-bit ! Molim vas , pomazite ako znate o cemu se radi...
 
Poslednja izmena:
Dok se pali notebook, kada je dell logo na ekranu, pritiskaj F12 da bi dobio boot meni. U boot meniju izaberi "diagnostics" i pusti ga da odradi testove. Ako sve prodje bez problema, mozes jos probati da istestiras HDD sa nekim softverom tipa Hitachi DFT. Ako ni jedan od testova ne pokaze gresku (sto je malo verovano), 99% je problem u Windows-u.
 
Isao sam na Diagnostics i sve je proslo kako treba , nije mi izbacio nijednu gresku , kapiram da je do Windows-a neki bag ! :p
 
Sad tek videh da je na toj masini instaliran Win7 32bit, moguce je da je i do toga problem, posto Dell za taj model nema zvanicne 32bit drivere...
 
Aaaaaaa moguce vrlo znam da mi pokazuje da cita samo 3GB rama posto je 32-bitna verzija a inace ima 4GB... Ok , hvala u svakom slucaju ;)
Videcu na kraju sta cu da radim , ili cu da instaliram 64-bitni ili Hackintosh...
 
Instaliraj x64 i ne brini, ali obrati paznju da je DELL za Inspirion N5010 ostavio drajvere samo za Vistu x64 i "sedmicu" x64 i da je preporucljivo da skines drajvere sa sajta i instaliras predlozeni OS. To je velika mana DELL-a jer ima problem sa drajverima. Ovo sve znam jer sam pre 2 dana i sam sredjivao jedan n5010.
 
Ok , a daj mi brate odakle da skinem odgovarajuce drivere i sta mi sve treba... Ako mozes linkove da mi pustis , bio bih bas zahvalan... Hvala...

Evo konfiguracije: Intel-Core i5 M460 2.53GHz , Chipset Intel HM57 , 4GB RAMA DDR3 , 500GB HDD , ATI RADEON 5650 HD 1GB DDR3
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Win 7 Ultimate 64-bitni i instalirao sve drivere , radio je neko vreme normalno al' je opet poceo da zabada ista stvar se desava kao na 32-bitnoj sedmici , moze li mi neko pomoci , molim vas... ne znam o cemu se radi , niti mogu da izvalim koji mu je problem.... :(
 
Ako ti je neko vreme radio normalno posle reinstalacije i ponovo poceo da zabada, najverovatnije imash neki problematican softver koji zaglupljuje sistem ili mozda virus... Probaj takodje ponovo da istestirash HDD, ne sa njegovom dijagnostikom, vec recimo sa HDTune...
 
Poslednja izmena:
Da bi otklonio problem da je do Windowsa probaj sa nekom live distribucijom koja će po defaultu d aprepozna wifi tako a možeš da ga koristiš bez dodatnih podešavanja pa vidi da li se računar zabada ili gubi konekciju, ako je ok onda je problem do Windowsa, drajveram nekog softvera ali ako se problem javlja i na linuxu ond aje reč o hardveru
 
Resio sam problem , bio je do Wi-Fi mutavog drivera nije bio dobar i onda sam skinuo ovaj driver sto mi je rekao Typhoon i radi kao sat ! ;) Hvala
 
Vrh Dno