Šta je novo?

Dell 10 kopalja iznad ostalih ?!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gillette

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2004
Poruke
413
Poena
319
Izvinjavam se moderatorima ako preterujem sa topicima, ali možda ovo interesuje još nekoga ko će pazariti Lap Top.
Danas sam naime bio u jednoj prodavnici kompjutera ovde u Bg. i popričah sa prodavcem o lap topovima, te ovaj je dobar te onaj je super..ali on u jednom trenutku reče kako u ponudi ima i Dell računare, pa dodade kako eto svi znamo da je Dell nešto više od računara "kao što je poznato" (?) i ako su Toshibe, Aceri,HP-ovi isto što i Golfovi, onda je Dell Mercedes tj, za 10 kopalja iznad ostalih..

E sad, pošto meni baš i nije to poznato, čini mi se da ovde svi vladate materijom mnogo bolje nego ja, pitanje je da li je to zaista tačno, ili to samo ciga hvali svoga konja?

Mislim, vidim Dell-ov sajt, video sam i računare..deluju masivni,snažni, servis,usluga, sve organizovano cakum-pakum....pa sad, ako neko ima iskustva sa njima bilo bi super da kaže nešto.

P.S.
Pipkao sam nekog Acera 3025 WLMI od hiljadu i kusur juroa i mogu ovako laički da primetim da mu se prilično ugiba tastatura na središnjem delu (što je po meni nedopustivo,naročito jer dosta radim u Wordu )
 
ciga 'vali svoga konja ...

nista ne fali dellu vrlo su oni super, ali golf mercedes logika nikako ne stoji (bar ne uopsteno govoreci) uvek mozes naci jedan model bilo kog i da kazes da je on mercedes u odnosu na neke golfove

btw 1: to dell podrska servisiranje i ostalo ne verujem da puno vazi za nasu zemlju, tj. ne verujem da ima kod nas nekih direktnih dell-ovih distributera da mogu da ti garantuju ono sto dell garantuje na svom sajtu (mozda i gresim, ali meni je poznato ovakvo stanje stvari ...)

btw 2: posto je mercedes a posto je golf ? mora da bude za 10 kopalja bolji ;) :p

enyoj your merc! :wave:
 
pardon, sad sam se tek skapirao sta si napisao za ACERa i skroz si u pravu to je (po meni) totalno nedopustivo "ponasanje" plastike !! :mad: potpuno me to iritira i to sam isto osetio kod mnogih toshiba :mad: :mad:

s' druge strane ortak (tj njegov ujak - arhitekta) je relativno skoro nabavio jednu toshibu iz "Ameriku" koja je skroz OK (lepa pod ruke - tvrda) a ja kuci imam 2 ACERA i jednog FSC i birao sam ih izmedju ostalog bas po tome da budu cvrsti i izdrzljivi i prezadovoljan sam ...

Uvek prvo laptop "propusti kroz ruke" i skroz ga "testiraj" u tvom standardnom radnom okruzenju pa ces i sam da vidis da li ti mekana plastika odgovara ili ne
 
Dell je u prednosti samo u USA jer drzi 26% trzista. Znaci svaki cetvrti laptop je Dell. Razloga za to je podrska na koju se izuzetno loze ameri.
Inace o Dell laptopovima mislim veoma lose i nisu ispred ostalih (ta koplja koja pominjes).
 
LuxoR je napisao(la):
ciga 'vali svoga konja ...

btw 1: to dell podrska servisiranje i ostalo ne verujem da puno vazi za nasu zemlju, tj. ne verujem da ima kod nas nekih direktnih dell-ovih distributera da mogu da ti garantuju ono sto dell garantuje na svom sajtu (mozda i gresim, ali meni je poznato ovakvo stanje stvari ...)

samo da dodam ono što je meni poznato: DEll podrška i servisiranje radi i to ne samo na DELL-ovima kupljenim kod nas već i abroad

takođe, lično iskustvo uvek ostavlja najjače posledice... IBM više nikad, ali DELL npr. još malo pa uvek
 
Broz,šta te je opredelilo da o Dell računarima misliš da su veoma loši?
 
Dell je daleko od Mercedesa ili Rollce Roycea (ko je rekao Apple... :) ). Elem, Dell nudi dobar odnos dobijenog za ulozeno i to je sustina. Ne radi se o nekim extremno kvalitetnim masinama - prosek i ispod proseka.

Mada, u poslednje vreme se guraju u gamin segment sa XPS serijama i extremnim displejima, ali to nema veze sa ovom pricom. Zele da se afirmisu i u visim cenovnim klasama i da skinu sa sebe imidz - jeftinoze. DA li ce im poci za rukom, verovatno hoce, ali do tada: Dell je skolski primer mainstream-a...
 
Poslednja izmena:
Broz je napisao(la):
Dell je u prednosti samo u USA jer drzi 26% trzista. Znaci svaki cetvrti laptop je Dell. Razloga za to je podrska na koju se izuzetno loze ameri.
Inace o Dell laptopovima mislim veoma lose i nisu ispred ostalih (ta koplja koja pominjes).

Moze da bude, ali ne mora da znaci :)

I would like to share my bizarre and disappointing experience of buying a DELL notebook with you and your readers to see whether I am only the one getting the DELL (HELL) on-line shopping experience.

http://www.theinquirer.net/?article=30592
 
delimir je napisao(la):
Dell je skolski primer mainstream-a...

100% tacno.

Nisam dosad imao prilike da propustim kroz ruke nijedan njihov
laptop, ali sam se sreo sa nekim njihovim desktop modelima.
Kod svih masina je BIOS bio brand, sa malim brojem opcija
i ponekad vrlo cudnim ponasanjem pri promeni pojednih.
Poslednja masina koju sam video, imala je SATA disk 250Gb
tako ingeniozno smesten u kucistu da je temperatura na
njemu konstantno preko 60 stepeni....
Masina je takodje isporucena sa OEM verzijom XP Pro-a
obradjenom od strane Dell-a (pojedine opcije jednostavno
ne rade na toj verziji), dignutom na JEDNOJ particiji, ....
 
slabo razumem VGagija i to sa particijama,ali ..reklo bi se kako Dell u stvari i nije nešto spec već samo marketinški dobro forsiran brand?
 
U firmi imamo Toshibu, Dell-a i HP i za sada se, sto se tice pouzdanosti, najgore pokazao HP. Na 5 komada 2 su se pokvarila ukupno 3 puta za godinu i po dana (srecom nije moj). Mozda je samo slucajnost, ali ostalih modela ima vise i nikad nista (toshiba i dell vec 5+ godina, prezivljavali svasta pa opet sljakaju).
 
Dell je super u USA posto je 95% domova i kancelarija klimatizovano, van home/office okruzenja ne moze da se meri sa IBM/Lenovo lapovima!
 
Poslednja izmena:
VGagi je napisao(la):
100% tacno.

Nisam dosad imao prilike da propustim kroz ruke nijedan njihov
laptop, ali sam se sreo sa nekim njihovim desktop modelima.
Kod svih masina je BIOS bio brand, sa malim brojem opcija
i ponekad vrlo cudnim ponasanjem pri promeni pojednih.
Poslednja masina koju sam video, imala je SATA disk 250Gb
tako ingeniozno smesten u kucistu da je temperatura na
njemu konstantno preko 60 stepeni....
Masina je takodje isporucena sa OEM verzijom XP Pro-a
obradjenom od strane Dell-a (pojedine opcije jednostavno
ne rade na toj verziji), dignutom na JEDNOJ particiji, ....

Preinstalirani "posebni" windows i bios od strane brand mashina nije nista ni novo ni strano, jednostavna logika: ako u biosu iskljuce sve sto bi moglo da utice na nepouzdan rad racunara (OC, voltaza, zezanja sa memorijom itd..) bice manje zvanja tehnicke sluzbe (koja je vrlo cesto na racun proizvodjaca) i mnogo manje zaljenja da "nesto" ne radi a "nisam nista pipao komsije mi!"

Video sam kod ortaka HP desktop masinu koja ima takav windows i bios nista joj ne fali ... mada je to opet individualno od mashine do mashine

ono sa jednom particijom se pretpostavljam odnosi na to da je ceo hard od 250GB jedna particija... ne vidim sta je to tu toliko cudno ? ok slazem se uvek treba imati bar jos jednu, ali nije ovo nista "pogresno" ..

e sad sto je temperatura na hardu 60 stepeni ... jbga to govori o njihovim ingenioznim tehnicarima i dizajnerima ... no comment :crash:

nisam pobornik generalizovanja bilo kog brenda a pogotovu kada se radi o vrlo skakljivim stvarima kao sto su sve oblasti tehnike, zato i sluzi google, ovaj forum, testovi i sopstvene oci i na osnovu toga bi trebalo da se covek odlucuje a ne "HP je cool, HP je shit, Toshiba rulz ..." (ne treba ni da pominjem Intel, AMD, ATI, nVidia, Apple ... ima ih GOMILA !!)
 
>

Nisam imao nameru uopste da generalizujem.
Svaka firma u svojoj ponudi gomilu vrlo razlicitih
modela, po principu koliko para, tol'ko i muzike.
 
delimir je napisao(la):


Da, naravno da ima i toga i ne cudi me od Dell-a uopste. Samo jedna napomena: slucaj se nije desio u usa. Ovde oni maze i paze musterije...klasicno ignorantsko ponasanje koje se pre ili kasnije vrati kao bumerang po serd glave. Ovde se oni drze iz istog razloga kao i ford-sve vladine institucije koriste iskljucivo dell opremu ili je u pitanju 99%...
Sticajem okolnosti sam ulazio u mnogo raznoraznih institucija i nikad nista osim dell-a nisam video
 
Ma ja sam to postovao samo kao zanimljivost... Naravno, da to nista ne mora da znaci. Isto kao sto i tvoj problem sa Apple Support-om ne treba generalizovati :) Desava se... Meni je samo neverovatan lik koji je na kraju prihvatio notebook sa X1400, a platio 7800GT :)
 
VGagi je napisao(la):
>

Nisam imao nameru uopste da generalizujem.
Svaka firma u svojoj ponudi gomilu vrlo razlicitih
modela, po principu koliko para, tol'ko i muzike.

Bas to! sve kompanije izbacuju po 150 razlicitih (slicnih) modela i skoro kod svih postoje modeli od "malo" evra (600,700,800) do onih najvecih 1500 pa na vise, uvek je vazilo i vazice koliko para toliko muzike, neko voli mekanu plastiku, neko tvrdu, neko 16:9, neko standardne dimenzije, nekome treba 12", nekome 17" dobro je sto postoji globalno velika ponuda i sto kod nas dolazi dobar deo te ponude i sto uglavnom sve moze da se "prepipa"

za svakoga ponesto

:banana: :wave:
 
Ja sam kupio Della baš zbog dobrog glasa koji uživa, a i zato što mi supruga radi u jednoj povećoj firmi koja koristi samo Dell mašine, pa sam imao prilike da ih malo vidim na "delu"... (ala sam ovo dobro rekao). Još kad mi je dobar drugar rekao "Kupi Amerikanca, to ti je računar..." Amerikanac je na kraju ispao "made in Malaysia"...

Dell možda kao brend nije ništa ekstra (ima i bržih, tanjih, lepših, lakših... i obrnuto), ali bih ga ja ipak stavio ispred nekih brendova koji se forsiraju na našem tržištu... Osim toga, najlakše ga je bilo (najbrže) dobiti tamo u USA na kućnu adresu i mogao sam da ga konfigurišem po želji i svom džepu. Kao što neki rekoše, daje i puno za lovu koju uložiš...

Što se tiče instaliranja Windowsa, particija, biosa i svega ostalog, kod moje mašine je sve takođe na jednoj particiji (prividno) jer postoje još dve skrivene na kojima je "ghostovan" (valjda se tako kaže?) ceo Windows i sve ostalo... Vidim ih smo iz Everest Home Editiona (ne znam drugi način).
Ako bilo šta ****bem, samo udarim ctrl+F11 pri prvom ekranu kod paljenja računara i sve se vrati u fabričko stanje. Naravno, pre toga mora da padne backup. Genijalna stvar za nas manje upućene korisnike! Zbog toga nisam dobio nikakve instalacione CD-ove sa Windowsom (samo tri CD-a sa Corel Word Perfectom, Sonic RecordNow-om i DVD playerom) , a kao druga opcija - ako zakaže prva - ostaje online tehnička podrška, bilo od Della, bilo od Microsofta...
Windows je standardan, nije ništa čačakano po njemu koliko vidim (sem par Dell logotipa tu i tamo), za bios ne znam, to je viša matematika za mene...

Sve u svemu, iako sam imao ozbiljan kvar posle svega mesec dana (zato služi garantni rok), veoma sam zadovoljan, mašina lepo radi i ispunjava sve za šta sam je kupio...
 
Ti si Sasa na ovom forumu vec godinu dana i natukao si preko 450 postova i onda si otisao u prodavnicu i kupio skopljenu masinu i to onu koj zbo cetiri slova u imenu kosta mnogo vise nego li neke druge sklopljene, sa istom unutrasnoscu, ali bez ta cetiri slova! Mozda gresim, ali cini mi se a je garancija godinu dana?! Nema cuvene americke podrske, nea tih instant rabata i ostalih zajebancija zbog kojih je DELL u opte i poznat!

Razocaran sam!
 
Da se i ja ukljuchim, poshto se verovatno najvishe srecem sa Dell mashinama, bilo da su one notebook rachunari ili desktop radne stanice...

1. Nedjo, Dell od skoro ima garanciju od 3 godine, podrshka je odlichna, servis takodje. Ne znam odakle ti uopshte ta informacija.

2. Broz, sada su nam stigle Optiplex GX620 radne stanice. Da si malo blize, pozvao bih te da dodjesh i sednesh za istu. Voleo bih da mi posle toga kazesh da su IBM radne stanice ispred njih.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa ja rekoh "mozda gresim"! Hvala na ispravnoj i potpunoj informaciji!
Poz
Nedjo
 
No problem :)

Uz to, Dell sada i kod nas nudi uz malu doplatu i osiguranja od kradje, pozara, kasko osiguranje...Nisam to video kod drugih, a stvar uopshte nije losha...
 
Poslednja izmena:
Da dodam da se kod HP-a doplata za 3 godine garancije vrlo vrlo skupo placa.
 
@Mitnick

Ono sto mogu da tvrdim je da si ti super lik i da je ona dell torba fenomenalna:)

Zasto ovo kazem? Zato sto ne bih da se ovo pomera na neki licni nivo pa ja kao protiv a ti za i onda tako do ludila. Ono sto sam rekao je prvenstveno vezano za dell laptopove. Njihove laptopove 'krase' najgora kucista i tu sam bas picky. Tastatura ista prica. Dell takodje drzi rekord u brzini guljenja farbe i sl. ne znam, meni to smeta mnogo, mozda nekom manje ili ne uopste. Krckaju od prvog dana. XPS modeli su preskupi i izgledaju kao da ih je sasa popovic dizajnirao za grand sou.
 
Nedjo je napisao(la):
Ti si Sasa na ovom forumu vec godinu dana i natukao si preko 450 postova i onda si otisao u prodavnicu i kupio skopljenu masinu i to onu koj zbo cetiri slova u imenu kosta mnogo vise nego li neke druge sklopljene, sa istom unutrasnoscu, ali bez ta cetiri slova! Mozda gresim, ali cini mi se a je garancija godinu dana?! Nema cuvene americke podrske, nea tih instant rabata i ostalih zajebancija zbog kojih je DELL u opte i poznat!

Razocaran sam!

Hmmm...

Neđo, mašinu sam kupio pre nego što sam se uopšte i pojavio na ovom forumu, a tih 450 postova sam napisao baš sa njom... Do tada i nisam mnogo znao o računarima (zahvaljujući ovom i drugim forumima, ponešto sam i naučio za ovo vreme), pa kako sam mogao da prođem, super sam i prošao...

Računar je imao godinu dana garancije (ko želi dve - doplata), i prvih 15 dana da ga vratiš ako nisi zadovoljan (bez postavljanja pitanja). Garancija je sada, za nove mašine, kako čujem 3 godine... Malo li je?

Jedan od razloga kupovine bila je i enormna ušteda - tačnije, ovakvu mašinu za lovu koju sam skrpio u tom trenutku mogao sam ovde samo da gledam u izlogu i uzdišem... Dell je došao kao logičan izbor. Najbrža isporuka na kućnu adresu, povoljna cena, (u odnosu na domaće cene, sve je povoljno), mogućnost konfigurisanja...
Čovek je dolazio ovamo za 4 dana, u trenutku kada sam saznao za tu opciju. Komp nisam kupio sklopljen, već sam ga sam konfigurisao na njihovom sajtu (obzirom na lovu kojom sam raspolagao, morao sam praviti neke uštede - kompromise). Na sreću, komp je ipak stigao na vreme...

Realno, za ono za šta mi treba, mogao je odlično da posluži i nekli polovan Pentium II laptop, ali eto, ja ne volim polovno... Ne trebaju mi nikakve egzotike od računara, niti se palim na to koliko mi je brza grafička, koliko frejmova ostvarujem i slično...

Sve u svemu, mislim da ipak nisam pogrešio. Kada budem kupovao sledeći, biće to verovatno ponovo Dell... Ako je to u početku i možda bilo samo zbog ta 4 slova u imenu, sada to sigurno više nije...
 
Nedjo je napisao(la):
Ti si Sasa na ovom forumu vec godinu dana i natukao si preko 450 postova i onda si otisao u prodavnicu i kupio skopljenu masinu i to onu koj zbo cetiri slova u imenu kosta mnogo vise nego li neke druge sklopljene, sa istom unutrasnoscu, ali bez ta cetiri slova! Mozda gresim, ali cini mi se a je garancija godinu dana?! Nema cuvene americke podrske, nea tih instant rabata i ostalih zajebancija zbog kojih je DELL u opte i poznat!

Razocaran sam!

ovim postom pa na dalje smo

1) otisli u offtopik

2) videli vrlo cudno ponasanje moderatora ?!? ne razumem primedbu korsniku da je "natukao 450 postova" Nedjo batice malo samokontrole nije naodmet .. znamo se ovde tolike godine i uvek si bio vrlo korektan, ovakva reakcija me najblaze receno vrlo zacudjuje

:wave:
 
LuxoR je napisao(la):
ovim postom pa na dalje smo

1) otisli u offtopik

2) videli vrlo cudno ponasanje moderatora ?!? ne razumem primedbu korsniku da je "natukao 450 postova" Nedjo batice malo samokontrole nije naodmet .. znamo se ovde tolike godine i uvek si bio vrlo korektan, ovakva reakcija me najblaze receno vrlo zacudjuje

:wave:

Auf, ala ste vi nesto uvredljivi :) Pa ne vidim sta je lose napisano. Covek je ovde na forumu ko zna od kada i kupi kanta-brend masinu za sebe i jos nas ubedjuje da to valja :)
 
@Broz Konstatacija da Dell laptopovi imaju katastrofalna kucista ako mene pitate, uopste ne stoji, posto je trenutno kod mene Dell Latitude laptop kog je (ljubomorna) zena od prijatelja bacila sa prvog sprata. Osim sto mu je ekran pukao potpuno (iako i dalje radi) kucise je pretpjelo minimalna ostecenja (uzevsi u obzir visinu pada) a masina i dalje savrseno radi nakon sto sam joj popravio konekciju za adapter koja je bila potpuno iskrivljena jer je letio sa sve ukljucenim adapterom u njega. Iskreno, iznenadio sam se na robustnosti i izdrzljivosti kucista (i legure od koje je napravljen). To naravno povlaci za sobom masu i velicinu laptopa, ali to necu komentarisati jer bi bilo subjektivno.
 
p@r@d0x je napisao(la):
@Broz Konstatacija da Dell laptopovi imaju katastrofalna kucista ako mene pitate, uopste ne stoji, posto je trenutno kod mene Dell Latitude laptop kog je (ljubomorna) zena od prijatelja bacila sa prvog sprata. Osim sto mu je ekran pukao potpuno (iako i dalje radi) kucise je pretpjelo minimalna ostecenja (uzevsi u obzir visinu pada) a masina i dalje savrseno radi nakon sto sam joj popravio konekciju za adapter koja je bila potpuno iskrivljena jer je letio sa sve ukljucenim adapterom u njega. Iskreno, iznenadio sam se na robustnosti i izdrzljivosti kucista (i legure od koje je napravljen). To naravno povlaci za sobom masu i velicinu laptopa, ali to necu komentarisati jer bi bilo subjektivno.


Kao sto si i sam rekao, postoji nesto sto se zove subjektivna kategorija i dozivljaj a postoji i nesto sto je objektivno. Objektivno jeste da su Dell kucista flimsy big time. Tu nema sta da se prica. Mislim ako je neko ko radi u dell-u i zivi od te plate rekao-ne zelis valjda da se kaznis sa dell laptopom onda je to tako. Dell prodaje percepciju i nista vise od toga. Ponavljam jos jednom da je ofucavanje i primenjivanje brutalne economy of scale pocelo nekon onih starih P3 610 modela. Pa taj dell nikada ali nikada nije napravio laptop koji moze da se mari sa acerovim ferrari modelom. Da ne spominjem W1 i W2 vise sam i Bogu dosadio ali je to prosto tako...
 
delimir je napisao(la):
Auf, ala ste vi nesto uvredljivi :) Pa ne vidim sta je lose napisano. Covek je ovde na forumu ko zna od kada i kupi kanta-brend masinu za sebe i jos nas ubedjuje da to valja :)

Prvo, nisam "ko zna od kada" već od maja prošle godine, znači manje od godinu dana... Za ovo vreme dosta sam naučio a i verovatno sam pomogao nekom bar jednom, pa mislim da to nije bilo uludo utucano vreme....

Ako je za tebe Dell "kanta-brend" mašina O.K, poštujem tuđe mišljenje, ali poštuj ti onda i moje. Za mene je to sasvim u redu sprava i ne ubeđujem nikoga u to (nisam nikakav Dell diler ili promoter, već običan kupac)...

Znam da vi modovi imate povremeni poriv da branite jedni druge, ali imajte ponekad malo mere i obzira, please...

Luxor, hvala što si mi skočio u odbranu, ali mogu i sam da izađem na kraj sa ovakvim likovima :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno