Šta je novo?

Death Stranding

Da li je moguce igrati original a da si solo na serveru odnostno da nema gradjevina drugih igraca?
Da li gradjevine nestaju posle nekog vremena?
Naravno, to je offline mod.
Koliko sam ja zapazio, ništa ne nestaje, neke generatore za punjenje vozila koje sam izgradio na ključnin mestima, koristim maltene od starta igre i ne pokazuju znake posustajanja...

Ja sam u 5 chepteru, pravim pauzu par dana ili nedelja, jer umeju da smore oni main quesrovi u stilu "donesi mi picu preko celog kontinenta, al' da bude vruća kad stigne", pa ću nastaviti...
 
Danas sam ponovo nastavio, i vidim da nisam igrao igru od kraja januara (WTF), mislio sam da sam pravio pauzu par nedelja (vreme leti)..

Prošlo je malo dok sam se ponovo navikao na komande, međutim utukao sam danas četiri sata samo da povežem žičarama ove dve regije...

EDIT stavio sam mapu ipak u spojler mada nema nekog spojlera:

Death Stranding 11-Sep-21 17_36_27.jpg


Zeznut teren planine sneg, vozila neupotrebljiva... Mališan BB na prinudnom odmoru...pa je sve još teže...
I ne mogu da kažem da mi nije bilo zanimljivo...

Priča je sve bolja, a i grafika i muzika su sjajni...
 
Upravo prešao.

Jedna od najbolje napisanih i istovremeno "najčudnijih" i najorginalnijih igara koje sam igrao.

Neki bi rekli meh, simulator hodanja, prenosa i uručenja paketa, ali ova igra je mnogo više od toga na mnogim nivoima, sa sjajnom pričom, porukom i poukom.

Da nisam nastavio pre par dana kad sam stao u januaru, ne bih znao šta sam propustio.

Trebalo mi je 54 sata da pređem, detaljno sam igrao, nisam se mnogo cimao sa onim bot delivery, a side deliveries sam uzimao samo u gradovima čija mi je reputacija bila bitna zbog opreme koju daju, a lost deliveries kad na njih naiđem u putu...

Ponavljam, priča je oooodlična, moram sad par dana da razmislim o svemu, da mi se sve još malo slegne...

Likovi, grafika i muzika su predobre, kao i glumci, koji su sjajno odradili svoje uloge.
Pojedine cutscene su pomalo predugačke, i par misija se svodi da ideš od tačke A do tačke B, pa ponovo nazad i tako u krug, ali bože moj...

Ako bih imao ikakvu zamerku to bi bilo na funkcionisanje onog kruga (inventara) za menjanje oružja, koje neretko baguje kad ga promeniš (npr. sa puške na granatu i obrnuto) i novopromenjeno oružje se ne može koristi dok ga više puta ponovo ne promeniš (nije uvek tako ali bar u jedno 40% situacija jeste)...
Takođe borbe su mogle i morale biti urađene bolje, ali u ovoj igri svakako borbe nisu primarne...

Velika preporuka da se ovoj igri da šansa, jer na prvu ne otkriva svoj potencijal...

P.S.
Ne znam da li je do pauze od više meseci koju sam pravio, pa sam zaboravio, ili nisu nigde u tutorialu napisane po meni bitne stvari (koje sam provalio tek u nekom 30tom satu igre):
  • prva, chirial se može sintetizovati opcijom "recicle" u gradovima, nije nagrada samo u misijama za uspešnu dostavu (još sam se i nervirao kako ga sakupljam na terenu a on mi nije dostupan u inventaru količinama koje mi trebaju, dok nisam provalio ovo i shvatio da imam destak hiljada u šteku 🤣 samo ga treba sintentizovati u recicle),
  • druga, sagrađeni objekti se mogu "razrušiti" iz same mape, stavljanjem krstića na objekat i opcija dismantle (jbm me pas ovo nisam znao pa kad mi je ponestalo chirial networka zbog mogobrojnih žičara, do par prvih objekata sam išao peške da bi ih deinstalirao i oslobodio prostor u chirial mreži...
  • tela ubijenih neprijatelja treba pakovati u kese, u suprotnom se pojavljuju BT (logično i sjajno istovremeno), ali ne pamtim da sam pročitao to za vreće čak ni u tekstualnim savetima u loading screen-ovima.
 
Objavljeni su detalji o Director's Cut verziji za PC: https://deathstrandingpc.505games.com/death-stranding-directors-cut-pc-community-update/

TL;DR
Izlazi 30. marta, košta 40 dolara/evra, upgrade na DC je 10 dolara/evra za vlasnike oriđiđi verzije...
Praktično je jeftinije kupiti originalnu verziju sada na popustu za 12-15€ i posle doplatiti 10 za DC...
Ima i dodatni info da se mora instalirati osnovna verzija, pa se onda pojavi opcija za se dokupi DC za 10e.

DSDC_UpgradegraphicFINAL.jpg

Jbš mi sve, uopšte nisam skontao ša DC donosi novo.

Citat sa reddit-a...

 
Uh sjajno, DS zaista nisam odigrao spletom cudnih okolnosti...Ocigledno me nesto vodilo do ove verzije..Dobrodosla~! 🙌
 
Da...upoznao sam se sa igrom (par sati) kada je izasla, sada hocu prijateljstvo :)
 
Uh sjajno, DS zaista nisam odigrao spletom cudnih okolnosti...Ocigledno me nesto vodilo do ove verzije..Dobrodosla~! 🙌
Jos jedan ovde. Izgleda nisam imao dovoljno strpljenja. Taman da krenem lepo od nule sada. :)
 
Ja krenuo opet DC verziju i nekako me vec smorila. U prethodnom delu imam oko 4h igranja ali me ni tada nije vuklo dalje. Videcu, mozda jednog dana klikne pa je nastavim...
 
Mora se pregurati prvih par sati.

Ono što ja nisam znao od starta i što mi je otežalo igru dok nisam skontao je:
  • chiral kristali pokupljeni u šetnju se sintetizuju u naseobinama, i tako se dobijaju resursi neophodni za upgrade,
  • sagrađene građevine se mogu razgraditi preko mape (ne mora se do njih fizički ići) čime se upražnjava prostor za kreiranje novih,
  • ne treba se nepotrebno pretrpavati, par merdevina, par užadi, par onih kitova za izgrdnju građevina, pokoja kesa krvi i krvne bombe (dok se ne nađu blood guns)... Ko voli motor je najpraktičnije prevozno sredstvo...

Naravno ima dosta misija idi do tačke A pa B, pa C, pa opet A, što je mučno dok ne sagrdiš transportnu mrežu žičarama, pogotovo ako ima puno neprijatelja, jer je borba prilično drljava (verovatno najlošiji deo igre, pogotovo swich-ovanje oružja)...

Međutim, kao celina, igra je remek-delo...
 
Kad se on moze koristiti?
Nalazi se pored velike Bridges stanice, posle prve regije (kod onog rascepa-kanjona) ako se dobro sećam...
Posle toga kako napreduješ kroz igru možeš da kupuješ sve bolje modele...
 
Да ли може ово да се игра преко Geforce NOW?
Гледао сам кључ за Стим и продавац ми каже да има нека рестрикција за наш регион.
 
Na nvidia sajtu pise da moze
 
Ne moze da se aktivira kljuc na STEAM-u.
Dobijem ovo:
 

Prilozi

  • death stending.jpg
    death stending.jpg
    38 KB · Pregleda: 83
Odakle si kupio kljuc? Sta je tacno pisalo?
 
Kljuc kupljen na KP.
Potvrdjeno mi je sad od prodavca da za Steam moze samo da se kupi direktno preko Steam-a.
Vratice mi pare...
 
Cetiri put za godinu ipo pokusavam na PS da odigram igru i nikako ne ide, sve je dobro i grafika,mehanika i mapa, ali uvek posle 5-6 sata batalim na duzi vremenski period da igram, zaboravim komande pa ispocetka i tako u krug. Stignem do prvog onog bossa i ne ide mi a veliki sam fan open world igara..
 
Ja sam je juce obrisao posle nekih 15 sati igre i pauze od oko 2 nedelje jer me uopste vise nije vukla.

Cudna igra bas, definitivno ima ogroman potencijal ali nesto mi fali da bi bilo totalno ludilo.

Ali ako nista drugo, bolji soundtrack nisam skoro cuo u igri.
 
Ako ne ide - ne ide :D
Meni je licno odlicna bila igra, prica (iako je malo konfuzna) i pogotovo muzika su odlicna, "kliknula" mi je bila igra cim sam cuo low roar pesmu jos u prvoj misiji :D
 
Ja sam je juce obrisao posle nekih 15 sati igre i pauze od oko 2 nedelje jer me uopste vise nije vukla.

Cudna igra bas, definitivno ima ogroman potencijal ali nesto mi fali da bi bilo totalno ludilo.

Ali ako nista drugo, bolji soundtrack nisam skoro cuo u igri.
Potpisujem!
 
imam problem sa igricom kod instalacije...ovako,uzeo sam na zimskom snizenju preko epic storea i kad probam da istaliram negde na oko 90% izbacimi gresku
(saljem u prilogu screenshot),kako da resim taj problem, inace specifikacije laptopa su:
acer aspire 5
Processor Intel(R) Core(TM) i5-8265U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz
Installed RAM 8,00 GB (7,85 GB usable)
NVIDIA GeForce MX130 2gb VRAM
 

Prilozi

  • 1667045262521-Screenshot_2022-10-29_190639.jpg
    1667045262521-Screenshot_2022-10-29_190639.jpg
    199 KB · Pregleda: 51
Nazad
Vrh Dno