Šta je novo?

DDR3 memorija

Srle22

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2012
Poruke
897
Poena
180
Jedno pitanje iz oblasti oldtimera.
U pitanju je Kingston memorija DDR3 8GB. Interesuje me ima li razlike i u cemu je izmedju modula sa oznakom KVR16LN11/8 i KVR16N11/8?
U uputstvu za moju plocu ( ASUS M5A97 EVO R2.0) stoji kao podrzana memorija KVR16LN11/8, a ja mogu da nabavim takva tri modula i jedan KVR16N11/8. Da li to moze tako da se upari i da radi? Bolje da prvo pitam nego da nesto zeznem pa da onda trazim resenje za problem.
Unapred hvala na svakom korisnom savetu.
 
Hvala.
Sad nesto gledam oglase i vidim Hynix memoriju HMT41GU6BFR8C-PB a u specifikaciji za plocu stoji HMT41GU6AFR8A-PB. Da li je to primenljivo na mojoj ploci. I sta mislite da li je cena od 70 eura za 4X8GB ok ili ne?
 
Izgleda da neće da radi, L je low voltage.
 
Lutrija nepotrebna. Low voltage može da radi na 1.35V i 1.5V, ovaj drugi samo na 1.5V. Teoretski mogu da rade, ali u praksi mogući su problemi.
 
Hvala. Onda to necu uzimati.
Ima li neko komentar na ovu Hynix memoriju?
Sad nesto gledam oglase i vidim Hynix memoriju HMT41GU6BFR8C-PB a u specifikaciji za plocu stoji HMT41GU6AFR8A-PB. Da li je to primenljivo na mojoj ploci. I sta mislite da li je cena od 70 eura za 4X8GB ok ili ne?
 
HMT41GU6AFR8A-PB je low voltage. Ova druga radi na normalnom naponu 1.5V, nije zvanično podržana, ali te informacije su jako stare i dugo se ne ažuriraju. Poslednji BIOS za tu ploču je bio pre 8.5 godina. 70 evra u principu nije mnogo za 4 x 8GB, može i manje kad naleti, ali je pitanje da li će tebi odgovarati ta memorija. Da li ti baš treba 32GB na tako staroj mašini?
 
Mnogo je 70e za 32Gb DDR3. Redovno ih prodajem po max 10e za 8Gb.
 
De prodaj čoveku onda, kad je tako jeftino. :eek:
 
Nisam u Srbiji.
 
Da li bi ta memorija radila na mojoj ploci?
 
HMT41GU6AFR8A-PB je low voltage. Ova druga radi na normalnom naponu 1.5V, nije zvanično podržana, ali te informacije su jako stare i dugo se ne ažuriraju. Poslednji BIOS za tu ploču je bio pre 8.5 godina. 70 evra u principu nije mnogo za 4 x 8GB, može i manje kad naleti, ali je pitanje da li će tebi odgovarati ta memorija. Da li ti baš treba 32GB na tako staroj mašini?
Da li mi treba 32GB? Nije lose pitanje. Trenutno imam 16GB, max prosirenje mi je 32GB. Ujedno i jedini preostali nacin da jos malo ubrzam racunar, da gura jos neko vreme. Ne radi ni ovako lose, sistem je na SSD, ja nisam gamer ni preterano zahtevan korisnik, tako da mi za sada noviji komp nije neophodan. Mislio sam da u ovaj dodam jos tog RAM-a pa da ga vozim koliko jos bude mogao, a onda da kupujem nesto novo...... mada se i ja pitam da li ulagati jos nesto u ovo.....
 
Mislim da si sam dao odgovor. Obzirom na tvoje potrebe jedino što ćeš osetiti je bespotrebni trošak. Ako te baš svrbe prsti, kupi lepog miša ili tastaturu npr.
 
Mislim da si sam dao odgovor. Obzirom na tvoje potrebe jedino što ćeš osetiti je bespotrebni trošak. Ako te baš svrbe prsti, kupi lepog miša ili tastaturu npr.
Ne svrbe me pare, naprotiv. Razmisljao sam o tom RAMu, da uzmem dok toga jos ima i to mu je sto mu je onda, nek gura koliko jis moze, a rekao bih da ce moci jos 2-3 godine pristojno da radi sa toliko memorije.
I meni zvuci malo nelogicno da ulazem bilo sta u komp koji vec sada nema trzisnu vrednost, ali mu je upotrebna jos uvek solidna.
Za pristojan novi komp sada nemam para pa sam mislio da ovako privremeno poboljsam performanse do kupovine novog.... Ni sam nisam pametan sta je pravo resenje
 
Hvala.
Sad nesto gledam oglase i vidim Hynix memoriju HMT41GU6BFR8C-PB a u specifikaciji za plocu stoji HMT41GU6AFR8A-PB. Da li je to primenljivo na mojoj ploci. I sta mislite da li je cena od 70 eura za 4X8GB ok ili ne?

Ja sam kupio Kingstona 2 x 8 gb za oko 20-22€ Imaš temu o tome


a možeš da se javiš i @MegaSkot . On ih baš ima dosta
 
Meni PC na i5 4670, mogao bi jedan 4790 i 32 gb rama. :D Vlado salji mi na PM sve informacije. :D

Koji je najjači procesor koji podržava ploča? Koliko Rama maksimalno može da podrži ploča ?
 
Ploca je Gigabyte B5 Sniper. :D Cpu valjda 4790 ili 4770. Moj je 4670, radi kao sat sa istom pastom vec 10 godina. :D
 
Ploca je Gigabyte B5 Sniper. :D Cpu valjda 4790 ili 4770. Moj je 4670, radi kao sat sa istom pastom vec 10 godina. :D

Ne isplati se da menjaš procesor. Ram može 4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 32 GB . I ti se javi @MegaSkot u.
 
To je mali problem. 😅

...a memorije ko blata.
 
Ja sam kupio Kingstona 2 x 8 gb za oko 20-22€ Imaš temu o tome


a možeš da se javiš i @MegaSkot . On ih baš ima dosta
Hvala Vlado, vec sam u kontaktu sa kolegom, cekam da mi javi sta ima....
A pogledacu i ove kinesje za svaki slucaj..
 
Pitanje je samo sta ce ti tolika rama na tu lesinu od platforme. to za L i low voltage vazi sa laptopove a za desktope mislim da je samo low profile
 
Pa nije, ako izguglaš modele koje je naveo, tačno se vidi da je sa oznakom L u pitanju low voltage modul, dok onaj drugi nije i radi na 1.5V.
I da ponovim, skok sa 16 na 32GB neće doneti nikakav napredak u performansama niti produžiti vek računaru. Bacanje para.
 
Meni PC na i5 4670, mogao bi jedan 4790 i 32 gb rama. :D Vlado salji mi na PM sve informacije. :D
Imam novu ploču, neka Lenovo i i5 6500. Ubacim 16/32Gb Ram-a i pošaljem ti ako ti je to jedini PC.
 
Ploca je Gigabyte B5 Sniper. :D Cpu valjda 4790 ili 4770. Moj je 4670, radi kao sat sa istom pastom vec 10 godina. :D

Ne isplati se da menjaš procesor. Ram može 4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 32 GB . I ti se javi @MegaSkot u.
Imam novu ploču, neka Lenovo i i5 6500. Ubacim 16/32Gb Ram-a i pošaljem ti ako ti je to jedini PC.

ja bih ako imaš još onaj laptop

Kako da rešimo slanje ?
 
Nazad
Vrh Dno