Šta je novo?

deljenje iso filea

Mladen

Čuven
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
1,671
Poena
650
Treba mi program ili savet kako podeliti iso file velicine 8 GB na 2 ili vise delova da bi se mogao kasnije sastaviti u isti taj iso file. Neka pomoc?
 
pa mozes winrarom ili nekim drugim arhiverom. samo moras da pazis da na fat32 particijama ne mozes da imas fileove vece od 4 gb , znaci neces moci da ga spojis ako na toj masini imas fat32, ako imas ntfs onda je ok ...

ps ne znam da li si do kraja jasno postavio pitanje posto pretpostavljam da i ti znas ono za winrar i sl. :trust: ako si probao samo za winzipom onda probaj winrar i radice. ;) evo sta kaze help winrar-a po tom pitanju:

The size of a RAR archive, as well as the size of any single file within a RAR archive, is limited to 8,589,934,591 GB (9,223,372,036,854,775,807 bytes). Note that to create archives larger than 4 GB, you need to use NTFS, as older file systems do not support such large files.

The size of a ZIP archive, as well as the size of any single file within a ZIP archive, is limited to 2 GB.
In general RAR archive format is much better optimized for heavy tasks involving huge number of files and gigabytes of disk space.
 
Poslednja izmena:
Total Commander, File/Split File... Odmah ispod ti je Combine Files (selektujes samo prvi deo, .001)
 
Alcohol 120% ima opciju da splituje image file. A isto tako i mogucnost da taj isti splitted image file nareze na disk.
 
Preporuka je Alcohol (ili DVD Decrypter, koji takođe može da radi sa ne-DVDVideo fajlovima, samo što split mora da se uključi u opcijama), jer tako ne brineš da li je fajl sistem FAT ili nije.
 
Vojkan je napisao(la):
Total Commander, File/Split File... Odmah ispod ti je Combine Files (selektujes samo prvi deo, .001)


ovo ti je najbolje
 
U stvari pravilno spajanje u TC-u bi bilo tako što udariš ENTER na .CRC fajl, mada može i Combine File na prvi deo ali ima više da se klikće :)
 
Koliko sam ja skapirao, njemu treba da deli postojeci ISO, a ne da pravi novi... Znaci otpadaju Alcohol i DVD Decrypter
 
Zašto otpadaju? Montiraš postojeći ISO na virtuelni drajv pa skineš sa virtuelnog isto ko što bi skinuo sa fizičkog...
 
Hvala vam svima, pitanje je bilo za prijatelja i pomogli su mu odgovori, sto se mene tice ne mora dalje.
 
Nazad
Vrh Dno