Šta je novo?

DC++ umire

luka-d

Slavan
Učlanjen(a)
28.12.2004
Poruke
749
Poena
319
Da li je to samo do mene ili je stvarno riknuo DC++ nesto nece da mi otvori ni jedan HUB nije valjda da su i njega ugasili, ako jesu daj pomagajte ako ima nesto slicno to mi je bio jedini dobar program za skidanje muzike. Hvala svima unapred.:banana: :banana:
 
Do tebe je, meni radi:D
 
Meni isto šljaka DC++ bez problema.
Koju verziju koristiš?
 
Ranije je sve lepo radilo ne znam sta bi od jednom mozda je i do mog provajdera inace sam kod sezama.
A verzija mi je 0.698
 
Ja sam na Sezam ADSL-u i sve radi kako treba.
Da li se kačiš na hub za koji znaš adresu ili ideš preko public hubs liste?
Public hubs lista koja dolazi uz DC++ meni nešto nije radila u poslednje vreme, morao sam da ručno ubacim drugu.
Probaj http://dchublist.com/hublist.xml.bz2 hublistu.
Btw, počeo sam da koristim ApexDC++, derivat StrongDC++. Prilično sam zadovoljan kako radi.
http://www.apexdc.net/
 
Poslednja izmena:
E ovaj APEXDC sam instalirao i u podesavanju za portove nece da mi radi TCP na tesu.
 
E ovaj apecdc sam instalirao i nece da mi radi TCP na njemu.
Ajd' sad polako. Da li koristiš modem ili ruter? Da li imaš instaliran firewall i koji? Ako imaš kako je podešen.
Pretpostavljam da ti je DC++ ranije radio. Da li si nešto menjao u međuvremenu?

update:
Sad sam proverio i ni meni ne prolazi TCP test, a DL ide normalno. Nemoj se previše uzbuđivati ako sve ostalo radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
WRONG!

DC++ je samo klient kao sto je npr StrongDC, rmDC ili valknut itd. Protokol se zove samo DC (Direct Connect).

Dakle razlikuj kliente i protokol.
 
Evo ovako:
Koristim CONEXANT ruter koji sam dobio od sezama
Firewall ne koristim ni jedan.
Da DC++ onaj stari tj. obican DC++ 0.698 je radio sve lepo dok odjednom prestade sa radom.
 
The Direct connect protocol suffers from high bandwidth usage, unusual requirements for parsing, lacklustre internationalization support, and parts that seem to have been crafted to overcome network handling bugs in older versions of Microsoft Visual Basic (which NMDC was developed in). The protocol does not try to hide the identities of the peers, nor is it very optimized for swarm-downloading such as BitTorrent since it lacks partial file-sharing and (in many clients) segmented or multisource downloading.

Continued interest exists in features such as ratings and language packs. However, the authors of DC++ have been actively working on a complete replacement of the Direct connect protocol called ADC, designed to address the former's weaknesses.

One example of an added feature is Tiger-Tree Hashing of shared files (TTH). The advantages of this include verifying that a file is downloaded correctly, and the ability to find files independent of their names.
 
Ne kapiram bas sta si hteo da kazes sa tim citatom, evo jednog dosta jasnijes isto sa wiki-a.

DC++ is an open-source, peer-to-peer file-sharing client that can be used to connect to the Direct Connect network or to the ADC protocol.
 
Poslednja izmena:
Ljudi sto se tice DC++, totalni sam pocetnik nisam ga nikada koristio, pa me interesuje nekoliko stvari. Imam wireless iznajmljenu Beotel liniju na 256 kbit/s preko koje se kacim na internet. E sad interesuje me kako se podesava DC++ da bih mogao da skidam podatke u lokalu? Koliko sam cuo Beotel ima svoj lokal samo na njihovom sajtu a i na Net-u ne mogu nista da nadjem o tome. Takodje neki moji drugari (koji koriste DC++ na wireless-u vec dugo kod drugih provajdera) mi govore da treba da nabavim i brojeve nekih "habova". U cemu je caka?
Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Evo ovako:
Koristim CONEXANT ruter koji sam dobio od sezama
Firewall ne koristim ni jedan.
Da DC++ onaj stari tj. obican DC++ 0.698 je radio sve lepo dok odjednom prestade sa radom.
Ja isto koristim Conexant ruter.
Da li ti je ruter u bridge modu ili ne?
Ako nije, da li si propustio odgovarajući port za DC++?
 
Kako propustio odgovarajuci port valjda napravio odredjen TCP i UDP port za DC++
nije u bridge modu
 
Poslednja izmena:
Ja isto koristim Conexant ruter.
Da li ti je ruter u bridge modu ili ne?
Ako nije, da li si propustio odgovarajući port za DC++?

Jel bi mogao da mi posaljes printscreen kako izgleda podesavanje za BIND ADRESS i ostala podesavanja posto mi TCP ne radi neznam zasto kada na drugima radi.
 
Crash sto samog sebe lazes
reko si da je dc++ protokol a na kraju ispade da dokazujes da je dc protokol
razlikuj 2 razlicite stvari ko sto ti rece stator
 

Prilozi

  • DCCon.png
    DCCon.png
    27.7 KB · Pregleda: 93
A sta mu dodje ono TLS.
 
I ono Bind Adress.
 
I ono Bind Adress.
Bind adress je IP adresa tvog mrežnog adaptera preko kojeg ćeš primati i slati podatke.
TLS iskreno nisam siguran šta je, možda neki kanal za razmenu kontrolnih informacija, a s obzirom da sve radi nisam se previše udubljivao u problematiku.
 
Dobar je ovaj APEXDC ali me malo nervira sto na neke HUB-ove nece da se knektuje zato sto nije obican DC++
 
Pogledao sam malo šta je TLS i to je ustvari protokol za enkriptovanje transfera, ali po defaultu ne radi i nije uopšte bitan za osnovno funkcionisanje programa.
Za hub-ove koji prave problem možeš da uključiš emulaciju DC++. Dodaš hub u favorites i onda u properties-ima hub-a imaš opciju "Emulate DC++ in this hub".
 
Imas li ti problem sa nekom registracoim u DC++ -u posto mi stalno javlja neke poruke da treba da se registrujem da bi mogao da koristim search i download.
 
Nazad
Vrh Dno