Šta je novo?

DCTMP fajlovi

lnzarko

Slavan
Učlanjen(a)
27.01.2006
Poruke
25
Poena
304
Zanima me jedna stvar.Kada sa DC++ skidam neki fajl (recimo film) i skinem 90 % tog filma on se nala zi u nekom folderu i ima extenziju DCTPM File.Medjuti moram da formatiram disk i instaliram sistem nanovi.Mogu li ovaj fajl da vratim posle svega u DC++ i da nastavi sa skidanjem od onih 90% ili mora da ide sve iz pocetka.Mislim da sam bio jasan.Ako moze neka neko objasni kako.
 
moze
nadjes opet taj fajl prema TTH (pored dctpm pise i TTH) na habu, nadjes opciju Download To i odaberes taj fajl od 90%
npr tako
 
Cekaj malo nisam te bas najbolje razumeo.Ako mozas malo detaljnije.Meni se taj DCTMP fajl (film skinut 92 % ) nalazi na disk E:\Nedovrseno.Sta da radim sa njim posle instalacije.Kako da ga nadjem prema TTH.
 
One silne slovne i brojne oznake u imenu tog *.dctmp fajla su ti TTH oznaka, nju ukucas kao parametar za trazenje u DC++ search-u, filtriras da trazis samo TTH i kada nadje taj fajl kod nekoga izaberes opciju Download to i snimis preko tog fajla od 92%
 
Uradio sam sve tako ali nece da skida.U SEARCH polje sam ukucao one silne brojeve i slova odabrao da trazi samo TTH i nasao je taj fajl pod istim imenom ( u pitanju je film Idemo Dalje).Znaci naso je tri korisnika koji imaju taj film.Odabrao sam jedno g koji ima 3 slobodna slota od ukupno 5 (3/5).Desni klik na taj fajl Download to odabrao BROWSE i nasao onaj TTH fajl.Kliknu na njega i nista se ne desava.Ne pocinje sa skidanjem.Ne znam sto.Da nisam negde pogresio.Vidim da sigurno ima slobodnih slotova kod korisnika od koga hoce da skinem.
 
uh veselo
meni je radilo na taj nacin
praj sa drugim likom npr
 
Kazes da si nasao kod trojice taj film a probao si da skidas od jednog, sada probaj od jednog od one dvojice pa vidi hoce li od njih da skida.
 
Pa dobro znam da nece, ali sto ne pocne skidati od onog sto ima vec slobodan slot.
 
A sta ti kaze kada pokusas da skidas taj film, jel u queui-u imas tog usera vezanog za taj fajl? Jel samo od njega nece da skida taj fajl, jel si pokusa nesto drugo od njega, ili od bilo koga drugog, ajde budi malo opsirniji, sta radi a sta ne?
 
Evo nekoliko slika pa probaj ukapirati.
Slika 1: U polje SEARCH upisem one silne brojeve i slova, filtriram samo na TTH i kliknem SEARCH.
Slika 2: Nadjen je jedan korisnik koji ima taj fajl i ima 99/100 slobodnih slotova.
Slika 3: Desni klik na korisnika, odaberem DOWNLOAD TO odaberem BROWSE.
Slika 4: Kad sam kliknuo na BROWSE pronadjem onaj dctmp fajl od koga sam uzeo TTH oznaku tj. one silne brojeve i slova i kliknem na taj fajl.
Po tvojim recima trebalo bi da pocne skidanje posto ima dosta slobodnih slotova ali u mom slucaju se nista ne desava.E sad ne znam ima li neki preduslova koji moraju da budu ispunjeni da bi ovo sve funkcionisalo kako treba.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    12.3 KB · Pregleda: 30
  • 2.JPG
    2.JPG
    38.1 KB · Pregleda: 45
  • 3.JPG
    3.JPG
    58.1 KB · Pregleda: 34
  • 4.JPG
    4.JPG
    64.8 KB · Pregleda: 37
Iz ovih slika vidim samo da si pravilno uradio search po TTh-u ali ne vidim:

1. da li se u queue-u pojavilo ime tog usera (piton) u koloni users pod tim fajlom koji downloadujes?

2. da li uopste radi download, od bilo koga?

3. koju konekciju koristis i kako si podesio dc++ pod connection settings (ovo samo ukoliko je odgovor pod 2. negativan)?

Pozdrav
 
Sto se tice downloada on radi jer skidam neke druge stvari.Ovo prvo te ne razumem bas najbolje.Kazas da li se u queue-u pojavilo ime tog usera (piton) u koloni users pod tim fajlom koji downloadujes.Kada kliknem na DOWNLOAD QUEUE da vidim koji fajlovi cekaju za download nema uopste tog fajla.
 
Sto se tice downloada on radi jer skidam neke druge stvari.Ovo prvo te ne razumem bas najbolje.Kazas da li se u queue-u pojavilo ime tog usera (piton) u koloni users pod tim fajlom koji downloadujes.Kada kliknem na DOWNLOAD QUEUE da vidim koji fajlovi cekaju za download nema uopste tog fajla.

Ok, download radi i nije problem do konekcije ili samog dc++, to je sada jasno.
To sto se u queue-u nije pojavio taj fajl znaci da nije ni poceo da ga skida, tj. uopste nema pristup tom useru. Jel si pokusao da od pitona skines fajl listu, jel to radi? Ako ni to ne radi onda je neki problem kod njega ili prosto u vezi izmedju tebe i njega. I meni se desava da od jednog malog broja usera ne mogu nista da skinem, ali zaista retko.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno