Šta je novo?

Dell 1501 problem

Alexashooo

Slavan
Učlanjen(a)
03.05.2007
Poruke
18
Poena
304
Dakle, imam lap dell inspiron 1501, konf sledeca

- amd turion X2 tl 56, 1,6 Ghz
- 512 RAM 533 Mhz, naravno DDR2
- Ati Xpress x1150 chipset (integrisana x300)
- HDD Segate 5400 RPM, 80 GB

Problem je u tome sto ume s vremena na vreme da blokira kad se pali, to se desava kad "prodje" bios i krene da ulazi u win, tj glavi pri screen-u ucitavanja ili "welcome", kako kad. Moguce da je win ali treba mi neki tip, jer komp nije trenutno kod mene, brat odneo sa sobom, i vratice ga za 20 dana sto je vrlo blizu isicanja garancije, pa ne znam koliko cu moci da ga testiram. Problem moze da se ne javi vise dana.
Takodje, to se desava i pri paljenju na bateriju, i na struju. Kada se komp upali radi bez problema ceo dan, office , CAD, pa cak i CS u mrezi. Instaliran je XP, i svi originalni driveri sa dell ovog cd a. Jedino sto je izbaceno iz win-a je power managment za notebookove, a inace taj win imam dve godine na desktopu i radi perfektno.
Dakle najbitnije mi je misljenje da li je problem softverske i hardverske prirode.
 
Pa moze da bude i softverski i hardverski. Meni je slicno reagovao sistem pred crkavanje. Kad je konacno zakucao i vise nije hteo da podigne win, pomislio sam da je crko hard. Medjutim riknuo je sistem, uradio sam recovery podataka, nazalost sacuvao samo 4 gb od 40, uradio low format, podigao sistem ponovo i sad sve radi kako treba. Inace sam sak kriv sto je puko disk, posto sam prekopirao ogromnu kolicinu fajlova sa jedne na drugu particiju a dugo nije radjena defragmentacija tako da je disk skroz pobrljavio, dobro je i izdrzao tih poslednjih par dana torture :)
Ali kao sto rekoh, moze da bude i hardverski problem. Najbolje da ti to posaljes u servis, pa nek se oni zajebavaju i pronalaze sta mu je, a ti reci sta mu se desava.
 
Reinstaliracu sis, i "dovuci" cu ga ranije kuci, ako bude isto nosim ga u servis. Thanks
 
Nazad
Vrh Dno