Šta je novo?

Dell Inspirion n5010 ?

borab

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
8,578
Poena
860
Nije mi jasna fora da Dell za ovaj laptop daje samo Windows 7 x64 drivere.
Ipak uredno sam instalirao Win 7 x86 i svi driveri za x64 su radili osim onog najvaznijeg.
Nema drivera za Ati mobility 5470 za x86 okruzenje. Da li je neko iskopao negde ili modifikovao drivere ?
Hvala.

Znaci, pre kupovine dobro pogledati da li ima drivera za zeljeni O.S.
 
Hvala za info, merkam baš N5010, model sa Radeon 550V grafikom. Interesuje me ako neko zna kako radi Ubuntu na njemu?
 
Ok, super. Hvala...

Inače, kako ti se čini laptop? Kvalitet izrade, buka, zagrevanje, baterija...?

Ako te ne mezi, napiši mi utiske ukratko.
 
I niko da napiše utiske o ovom laptopu? :(

Sta da ti kazem. Koleginica ga je uzela. Njoj se svidela lepa crvena boja. Meni i danas posle 2 godine sve poslove zavrsava Msi Gx600.
Da li bi uzeo za sebe ovaj Dell. Ne bi samo zato sto forsiraju Win 7 x64.
 
Ne mislim samo na tebe, nego generalno, nisam naišao na Benču na utiske, a baš je zastupljen model po prodavnicama poslednjih nedelja...
 
Uzo sam ga ja sa verzijom i5
pa onako,masina radi odlicno
ali
ne svidjaa mi se spolja,nekako je sav nezan,tj kad ga nosis jednom rukom osecas kako se plastike razdvajaju na spojevima,ne mnogo ali ipak osecas,kao da nosis neki low end laptop,ali opet ponavljam sto se tice rada je sasvim ok
baterija mi traje od 2-3 sata
 
Uzeo sam ovaj model pre nekih mesec dana. i3 procesor, 4 giga rama, ati 5470. Radi odlicno, Ubuntu koji je dosao sa njim je radio dobro, samo sto sam ga zamenio, sada ima dual boot, win 7 i ubuntu 10.10. Sve radi super, u radu nije uopste bucan, osim tastature, dirke su bucne prilikom kucanja. I druga stvar je sto prilikom igranja igrica hoce da podigne temperaturu procesora na 62, 63 stepena, al kontam da je to ok, ipak je laptop u pitanju.
 
Nije mi jasna fora da Dell za ovaj laptop daje samo Windows 7 x64 drivere.
Ipak uredno sam instalirao Win 7 x86 i svi driveri za x64 su radili osim onog najvaznijeg.
Nema drivera za Ati mobility 5470 za x86 okruzenje. Da li je neko iskopao negde ili modifikovao drivere ?
Hvala.

Znaci, pre kupovine dobro pogledati da li ima drivera za zeljeni O.S.

Evo Catalyst-a za win7 x86 za HD 5xxx seriju. Nadam se da je to to. I da, tezak je 70MB
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-32.aspx#2
 
Uzeo sam pre mesec dana isti ovaj Dell i moram da priznam da sam se namucio da ga narihtam bez mreze... posto sam trenutno van zemlje a na poslu imamo FW koji brani skidanje bilo cega sto je .exe prosto je nemoguce instalirati narodni W7.
Evo dok nisam uveo internet u kucu bas sam se namucio posto mi je ovo prvi licni laptop prilikom instalacije OS-a sam pregazio onu service particiju na kojoj su "vozaci" pa je sve islo tesko... posto je moja verzija OS-a malo starija od ove spravice sa koje inace trenutno kucam.

Ali kad se sve utegne i poskidaju adekvatni "vozaci" sve radi kao san...

Covek pita zasto insistiraju na x64 pa verovatno zato sto ima 4GB memorije.

Inace "vozac" za grafiku ne moze sa AMD sajta fiks ja prvo skinuh sa AMD sajta rekoh ajde najsvezije ali nece moci, ova grafika radi samo sa onim "vozacima" koji su skinuti sa Dell support and download sajta nista drugo ne pomaze.

Zasto je to tako nemam pojma ali odavno mi je kumasin rekao da je Dell dobar dok radi ali je sve sto se u njega ugradjuje prilicno specificno parce gvozdjurije i prilicno zeznuto za instalaciju...

Sve u svemu ja sam prilicno zadovoljan ovim sto sam dobio za 460e... a koliko sam video sad je i kod nas manje vise toliko...
(bar je toliko ovde u Kuala Lumpuru)
 
Da li bi neko mogao da mi objasni zasto nisam mogao da instaliram AMD-ov "vozac" (moja verizija OS-a je starija od hardvera) za grafiku koji sam skinuo sa down sekcije njihovog sajta, tj nakon instalacije istog nista se nije promenilo posto je prikaz na ekranu bio i dalje osnovnih 1024*724 sto me je nerviralo do besvesti...
Situacija se promenila na bolje tek nakon instalacije vozaca skinutog sa Dell down sekcije...

Prosto ne mogu da verujem koliko je dell "zakljucan" za neko eksperimentisanje sa veznim programima... tj. vozacima tj. driver-ima...
 
Imam slabiju verziju N5010 (P6100, 3GB, 320GB, integrisana Intelova grafika) i nisam imao nikakvih problema tokom instalacije drajvera, ali se iskreno nisam ni trudio da na sajtu svake komponente ponaosob tražim drajvere proizvođača. Treabao bih onda da prečešljam uzduž i popreko intel.com, realtek.com, broadcom.com ... Skinuo sam sa oficijelnog sajta drajvere i završio posao.
 
@Bandovic
Pa u tome i jeste sreca sto je tvoj HW stariji od verzije OS-a tako da je sve prepoznato i fercera ali sta cemo mi koji imamo noviji koji ne moze da se prepozna... mislim tokom instalacije OS-a.
 
Uzeo sam za prijatelja pre 2 nedelje, model za i3 i 3gb rama sa integrisanom grafickom, office mashina. Radi lepo, instalirao sam Win 7 64bit, jedini vec poznati problem biosa wifi drajverima, i skinuo ih rucno sa broadcom sajta isve je bilo ok. Za te pare manje od 500e sa tom garancijom 3 god osim na bateriju je za mene pristojno za ne preterano zahtevne korisnike.
Izrada je prosecna, puna tastatura, malo skucena ali dobro, naravno ona sjajna plastika shto ostaju otisci, inace baterija je solidna drzi oko 3 sata, lepo izgleda na oko, shta znam kratko je bio kod mene, ali za to vreme nisam nashao neke zamerke
 
Uzeo sam za prijatelja pre 2 nedelje, model za i3 i 3gb rama sa integrisanom grafickom, office mashina. Radi lepo, instalirao sam Win 7 64bit, jedini vec poznati problem biosa wifi drajverima, i skinuo ih rucno sa broadcom sajta isve je bilo ok.

Celo veče pokušavam da nateram wifi karticu u ovom laptopu da radi, i to potpuno bezuspešno.

U pitanju je model sa Dell wireless 1501 karticom. Stavio sam poslednji bios (A12) i instalirao drajvere sa dellovog sajta za wifi (5.60.48.35, A1).

Detektuje bežične mreže, za trenutak se zakači, ali odmah izgubi konekciju. ping proturi jedan paket, 10ak sekundi se ponovo kači, opet prođe jedan paket - scenario se ponavlja u nedogled.

Može li mi neko reći kako je rašio taj problem?
 
Postoje driveri za ati radeon 5000 seriju za 32-bitni OS :) Trazite ih na lenovo sajtu.Evo ustedeo sam vam jedno par sati muke koje sam ja imao :) Ja sam doduse imao problem sa HP lapom koji je imao isto tu grafiku a izvorno je dosao sa OPEN SUSE.To je bio onaj HP koji je jedno vreme kostao nekih 38 000 din u comtrade.Znaci pri dizanju OS-a 1 put nasao mi je sve drivere osim ati radeona 5470.I ja kao nema frke skinucu ih na Hp sajtu.I onda krece par sati muke.Na HP sajtu ima nesto ali to nije to, zatim windows update ne nalazi nista a takodje ni zvanican sajt ati radeona nema nista tj ima samo catalist. :) Nadjeni su driveri na sajtu lenovo support-a i grafiku prepoznaje kao atio radeon 5000 medjutim sljaka normalno i rez je klasicnih 1380x780.

Nisam ja tad ni znao da moze 64-bitni OS jer lap je imao 2 gb ram-a i nisam video potrebu da stavljam 64-bitni OS.E sad da sam znao ovo sto pricate da moze ne bi se patio 100%.Ali znaci evo iz 1 ruke vam govorim da ko zeli 32-bitni OS na ovom dell-u moze da instalira samo nek trazi drivere na sajtu lenova.Mozda ima jos negde ali ja sam nasao samo tamo.Za ovu bednu situaciju ja ne bi krivio brendove nego ati radeon koji ima najgore drivere za lapove.Inace oduvek furam ati medjutim moram priznati da je ovde kod lapova nvidia 1000 puta bolje za driver.
 
Nazad
Vrh Dno