mipko je napisao(la):Da li neko zna gde bi mogao da nadjem komp sa DEC Alpha procesorom?
poz
Mipko
rafiki je napisao(la):Workstation racunara sa DEC Alpha CPU je relativno malo bilo kod nas. Ja licno znam za samo 2 Aplha Station-a - nekada davno kupljenih za Network Monitoring u RFPIOZ-u (a preturio sam kroz ruke prilican broj Alpha Servera - izmedju ostalih i neke od najjacih masina ikad vidjenih kod nas).
Sto se tice servera - njih je bilo mnogo vise (ali nikad dovoljno puno 🙂 )
delboy je u pravu sto se tice Merime - da je imala jedan AlphaServer 2000. Ne znam koja je njena sudbina sada - pre jedno godinu dana je sasvim fino radila kao Oracle DBS.
Znam da je jedna firma pre nekog vremena kupila iz Slovenije polovnu AS1000 za 300Eura - sve zajedno sa jos nekoliko hard diskova pride. No, troskovi transporta i carine su uvecali cenu na skoro 1000 Eura.
I opet jedno pitanje (moram kad sam radoznao), koji OS mislis da stavis na Alphu? Digital Unix, OpenVMS, WinNT ili neki Linux?
mipko je napisao(la):Hmmm nema nigde kod nas...
A kako stoji stvar sa SUN Sparc ili nekim drugim RISC makinama... ?
MadTexel je napisao(la):Generalno slabo ima bilo čega, sem SCSI uređaja. Za svoj Octane sam sve morao da dovučem iz inostranstva, a cena transporta nije baš tako katastrofalno visoka, čak ni avionom. Ako ti je to previše, možda bolje da razmisliš da li ti se isplati da nabavljaš tako nešto. Btw, MIPSovi i IRIX su 64b više od 10 godina. 🙂 Mislim da je set instrukcija lepši nego kod Alphe, ali to je verovatno stvar ukusa. Ako je u pitanju development u vezi OpenGLa tu SGI ima dosta da ponudi za (relativno 😀 ) sitnu lovu, naročito ako se 3D meša sa videom.
mipko je napisao(la):Ma nije mi lova problem. Ali kako da dodjem do masine ? Kad na ebay ne mogu da bidujem jer ne mogu da platim - koristim samo cache.
pozdrav
Mirko
MadTexel je napisao(la):Hm, ovaj..nije ebay jedino mesto za kupovinu, mada je (uglavnom) najjeftinije. Sitnije stvari sam plaćao čekovima (ebay), krupnije wire transfer (ebay) i plaćanje profakturama kada se kupuje od stranih firmi. Ovo zadnje je najbolja opcija jer znači najmanje problema na carini, naročito od kada je zabranjen uvoz polovnjaka. Dobar špediter isto olakša stvari. Mada opet nisi rekao za šta ti treba mašina i zašto ti je važno da je 64b.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Napomena: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari