Šta je novo?

DDR3 ili DDR4

Boskic.44

Poštovan
Učlanjen(a)
22.10.2016
Poruke
2
Poena
51
Imam stari komp ddr2 maticna,stari amd procesor,2gb ram i planiram da kupim novu maticnu,procesor,ram i napajanje.
Sad imam dilemu da li uzeti neku ddr3 amd arhitekturu sa fx6350 ili fx8300 sa gigabajt maticnom i nekih 8gb rama ili ddr4 sa intel i3-6100(ili da sacekam jos malo pa da uzmem neki i5 sa 1151 soketom) asusovom maticnom b150 pro gaming i 8gb rama.
Graficku bi uzeo za nekih 6 meseci kad bi skupio pare za neku zver.
komp treba u prvu ruku za programirajne a kad bi uzeo novu graficku cepao bi igrice na njemu.
 
Poslednja izmena:
Isto glasam za i5 6500 i B150 verziju. Trajace jako dugo, i aktuelnije je od FX linije, bar dok ne dodje Zen.
 
Imam stari komp ddr2 maticna,stari amd procesor,2gb ram i planiram da kupim novu maticnu,procesor,ram i napajanje.
Sad imam dilemu da li uzeti neku ddr3 amd arhitekturu sa fx6350 ili fx8300 sa gigabajt maticnom i nekih 8gb rama ili ddr4 sa intel i3-6100(ili da sacekam jos malo pa da uzmem neki i5 sa 1151 soketom) asusovom maticnom b150 pro gaming i 8gb rama.
Graficku bi uzeo za nekih 6 meseci kad bi skupio pare za neku zver.
komp treba u prvu ruku za programirajne a kad bi uzeo novu graficku cepao bi igrice na njemu.

Velika je razlika u ceni izmedju i3 6100 i i5 6500, oko 80e.
Svakako je bolje da skupljas za i5 6500, ali ako nisi u mogucnosti i ne radi ti se to svakako je i 6100 dobar izbor. Bas se lepo pokazao taj procesor.

Sent from mTalk
 
Ili sačekaj Kaby Lake za mesec, dva. Ako je istina da će Pentium imati HT, onda je on zamena za i3-6100, a možda bude jeftniji. Kasnije, kad ti procesor postane usko grlo za programiranje i igre, možeš birati i5/i7
 
Ili sačekaj Kaby Lake za mesec, dva. Ako je istina da će Pentium imati HT, onda je on zamena za i3-6100, a možda bude jeftniji. Kasnije, kad ti procesor postane usko grlo za programiranje i igre, možeš birati i5/i7

Nije ovo losa ideja, aamo sto sumnjam da ce taj pentium imati vecu snagu od i3 6100.
Mozda ima hyper threading, ali bice slabiji.
Ipak je to samo optimizacija arhitekture, a ne nova arhitektura.
Mozda bude kao sa laptopovima, ima sad oni Pentium-U procesori za laptopove koji su sa hyperthreading samo imaju neki smesan takt.

Sent from mTalk
 
Taj novi Pentium će navodno raditi na 3.8GHz pa i neće biti slabiji od 6100, ali će sigurno biti jeftiniji.
Pitanje je kada će se pojaviti, do sada su Pentiumi i Celeroni uvek stizali posle viših klasa.
 
Nazad
Vrh Dno