Šta je novo?

Deljenje interneta kablom na 200 metara?

Pravednik

Poznat
Učlanjen(a)
08.02.2022
Poruke
14
Poena
25
Želim da pustim internet u objekat koji se nalazi na imanju i udaljen je 200 metara od prostora gdje se nalazi VDSL modem od interneta.Prva opcija mi je da pustim to STP kablom i znam da bih to mogao pokušati sa dva kabla od po 100 metara i između njega stavim switch da pojačam signal.
Razmišljam nešto da li bih mogao to da uradim sa Bridge modemima i telefonskim kablom dužine 200 metara između.zanimaju me cene bridge modema ( znam da su skuplji od običnih DSL modema ) i zanima me da li je bitno što je kod mene na glavnom modemu od interneta dinamička a ne statička IP adresa.To me zanima jer znam da treba da ide setovanje pomenutih modema?
 
Najjednostavnije iz tvog rutera u neki Ethernet extender Svic ima ih na trzistu ,ako vec mora kablom. Mada bi se to moglo i bezicno resiti ako nema nekih prepreka.


Detaljne informacije...
 
Mozes i kroz sfp+ optiku (sa dva media convertera) ako postoji način da nađeš odgovarajući gotov optički kabl dovoljno dugačak sa priključcima, i ako možes da ga provučeš.

Druga varijanta su ovi ethernet extenderi.
 
Ipak ću, a i najlakše mi je vazdušna optika i media konverteri na dva kraja. Najjeftinija mi je to varijanta a imam razvedene stubove i drveće do objekta ,i to mogu iskoristiti.
 
Ipak ću, a i najlakše mi je vazdušna optika i media konverteri na dva kraja. Najjeftinija mi je to varijanta a imam razvedene stubove i drveće do objekta ,i to mogu iskoristiti.
Pozdrav druze , imam isti problem samo je 100 metara u pitanju i malo veca brzina , zanima me da li si nasao kod nas da kupim opticki kabal sa konektorima na kraju jer ja nisam a trazili su mi 9000din samo konektore da mi stave .
 
Nisam još ništa oko toga radio,al skupo ti je to drug kod tih,nađi nekog ko radi u nekoj firmi sa time proći ćeš jeftinije dosta.
 
Nisam još ništa oko toga radio,al skupo ti je to drug kod tih,nađi nekog ko radi u nekoj firmi sa time proći ćeš jeftinije dosta.
Taj sto sam ga pitao radi u sbb/telekom , moracu da narucim gotov kabal sa kontektorima pa ja da spojim pa cu ti javiti ako bude radilo sta i kako .
 
Vrh Dno